Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagroda im. Janusza A. Zajdla
Autor Wiadomość
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 13 Lipca 2006, 13:09   Nagroda im. Janusza A. Zajdla

Mawete kazał mi się wynieść z tym z wątku Polconu więc to robie.

Jeśłi jedziecie na Polcon, napiszcie, na kogo będziecie głosować na Zajdla :D

Ja ze swojej strony

Grzędowicz (powieści), druga Surmik

Grzedowicz i Ćwiek w opowiadaniach, pokombinuję jeszcze w jakiej kolejności, pewnie przeczytam raz jeszcze, żeby się dookreślić
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Lipca 2006, 13:25   

Ja nie jadę, ale na nikogo z nominowanych bym nie głosował, szczerze mowiac.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lipca 2006, 15:46   

Na nikogo nie zagłosuję, bo albo nie czytałam albo mi sie nie podobało. :twisted:
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 13 Lipca 2006, 15:50   

aha... a na kogo głosowałaś na nominacje? (Nie będe tu bronił moich ulubionych tytułów starając się zachowac bezstronnośc) (ah, jakże to trudne...)

Właściwie mam szczeście do Zajdla - Grzedowicz - bardzio lubie, Surmik - lubie, Ćwiek - lubię, Kańtoch - akurat ten tekst lubię, Huberath - lubię, Brzezińska - lubię...

Co by nie wygrało nie bede niezadowolony :D
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 13 Lipca 2006, 23:49   

Ja sobie dziś pomalkontencę, bo mam podły nastrój. :twisted:
Na Polcon nie jadę. Wg mnie najlepsze powieści ubiegłego roku napisali Kres i Pawlak. W opowiadaniach mistrzem wg mnie jest Piekara.
Nominacje to dla mnie rzeczywiście nędza. Kompletnie nie mój gust. :x
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Lipca 2006, 23:54   

O, o, właśnie :bravo Nie żebym węszył jakiś spisek, ale kto do cholery zagłosował na nominowane powiesci?? Naprawdę czytalnicy?
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 13 Lipca 2006, 23:58   

Wiesz ja na przykład jestem czytelnikiem i mnie się podoba. Za to piekary nie lubię, ale kłócić sie nie bedę (o gustach się nie dyskutuje :D )


Głosowaliście na Romka/Kresa?Piekare w nominacjach?
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:07   

Vened:
Cytat
Nie żebym węszył jakiś spisek,
A ja węszę. :twisted: Bez obrazy, Locke, ale...
Wystarczy przeczytać notkę o Ćwieku na stronie Zajdla o autorach nominowanych, żeby nasunęły się pewne domysły. O innych osobach też się można ciekawych rzeczy dowiedzieć. :roll:
http://zajdel.fandom.art.pl/nominowani.html
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
Ostatnio zmieniony przez Anko 14 Lipca 2006, 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:07   

Locke, a kto to taki Surmik, którą stawiasz na drugim miejscu? Kiedyś dawno wpadła mi recenzja, ale niezbyt zachęcająca chyba drugiego tomu Ostatniego smoka czy czegoś podobnego. W ksiegarni nawet kiedyś pytałam, ale u mnie z Runy nie sprowadaja, bo sie źle sprzedaje :( Może ja mieszkam na takiej pustyni, ale naprawdę to nazwisko niewiele mi mówi, więc zdziwilaby mnie wygrana, bo dziwi mnie już sama nominacja. Grzędowicz jak najbardziej :) Huberath, którego czytam i którego doceniono nawet w Polityce czy Newsweeku (sorry, ale czytam oba pisma i zawsze mi sie myli, co w którym przeczytałam)- świetny jest :) . Brzezińska - nie mam zastrzezeń :) . Kąntoch - ja ososbiście nie lubię tego klimatu, ale podobno dobra i wiem, ze ceniona, i w jej przypadku nie zdziwiłabym się, gdyby zamiast tej Surmik nominowana była do powieści. O Ćwieku słyszałam, bo trzeba przyznać, ze miał dobrą reklamę na Śląsku z pomocą ŚKFu, ale tutaj przyznam, że na razie nie czytałam :oops:
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:18   

No więc Surmik to taka pisarka fantasy. Mnie się akurat bardzo podobała. Przeczytaj sobie. (Musze też powiedzieć że normalnie byłbym za Kresem, ale akurat Tarcza Szerni mi sie nie podobała).

Ćwieka czytało i się akurat bardzo dobrze (Wiedźmo - przeczytaj! :D ) i z tego powodu na przykład ja na niego głosowałem.


