Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
praca maturalna (j.polski)
Autor Wiadomość
Mapedd 
Gollum

Posty: 5
Skąd: przybywam?
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 01:36   praca maturalna (j.polski)

sprzedam prace ktorej tamat brzmi: "Wizje przyszłośći w filmie i literaturze. Omów na wybranych przykładach"

cena do uzgodnienia
_________________
annia
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 09:41   

AStary... ciebie chyba pochrzaniło. I to całkiem solidnie. Temat do zmoderowania się nadaje, usunięcia, a ty bana na tydzień chyba.
Nowa matura ustna jest tak łatwa, że kupowanie pracy to nie dosć, że śmieszne, to jeszcze żałosne. Ty też jesteś żałosny.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 09:50   

Zastanawiałem się, czy nie podpada ta propozycja pod jakowąś nielegalność. Ale chyba można sprzedawać swoją pracę poniekąd literacką, która może posłużyć nabywcy jako jedno ze źródeł czy opracowań tematu. Nie jest to propozycja zdania czy napisania za kogoś matury.
Może moja interpretacja jest zbyt łaskawa, to zwierzchność forumowa zdecyduje co z tym zrobić.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 10:15   

Jsest to oferta sprzedaży pracy maturalnej. Tak samo jak sprzedaż magisterki, tak i sprzedaż pracy maturalnej jest nielegalna. Tyle ja o tym wiem, tak to interpretuję.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 10:18   

hmmm.. ale jesli juz byl taki temat matur, to moze sobie sprzedawac - przeciez nie powtorza...
tylko... kto to kupi???? :mrgreen: to strasznie glupie jest jako pomysl...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 10:22   

I dlatego nie karałem (głupota nie jest karalna), a co do legalności nadal nie jestem przekonany, Pako. Sorry, ale Twoje tweirdzenie nie jest dla mnie wykładnią.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 10:41   

Wiem, żę moje twierdzenie nie jest wykładnią i nie każę ci karać.
Widzicie jednak, nie jest tak, że temat był, to sie nie powtórzy. Duża część tematów powtarza się, bo nie jest to nieskończona rzeka - te tematy.
A kto kupi? Dużo osób. Sam mógłbym spokojnie wskazać z 5 osób wśród moich znajomych. I tu jest prolem.
Ale masz rację Czarny, że czekasz na kogoś innego, z kim można wspólnie decyzję podjąć.

I głupie to jest.. ale pewnie z 50-150zeta na tym chciałby zarobić :/
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 12:38   

Jestem za zamknięciem i ostrzeżeniem dla Mapedda - sprzedaż materiału, który z założenia jest przygotowany do przedstawienia na maturze (ergo: jak ktoś wyłoży kasę, to raczej nie będzie dalej kombinował) jest nielegalna.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 12:51   

A zważywszy na to, że Margot otrzymała kilkudniowego bana za to, że rozmawiała o piractwie, a nie o nielegalnym handlu maturą (bo tym w efekcie jest ten temat dla mnie), to i tak byłaby łagodna kara.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 12:52   

:mrgreen:
Pako - Naczelny Inkwizytor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 12:54   

O mnie zapominasz! :evil:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 12:59   

Jak dla mnie to jest różnica, bo wypowiedzi Margot zachęcały do piractwa, które jest nielegalne, a propozycja sprzedaży tej pracy niekoniecznie musi zakończyć się przestępstwem, to tylko domniemanie. Być może słuszne, ale nadal jest tylko hipotezą. Jak dla mnie nie ma w tym nielegalności, ale mogę się mylić i decyzję zostawiam NURS-owi bądź Loganowi.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 13:03   

Sformulowanie wątku: chcę sprzedać pracę maturalną - sugeruje bezpośrednie zachęcenie do sprzedaży pracy maturalnej i zdwanie z niej matury. Nie chce oddać meteriałów pomocniczych, które i tak nie są jego własnością. NJie chce sprzedać swojego opracowania. Chce sprzedać pracę maturalną. Sprzedaż pracy magisterskiej też nie musi prowadzić do obrony tejże magisterki na tej pracy, a jest karane.

I nie naczelny Inkwizytor :) Po prostu mnie wkurza, jak ktoś chce oszukiwać w maturze, a inny mu pomaga jeszcze.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 13:07   

czy margot zachecala do piractwa.. ? i czy jest ono tak do konca zdefiniowane, legalne, nielegalne... byla juz o tym dyskusja w osobnym temacie, nie mieszajmy jej - i naszego dobrego kolegi osiolka, do tego... :mrgreen:
a z ta praca - z igly widly, panowie...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 13:12   

Sprawa jest prosta. Prawa majątkowe można dowolnie przenosić, mogę zrobić zdjęcie i sprzedać wszelkie prawa majątkowe do niego agencji X, mogę napisać powieść i ją sprzedać. Mogę wreszcie napisać pracę magisterską i ją sprzedać.
Problem pojawia się gdzie indziej. Prawo nie zna koncepcji "sprzedaży" autorstwa.
Jeśli ja zrobiłem zdjęcie, to ja jestem jego autorem, choćbym sprzedał je Xowi, który sprzedał je Ykowi, który wykorzystał je wydając kalendarz "Moje paranoje".
Integralną cześcią pracy magisterskiej, czy opracowania tematu maturalnego jest zaś autorstwo zainteresowanego abiturienta, czy studenta. Tego zaś sprzedać się nie da.
QED

