Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Goniec na C6, czyli potyczki na planszy
Autor Wiadomość
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 13 Kwietnia 2007, 16:07   

Skoro zeszliście aż tak dawno, to pamiętam, że w "Razem" też były publikowane gry planszowe. Jakąś mam skserowaną i prawdopodobnie pochodzi z tej gazety.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 16 Maj 2007, 14:20   

W 2007 wyróżnienie ekspertów (nie pytajcie mnie co to znaczy i kim sa owi eksperci :lol: ) w dziedzinie gier planszowych otrzymała gra: NEUROSHIMA HEX stworzona przez polskich autorów.

Przyznam się, że podchodziłem do tej gry z pewną dozą nieśmiałości i lekkim sceptycyzmem, kiedy jechałem w sobotę do mojego brata pograć.
No i zeszło nam 6 godzin jak z bicza strzelił :mrgreen:

Gra osadzona jest w klimacie RPG przypominającego trochę Cyberpunka (przyznam się że nie znam :? ) i generalnie jest to połączenie szachów z karcianką i grą strategiczno-militarną.
Rozgrywka prowadzona jest na niewielkiej hexowej planszy na której ustawiamy jednostki militarne. Po zapełnieniu planszy analizowane są ataki i podczas której żetony są usuwane, a pole czyszczone dla nowych jednostek. Oczywiście bitwa może byc rozegrana wcześniej dzięki specjalnym żetonom taktyczną. Generalnie gra polega na takim ułożeniu jednostek, żeby w momencie rozpoczecia starcia wyrządzili przeciwnikowi jak najwięcej strat.
Żetony dobiera się z puli (można użyć terminu karcianego - z talii) na zasadzie 3 na turę z tego jeden odrzucamy a dwa możemy użyć (położyć na planszy lub zagrać - jeśli to żeton taktyczny). Wygrywa ten gracz, który spowoduje zniszczenie bazy wroga, lub będzie miał mniej uszkodzeń na bazie po skończeniu sie puli żetonów.

Dostepne są 4 nacje z których każda ma specjalne właściwości i trzeba do każdej dostosować odpowiednią taktykę (np. nacja "Postrunek" posiada dużą liczbę strzelców, co pozwala ostrzeliwać przeciwnika na kilka pól, nacja "Moloch" posiada jednostki które moga przyjąć większą liczbę obrażeń...). Dzięki temu mamy różnorodność rozgrywek. :D

Zalety:
1. Cena gry - jednynie 50 zł
2. Czas gry - jedna rozgrywa trwa około 30 minut
3. Miejsce - zajmuje niewiele miejsca na stole, można się zmieścić na obszarze 1/2 metra2
4. Dynamika gry.
5. Różnorodność. Polecam zagranie gry każdą nacją przeciwko każdej innej.
6. Element losowy jest zminimalizowany (losowość w dobieraniu żetonów nie jest problemem) a wszystko polega na logicznym myśleniu, odpowiedniej taktyce, wykorzystaniu mocnych stron swojej nacji i słabych przeciwnika.

Polecam! Miłe odprężenie po ciężkim tygodniu pracy. :mrgreen:
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 20 Maj 2007, 19:36   

Cytat
Dostepne są 4 nacje

Tak, są. Cztery grają, ale i tak mutanci wygrywają. Żartuję, nie zawsze. Trzeba dodać, że każda nacja ma swoje wady, jak i zalety oczywiście, a największą wadą jest to, że każda z armii słabiej radzi sobie jedną z trzech pozostałych, ale nie oznacza to, że musi przegrać.
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Maj 2007, 19:26   

N.Hex jest dla mnie dziwną grą, nie do końca mi się podoba natomiast Piraci: Córka Gubernatora rules!!!!!
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Maj 2007, 16:17   

Nie planszówka ale karcianka(bez sensu tworzyć nowy temat)
Grał ktoś w Veto?? baaaaardzo sympatyczna karcianeczka w klimatach polski szlacheckiej. Niestety upadła :( ale powraca 20 czerwca premiera II edycji :D , z tego co napisane jest na forum wydawcy może być bardzo smaczna rozryweczka :)
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 31 Maj 2007, 19:54   

Myślę, że warto byłoby założyć osobny temat ponieważ karcianka, a planszówka to dwie inne rzeczy. Z początku Veto wyglądało ciekawie, ale bardzo szybko można było dojść do tego, że ma wadę w mechanice. Poza tym po kilku rozgrywkach ma się jej dosyć na dłuższy czas.
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 12:35   

