Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Z archiwum X
Autor Wiadomość
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 10:48   

Jak w odcinku 'folie a deux' -- tam nawet Scully otwarcie mówi do Muldera, że to, co widzieli można opisac jako 'szaleństwo we dwoje', czyli zbiorowe przywidzenie :mrgreen: , po polsku indukowane zaburzenie urojeniowe...

Nie, żebym była fanatyczną wielbicielką serialu -- po prostu tytuł 'folie a deux' bardzo mi sie spodobał i naeet gdzieś w szufladzie leży cosik tak zatytułowane :mrgreen: Ale nie do użytku zewnętrznego.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 29 Maj 2007, 08:39   

Adashi napisał/a
I stało się! Przypadkowo trafiłem dzisiaj do salonu prasowego i oczom mym ukazał się pierwszy nr z płytką DVD Z archiwum X. Szczegóły tutaj.
Licząc całość, czyli 53 płytki, to wychodzi sporo kasy, ale X-Files to właściwie KULT!

Też widziałem. Zastanawiam się nad pierwszymi odcinkami (chyba były najlepsze z serii? No, który sezon jest dobry?), ale kasy trochę brak.
Jeszcze ze strony cyklu:
http://www.zarchiwumx.pl/ napisał/a
Co tydzień:
Płyta dvd z czterema odcinkami serialu wraz z książką poświęconą niezwykłym zjawiskom paranormalnym. Fani serialu będą mogli poza tym przeczytać o kulisach powstawania filmu. W każdej książce znajdzie się również kolejny odcinek minipowieści „Świat Andrew Cherry'ego”, napisanej specjalnie dla kolekcji.

Kto jest autorem tego czegoś? Zastanawiające, że nie podali :?


Edit:
Ixolite napisał/a
Oj. DeAgostini. Zdziercy. Nie warto.

Tak, zdziercy :? podzielą na masę odcineczków i płacz kasą, płacz.


Edit2:
http://www.zarchiwumx.pl/faq.php
Nie ma odpowiedzi na pytanie "3. Kiedy otrzymam pierwszą przesyłkę?". Pewnie robili z szablonu i jak się zorientowali, że u nas jest PP, to nic nie napisali, ale pytania usunąć nie mogą :P:


Edit3: poprawiony auto cycatu :roll:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
Ostatnio zmieniony przez gorat 29 Maj 2007, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 29 Maj 2007, 09:09   

gorat, cny panie pomarańczowy, taki szczegół, ale jednak - ten pierwszy cytat to ja to powiedziałem! :twisted:

edit: No! :twisted:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 29 Maj 2007, 10:07   

To wychodzi 150 złotych na sezon, a jest 9 sezonów :lol:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 29 Maj 2007, 11:03   

Mocno pojechali :roll:
Za linkiem dzejesa: £87.97 na Amazonie za komplet. Ile to wychodzi na złotówki z wysyłką? 550zł?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Fett 
Tom Bombadil


Posty: 46
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 30 Maj 2007, 21:08   

Jestem jedną z osób, które zdobyły angielskie wydanie wszystkich dziewięciu sezonów na DVD i... obejrzały cały serial :mrgreen:

Mogę powiedzieć, że X-Files trzymało poziom do końca 7 sezonu. Zdarzały się oczywiście odcinki-niewypały, ale ogólnie do tego momentu było okej. Pojawienie się Doggetta i Reyes wniosło do historii powiew świeżości, ale Archiwum bez Muldera (Duchovny zrezygnował z gry w serialu i pojawiał się w szczątkowej ilości scen + w ostatnim odcinku) nie było tym samym. Mimo tego kocham "Z Archiwum X" jako całość i nie żałuję poświęconego czasu :wink:

Ktoś tu zdaje się pytał, jak zakończył się serial. W razie czego zapraszam na priv :)
_________________
Pozdrawiam,
Paweł Borawski
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Maj 2007, 21:40   

Kupiłem pierwszą część, za 9,90 to jeszcze obleci, ale 25 zeta za kolejne płytki, to chyba nie wyda. Ja w każdym razie odpuszczę. Poczekam, az zaczną dawać po kilka płyt w zwykłych gazetach, jak im sie zwrotów narobi :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 16 Lipca 2007, 14:32   

Tak marudziliśmy na cenę, a wiecie, co zauważyłem. To Archiwum to oprócz płyty jeszcze całkiem spora książeczka HC, a widziałem niedawno w Empiku "Prison Break". Krótko: 30 zeta za.... dwa odcineczki...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Lipca 2007, 14:50   