EDIT: I Pako się myli. Jeśli mam życzenie - mogę hurtowo kupować prace magisterskie. Dopiero próba przedstawienia cudzej pracy jako mojej jest niezgodna z prawem.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 13:20   

No dobrze, a które zdarzenie jest tu nielegalne? Bo zdaje się, że odniosłeś się już dzejesie do domniemanego podszywania się pod autora, które nie miało tu jeszcze miejsca.
Być może nie można sprzedać autorstwa, ale można sprzedać produkt i pełne prawa do jego modyfikacji (np. program komputerowy). Czy po dziesiątkach modyfikacji autorem jest nadal pierwszy twórca?
Rozumiem, że wszystkim Wam kojarzy się sprzedaż pracy z dalszym jej wykorzystaniem do celów niegodnych. Ale to są tylko domysły.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 13:21   

Mea culpa - myślałem, że jest inaczej.
W każdym bądź razie nie zmieniam zdania co do tematu - zachęca do oszustwa. To jest moje osobiste zdanie.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 13:29   

Czarny: a gdzie ja napisałem wprost, że nie można sprzedać pracy?
Napisałem coś całkowicie odwrotnego. Chciałem tylko rozjaśnić sytuację.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 13:30   

Napisałem to przed Twoim EDIT-em, a tam było takie pierwsze zdanie, że to jest nielegalne (albo mi się przywidziało, to sorry).
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 17:16   

Dyskusja jest bez sensu, a propozycja Mapedd nie ma nic wspólnego z nielegalnością. Gdyby tak do tego podchodzić to sprzedaż każdego opracowania dowolnego tematu który mógłby być wykorzystany jako praca maturalna, magisterska, itp byłoby nielegalne.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 17:31   

Cytat
Fidel-F2: Gdyby tak do tego podchodzić to sprzedaż każdego opracowania dowolnego tematu który mógłby być wykorzystany jako praca maturalna, magisterska, itp byłoby nielegalne.


Nie masz racji. Jest zasadnicza różnica między kupieniem pracy, a kupieniem pracy i późniejszym wykorzystaniem jej do wprowadzenia egzaminatorów w błąd.

Jeśli nie łapiesz tej różnicy, to obawiam się, że ja jej już jaśniej nie wytłumaczę.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 17:36   

Ale ja nic nie mówię o kupowaniu tylko o sprzedaży i tym sposobem Twój komentarz do mojej wypowiedzi ma się nijak.

Traktując Twoją wypowiedź samodzielnie, w pełni się z nią zgadzam.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 17:56   

Ale rzecz rozbija sie o to, ze na sprzedaz ma isc praca i to konkretna, a nie opracowanie czy automagiczny sposob na pracy stworzenie.

Wstyd dla ewentualnego kupujacego, a i sprzedawac ja bym sie wstydzil.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 18:00   

semantyka, co za różnica jak się to nazywa? Czy gdyby napisał "sprzedaję opracowanie tematu..." to by było ok?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 18:28   

No przynajmniej nie było by się do czego przyczepić od strony formalnej. Słowa maja to do siebie, że coś znaczą. Zawsze zwracam uwagę na dobór właściwych słów i odpowiednie ich wykorzystanie, bo inaczej przekaz wprowadza wątpliwości, niejasności i zbędne dyskusje :)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Czerwca 2006, 21:49   

i zbędne dyskusje :)
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 10:28   

Dyskusje nigdy nie są zbędne :mrgreen:
Nawet jak dyskutujący tak sądzą, to są jeszcze uszy i oczy na tym forum, które w mrokach wątków śledzą każdy ruch ... i notują ... :twisted:
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 10:29   

Prosze, temat w zasadzie o niczym, dyskusja juz zupelnie niezwiazana z pierwszym postem... Ile zamieszania i jakie poruszenie :|
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 11:59   

Kurza stopa, ja pisałem na maturze coś o wymyślaniu sobie przez autorów światów, i Tolkien był, i w ogóle. Niestety nie mogę tego znaleźć (a piątkę miałem, cholera!).

Znalazłem za to niezły plik moich sprawdzianów z podstawówki i ogólniaka, które mama schowała była dumą z mych szalenie wysokich ocen powodowana.

Mam więc do sprzedania:
- 3 sprawdziany z biologii
- 6 prac klasowych z polaja (w tym jedna na podstawie Heroes of Might and Magic)
- 1 z matmy
- 4 z historii

Oceny do uzgodnienia.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 6 Czerwca 2006, 12:11   

Śmiejcie się, ale z racji powtarzania roku sprzedawałem miejsce na liście podziękowań w mojej pracy magisterskiej ;)
Ba, Allegro zdjęło mi litościwie aukcję dopiero po dwóch tygodniach, takoż na powtórkę roku jakoś tam wtedy uzbierałem :)

A jaką mam długą listę podziękowań, ha!
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group