Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Z archiwum X
Autor Wiadomość
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Lipca 2006, 22:52   Z archiwum X

Byc może w poszczegolnych wątkach wspominano o tym serialu, ale moim zdaniem zasługuje na osobny wątek. To był przeciez prawdopodobie najlepszy serial science fiction, horror (i fantasy też) jaki kidykolwiek nakręcono (znaczy tak od seri 1 do, powiedzmy, 5). Zgadzacie się z ta opinią? I może ktos mi powie jak to się właściwie skończyło, bo wstyd przyznac ale nie wiem...
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Lipca 2006, 22:59   

Oglądałem w całości chyba tylko 3 pierwsze serie, potem już tylko sporadycznie i z doskoku, ale serial był faktycznie bradzo dobry. Potem chyba na jego popularności polecieli z Millenium.

Dobrze mi się wydaje, że potem nie było już Mouldera od jakiejś serii?
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 14 Lipca 2006, 05:56   

Mouldera zastąpił T-1000 z Terminatora 2 - nie znam nazwiska. Jak ktoś lubi X files, to teraz leci na TV4 we wtorki o 20:00 (zaraz po nim zresztą Millennium). Nie wiem, który to sezon trzeci, albo czwarty.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Lipca 2006, 07:52   

No, archiwum X to serial wielki jest. Mimo, że jakby się nad nim zastanowić, to taki niezbyt ciekawy się wydaje, ale jak się go ogląda, to jednak ma to to coś :) i dobrze, było co oglądać swojego czasu :) Teraz już nie ma kanałów tyle, nie chce się oglądać ;) A kinówka pierwsza była nieciekawa :P
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Lipca 2006, 11:52   

T-1000 czyli Robert Patrick.
Archiwum oglądałem czasem nawet z wypiekami na twarzy, no ale oczywiście kilka pierwszych serii. Już teraz nawet nie pamiętam kiedy przestałem.
Zestawienie ześwirowanego Mouldera z racjonalną Scully świetne.
No i to sakramentalne:
- Scully, it's me.
- Moulder, where are you ?!
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Lipca 2006, 11:48   

Mi sie archiwum podobalo, ale do pewnego momentu. Na poczatku wciagala tajemniczosc i wielki spisek dotyczacy najwyzej postawionych osob w rzadzie. Ale im dalej w las, tym mniej nowych informacji, a te ktore podawali w zasadzie nic nie wyjasnialy, tylko powodowaly wiecej pytan. W koncu ludziom musialo sie to znudzic i przestali ogladac, nawet Robert Patrick nie pomogl.

Teraz wszyscy zachwycaja sie Lostem, ze taki tajemniczy, itd. Mam wrazenie, ze za 10 sezonow bedziemy wiedziec o konspiracji na wyspie niewiele wiecej niz wiemy teraz (czyli po dwoch sezonach), a ludzie tez w koncu przestana to ogladac i nigdy sie tak naprawde nie dowiedza, kto pociagal za sznurki i w jakim celu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Lipca 2006, 23:27   

No wlasnie, najgorsze w Archiwum X, ze nie wiedzieli kiedy skonczyc, i wszytsko sie rozmylo...
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Urbaniuk 
Indiana Jones


Posty: 404
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Lipca 2006, 10:14   

Vened: nie wiedzieli kiedy skonczyc
To oczywiście problem większości seriali i serii, poza rzacz jasna Indiana Jones, którego autorzy najwyraźniej nie wiedzieli kiedy kontynuować :twisted:
_________________
"Pies i klecha - Tancerz" - ejndżels ar kaming.

http://urbietorbi.zbiorkom.net/
http://urbaniuk.blox.pl/
http://www.orbitowski.pl/
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Lipca 2006, 19:08   

Kurcze jak zaczynali to puszczac na tvp2 to poszedlem do ogolniaka :roll: heh dawne czasy. Serial byl po prostu inny, tajemniczy ciekawy, opowiadal o duchach ufo itp co przyciagalo widzow dla ktorych celem zycia nie byl kolejny odcinek mody na sukces.
Niestety ciagneli go zbyt dlugo i mieli zbyt malo ciekawych pomyslow co zabilo serial...efekt ten zreszta teraz wielu z forumowiczow okresla mianem "syndromu archiwum x" (patrz watek o lost)

Niestety to co napisalem powyzej jak ulal pasuje do kultowego obecnie(tak jak wtedy x filsy) LOST i zapowiada sie ze bedziemy mieli niedlugo "syndrom losta" :P
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2006, 08:24   

Bo w X-files główna historia jest taka sobie. ale pobocza - super.
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 11 Wrzeœśnia 2006, 18:08   

Cytat
McQueen:
efekt ten zreszta teraz wielu z forumowiczow okresla mianem syndromu archiwum x (patrz watek o lost)


Nie mnozmy bytów bez potrzeby. Ten syndrom to znany już od lat t.zw. "skok przez rekina".