A ja dziś skończyłam oglądać, trochę się rozczarowałam końcówką. Za to w bodajże 17 czy 18 odcinku ostatniej serii pojawił się Ben z 'Zagubionych' albo ktoś podobny :)
Ale serial zacny, bardzo lubię. I poczucie humoru Muldera - mrrr :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Lipca 2007, 08:21   

gorat: dwa? Chyba cztery, co? Komplet mial liczyc 6 plyt. Przynajmniej tak czytalem jak wychodzilo. Ale pozniej juz sie nie przygladalem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 17 Lipca 2007, 12:51   

Ops... może to była płyta zdominowana przez dodatki, nie wymienione z przodu? Pamiętam tylko szok...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 25 Lipca 2008, 21:59   

!!!Uwaga na nisko latające spojlery!!! :wink:


Z archiwum X: Chcę wierzyć

Postaram się być obiektywny, ale jako zagorzały iksofil mogę momentami wyrażać się zbyt entuzjastycznie ;)
Film miał być samodzielną opowieścią z dreszczykiem, przygotowującą grunt pod kolejne filmy kinowe, w których zapewne powrócą motywy mitologiczne serialu. Zabieg imho powiódł się całkiem nieźle. Fabuła wydaje się być zrozumiała nawet dla kogoś, kto nie zna oryginału, choć to akurat trudno mi ocenić z wiadomych względów ;) Intryga trzyma w napięciu a nawet mrozi krew w żyłach w odpowiednich momentach, wzorując się na najlepszych odcinkach serii, w których potworni byli ludzie a nie siły nadprzyrodzone. Subtelny humor wpleciony w dość przecież mroczną historię też jest świetny.
Nie będę tutaj streszczał filmu, powiem tylko, że Scully pracuje teraz w szpitalu, a Mulder ukrywa się i robi się coraz bardziej spooky :roll: Tymczasem FBI poszukuje pewnej zaginionej agentki, pojawia się też ex-ksiądz obdarzony zdolnością jasnowidzenia. Jak łatwo się domyślić agenci prowadzący śledztwo (Xzibit i Amanda Peet) proszą o pomoc Danę i Foxa. Reszty nie będę zdradzał, dodam tylko, że clou opowieści dotyczy jednej z najbardziej popularnych urban legend 8)
Mocną stroną filmu są też aluzje czy to do serialu czy też rzeczywistości. Żeby wymienić tylko norę "Lisa" (scena z sufitem - bomba), dwie foty na korytarzu w siedzibie FBI ( :mrgreen: ), księdza-pedofila w dość pozytywnej roli (sic :!: ), pojawienie się Skinnera, czy scenka podobna do mojego obecnego avika ;)
Wypada jeszcze wspomnieć o śniegu, o tak śnieg jest jednym z bohaterów tego filmu :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Selithira 
Connor MacLeod


Posty: 1571
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 25 Lipca 2008, 22:09   

To ja przekleję z "ostatnio oglądanych"...

The X Files: I want to believe. W sumie obejrzałam bez zgrzytów, ale film ma jedną zasadniczą (w moich oczach) wadę: niewiele wspólnego ze znanym mi Archiwum X. Zero kosmitów, cywilizacji pozaziemskich, zdolności paranormalnych (oprócz niepotwierdzonego jasnowidza), brakowało mi tego elementu horroru science fiction... O ile seria utrzymana była w konwencji horror& sci-fi, o tyle film miał bliżej do horroru-sensacji i to z domieszką melodramatu. Fabuła też momentami (dodane: dobrze, że tylko momentami)przewidywalna... Jeśli przymknąć na to oko, dało się jednak obejrzeć z ciekawością i nie jestem rozczarowana, chociaż chyba wolę serial.

...i, żeby nie wyjść na ostatniego malkontenta, Adashiemu odpowiem: tak, ołówki w suficie rulez... :lol:
_________________
Wiedźma wie wszystko!!!
----------------------------------------------------
"Dobra zła droga nie jest zła." - koVaal :D
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 25 Lipca 2008, 22:21   

Selithira napisał/a
film ma jedną zasadniczą (w moich oczach) wadę: niewiele wspólnego ze znanym mi Archiwum X. Zero kosmitów, cywilizacji pozaziemskich, zdolności paranormalnych

Tak, to może zawieść fanów serialu, jednak po przeczytaniu kilku zajawek w prasie i sieci nastawiłem się odpowiednio, żeby nie być rozczarowanym ;) Trzeba też zrozumieć filmowców, od zakończenia serialu minęło sporo czasu, dorosło nowe pokolenie oglądaczy fantastycznych telewizyjnych produkcji, oni nie znają Archiwum X albo traktują je jak legendę w stylu Star Treka, tak więc myślę, że taki zabieg czyniący z drugiej kinówki opowieść typu stand alone był dobrze przemyślany.

