Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagroda im. Janusza A. Zajdla
Autor Wiadomość
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 3 Lipca 2007, 19:08   

Coś mi się wydaje że Madzik ma rzeszę wyznawców w całej Polsce. A Sapkowski Zajdle to pewnie dostawał na Polconach w Łodzi. Co?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Lipca 2007, 19:31   

No to mniejsza już o tę Warszawę. Wydaje mi się, że to po prostu dodatkowo zwiększa Jej szansę.
W każdym razie sądzę, że Madzik dostanie statuetkę. A jak Wy myślicie?
(Ciekawe co myśli sama zainteresowana :wink: Pewnie to samo co i ja, choć na pewno się nie przyzna :mrgreen: ).
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 4 Lipca 2007, 14:32   

Ja na 100% głosuje na Nocarza więc napewno jest szansa że bedzie miała Zajdla.
Ale i Rafał Kosik jest z Warszawy i on też ma szanse :mrgreen:
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Lipca 2007, 15:22   

Rafał nie ma takiego zastępu fanów. Jak się cały legion wampirów zwali na Polcon, to suchej nitki nie zostawią... :wink:
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Lipca 2007, 15:23   

Fanki będą walczyły o Rafała do ostatniej kropli...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Madzik 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lipca 2007, 15:28   

Wywołana do tablicy przez Dabliu, powiem szczerze, co myślę :mrgreen:

Sama nominacja jest wielkim zaszczytem i - nie ukrywam - zaskoczeniem. Więc się nieprzytomnie cieszę, bo teraz to co by dalej nie było, to i tak dla mnie dobrze. Bo przegrać z Sapkowskim/Grzędowiczem/Kossakowską/Kosikiem żaden wstyd, nieprawdaż? A wygrać... Nawet nie śmiem marzyć :roll:
_________________
Arma virumque cano
 
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 4 Lipca 2007, 15:31   

Madzik napisał/a
A wygrać... Nawet nie śmiem marzyć :roll:


No to radze zacząć się przyzwyczajać... :D
Renegaci wybiją konkurentów a Nocarze zrobią losowanie made in Ukraina.
Tzn nie ważne co bedzie napisane będzie to Nocarz :mrgreen:

Kruk To renegaci je wypiją.A nocarze przymkną ten jeden raz oczy albo pójdą do pubu na sztuczną krew ;P:
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Lipca 2007, 16:07   

Madzik życzę by walka była równa... a wampiry i tak do piachu. RIP
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 4 Lipca 2007, 16:08   

do piachu to łopata a nie wampiry ;P:
Koniec oftoopa
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Lipca 2007, 16:17   

Madzik napisał/a
Wywołana do tablicy przez Dabliu, powiem szczerze, co myślę :mrgreen:

Sama nominacja jest wielkim zaszczytem i - nie ukrywam - zaskoczeniem. Więc się nieprzytomnie cieszę, bo teraz to co by dalej nie było, to i tak dla mnie dobrze. Bo przegrać z Sapkowskim/Grzędowiczem/Kossakowską/Kosikiem żaden wstyd, nieprawdaż? A wygrać... Nawet nie śmiem marzyć :roll:


Madzik, ale Ty sama wiesz, że nikt z nominowanych w tym roku autorów nie ma tak licznej i zwartej ekipy fanów (IMHO nawet AS, bo jego "Lux Perpetua" chyba nieco zawiodła oczekiwania czytelników). O ile zjawią się na konwencie w odpowiedniej obsadzie, z pewnością zdominują tegoroczną edycję.
Radziłbym przygotowywać już mowę dziękczynną :wink:
Ostatnio zmieniony przez Dabliu 4 Lipca 2007, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 4 Lipca 2007, 16:24   

Zjawią się zjawią..... :mrgreen:
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 4 Lipca 2007, 18:54   

Khorne_S, jeśli chcesz mogę zacząć polować na wampiry :twisted: :mrgreen: Do Polconu wybije się kilkadziesiąt, szanse się wyrównają :mrgreen:
A tak na serio - Madzik także moim zdaniem ma spore szanse. Faktycznie chyba żaden z pozostałych nominowanych nie ma takiej ekipy fanów. Ale ja nie dam się zastraszyć. Będę głosował na "Verticala". I tyle :D
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 4 Lipca 2007, 18:57   

A kto tu mówił o zastraszaniu ?
I jak chcesz możesz wybijać wampiry.Mi wszystko jedno.
A Vertical Rafała to dobra pozycja tylko że w porównaniu do Nocarza jest zbyt tzw "twarda"...
Zbyt klasyczna i ciężko się ją czyta. I raczej z tego powodu przegra...chyba bo wszystko jest przed nami.
Ale tak naprawdę czy wygra Nocarz czy Vertical będę tak samo się cieszyć bo obie zasługują na nagrodę :)
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 4 Lipca 2007, 19:01   

Też podejrzewam, że z tego powodu nie wygra. Ale ja właśnie z tego powodu, że jest "twarda", będę na nią głosował. Najbardziej ze wszystkich zmusza do myślenia - przynajmniej moim zdaniem. Wyróżnia się wśród pozostałych. I moim zdaniem jest najciekawsza.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 4 Lipca 2007, 19:07   