Wyjaśnienie
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Caitleen 
Frodo Baggins


Posty: 136
Skąd: Falkirk w Szkotlandii
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2006, 20:39   

'Z archiwum X', pierwszy serial od któego się uzależniłam, nawet plecak Xfiles sobie kupiłam, ogólniak, sto lat temu :>. Sama jestem ciekawa jak się kończy, bo oglądałam tylko do połowy 7 serii, to właśnie główna historia mnie wciągnęła, Syndykat, kosmici bez twarzy, czarne gluty itp. itd., gdy się skończyła to jakoś klimat siadał powoli az upadł na twarz gdy wycofali Muldera. Heh, nie rozmawiałam o Archiwum X od lat, coraz bardziej podoba mi się to forum, mrrr... :>
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...

http://szkotki.blog.pl/
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2006, 20:46   

kurde, masz racje - ja tez nie :D a wiesz co jest fajne w takich serialach tasiemcach? ze normalnie widac jak sie aktorzy starzeja :D staja sie normalnie czescia naszego zycia :)
Taaak... pamietam te czasy ( u mnie podstawowka ) jak sie ze zniecierpliwieniem czekalo na kolejny odcinek :D ale potem, przynajmniej dla mniezaczelo sie wszystko za bardzo komplikowac, za duzo watkow i sie wszystko mieszalo... a potemto juz opuszczalem odcinki i totalnie nic nie rozumialem...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2006, 08:31   

Dunadan, ale starzenie się aktorów dostrzega się dopiero jak ogląda się powtórki:)

Ja tez miałam ostatnio taką zaskoczkę: co ta Scully zrobiła z włosami???
Nie wiem, czy tez przechodziliście ten okres co ja, ale w Secret Service (pamiętacie jeszcze taką gazetę?) był kącik X-files... Ech, stare czasy.

Podpadł mi serial nie nierozwiązaną (albo ogromnie zakręconą) tajemnicą i niekonsekwencją w jej wyjaśnianiu (no bo co się właściwie stało z siostrą Muldera?) ale wątkiem romantycznym poprowadzonym od pewnego sezonu tak grafomańsko, że...
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Caitleen 
Frodo Baggins


Posty: 136
Skąd: Falkirk w Szkotlandii
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2006, 20:00   

Dunadan, w Archiwum można też prześledzić rozwój telefonii komórkowej, pamiętam taty pierwszą komórkę, taka cegłowata nokia ale do tej pory gdzieś leży u mnie w szufladzie bo Mulder miał taką samą w drugiej serii :>

Ariah, ten wątek romansowy chyba bardziej istniał w zapowiedziach i spekulacjach niż na ekranie ;>. A główny wątek był taki wciągająco pokręcony, w pełni go sobie poskładałam dopiero po obejrzeniu hurtem dwóch czy trzech serii na wideo (pamiętacie? takie czarne tasmy przed epoką dvd ;>).
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...

http://szkotki.blog.pl/
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2006, 20:10   

VHS-y pamiętamy :mrgreen: i nadal używamy... Z sentymentu i braku TiVo 8)

Co do wątku romansowego...

Tylko zastosuję

S

P

O

I

L

E

R

Bo może ktoś jeszcze nie wie, że...

SPOILER!!!!!!!!!!!

Scully urodziła przecież dziecko Muldera -- a ja nadal autorom serialu nie mogę wybaczyć, że chociaż nie zasugerowali momentu poczęcia! :mrgreen:

Takie świnstwo wyciąć czekającym widzom, to już przesada...
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2006, 20:13   

Ariah, był w Secret Service taki kącik, był :D

Wtedy też się jeszcze Z archiwum X fascynowałem :roll:
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2006, 20:25   

Ixolite, stare dobre czasy... Byłam wtedy jeszcze piękna i młoda :mrgreen:

A na serio, niezły był ten kącik. Przynajmniej tytuły odcinków były, bo u nas dziwnym trafem wycinali...