Selithira napisał/a
Adashiemu odpowiem: tak, ołówki w suficie rulez... :lol:

I brodacz Fox też powalający :lol:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Selithira 
Connor MacLeod


Posty: 1571
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 25 Lipca 2008, 23:42   

Adashi napisał/a
dorosło nowe pokolenie oglądaczy fantastycznych telewizyjnych produkcji, oni nie znają Archiwum X albo traktują je jak legendę


No zaraz, zaraz, jak można nie znać klasycznego archiwum X? To prawie, jak nie znać... hm, ale o Star Treku też pisałeś... :mrgreen:

Adashi napisał/a
I brodacz Fox też powalający


O to, to :P
_________________
Wiedźma wie wszystko!!!
----------------------------------------------------
"Dobra zła droga nie jest zła." - koVaal :D
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lipca 2008, 00:46   

Ariah napisał/a
Jak w odcinku 'folie a deux' -- tam nawet Scully otwarcie mówi do Muldera, że to, co widzieli można opisac jako 'szaleństwo we dwoje', czyli zbiorowe przywidzenie :mrgreen: , po polsku indukowane zaburzenie urojeniowe...

Nie, żebym była fanatyczną wielbicielką serialu -- po prostu tytuł 'folie a deux' bardzo mi sie spodobał i naeet gdzieś w szufladzie leży cosik tak zatytułowane :mrgreen: Ale nie do użytku zewnętrznego.


dobra dobra, zapodawaj do druku!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Lipca 2008, 19:52   

Chcę wierzyć...
Że jeśli będą kręcić kolejne części, to jednak wróci duch serialu. Trochę mi go brakowało, przede wszystkim wątków bardziej fantastycznych. Owszem, w serialu były też podobne klimatem odcinki, ale to nie jest to, z czego "Archiwum" jest najbardziej znane i lubiane. Dlatego jestem nieco rozczarowany.
Chyba tyle narzekania.
Podobały mi się sceny humorystyczne, zawsze znajdowało się dla nich miejsce, także teraz parę jest, i nie są wymuszone, wprowadzają szczyptę humoru do dosyć przygnębiającej tematyki całego filmu.
Nie oglądałem ostatnich serii serialu, dlatego też pewnym zaskoczeniem było dla mnie to, że Mulder i Scully są parą. :shock: Nie pamiętam tego i się tego nie spodziewałem. Nie wiedziałem też, że mieli dziecko... :shock: :shock: :shock:
Na plus można zaliczyć, że jest tu miejsce na zastanowienie: nad nieuleczalnymi chorobami, wybaczeniem, osądzaniem innych.
Akcja poprowadzona jest raczej dobrze, chociaż niekiedy bywają małe dłużyzny. Czasem też troszkę za bardzo zalatuje melodramatem.

Spodziewałem się trochę lepszego filmu, ale źle nie jest. Jest dobrze, niestety tylko dosyć dobrze.
6/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 31 Lipca 2008, 13:28   

Odświeżam sobie to co na razie mam mam z tego serialu.
Wczoraj przerobiłem pilota i trzy kolejne odcinki. Najlepszy: "Squeeze" o kolesiu wyjadającym ludziom wątroby i dostającym się do zamkniętych pomieszczeń. Klasa.
Generalnie ten serial się nie starzeje, cały czas czuję wielką frajdę go oglądając.

W tej chwili mam połowę pierwszego sezonu, ale chętnie będę oglądał dalej, jak już będę miał więcej.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Lipca 2008, 13:34   

Czy ten koles nie nazywal sie czasem Eugene Tooms? Jesli tak, to jeszcze wroci w nastepnych sezonach. Co najmniej jeszcze jeden odcinek o nim bedzie, a moze i nawet dwa. I oba beda rewelacyjne.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 31 Lipca 2008, 13:39   

Tak, to był Tooms. Był zresztą, jeszcze w pierwszej serii, kolejny odcinek o nim, zatytułowany właśnie "Tooms". I wydaje mi się, że na tym chyba poprzestali, nie pamiętam, żeby występował jeszcze dalej.
Ale faktycznie, te odcinki z nim, należą do najlepszych.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Lipca 2008, 13:41   