Może ja czegoś nie rozumiem, ale w czym fan gorszy od "zwykłego" czytelnika? Tak sformułowany zarzut nie ma sensu.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 4 Lipca 2007, 19:10   

Gustawie, czy ja powiedziałem, że jest gorszy? Nie jest. Uwielbia jakąś książkę to i będzie na nią głosować, ma do tego prawo takie samo, jak każdy inny. A to, że ilość fanów "Nocarza" może przeważyć... cóż, demokracja.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Lipca 2007, 19:14   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Może ja czegoś nie rozumiem, ale w czym fan gorszy od zwykłego czytelnika? Tak sformułowany zarzut nie ma sensu.


Gustawie, chyba nikt tu niczego nikomu nie zarzuca...
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 4 Lipca 2007, 19:41   

Rozumiem Dabliu, że Twoja odpowiedź też brzmi "Nie". Cieszy mnie to :)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Lipca 2007, 08:21   

Jako, że kilkukrotnie zdarzyło mi się brać udział w głosowaniu, wiem jak to wygląda, przynajmniej z perspektywy fana. Dawno nie byłem na konwencie i trochę wypadłem z obiegu, do niedawna było tak, że dominującą część konwentowiczów stanowili gracze, RPGowcy. Siłą rzeczy nie za bardzo interesujący się literaturą. Z rozmów, że tak powiem, w kuluarach, wynikało, że spora część z nich nie za bardzo cokolwiek czyta, a jeśli już to fantasy.
Zarówno konwentowicze RPGowcy jak i zwykli fani wywodzą się co prawda z różnych środowisk, ale dominującą ich cześć stanowią licealiści i studenci (głównie młodszych roczników). Smakosze i znawcy literatury, od jakich roi się na forach internetowych, stanowią na konwencie zdecydowaną mniejszość. Rzadko się zdarza, by jakiś konwentowicz znał wszystkie nominowane pozycje, a trafiało się i tak, że nie znał żadnej.
Ludzie przyjeżdżają na konwent, by pobyć z innymi fantastami, pogadać, zabalować, pograć. Obcować z ludźmi, których trawi ta sama pasja. Większa część ma gdzieś literackie nagrody. Skutkiem tego było, że ekipa nadzorująca głosowanie na Zajdla ścigała konwentowiczów i zaganiała ich do głosowania. Każdy kto oddał głos miał przyklejaną nalepkę w kształcie statuetki na identyfikator. Pamiętam jak sama Żelazna Ela ganiała ludzi bez tej nalepki.
Skutek był taki, że ludność pytała się na co właściwie ma głosować, albo na odczepnego głosowała na Sapka lub jakieś inne nazwisko, które im się z czymś kojarzyło.
Przyznam się do czegoś. Korzystając z tego zjawiska, ja sam, w 96’, oddałem kilkanaście głosów na Tkacza Iluzji po prostu dyktując znajomym co mają skreślić na karcie. Nie zrobiłem tego ze złej woli, po prostu uważałem, że to najfajniejsze opowiadanie i, że mu się należy ;-)
Po co to wszystko piszę? By podkreślić jak trudno jest oszacować szansę na wygraną. Zmiennych jest cała masa i może być bardzo różnie. Zdecyduje o tym garstka ludzi rzeczywiście zainteresowana. Może wygrać ten, kto jest postacią najbardziej lubianą na konwentach lub ma poparcie jakiejś grupy (Układ jest wszędzie ;-) ). Może być tak, że wygra powieść najbardziej wartościowa literacko, lub najpopularniejsza. Pewniaka podać nie sposób. Za to z pewnością wygra najlepszy!
Skąd pisarz pochodzi i gdzie akurat jest konwent nie ma, moim zdaniem, najmniejszego znaczenia.
Czarne konie, według mnie to Brzezińska, Grzędowicz i Madzik.
Brzezińska, bo smaruje literackie cacuszka dla smakoszy języka. Poza tym ekipa spod znaku RUNY ma ogromne poparcie w wspomnianych zorganizowanych grupach (ja nic nie sugeruje!).
Grzędowicz, bo jest na topie. Obecnie to Numer Jeden polskiej fantastyki. Bardzo popularny i lubiany.
Madzik, bo Nocarz jest wielkim hitem. Bardzo popularna powieść, wszyscy to chyba czytali.
Sapek, moim zdaniem już się nie liczy. Dawno przebrzmiała pieśń. Niegdysiejsi fani wiedźmina to goście w moim wieku i rzadko już jeżdżą na konwenty. A dla młodziaków, którzy stanowią większość aktywnie działających fanów, Sapek nie jest nikim nadzwyczajnym. Rafał Kosik chyba nie trafił jeszcze do szerszego grona, ale kto wie? Może się mylę. Drugi tom Kossakowskiej tez moim zdaniem nie ma najmniejszych szans.
Jak pisałem wcześniej, ja stawiam na Nocarza. Coś tak czuję, że Madzik zgarnie statuetkę za powieść.
W kategorii opowiadanie, nie jestem w stanie czegokolwiek przewidzieć. Kołodziejczak to mój osobisty faworyt. Czytając jego tekst pomyślałem sobie – pewniak do zajdlowskiej nominacji! I to przynajmniej zgadłem.
No dobra, to tyle moich wizji. Całkiem możliwe, że moi faworyci to strzały w płot, ale zobaczymy. Czekam niecierpliwie.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 5 Lipca 2007, 10:23   

