Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 07

Tekst numeru 07.
Sebastian Uznański "Pani Igieł"
27%
 27%  [ 33 ]
Marek Hemerling "Gra"
3%
 3%  [ 4 ]
Andrzej Kozakowski "Nie zmażesz grzechu"
2%
 2%  [ 3 ]
Romuald Pawlak "Mrówki Altapina"
21%
 21%  [ 25 ]
Adam Mrozek "Twardowski.com"
4%
 4%  [ 5 ]
Ela Graf "Nowy porządek"
27%
 27%  [ 33 ]
Andrzej Miszczak "Byłem obrońcą Boga"
10%
 10%  [ 13 ]
Grzegorz Żak "Scena barejska"
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 66
Wszystkich Głosów: 119

Autor Wiadomość
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 7 Czerwca 2006, 15:24   

Można też spróbować zainwestować w worda z podkreślaniem błedów :)
A zamiast prawnika może pani od polskiego? Nauczyciele chyba za dużo nie zarabiają :twisted:
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Czerwca 2006, 15:32   

-25%?
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Czerwca 2006, 15:50   

A myslicie, że te panie, co przepuszczają, to z księzyca są? Nie biorę studentek (do pracy) tylko doświadczone redaktorki. Czasem jest lepiej, czasem gorzej, jak widać. A co najciekawsze, każda, każdej znajdzie błędy, co slicznie wyglada, jak sobie nawzajem wrzucają :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Czerwca 2006, 16:19   

-30% i ani sestercji niżej, nie bądźmy śmieszni, na Teutatesa.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Czerwca 2006, 16:51   

Mało, i na dodatek offtop.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 10:44   

Mialem straszny dylemat, komu przydzielic oba punkty. O ile pierwsze miejsce dla mnie bezdyskusyjnie ma elam (kiedy ksiazka?, ja chce ksiazke!!!), o tyle bylem wewnetrznie rozdarty czy drugi punkt dac Sebastianowi, czy nie i jesli nie to komu innemu? opowiadanie Sebastiana jest wtorne (zapraszam do watku Sebastiana w Mistrzach i Malgorzatach, gdzie szeroko dyskutujemy o Pani Igiel), z drugiej strony to wciaz kawal dobrej literatury, a opowiadanie jest wtorne tylko dla niego samego. Wiec czy moja wscieklosc na Sebastiana, ze nie zawladnal mna na dlugi czas (po raz pierwszy zreszta, do tej pory bylem urzeczony jego wizjami) to wystarczajacy powod, zeby nie dac mu punktu? Problem tym wiekszy, ze przeczytalem reszte tekstow i w zasadzie nie mam pojecia komu innemu moglbym ten punkt przydzielic. Bo tak:

Kozakowski - fajny klimat, niezle sie czytalo, chociaz dosc przewidywalne. W porownaniu z poprzednim jego jednostronicowcem na lamach SFFH zdecydowanie gorsze. Wtedy dostal ode mnie punkt, teraz byloby mocno na wyrost.

Hemerling - calkiem niedawno bardzo podobne opowiadanie, jesli chodzi o pomysl na dlugowiecznosc przedstawil Ondrej Neff takze na lamach SFFH. Az zdziwilem sie, ze Nurs dal dwa opka w sumie zblizone do siebie w tak krotkim odstepie czasu. Gdybym nie czytal w zyciu zadnej literatury to pewnie by mi sie podobalo, ale ze czytalem to wtornosc pomyslow zdecydowanie zdyskwalifikowala tak krotki tekst.

Pawlak - przeczytalem i zapomnialem. Nie smieszylo mnie, jak niektorych tu w tym watku, rzeczywiscie mozna to na upartego porownac z ostatnimi Pratchettami, wiec teoretycznie nie jest tak do konca zle. Ale jakos specjalnie super tez nie.

Mrozek - w sumie fajna wizja, calkiem sprawnie napisane, moze to dostanie punkt? Specjalnie mnie nie wciagnelo, ale poki co metoda selekcji negatywnej to jest najmniej rozczarowujace. Zobaczymy dalej.

Miszczak - temat fascynujacy, ale pokazany raczej w malo interesujacy sposob. Ja bym chetniej poczytal o konkretnych argumentach padajacych na sali sadowej, a nie o... no wlasnie. O czym dokladnie byl ten tekst? Bo przylecial jakis szybowiec (sic!), napil sie koktajlu, w miedzyczasie bohater sobie cos poprzypominal i szybowiec odlecial. Musze zajrzec do watku andre, moze tam sie tajemnica wyjasni.