Fascynacja X-files w moim roczniku bardziej dotyczyła fascynacji agentem Mulderem. Koleżanki zwyczajnie piszczały na jego widok... (A ja, nietypowo, wolałam tego złego Kryceka :mrgreen: a tak najbardziej to kosmitów i Palacza...)
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2006, 22:27   

Krycek :>
On z tego co pamiętam miał dwa tłumaczenia wśród lektorów: "Kraiczek" albo "Krajdżek" i nigdy nie wiedziałem o kogo chodzi.

Cholibka, był też taki serial (swego czasu na RTL 7) o kosmitach właśnie, z akcją osadzoną w czasie przed, w trakcie i po zamordowaniu Kennedy'iego, ale jak zwykle nie pamiętam tytułu. Za to uważam, że wątek UFO (czyli w zasadzie cały serial) znacznie lepszy niż w X-Files...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 05:05   

ah, bylo cos takiego... cos jakby 'Faceci w czerni' tyle ze na serio ( ( ten sam motyw tajnej organizacji rzadowej ) - bardzo fajny serial - podobaly mi sie pomysly z technika obcych ( ten trojkat co sam sie rozkladal na wiekszy i unosil w powietrzy :D ).
Tez nie pamietam tytulu...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 06:18   

To się zwało Mroczne niebo (Dark Skies).
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 06:23   

Jak już wspominamy stare seriale, to może i mnie ktoś przypomni tytuł jednego. Leciał dobrych kilka lat temu, chyba na dwójce w piątkowe wieczory, i opowiadał o kolejnym kroku w ewolucji - swego rodzaju nadludziach. Obejrzałem tego ze dwa czy trzy odcinki i później odpadłem nie pamiętam już czemu. Kojarzy ktoś taki serial?
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 07:45   

Czarny, A kto tam grał?...

Nie kojarzę, ale kiedyś oglądąłam wszystko co leciało w ciemno, więc pewnie widziałam... Z tym, że ja rozpoznaję po gębach aktorów :mrgreen:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 08:02   

Ni dudu :(

Ale dzięki za przypomnienie tytułu Dark Skies, zawsze, ale to zawsze zapominam, a to jeden z moich ulubionych seriali ogółem.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 08:36   

Czarny - ja tez nie kojarze - bylo cos podobnego w 'The outer limits' ale to tylko trzy czesci - potem opowiesc sie po prostu skonczyla... powiedz no cos wiecej.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 08:42   

Ba, jakbym pamiętał jakąś gwiazdę, to bym se znalazł na filmwebie. Niewiele pamiętam, to był taki trochę sensacyjny. Coś mi się telepie o jakiejś wojnie jakby gatunkowej. Ci nowi superludzie mieli jakieś plany załatwienia "szaraczków", żeby im zrobili miejsce na Ziemi. Oczywiście film rozgrywał się głównie wieczorami, nocami (przynajmniej początek serii) jakieś ciemne płaszcze, policja szukała jednego z superów, nie pamiętam już za co i oczywiście nie mogli namierzyć skąd się ten gość wziął, taki standard.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2006, 10:15   

Chyba znalazłem (tak na 99%).
Szczegóły przeniosłem do innego wątku tutaj
 
 
Artemis 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Miasto Warszawa
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2006, 20:33   

A ja Archiwum oglądałam sporadycznie jako kompletny dzieciak i dziś nie pamiętam NIC oprócz kilku pojedynczych motywów, tego, że doprowadzała mnie do furii Scully i że ręce mi się trzęsły, gdy słyszałam temat Marka Snowa.

W sumie nie wiem, dlaczego to napisałam :)
_________________
logical, responsible, practical
clinical, intellectual, cynical
radical, liberal, fanatical, criminal
acceptable, respectable, presentable
a vegetable
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 01:26   

Tak... Scully po dziesiatkach odcinkow gdzie miala wylozone wszystko 'kawe na lawe' udowodnione ze ONI jednak istniaja albo to BYL wilkolak - jakos nigdy nie wierzyla... ten schemat byl tragiczny ale na szczescie po jakims czasie ( dlugim ) tworcy skapneli sie ze tego sie nie da tak dlugo ciagnac...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Artemis 
Jaskier


Posty: 77
Skąd: Miasto Warszawa
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 09:54   

zawsze można zrzucić winę na halucynacje :)
_________________
logical, responsible, practical
clinical, intellectual, cynical
radical, liberal, fanatical, criminal
acceptable, respectable, presentable
a vegetable
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group