Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jarosław Grzędowicz
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 20:59   

Nie wypinaj zadu to nie będę kopał, mam słaby charakter i nie potrafię się powstrzymać.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ice 
Han Solo


Posty: 815
Skąd: Tczew
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 21:35   

Gdybyś w realnym świecie odzywał się do ludzi tak jak na forum, to wielokrotne ciężkie uszkodzenia ciała by ci w końcu ten charakter ukształtowały. Korzystanie z sieciowej bezkarności przez dorosłego chłopa jest żałosne.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 21:39   

Fidel-F2, Ice, panowie uspokójcie się. Najlepiej od razu. Wasze zachowanie nie znajduje zrozumienia u pozostałych użytkowników. Poproszę o to raz.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 21:43   

Fidel-F2, Ice, proszę skończyć tego offtopa?

Który jest głupszy możecie równie dobrze rozstrzygnąć przy pomocy PW.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 18:06   

Udało mi się lupić PLO IV bez poprzestwiaych kartek. HA!
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 18:22   

nureczka, zdradzisz, jak tego dokonałaś? :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 18:31   

Witchma napisał/a
nureczka, zdradzisz, jak tego dokonałaś? :)

Zapisaliśmy z Krukiem na kartce "trefne" strony i uparcie sprawdzaliśmy podczas każdej wizyty w księgarni. I w końcu udało się (od Autora mieliśmy cynk, że istnieje dodruk z poprawionym błędem).
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 8 Stycznia 2013, 17:35   

Myślę, że za jakiś czas to właśnie pierwsze wydanie, 'to z błędem' będzie osiągało zawrotne ceny wśród kolekcjonerów ;)

Poza tym, zgadzam się z ihan.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 10 Stycznia 2013, 00:00   

Się czyta... 8)
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 10 Stycznia 2013, 11:42   

A ja skończyłem Tom II. I wszystko pięknie-ładnie, moim zdaniem trzyma poziom, ale... czy mi się wydaje, czy może przysnąłem, ale
Spoiler:
Co Autora ugryzło, że tak brzydko się zachował? Wydawca dał górny limit stron, czy co?

A na marginesie, hijo:
Spoiler:
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 10 Stycznia 2013, 11:50   

Ja właśnie zaczęłam tom II. Jestem dzielna.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 10 Stycznia 2013, 11:55   

Witchma, aż tak ciężko? :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 10 Stycznia 2013, 12:02   

Matrim, pierwszy tom mnie nie porwał, największym plusem jest poczucie humoru autora, bo fabuła to taki kiepski RPG. Quest nr 1: idź pozbieraj informacje. Kupiec A mówi, że coś powinien wiedzieć kupiec B, ale żeby z nim pogadać, trzeba mu znaleźć flaszkę ulubionego wina. Dopiero pod koniec coś się zaczyna dziać. Nie podoba mi się też główny bohater.
Tak więc nie rozumiem zachwytów nad książką, bo nawet w kategorii czysto rozrywkowych czytadeł nie plasuje się u mnie w czołówce, ale skoro tyle osób narzekało na tomy 2 i 3, to może właśnie mnie się spodobają? :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Strog 
Gollum

Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Stycznia 2013, 18:53   Spotkanie autorskie z Jarosławem Grzędowiczem - Kraków 24.01

Krakowskie kluby Wanilia i Pieprz wspólnie z Fabryką słów organizują spotkanie autorskie z Jarosławem Grzędowiczem.

Spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2012 w klubie Pieprz o godzinie 18:00. Po spotkaniu odbędzie się 'after' piętro wyżej - w klubie Wanilia.

http://www.facebook.com/events/175941205884357/ - strona FB spotkania.

Zapraszam!

 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 19 Stycznia 2013, 19:08   

Strog, dobrze by było, gdybyś zapoznał się z Regulaminem i przywitał się jak należy.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 20 Stycznia 2013, 01:08   

A potem co, będzie rąbanie drewna? Mam podać swój adres? Stawka za godzinę czy od kubika? :wink:
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 20 Stycznia 2013, 01:11   

Też mam taką siekiere :)

***

Witchma napisał/a
to może właśnie mnie się spodobają? :)

I jak idzie? :)

Dla mnie to wciąż dobra lektura, poza tą jedną, wyżej wymienioną sporą wpadką. O ile nie napotkam jej pod koniec kolejnego tomu, to uznam za niebyłą.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 20 Stycznia 2013, 09:41   

Matrim, drugi tom podobał mi się jakieś 10 razy bardziej niż pierwszy, jestem w połowie trzeciego. Ale ponieważ to jedna historia, wypowiem się, gdy dotrę do końca.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 20 Stycznia 2013, 11:24   

Witchma, to zdecydowanie jesteś inna, jeśli II tom podobał ci się bardziej :mrgreen:

Mnie pierwszy tom zauroczył, konsekwentnym budowaniem świata, takie wyprowadzone logicznie pseudofantasy chciałabym czytać. Niestety (dla mnie) im dalej w las tym bardziej z pseudofantasy robi się fantasy tak jak by brnięcie w historię zmuszało autora do zarzucenia początkowych tropów (to samo jest np. z Wiedźminem, gdzie jednak możliwości Geralta i sposób korzystania ze znaków odbiegają od późniejszej reszty, korzystanie z trybu bojowego też wymaga dostarczenia energii na początku, potem ten wątek ginie).
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Przemo 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Stycznia 2013, 11:05   

Właśnie skończyłem IV tom.
Mam mieszane uczucia. Przede wszystkim troszkę smutno. No bo jak? To już koniec? Na co będziemy czekać kolejne 3 lata? :)

Czwarty tom długi, ale według mnie sporo scen rozwleczonych do granic wytrzymałości. Dla jednych będzie to plus, dla drugich minus. No i trochę zawiodłem się zakończeniem, nie wiem, czego się spodziewałem, może jakiegoś twista, który po ostatniej stronie zostawi mnie z rozdziawioną paszczęką?