Natomiast co do weszenia spisku... dlaczego? Przeczytałem notkę. Nic mi sie nie nasuneło. Oświeć mnie, jeśłi można.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:22   

Cytat
Natomiast co do weszenia spisku... dlaczego? Przeczytałem notkę. Nic mi sie nie nasuneło. Oświeć mnie, jeśłi można.


To chyba nie do mnie odpowiedź? :shock:
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:24   

Pewnie że nie do Ciebie... powinienem sie nauczyć i pisać co jest do kogo :D
Wybacz nieporozumienie.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:29   

Locke napisał/a
No więc Surmik to taka pisarka fantasy. Mnie się akurat bardzo podobała. Przeczytaj sobie. (Musze też powiedzieć że normalnie byłbym za Kresem, ale akurat Tarcza Szerni mi sie nie podobała).


Dzięki, no trochę mi wyjasniłeś :) Tylko że o tej ksiażce naprawdę mało się słyszało. O samej autorce również. Jak więc dotarła aż do nominacji? :shock:

Cytat
Ćwieka czytało i się akurat bardzo dobrze (Wiedźmo - przeczytaj! :D ) i z tego powodu na przykład ja na niego głosowałem.


Dzięki za komentarz, jak Ci sie go czytało. :) Nie musisz publicznie mówić, na kogo głosowałeś :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:30   

Grzędowicz! Grzędowicz! Grzędowicz!

Obok Kresa, jest to mój ulubiony polski pisarz. Piekara pisze ciekawe teksty, ale ma niezbyt przyjemny styl... taki jakiś dziennikarski... i bez polotu. Za to Grzęda to sam miód :D
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:35   

Locke:
Cytat
Oświeć mnie, jeśłi można.
Nie powiem nic więcej, bo to mogłoby naruszać netykietę, dobre obyczaje lub zasady forum. Moje domysły mogą być fałszywe, a węszenie spisków - wyłącznie świadectwem zwyrodnienia :twisted: lub zaczątków paranoi.
Uważasz, że Surmik i Ćwiek to najwspanialsi polscy pisarze fantastyki? Twój gust. Mnie w sumie nic do tego. Pytałeś o moje typy, podałam. Ale ten temat robi się grząski, a atmosfera zagęszcza... albo się mnie, paranoiczce, tylko tak zdawało. :P
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:36   

Cytat
Anko napisał/a
Vened:
Cytat
Nie żebym węszył jakiś spisek,
A ja węszę. :twisted: Bez obrazy, Locke, ale...
Wystarczy przeczytać notkę o Ćwieku na stronie Zajdla o autorach nominowanych, żeby nasunęły się pewne domysły. O innych osobach też się można ciekawych rzeczy dowiedzieć. :roll:
http://zajdel.fandom.art.pl/nominowani.html


Czytałam i nie wiem, czy dobrze kumam? Cwiek jest sekretarzem ŚKFu, Surmik i Kańtoch też chyba przynależą. Widocznie jest tam sporo ludzi, którzy ich lubią, wiadomo w takich klubach ludzie sie znają, jeden drugiemu powie, może sie i skrzykną na głosowanie, by poprzeć swoich. Ja się tam nie znam, ale to chyba jest możliwe (?)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:50   

NIe wiem. Zważ że na przykład ja z ŚKFu nie jestem, a głosowałem za całą trójką. Może po prostu było więcej takich ludzi jak ja?

To sie jednak zdarza, że ludzie maja podobny gust do mojego.

Znaczy, co mam na myśli - nie trzeba byc w żadnym klubie (jestem przykładem), żeby głosowac akurat na nich. I nie jest też dobrze zakładac - jak Jan Kowalski dostał nomincaję, to dobrze, a jak Marcin Wiśniewski, to znaczy że pewnie sie skrzykneli.

Ja na początek zakladam, że jednak nikt nie kombinuje (ba, przecież w nominowanych do pierwszego Nautilusa był NURS - co zresztą z całego serca popierałem, bo tekst mi sie bardzo podobał)

Ale jasne.

