Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 8

Wybierz najlepszy felieton - 1 głos
Urbi et Orbi - Wątpliwe jądra Jerzego Radziwiła
13%
 13%  [ 4 ]
Cebula - Osiem i pół
34%
 34%  [ 10 ]
Pawlak - Lepsi od Jezusa
51%
 51%  [ 15 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Lipca 2006, 17:42   

Dzięki za głosy, zapraszam kolejnych mówców :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Albion 
Kapitan Kirk


Posty: 1127
Skąd: Warsaw City
Wysłany: 12 Lipca 2006, 12:24   

Tym razem głos oddaję tylko na Lepsi od Jezusa Pawlaka - wg mnie najlepszy.
_________________
"Historia uczy tego, że ludzie niczego nie uczą się z historii"
(\_/)
(O.o) This is Bunny. Add Bunny to your signature
(> <) to help him achieve world domination.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Lipca 2006, 23:35   

Dzięki Albionie. QCF!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Lipca 2006, 11:33   

Piech: no wlasnie. Ale czytajac opowiadanie nie mam takich problemow, tylko jak czytam cos naukowego. Z jednej strony wiec mozna podejrzewac, ze jednak jest cos nie tak z autorami, z drugiej strony dzieje sie tak nie tylko przy tekstach w SFFiH, ale i innych publikacjach. Czyli moze to jednak ja. Nie wiem. Ale opisujac pisze po prostu to co czuje. Jak wczesniej pisali Kres, Swidzieniewski czy Ziemianski, to chlonalem ich bez mrugniecia okiem, wiec wydaje mi sie, ze po prostu tematy poruszane przez panow Cebule i Orbitowskiego/Urbaniuka nie do konca mi leza i stad problemy z moja koncentracja. Bo skoro mi sie nie podoba, to po co mam sie meczyc do konca?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Lipca 2006, 16:04   

OK, rozumiem i trochę Ci zazdroszczę. Akurat mam na biurku tekst do oceny, pisany przez Japończyków po angielskawemu - tak jak to tylko oni potrafią. Tekst jest więc niezrozumiały nie tylko z powodów merytorycznych, i za jasną cholerę nie mogę przez niego przebrnąć. Ale skoro jestem recenzentwm, to muszę. No ale to jest inny rygor.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Lipca 2006, 19:01   

Ciesz się, że nie masz ruskich piszących po angielsku :-) To dopiero corrida.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 13 Lipca 2006, 23:24   

Co prawda postanowiłem odpocząć trochę od literatury fantastycznej, poczytując w wolnych chwilach książki o namiętności :lol: (Marquez, Allende) i czeka mnie około 10 książek historycznych z serri DeAgostinii :| to jednak felietony i artykuły uznałem, że mogę :mrgreen:

Adam Cebulu - Osiem i pół
Z przyjemnością czytam artykuły Adama Cebuli, aczkolwiek nie jest to mój ulubiony styl pisania o nauce. Wychowany na artykułach Marsa, Dworaka w "F" zawsze spodziewam się czegoś innego, szerszego spojrzenia na problem, dywagacji, nawet stawiania własnych hipotez. No i w jakimś stopniu artkuł "Osiem i pół" moje oczekiwania spełnia, jednak nie do końca.
Mam takie wrażenie, że jest trochę za dużo... zamiast skupić się na jednym zagadnieniu autor rozpoczyna od wojen elektronicznych, później zmierza w kierunku kosmologii (Wielki Wybuch, promieniowanie reliktowe, paradoks Olbersa - o którym dowiedziałem się w sumie stosunkowo późno czytając Atkinsa :roll: , ale Adam Cebula też przystępnie i fajnie to opisał :mrgreen: ), zahacza o ks. Hellera (właśnie sobie przypomniałem, że mam jego wykłady na płytkach audio i też nie ma kiedy odsłuchać :( ) i problem ilości wszechświatów, aż po równania różniczkowe i to wszystko w kontekście teleskopu :wink:
W sumie pozytywnie.