No to moze mi sie pomylilo, w sensie ze to wszystko dzialo sie na przestrzeni jednego sezonu, a nie kilku. To bylo w czasach, gdy internet nie sluzyl jeszcze do sciagania seriali i ogladalo sie jeden odcinek tygodniowo, jak Dwojka puscila. Jak nie puscila, to sie czekalo. Stad odstep miedzy odcinkami z tymi samymi bohaterami mogl wyniesc ponad pol roku. Teraz w tyle czasu to mozna cale Archiwum X lyknac wlacznie z pelnometrazowkami :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 31 Lipca 2008, 13:46   

hrabek napisał/a
To bylo w czasach, gdy internet nie sluzyl jeszcze do sciagania seriali i ogladalo sie jeden odcinek tygodniowo, jak Dwojka puscila. Jak nie puscila, to sie czekalo.

Ech, gdzie te niegdysiejsze śniegi! Łezka się w oku kręci... My jeszcze relikty epoki analogowej, a świat już scyfrzał do reszty...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 31 Lipca 2008, 14:11   

hrabek napisał/a
To bylo w czasach, gdy internet nie sluzyl jeszcze do sciagania seriali i ogladalo sie jeden odcinek tygodniowo, jak Dwojka puscila.

Pamiętam doskonale. Chodziłem chyba jeszcze do podstawówki i czekałem co tydzień na kolejny odcinek. Czasem mama pozwoliła obejrzeć, czasem nie, wtedy byłem wkuty. Ale generalnie ten serial to kawał wspomnień, z tym większą przyjemnościa oglądam go teraz.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Caitleen 
Frodo Baggins


Posty: 136
Skąd: Falkirk w Szkotlandii
Wysłany: 6 Sierpnia 2008, 00:59   

Chyłkiem się oglądało jak mam nie pozwoliła, ech te emocje i przeskakiwanie na inny kanał z niewinną miną :P

Na film pójdę bo trailer wygląda interesująco no i trochę dla odkurzenia miłych wspomnień. Gdzieś na półce mam jeszcze kasety wideo pełne ulubionych odcinków 'xfilów' ... tylk odtwarzacza wideo już nie ma...

A, ciekawostka, jedną z głównych ról gra znany szkocki komik Billy Connelly. To ten z rozwichrzoną fryzurą i brodą ;>
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...

http://szkotki.blog.pl/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 24 Sierpnia 2008, 01:20   

Pierwszy sezon za mną.

Dobre
Średnie
Gorsze

01x00 - Pilot. Niezłe wprowadzenie, ale szału nie robi. Są kosmici.
01x01 - Deep Throat. Może być. O pilocie co widział UFO, potem zniknął. Pojawia się tajemniczy informator
01x02 - Squeeze. Świetny odcinek. Znakomita postać Toomsa. Trzyma w napięciu.
01x03 - Conduit. Znika nastolatka, w sprawie maczają palce Obcy. Nuda.
01x04 - The Jersey Devil. Nic specjalnego. Neandertalczyk w mieście.
01x05 - Shadows. Duch opiekun i telekineza. Nuda.
01x06 - Ghost in the Machine. Inteligentny komputer. Bardzo dobre, intrygujące.
01x07 - Ice. Tajemniczy wirus na polarnej stacji. Świetny odcinek.
01x08 - Space. Duch sabotujący prace NASA. Momentami dobre
01x09 - Fallen Angel. UFO. Tym razem tak sobie
01x10 - Eve. Klonowanie. Ciekawy temat, słaby odcinek.
01x11 - Fire. Podpalacz podpala za pomocą umysłu. Nuda.
01x12 - Beyond the Sea. Skazaniec jest medium. Dobre.
01x13 - Gender Bender. Morderczy a'la Amisze. Nuda.
01x14 - Lazarus. Zamiana ciał. Da się obejrzeć, ale szału ni robi.
01x15 - Young at Heart. Czy zemsta na Mulderze dojdzie do skutku? Ciekawy odcinek.
01x16 - E.B.E. UFO. Takie sobie, ale są Samotni Strzelcy!
01x17 - Miracle Man. Kaznodzieja leczy i zabija. Nuda.
01x18 - Shapes. Wilkołak. Nuda.
01x19 - Darkness Falls. Tajemnicze zniknięcia w lesie i mordercze robaczki. Znakomite.
01x20 - Tooms. Ciąg dalszy przygód zjadacza wątrób. Świetne!
01x21 - Born again. Policjant w ciele dziecka mści się za dawne krzywdy. Nuda.
01x22 - Roland. Upośledzony facet oddaje umysł bratu. Nuda.
01x23 - The Erlenmeyer Flask. Spisek na spisku, pozaziemskie bakterie, eksperymenty. Znakomite!