Zak - scena rzeczywiscie jak u Barei, ale akurat Bareja nigdy mnie za bardzo nie smieszyl. Chociaz musze przyznac, ze raz sie pod nosem usmiechnalem, wiec lepiej niz w przypadku opowiadania Romka, ale nie wystarczajaco dobrze, zeby zdobyc moj glos.

Ostatecznie glosy ida na: Ele Graf i Adama Mrozka. Sebastian glosu nie dostanie (nie sadze, zeby zrobilo mu to roznice, widzialem, ze sporo osob na niego i tak zaglosowalo), ale tylko dla tego, ze moim zdaniem bardzo blisko mu bylo do autoplagiatu. W przeciwnym wypadku glos powinien nalezec sie jemu, bo samo opowiadanie napisane jest swietnie, a wizje Sebastiana jak zwykle sa niezawodne.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 11:12   

Dzięki count. Zapraszam do wydania oświadczeń w sprawie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 11:47   

Zauwazylem, ze czas zakonczenia glosowania jest widoczny tylko po zaglosowaniu (ew. pewnie po kliknieciu na wyniki glosowania). Poniewaz przed zakonczeniem lektury nie chcialem sie sugerowac glosami, to nie zagladalem w wyniki ankiety i przez to nie wiedzialem, czy musze sie spieszyc z czytaniem, czy nie. Okazalo sie, ze jeszcze troche czasu zostalo. Ale na przyszlosc czy mozna wrzucic czas zamkniecia glosowania takze na strone z wyborem opowiadan, zeby jeszcze przed zaglosowaniem (i poznaniem aktualnych wynikow) bylo wiadomo kiedy sie glosowanie zakonczy?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 11:49   

Głosowanie kończy się jak pojawi się nowy numer, więc pi razy oko wiadomo zawsze.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 13:11   

Czarny rzekł.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 13:47   

No i wlasnie o to sie rozchodzi, bo jak widac w watku "kiedy wyjdzie nowy numer", to nikt tego nie wie... W zwiazku z tym mozna zostac zaskoczonym. Chyba, ze to dziala w druga strone - odliczanie do konca glosowania jest jednoczesnie odliczaniem do ukazania sie nowego numeru? Dobrze kombinuje?
_________________
5 zdań na temat
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 13:57   

count rzekł :wink:
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 14:00   

..se pogadali i pooftopowali.
A żebym ja nie offtopował, to zapytam - kiedy nowy numer ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 14:02   

Offtopujesz, offtopujesz! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To nie ten wątek!
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 14:07   

:wink:
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 20:22   

no to teraz i ja ocenie :)
poniewaz sama jestem autorka, nie bede sie czepiac bledow czy stylu, zeby nie bylo, ze "przyganial kociol garnkowi, a sam smoli" :) przeczytalam ten numer tak, jak zawsz- pod katem (kontem :) ) przyjemnosci, wchodzenia w przedstawiony swiat, a nie wartosci artystycznych, chociaz oczywiscie te rowniez odgrywaja pewna role w odbiorze tekstu... kazdy ma swoj gust. ja lubie kobiece ekologiczne space-opery, na przyklad..
no, dobra. do konkretow. :

najbardziej w numerze podobalo mi sie - OCZYWISCIE :) moje opowiadanie. i na nie oddalabym glos, gdyby to mialo jakis sens :) ale juz kiedys tlumaczylam, dlaczego nie glosuje na sama siebie :)

Sebastian Uznanski - po prostu nie przeczytalam. za dlugi. nie lubie mikropowiesci. to jak sama gra wstepna, bez orgazmu - przepraszam za porownanie :)
ja chce albo opowiadanie, - po to kupuje SF, albo cos na dluzsze posiedzenie. dobra opasla knige, ktora bedzie mi sie snic po nocach.
poza tym, zagladalam tu wczesniej i odstraszyly mnie wypowiedzi innych. nie lubie wulgaryzmow. jak chce przeklenstw, poczytam sobie Achaje. a jak chce seksu, biore cos z serii Harlequin temptation. tam to jest opisane w sposob, jaki mi odpowiada. :)

a teraz reszta:.
zarowno "Bylem obronca Boga", "Gra" jak i "Nie zmazesz grzechu" zawieraja ciekawe pomysly, ale sa zbyt krotkie, zeby naprawde zauroczyc.
"Scena Barejska" mnie nie rozsmieszyla. "Twardowski.com"... hmmm.. , tez nie. Brakuje mi tam czegos... no nie wiem. Nie siadlo, i tyle. chociaz niewiele brakowalo.