Urbi & Orbi - Wątpliwe jądra Radziwiła
Tym razem lepiej :mrgreen:
Artykuł stojący w opozycji do modnego niedawno tematu potomstwa Jezusa (ja uważam, że jest wiele ciekawszych teologicznych i historycznych tematów do wyjaśnienia dot. Jezusa niż jego potomstwo :? ale właśnie to działa na wyobraźnie tłumów) a jednocześnie przedstawiający nam inne sensacje dot. kobiet przebierających się za mężczyzn i robiących karierę w hierarchi Kościelnej :D
Wdzięcznym tematem legend jest papieżyca Joanna ale i my Polacy nie gęsi swoją Aśkę mamy :mrgreen: Czy Jerzy Radziwił była kobietą ? :shock: Może kiedyś dowiemy się prawdy, a tak mamy ciekawy, zabawny artykuł, który z przyjemnością przeczytałem :!:

Romuald Pawlak - Lepsi od Jezusa
No i mój faworyt w tym numerze :mrgreen:
Lekki język do którego już się przyzwyczailiśmy i temat można powiedzieć na czasie. Nie, nie piszę tu o ptasiej grypie i pomnikach wystawianych łabedziom w Toruniu :lol: Chodzi o medialne sensacje :evil: Szukanie na siłę sensacji na każdym polu. Pal licho jak to jest polityka, kultura :lol: (Wiśniewski, Doda, Mandaryna i inni :wink: ), sport (kto komu z bani pociągnął i kto czyja matkę, żonę , kochankę obrażał :wink: ) ale a dziedzinie nauki :? No niesmaczne to jest :|
Czy to będzie ptasia grypa, czy szalone krowy, czy kolejny asteroid zbliżający się do Ziemi (Ha :!: Tu ciekawa sprawa, bo myślę, że w tym akurat wypadku to sensację naukowcy robią, żeby od rządu otrzymać kolejne fundusze na badania kosmosu :wink: ), czy antropologia, czy... (zdaje się że czytałem niedawno o odkryciu jakiś prehistorycznych torbnaczy-kaczek :shock: ) czy o zagrożeniach społeczno-środowiskowych... to tylko tania sensacja, mająca zainteresować odbiorców.
Nie będę tutaj pisał o kulturze masowej, o kretynizmach walących po oczach kiedy włączmy tv., o idiotyzmach gwałcących uszy w radio.. ale kiedy znajduję informację o sensacyjnym odkryciu w pasie Kuipera, drżącymi palcyma wyszukuje newsa i... okazuje się że to jedna z kilkunastu tysięcy krążących planetoid o trochę nietypowej orbicie :? Czy uznac ją za planetoidę czy może za planetę.
Sensacje kur...eee :roll: ... tak właśnie :wink:
No i tekst Pawlaka, ładnie spuentowany, co bardzo lubię :bravo

Mój głos na Romka Pawlaka
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 13 Lipca 2006, 23:33   

Cytat
zdaje się że czytałem niedawno o odkryciu jakiś prehistorycznych torbnaczy-kaczek :shock: )

Uważaj, Viking, bo po śliskim gruncie stąpasz :wink: "Demoniczne kaczki zagłady", jak je nazwali odkrywcy, to duże ptaki drapieżne, z kolei torbacze-kangury jak się okazało biegały kiedyś na czterech łapach i miały zęby przystosowane do zabijania. Obu odkryć dokonano w Australii.

To tyle dryfu (zwanego z angielska offtopem).
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Lipca 2006, 01:04   

Ponoć te demoniczne kaczki były bliźniakami :-)
I dzięki za głosy. Zapraszam kolejnych forumowiczów do wyrażenia opinii.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kuras 
Jaskier

Posty: 78
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 17 Lipca 2006, 23:32   

Ja daje swoj "wois" na Pawlaka - bylo przyjemnie :D
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2006, 23:48   

Dzięki za głos, zapraszam kolejnych forumowiczów do głosowania.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group