Najlepsze odcinki: Squeeze, Ghost in the Machine, Ice, Darkness Falls, Tooms, The Erlenmeyer Flask.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 31 Sierpnia 2008, 00:04   

Drugi sezon także przerobiony.

Dobre
Średnie
Gorsze


02x01 - Little Green Men. Mulder szuka UFO w Puerto Rico. Są i spiski. Dobre.
02x02 - The Host. Ruski morderczy człowieko-płaziniec. Trzyma w napięciu.
02x03 - Blood. Przekazy podprogowe uczynią z ciebie mordercę. Dobre.
02x04 - Sleepless. Komando bezsennych zdecydowanie przynudza.
02x05 - Duane Barry. Pacjent szpitala psychiatrycznego, wierzący, że jest regularnie porywany przez UFO, bierze zakładników. Mulder negocjuje. Świetny odcinek!
02x06 - Ascension. Ciąg dalszy poprzedniego odcinka. Trochę gorzej, ale cały czas jest dobrze. Zabójstwo, porwanie, zdrada. Jest parę zaskoczeń.
02x07 - 3. Wampirza Trójca. Nuda.
02x08 - One Breath. Scully walczy o życie i jednocześnie płynie łódką w zaświaty. Ble. Gdyby nie trochę spisku, byłoby nieoglądalne.
02x09 - Firewalker. Coś żyje wewnątrz wulkanu. Był już odcinek oparty na podobnym schemacie i był lepszy.
02x10 - Red Museum. W małym miasteczku zostają porywane dzieciaki. Sprawa się kompikuje, bo mogą to być eksperymenty. Mimo paru powiązań z lepszymi odcinkami, nuda.
02x11 - Excelsis Dei. Nawiedzony dom starców. Bardzo dobry odcinek.
02x12 - Aubrey. Pamięć genetyczna. Nuda.
02x13 - Irresistible. Mocna historia o nekrofilu - fetyszyście. Dobry odcinek.
02x14 - Die Hand Die Verletzt. Małomiasteczkowi sataniści. Znakomity odcinek, jeden z najlepszych w całym serialu.
02x15 - Fresh Bones. Voo Doo w obozie dla uchodźców. Dobre.
02x16 - Colony. Zmiennokształtny zabójczy Alien, kolonizacja, różne frakcje, niespodziewane powroty. Znakomity odcinek!
02x17 - End Game. Kontynuacja poprzedniego odcinka. Mało co się wyjaśnia, Mulder na tropie prawdy. Dobre.
02x18 - Fearful Symmetry. Kosmici porywają zwierzęta z zoo. Bardzo słabiutki odcinek.
02x19 - Dod Kalm. Na statku na dalekiej północy Mulder i Scully starzeją się w przyspieszonym tempie. Do obejrzenia, acz nic specjalnego.
02x20 - Humbug. Morderstwa w miasteczku dziwaków. Świetny odcinek, znakomita końcówka.
02x21 - The Calusari. O opętaniu młodego chłopca. Mogło być o wiele lepiej.
02x22 - F. Emasculata. Wirus wywołujący epidemię. Szału nie robi, ale da się obejrzeć.
02x23 - Soft Light. Morderczy cień. Heloooł!
02x24 - Our Town. Małomiasteczkowy kanibalizm. Zapowiadało się tak sobie, ale się rozkręciło. Dobry odcinek.
02x25 - Anasazi. Bardzo dobry odcinek spiskowy. Mulder zyskuje wszystkie tajne dokumenty rządu na temat UFO. Oczywiście wiążą się z tym spore kłopoty.

Najlepsze odcinki: Duane Barry; Ascension; Excelsis Dei; Die Hand Die Verletzt; Colony; End Game; Humbug; Our Town; Anasazi
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 31 Sierpnia 2008, 11:23   

Darkness Falls to zdaje się mój ulubiony odcinek całego serialu...
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Sierpnia 2008, 13:11   

O, nawet go pamiętam ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 10:19   

Chal-Chenet napisał/a
02x20 - Humbug. Morderstwa w miasteczku dziwaków. Świetny odcinek, znakomita końcówka.

Humbug to nawet ja pamiętam, co jest niejakim sukcesem, biorąc pod uwagę to, ile odcinków Archiwum widziałam i kiedy to było. Ale masz rację, odcinek był przedni. :bravo
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2008, 10:29   

Tak, Człowiek Aligator, Kobieta z brodą i reszta ferajny, zdecydowanie bardzo dobry odcinek :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group