:D
Myślę, że w temacie planszówek i tak nic od dłuższego czasu się nie dzieje więc można go wykorzystać mimo istotnych różnic w fizyce i mechanice gry :wink:
Co do błędów w mechanice to poniekąd można się zgodzic z tym twierdzeniem, ale po kilku zmianach dokonanych jeszcze przed likwidacją I edycji grało się zupełnie nieźle i ,przynajmniej w moim przypadku, nie czuło się zmęczenia czy znudzenia grą.
Zainteresowanych Vetem i nadchodzącą II edycją wypada zaprosić na forum wydawcy wydawnictwa Imperium, sporo tam info o zmianach i nadciagajacej nowej edycji.

Do szabel waszmościowie :D
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
eta 
Luke Skywalker

Posty: 218
Skąd: pomorze
Wysłany: 4 Czerwca 2007, 10:25   

świetna gra rodzinna
"Ticket to Ride"
buduje się pociągi na mapie europy

druga
Dracon
śmiłkowie chodzą po labiryńcie układanym przez graczy i szuka monet. Na zakończenie wygrywający udaje smoka i po całym domu goni pozostałych i zjada :)
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Czerwca 2007, 11:47   

Drakon fajna wciągająca gra, dużo dobrej zabawy :)
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Padre 
Jaskier


Posty: 66
Skąd: Wieś zwana Lublinem
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2007, 11:11   

Powrót kalsyki czyli 4 edycja Talizmanu ( poprzednia czyli Magia i Miecz była oparta na 2 a nie na 3 edycji Copernicus ma błąd na stronie )

http://www.copcorp.pl/ind...=display&pid=17
_________________
Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Abd al-Azrad , Kitab Al-Azif
 
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Listopada 2007, 00:09   

Szachowego tematu nikt nie podjął? :( Miałem szansę na dobry wynik w mistrzostwach mojego miasta. Niestety, przegraem dwie decydujące partie i wyląduję w środku stawki :cry: :wink:
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Listopada 2007, 13:36   

To i tak nieźle. Którą masz kategorię?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Listopada 2007, 22:28   

Drugą, w średnich rejonach. W ostatnich latach nie udało się uzyskać ani razu rankingu zbliżającego się do jedynki. Grywasz także?
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Listopada 2007, 22:43   

Dawno temu postanowiłem nauczyć się porządnie grać w szachy i trochę czasu temu poświęciłem, aż uświadomiłem sobie, że jestem szachowym antytalenciem. Takim jakby szachowym daltonistą. Pewnie w granicach piątej kategorii. Czasem wciąż pogrywam z komputerem, bo brak talentu do czegoś nigdy mnie nie zniechęca tak do końca.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Listopada 2007, 23:12   

Teraz gra to dla mnie przyjemność, rozrywka - ambicje już się chyba skończyły. Jako zdeklarowany humanista mam przynajmniej w miarę systematyczny kontakt ze ścisłym myśleniem.
Poza tym przeanalizowanie jakiejś ładnej partyjki - co z rzadka czynię - może dostarczyć estetycznych wzruszeń. Serio! :D

W szachy zacząłem grać dopiero po studiach, wcześniej tylko nauczyłem się zasad. Za stary więc byłem, by coś osiągnąć. Poza tym oczywiście raczej brak talentu... Wygrana symultana z Moniką Bobrowską (wtedy Bobrowską - teraz Soćko) to chyba szczytowe osiągnięcie.

Pogrywanie z komputerem na dłuższą metę to nie jest dobry sposób. Lepiej to łączyć z grą z człowiekiem. Komputer nie robi elementarnych błędów, a drobne przeoczenie, a nawet podstawka może się przydarzyć nawet mistrzowi.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Listopada 2007, 11:55   

Ja się nauczyłem podstaw swego czasu, ale nikt z moich znajomych nie gra. Szachy nie są chyba zbyt popularną rozrywką wśród takiej młodzieży jak ja, albo ja mam dziwnych znajomych ;P:
Mam za to Chessmaster'a na komórce i w wolnej chwili, jak już totalnie czas mi się dłuży, to jest to idealne rozwiązanie :)
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 11 Listopada 2007, 12:00   

mad, narobiłeś mi ochoty żeby z Tobą zagrać :D
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 11 Listopada 2007, 12:43   

Czemu nie, Gwyn? :bravo

Iscariote, też mam Chessmastera w komórce. Niestety, jest to żenująco słaby programik. Zdecydowanie słabszy od najsłabszych programów na antyczne komputery ośmiobitowe. Widocznie możliwości komórek są jeszcze cienutkie...
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 11 Listopada 2007, 12:51   

Tylko miej litość, ja gram rekreacyjnie :D
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Listopada 2007, 14:23   

mad napisał/a
Widocznie możliwości komórek są jeszcze cienutkie...