Taka dyskusja faktycznie może przerodzić się w kłótnie. Więc rozmawaijmy neutralnie o typach, bez doszukiwania sie czegokolwiek :D

I widze <chytry uśmiech> ze moje stronnictwo Grzedowicza rośnie ...
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:51   

Dabliu:
Cytat
Piekara pisze ciekawe teksty, ale ma niezbyt przyjemny styl... taki jakiś dziennikarski... i bez polotu.
Cóż, ja lubię Piekarę może właśnie dlatego, że czytając książki bardziej zwracam uwagę na treść, niż na formę. A facet potrafi swoimi tekstami zaskoczyć, wstrząsnąć, a nawet oczarować.
A "Tarcza Szerni" Kresa ma tylko jedną wadę - została rozbita na dwa tomy. Jako całość jest dla mnie smakowita. Akcja pierwsza klasa, a i przemyśleń - puentujących bardzo celnie naszą rzeczywistość - jest dość, bym mogła powiedzieć z czystym sumieniem, że ta książka ma głębię.

EDIT: Kiedy pisałam swojego posta, nie widziałam, w którym kierunku rozwija się dyskusja. Proszę potraktować mój wpis tylko jako uzasadnienie moich wyborów/gustów literackich.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 14 Lipca 2006, 00:57   

W końcu czy ja wiem, czy aż tak bardzo te nominacje przekładają sie na sprzedaż i czytelnictwo ksiażek z drugiej strony? Jak przejrzałam te listę nazwisk przytoczoną przez Anko, to jest tam przecież sporo nazwisk naprawdę popularnych, które nominacji nie uzyskły, ale wątpię, żeby straciły przez to czytelników :) Tak jest też na przykład z nagrodą niefantastyczną Nike. Jak zostaje nagrodzona jakaś dziwna ksiażka, ludzie rzucą sie raz, ale jeśłi sie zraza, to następna wygrana tego samego autora i tak w niczym mu już nie pomoże. Myślę więc, że można to traktować bardziej w kategorii zabawy na szczescie :)
Chociaż autorzy i wydawcy moga mieć inne doświadczenia. :(
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Lipca 2006, 01:00   

Szcześliwie wyszliśmy z tego kąta i możemy znów raźno przerzucać się gustami :D
Grunt to nie tracić dobrego humoru.

A Kres u mnie zawsze leci dwie kreski w dół (fakt, co najwyżej osiaga poziom "bardzo dobrego" za każdym razem jak jest ta jego ukochana Rida...

Ale może to tylko ja....
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Lipca 2006, 01:17   

Wiedźmo: Ja tam osobiście nie myślę o tym jak jakas (dowolna) nagroda wpłynie na sprzedaż książek - Mój głos to moje stwierzenie "Ten właśnie pisarz mi sie podoba, chciałbym, żeby go jakoś uhonorować, zapewnieł mi przyjemną lekturę"


Nic wiecej.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 14 Lipca 2006, 01:29   

Masz rację Locke :) Ja tak jakos pojechałam w materializm :oops: A przecież ksiażka ma przede wszystkim dostarcza pozytywnych wrażeń i odczuć natury duchowej. I chyba jeszcze to przed snem zrobię :)

No i rzeczywiscie chyba w innym wątku pisałeś tez, że nie jesteś członkiem żadnego klubu, że dopiero się tam wybierzesz, bo mieszkasz blisko :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Lipca 2006, 01:59   

(drobny offtop: kiedy pierwszy ra widziałem posta Wiedxmy, miała ona 666 postów. Liczba zrobiła należyte wrażenie)
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 14 Lipca 2006, 02:03   

O tego posta to możesz przenies do mojego wątku o wiedźmach i nie tylko :) Ale tam z kolei nie ma nic o konwentach, nagrodach itp. :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 14 Lipca 2006, 02:46   

Locke:
Cytat
(drobny offtop: kiedy pierwszy ra widziałem posta Wiedxmy, miała ona 666 postów. Liczba zrobiła należyte wrażenie)
Drobnego offtopu ciąg dalszy. :twisted: Z przykrością stwierdzam, że moje posty nie mogą robić należytego wrażenia, bo niestety zdarzyło mi się przez swoje bezczelne gadulstwo, a czasem i offtopowanie, przekroczyć magiczne trzy szóstki.
Aha, temat o wiedźmach jest tu, żeby nie było, że znów zostawiamy świeży narybek forumowy na lodzie i bez drogowskazów:
http://www.science-fictio...topic.php?t=656
Cytat
Grunt to nie tracić dobrego humoru.
W sumie racja. :mrgreen:
Nie wiem, czemu ludzie z ironią zwykli wymawiać zdania prawdziwe? :o
Cytat
A Kres u mnie zawsze leci dwie kreski w dół (fakt, co najwyżej osiaga poziom bardzo dobrego za każdym razem jak jest ta jego ukochana Rida...
Jaka Rida jest, łacno wywnioskować można choćby z mojej aktualnej sygnaturki. :wink:

Wiedźma:
Cytat
Chociaż autorzy i wydawcy moga mieć inne doświadczenia. :(
Cóż, na temat nagrody Nike słyszałam akurat, że jej zdobycie jest bardzo pożądane przez autorów ze względu na pieniężną wartość tej nagrody. W fantastyce, kiedy chodzi o figurkę, dyplom, czy "uścisk ręki prezesa", nie mogą się liczyć względy finansowe dla autora. Chyba tylko efekt psychologiczno-prestiżowy.
Słyszałam także - ale tu już nie mam pojęcia, ile w tym prawdy - że w sumie książki nagrodzone nie sprzedają się nagle o wiele lepiej. Ktoś dysponuje wiarygodnymi danymi na ten temat? Bo to ciekawa sprawa - czy nagrodzony pisarz ma coś z tego poza dumą, satysfakcją i pamiątką do postawienia na kominku/powieszenia nad tymże kominkiem. :?:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Lipca 2006, 02:51   

Wiedźma napisał/a
W końcu czy ja wiem, czy aż tak bardzo te nominacje przekładają sie na sprzedaż i czytelnictwo ksiażek z drugiej strony? Jak przejrzałam te listę nazwisk przytoczoną przez Anko, to jest tam przecież sporo nazwisk naprawdę popularnych, które nominacji nie uzyskły, ale wątpię, żeby straciły przez to czytelników


Zapewne tak, ale przy ogólnie niskich nakładach ksiażek sf&f ludzie kupuja tylko to, co naprawdę lubia, i co im się podoba. Zakładajac, iż czytelnicy sf znają się troche na literaturze i cenią to co dobre pod wzgledem artystycznym, mozna przeanalizować listy bestselerów i w ten prosty sposób zobaczyć kto jest naprawde w tym roku najlepszy (nie znaczy to, że Nagroda Zajdla powinna automatycznie być przydzielana najpoczytniejszemu autorowi).
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Lipca 2006, 03:13   

Duma i pamiątka to miła rzecz. Kasa jest zawsze taka sama,a po latach musi byc miło móc pokazać nagrodę jedną czy druga i powiedzieć "Ludziom sie podobało co napisałem/am"

I nie sądzę, żeby Nagrody zmieniały jakos kosmicznie wiele. Nie przy polskich nakładach, a książka która jest nagrodą nagrodzona, siłą rzeczy nowością już nie jest.

Jest szansa, że powiedzmy 100 więcej osób ją kupi, ale tak naprawde została już przeczytana i omówiona przez bardzo wielu, poczta pantoflowa w końcu działa i jeden drugiemu poleca książki.

Jest szansa, że przeczyta ktoś z zewnątrz pewnie ale też bym z nią nie przesadzał ( w sensie - przeczyta ją raczej 50 osób nż 1000).

Więc - jak myślę - głownie idzie o prestiż "Moja książka sie podobała"

A co do poczytności to bym uważał - gdyby na przykład nie wiem, taka sprawdzona firma jak Ziemiański czy Dukaj sie potknęła to dużo ludzi kupiłoby odruchowo (bo to Dukaj! Bo to Ziemiański!) i przekonała się o tym że to nie byl dobry pomysł poniewczasie.
Sprzedaż spadnie ale nieznacznie.
Wpadka zaowocuje raczej spadkiem sprzedaży następnej książki takiej osoby... która już może być znowu dobra.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 14 Lipca 2006, 03:39   

Vened:
Cytat
mozna przeanalizować listy bestselerów i w ten prosty sposób zobaczyć kto jest naprawde w tym roku najlepszy
Locke:
Cytat
gdyby na przykład nie wiem, taka sprawdzona firma jak Ziemiański czy Dukaj sie potknęła to dużo ludzi kupiłoby odruchowo (bo to Dukaj! Bo to Ziemiański!)
Ale tu czasem chodzi o coś innego, nieprawdaż? Najlepiej sprzedaje się Ziemiański czy Pilipiuk, ale nagrodę dostanie Dukaj, bo mądrze pisze (a lepiej sprzedają się książki lekkie i przyjemne).
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 14 Lipca 2006, 03:47   

Errr.. no do tego właśnie zmierzałem. Że lista sprzedaży niekoniecznie oznacza kto jest akurat najlepszy.. inaczej wszystkie nagrody nie-fantastyczne trafiałyby do Harlequinów...
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 14 Lipca 2006, 04:56   

Bo ja wiem, czy te harlequiny jeszcze nadają się na przykład... Tylko leżą po kioskach, żółkną i płowieją... :roll:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group