Mrowki Altapina. co tu dlugo mowic. Fajne sa.
niech Piech sobie to wpisze w swoje algorytmy i inne logarytmy, ale Dimoon i Filippon to sa dwa teksty w tym numerze, ktore mi odpowiadaja.
oddaje zatem konkurencji :) tylko jeden glos - na Romka Pawlaka.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 20:28   

Ty, wiesz co ? Zainteresowałaś ,mnie tymi Harlequinami... Możesz jakieś tytuły polecić ???
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 20:33   

hhymm.;. to kobieca literatura jest.. :mrgreen:
ogolnie, istnieje kilka serii harlequinow, biala - takie normalne, przyzwoite, temptation (fioletowe) , i desire (czerwone). przynajmniej tak bylo te pare lat temu, jak je czytywalam.. :D juz nie pamietam, ktore sa bardziej "hot" :)
w byle bibliotece znajdziesz, a nawet w byle kiosku ruchu...

sorki za offtopa. ale dobry harlequin nie jest zly ;)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 21:35   

Ponieważ w bibliotece zabrakło ciekawych czytadeł, zabrałem się pewnego razu do "Sagi o ludziach lodu" autrostwa Margit Sandemo. Tak mnie cykl zaciekawił, że skonsumowałem czterdzieści tomików i kilkanaście tomików "Sagi o czarnoksiężniku". Fantasy, historia, seks, romanse, przygoda - wszystko w jednym. Polecam 8)

Może jakaś nagroda do wylosowania wśród głosujących, na przykład uścisk dłoni naczelnika? 8)
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 22:04   

Za co? Za offtop w temacie? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 22:15   

Za głosowanie 8) Post był o głównie o nagrodzie, nie o książkach 8) Ale do soboty już nie będę offtopował, słowo skauta, którym nigdy nie byłem :)

W opku Andrzeja Miszczaka, które w sumie fajnie się czyta, nie zagrało mi przejście między cześcią pierwszą a drugą częścią, ta druga mogła być inaczej skonstruowana.
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
Yeri 
Sky Captain


Posty: 190
Skąd: katowice
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 22:25   

Ja zagłosowałem na opoko Elam-ponieważ lubię ten świat i opko 3-ma poziom.
Drugi głos oddałem na "Nie zmażesz grzechu"Kozakowskiego-szczerze mówiąc dziwi mnie tak słabe notowanie tego opowiadanka.Dla mnie bomba po prostu-znakomicie ukazuje ludzką mentalność-jak ludzie dla zysku sami sobie zakładają pętelkę na szyję.Mnie to się od razu skojarzyło z sytuacjami,gdzie jakiś cymbał sprzedaje uran na atomówkę i zadowolony liczy kasę,a za chwilę "grzyb"mu w ogrodzie rośnie.Rewelacja.Do tego ten pomysł stworzenia wampira w wyniku procesu czysto technologicznego,w sam raz na miarę 21-go wieku.Bombeczka,znakomite i krótkie,jak to u Kozakowskiego.
"Pani Igieł"też niezła,ale nie wytrzymuje konkurencji.Pozostałe przyzwoite.
_________________
Hej,dlaczego nie mogę wstawić swojego zdjęcia jako avatarka?

Sprzymierzeniec Hauera;)
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 8 Czerwca 2006, 22:32   

Zacząwszy czytać "Nie zmażesz grzechu" miałem nadzieję, że to będzie opowieść o matce łykającej pigułki na poronienie, że jej się nienarodzone dziecko objawi lub coś w tym stylu.
A na powstawanie wampirów to już różne pomysły były. Dlatego mnie opowiadanko nie przekonało.
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Czerwca 2006, 12:21   

Elam goni Sebastiana, dochodzą do wirażu, jaka szkoda, że państwo tego nie widzą!
Zapraszam do głosowania!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 9 Czerwca 2006, 12:29   

NURS napisał/a
Elam goni Sebastiana, dochodzą do wirażu, jaka szkoda, że państwo tego nie widzą!

Jak to nie ??? Widzą i kciuki trzymają !
Ale za kogo tego nei powiedzą :P
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Czerwca 2006, 13:21   

Natomiast pojazdy Kozakowskiego i Żaka rozkraczyły się już na starcie! Ach, jaka szkoda, że państwo to widzą.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 9 Czerwca 2006, 13:46   

Tak, Żak mnie rozczarował pierwszy raz w życiu...
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 9 Czerwca 2006, 19:49   


:)
a zeby bylo cos w temacie:
ja chce space-opery!!! dosc juz urban fantasy!
przestrzeni! przestrzeni ! :)

kosmitow! statkow kosmicznych, czarnych dziur i wormholi, laserow, blasterow, asteroid, gwiazd !

i jeszcze raz kosmitow :D
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 9 Czerwca 2006, 20:08   

To ja się dołącze do elam.

JA TEŻ CHCĘ!!! :D
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 9 Czerwca 2006, 20:24   

Ja też jestem za, coś w stylu babylon 5 żeby było. :mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group