No to moje są jeszcze cieńsze skoro z nim przegrywam xD
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 11 Listopada 2007, 16:30   

Trzeba by było trochę potrenować :wink:
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 12 Listopada 2007, 21:16   

Rodion napisał/a
O toto! :D Na okladce gry był paskudny koleś z mieczem a kartoniki bylo bialo niebieskie.

I był tam BOSS Bezimienny i trzeba było zniszczyć jakiś ołtarz :) .
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Listopada 2007, 12:52   

Dobre komorki z Windows Mobile i Symbianem maja zegary 200-500MHz, czyli na poziomie Pentium II-III, zdecydowanie wyprzedzaja osmiobitowce. Problem w tym, ze nikomu nie chce sie pisac dobrych i skomplikowanych gier, w szczegolnosci szachowych na komorki, bo to zbyt malo oplacalne.
_________________
5 zdań na temat
 
 
puszon 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Stycznia 2008, 10:32   

Dzien doberek. Korzystajac z tego, ze zajrzalem tutaj ;)
Pako napisał/a
Wiochmena widziałem, fajnie wyglądało w grze :)

Tuz przed swietami ukazal sie Wiochmen2 - polecam wszystkim milosnikom:
www.kuzniagier.pl/wiochmen2
_________________
Niezwykły Dżentelmen :: Smok Fandomu :: buc#2 :: Książe Zastępów Muki ::
Wielki Anihilator PANzM :: Club 100+ Member :: Kowal Gier
www.kuzniagier.pl - polskie gry planszowe i karciane
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 9 Stycznia 2008, 10:34   

Młody mnie namawia u nich liceum to szał. Walnę jakiegoś drynka i może dam się skusić. Wiochmen raiser!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
puszon 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Stycznia 2008, 14:24   

polecam piosenke Wiochmen Rejser: www.kuzniagier.pl/piosenka
_________________
Niezwykły Dżentelmen :: Smok Fandomu :: buc#2 :: Książe Zastępów Muki ::
Wielki Anihilator PANzM :: Club 100+ Member :: Kowal Gier
www.kuzniagier.pl - polskie gry planszowe i karciane
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 20 Lutego 2008, 23:57   

Magia i Miecz ze wszystkimi dodatkami - to dopiero była jazda, można wtedy było grać w 6-8 osobowej grupie.

A dla tych, którym czas i odległość przeszkadza w grze - nadchodzi elekroniczna wersja "Talismana". Na dniach odświerzyli stronę internetową gry. Są screeny i przyznam, że całkiem fajnie wygląda. Można będzie grać max w 4 osoby. Przewidywany termin wydania był ustalony na kwiecień 2008, ale na forum Capcomu przeczytałem, że natrafili na problemy z prawami autorskimi ( :?: - nie rozumiem dlaczego, bo to przecież ich gra) i z grafiką gry (która w trailerze wygląda na trochę nieświeżą). W chwili obecnej mówi się o przełomie 2008/2009 roku.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 18 Marca 2008, 18:00   

http://www.capcom.com/ powinien dostać bana - rzadko widuję tak beznadziejnie zrobione strony (byle grafika 300kB? imposs! a jednak).
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Micronus 
Tom Bombadil


Posty: 49
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 18 Marca 2008, 19:14   

Spox, ale co to ma do planszówek?;p
_________________
Bunkier przeciwatomowy - blog informacyjny o postapokalipsie
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Marca 2008, 20:50   

gorat - strona rzeczywiście nieciekawa, ale i tak od kilku tygodni jest lepiej. Wcześniej było tylko logo Capcomu, Talismanu i krótka zapowiedź gry. A logowało się tak samo długo. Może stronę robił ktoś z moimi umiejętnościami :?: ;P:

Micronus - jesli o stronę się pytasz, to jest o powstającej elekronicznej wesji planszowego "Talismana" (w Polsce w sprzedaży był pod postacią "Magii i Miecza" i "Magicznego Miecza").

A temat wywlokłem na światło dzienne, bo są na tym forum ludzie narzekający na brak czasu i zbyt duże odległości, które uniemożliwiają granie w planszówki. A E-"Talisman" ma umożliwiać grę sieciową (możliwe, że przy różnych platformach).
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group