Dabliu napisał/a
AS, bo jego Lux Perpetua chyba nieco zawiodła oczekiwania czytelników)


Tja... 'nieco'. Na forum The Witcher i Elkander to niemalże gromy na LP padały. Choć wg mnie aż tak źle nie było.

Tak czy siak - miło, że wreszcie nominowano jakąś książkę, którą zdążyłem przeczytać przed ogłoszeniem tychże nominacji - i akurat jest to "Nocarz". :)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 6 Lipca 2007, 13:44   

Hej, bracia, słyszycie? Robimy ustawkę, licząc na to, że druga strona się w następnym roku odwdzięczy :P: :mrgreen:



Edit: tak serio to rzeczywiście niepokojący obrazek dla kogoś, kto woli głosować na czytane, i na dodatek chce znać przynajmniej większość pozycji nominowanych przed głosowaniem.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Lipca 2007, 13:55   

Goracie, doprowadzisz zaraz do kolejnych wojen fandomowych :-)
Znowu zablokują na Polconie mozliwość oddawania głosu tym z akredytacjami jednodniowymi...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 6 Lipca 2007, 14:18   

Wojen nie wywołuję, one same powstają ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Lipca 2007, 14:56   

Pomyślałem sobie, że jest jeszcze taka możliwość:
Wśród głosujących większość to młodzież erpegowa, która czyta niewiele lub zgoła wcale (nie licząc podręczników do RPG). Gracze ci, wśród nazwisk nominowanych rozpoznają faceta, który ma coś wspólnego z grą fabularną Wiedźmin: Gra Wyobraźni oraz z zapowiadanym hitem komputerowym - The Witcher... I już mamy zwycięzcę :wink:
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lipca 2007, 15:07   

Dabliu, wiesz co? Serdecznie dosc mam juz kombinowania "dlaczego autor dostanie nagrade i dlaczego nie za napisanie dobrej ksiazki?"!!!
Jak Madzik, to nie dlatego, ze jest dobra pisarka, tylko dlatego, ze jest z wawy a do tego jeszcze, ma swoje forum gdzie sie troche fanow udziela. Jak Sapek, to dlatego, ze jego nzawisko ma "cos wspolnego z gra Wiedzmin".
Co wymyslisz dla reszty autorow? Grzedowicz tez dostanie ze wzgledu na miejsce zamieszkania? A Maja? No dalej, wymysl cos!
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lipca 2007, 15:14   

dareko, ale nie denerwuj się - nie ma co się oszukiwać, Dabliu wymienia czynniki, które faktycznie moga miec wpływ i to jest normalne, i w niczym nie uwłacza autorom, jak sądzę. Przecież to, że Madzik ma liczne grono fanów, wynika z tego, że napisała dobrą książkę, taką, która się podoba, prawda? A grę o Wiedźminie zrobiono także dlatego, że ksiązka była dobra, itd.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Lipca 2007, 15:17   

Miria napisał/a
A grę o Wiedźminie zrobiono także dlatego, że ksiązka była dobra, itd.


A to nie na podstawie filmu ta gra byla? :shock: :twisted: :mrgreen:
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 6 Lipca 2007, 15:19   

Nie :D Na podstawie scenariusza Jacka Komudy :P
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Lipca 2007, 15:26   

dareko napisał/a
Dabliu, wiesz co? Serdecznie dosc mam juz kombinowania dlaczego autor dostanie nagrade i dlaczego nie za napisanie dobrej ksiazki?!!!


Twierdzisz, że któraś z nominowanych książek nie jest dobra? Potrafisz powiedzieć, która jest najlepsza? Ja nie.

Wszystkie są dobre. Ale którąś trzeba wybrać. Mogą więc istnieć czynniki, które wspomogą jednego, czy drugiego autora, nieprawdaż?
Bo czy ja twierdzę, że któraś z tych książek nie zasługuje na nagrodę? Nie twierdzę. Po prostu, jeśli zastanawiam się nad możliwością wygranej, to biorę pod uwagę wszelkie czynniki.
Zresztą, patrz post Savikola...

Poza tym, to takie gadanie-gdybanie, proszę nie traktować tego zbyt poważnie. Ja naprawdę uważam, że kto nie wygra, ten na tą wygraną zasłuży. Nocarz za nośność i świeżość, Popiół za emocje, Zakon za styl itd. itp.
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 6 Lipca 2007, 19:25   

dareko napisał/a
A Maja? No dalej, wymysl cos!

Maja za Aniłki z Siewcy Wiatrów i za dobra książkę :D
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group