Brakowało mi zdecydowanie Vuka i Jadrana w tej części. Zgodzę się z głosami, że za dużo było Filara.

Niemniej jednak PLO otrzymał godny finał i nie da sie ukryć, że jest to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku, które zasługuje na uznanie.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lutego 2013, 12:11   

Taka refleksja... Czemu Grzędowicz na zdjęciach z siekierą albo z piłą mechaniczną pozuje? Może żeby zdjęcie ostre wyszło? :mrgreen:

Edit: Trzeci tom skończony. Jestem dzielny i brnę dalej. 8)
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 4 Lutego 2013, 14:09   

Nie mogłem wczoraj zasnąć więc sięgnąłem po PLO1 (Księga jesiennych demonów działała na mnie usypiająco). Przeczytałem coś koło 50 stron i czytało się nieźle. Zobaczymy dalej.
 
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 4 Lutego 2013, 14:29   

krisu napisał/a
Taka refleksja... Czemu Grzędowicz na zdjęciach z siekierą albo z piłą mechaniczną pozuje? Może żeby zdjęcie ostre wyszło? :mrgreen:

Edit: Trzeci tom skończony. Jestem dzielny i brnę dalej. 8)


Mi się cały czteropak czytało lekko, łatwo i przyjemnie. Nie miałem wrażenia "brnięcia" :)
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lutego 2013, 16:01   

Za dużo na głowie, przeważnie czytam na przerwach w pracy. Poza tym ciągle znajdowałem malutkie zgrzyty logiczne w tekście. To i nadmiernie złożone zdania opisowe strasznie mnie spowalniało.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 8 Lutego 2013, 00:31   

Dobra, dałem się wciągnąć. To zupełnie inny Grzędowicz niż ten od KJD. Ale redakcja parę razy zaspała, bo pojawiają się perełki takie jak np. rysunki na monetach.

W przyszłym tygodniu będę w Polsce to dokupię sobie pozostałe tomy. Ale pytanie do obeznanych: problem z źle wydrukowanymi stronami poprawiono tylko w dodruku zwykłego paperbacka (takie mnie słuchy doszły), czy zintegrowane wydanie też poprawili?
 
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 8 Lutego 2013, 01:17   

Adon napisał/a
Nie mogłem wczoraj zasnąć więc sięgnąłem po PLO1 (...). Przeczytałem coś koło 50 stron i czytało się nieźle. Zobaczymy dalej.

O :shock:
Miałam ten sam objaw tylko wczoraj w nocy.
Dzisiaj kontynuuję, do 3.00 jeszcze daleko :wink:
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 8 Lutego 2013, 01:22   

Ja już dzisiaj odpuszczam, za 6 godzin wstaję do pracy. Poczytam jeszcze, jak zwykle, w pociągu. ;)
 
 
 
Żul 
Tom Bombadil

Posty: 39
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 8 Lutego 2013, 17:25   

A ja jestem w trakcie IV tomu, gdzieś w okolicach połowy. I... nie wiem no. Sesja mi się skończyła, mam pełno wolnego czasu, a jakoś nie sięgam po książkę z niecierpliwością, nie czytam x-set stron za jednym razem. Trochę się czuję zawiedziona, tak szczerze mówiąc. No i faktem jest, że opisów jest tyle, że w tych ponad 370 stronach samej akcji było tyle, co w normalnym rozdziale poprzednich części. Mam nadzieję, że dalej jest ciekawiej i może trochę żywiej. Mam wrażenie, jakby autor strasznie się męczył przy pisaniu i garść pomysłów rozwlekał nudnawymi opisami... :(
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 8 Lutego 2013, 17:33   

Ja właśnie skończyłam tom czwarty. Wychodzi na to, że jednak najbardziej mi się podobały tomy 2 i 3. W pierwszym miałam wrażenie, że autor jeszcze nie wie, czy chce pisać fantasy na serio, czy tylko z przymrużeniem oka, w drugim i trzecim tomie opowieści ładnie się przeplatały i wreszcie miało to ręce i nogi, a w czwartym znów się wszystko trochę posypało, Filar stracił swój odrębny głos, a generalnie 1/3 tekstu można by bez żalu wyrzucić. Mały plus za zakończenie, podobało mi się.
Poza tym, czy mi się tylko wydaje, czy w czwartym tomie zniknęły kowce na rzecz owiec?

Aha! I serdecznie współczuję wszystkim, którzy po przeczytaniu trzeciego tomu na tom czwarty. Teraz już wiecie, czemu się nie zaczyna niedokończonego cyklu ;P:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 8 Lutego 2013, 17:36   

wydaje ci się, kowce były do końca.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group