Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Goniec na C6, czyli potyczki na planszy
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 18 Marca 2008, 22:18   

Przy promocji takiej jakości ludzie zarąbią komputery planaszmi i pójdą np. do znajomych, którzy właśnie mają wolne... To miałem na myśli.

Administracja zresztą nigdy nie tworzy offtopa, to offtopy są wykrywane przed administrację.
:wink: :mrgreen:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 19 Marca 2008, 23:08   

gorat, zapomniałem dopisać, że "E-Talisman" ma być darmowy (przynajmniej takie było założenie Capcomu), więc nie ma się co dziwić jakości promocji i produkcji oraz tempu prac...
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 21 Marca 2008, 00:06   

Przychylam się do słów Micronusa. To nie jest temat o grach komputerowych. Rozumiem nawiązanie na przykład do Starcrafta, który został przeniesiony z komputera na planszę, a nie na odwrót. Planszówki mają w sobie tą magię jakiej nie posiadają gry komputerowe. Podobnie można sobie pograć w Warhammera specjalnym programem komputerowym, ale nie daje tyle satysfakcji co poruszanie prawdziwych figurek.
_________________
Through the gates of hell
As we make our way to heaven
Through the nazi lines
Primo victoria
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 21 Marca 2008, 04:29   

powiedzcie coś jeszcze o wiochmenie. rozważam, czy to dobry pomysł na prezent.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Marca 2008, 09:39   

Pogadaj z Puszonem, ale on będzie stronniczy ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 21 Marca 2008, 10:04   

A w Tannenberg graliście :?:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 21 Marca 2008, 14:43   

właśnie zauważyłam puszona w opisie gry :)
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Lichtenstein 
Langolier


Posty: 267
Skąd: biorą się dzieci?
Wysłany: 25 Marca 2008, 14:43   

corpse bride napisał/a
powiedzcie coś jeszcze o wiochmenie. rozważam, czy to dobry pomysł na prezent.


Zależy, jeśli jakaś drobnostka typu imieniny - tak, jeśli wiochmenowe poczucie humoru trafia w gust obdarowywanego.
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 26 Marca 2008, 15:51   

Sprzątałem w garażu i wyciągnąłem z szafy stare gry.
Łezka w oku (uczulony na kurz jestem) zakręciła się na widok "Magii i miecza" z dodatkami, "Obcego", "Bogółw", "Labiryntu śmierci" czy nie ruszanych "Mieczy Albionu", "Robin Hooda" i "Zaczarowanego Miecza". Dreszcz przeszedł na widok sfatygowanej książeczki "Dreszcz" wraz z mapą, którą tworzyłem w podstawówce. Nieśmiertelne "Manewry morskie" trafiły od razu na stolik (brakuje mi jednego okrętu podwodnego). Mniejsze gry, zostały przekazane młodszym - miejmy nadzieję, że nie pogubią elementów w miesiąc.

Co do tematu kupiłem pod choinkę "Noc magów" i całkiem fajna zabawa.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Marca 2008, 21:28   

Homer napisał/a
Nieśmiertelne Manewry morskie
dorwałem je w trzeciej czy w czwartej klasie podstawówki. Z okazji mikołajek w klasie było robione losowanie, czyje nazwisko się wyciagnęło ten dostawal od nas prezent (nawet była giełda wymiany :P ) do okreslonej przez wychowawczynię sumy. Kumpel kupił Manewry na prezent ale ich cena dwókrotnie przekraczała limit. Jakoś się zgadalismy i od nigo odkupiłem a on za połowę kasy kupił jakiegoś badziewia i włożył do wora. Od tej pory świat juz nie był taki sam.

Kilka lat później kupiłem 'Bitwe morską", były tam cztery rodzaje okretów, pancernik, krążownik, lotniskowiec i okręt podwodny. Zasady były wręcz prostackie ale na tej bazie przez następne dziesięć lat tworzylismy zajefajną gre strategiczną. W zasadzie po każdej rozgrywce wprowadzaliśmy jakieś zmiany urealniając i rozn=budowując rozgrywkę.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 26 Marca 2008, 23:35   

To tak jak my - bo do starej planszy Manewrów ktoś posiał instrukcje,a ze starej pamiętaliśmy tylko, że wygrywa się desantowym i do tego stworzyliśmy zasady stopniowo je balansując. Dziś niestety tych zasad nikt już nie pamięta, ale za to jest instrukcja z drugiego wydania gry :) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Lichtenstein 
Langolier


Posty: 267
Skąd: biorą się dzieci?
Wysłany: 1 Kwietnia 2008, 18:24   

Homer napisał/a
Łezka w oku (uczulony na kurz jestem) zakręciła się na widok Magii i miecza z dodatkami


"Kosmiczną Otchłań" też masz? :)
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 1 Kwietnia 2008, 22:42   

Mam "W kosmicznej otchłani" :)
Ostatnio zmieniony przez Homer 19 Kwietnia 2008, 01:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 3 Kwietnia 2008, 14:21   

"W kosmicznej, och, łanii"? Te podwójne 'i' mnie rozśmieszyło.

Trzymając się tematu: sam mam niewielkie doświadczenia z tego rodzaju rozrywką, bo nie bardzo było z kim grać. Nawet tytułów nie podam - pamiętam, że trochę udało się pograć w... "Celtyckie Miecze"? No serio, grałem. Niewiele, ale jednak. Tytuł chyba nawet ten. Oprócz tego miałem w łapkach coś, czego tytułu za nic nie pamiętam - jednoosobowa eksploracja kosmosu; szybciutko pogubiłem te róźne kartoniki, nawet nie da się odtworzyć, co tam było ;P:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Kwietnia 2008, 14:32   

Odkrywcy nowych światów może?
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 3 Kwietnia 2008, 14:48   

Bardzo możliwe. Tak.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 7 Maj 2008, 04:52   

Jako, że powoli temat umiera pozwolę sobie przypomnieć w co ciekawego grałem w tym roku.

Tide of Iron
Od czasów Arden nie miałem styczności z żadną inną grą w tematyce II Wojny Światowej. Aż tu nagle pieknie wydana gra mojej ulubionej firmy Fantasy Flight Games (prawdopodobnie obecnego potentata na rynku gier planszowych). Figurki pozostawiają troszkę do życzenia, bolce nie wchodzą zbyt przyjemnie w podstawki, ale reszta jest bez zarzutu. Co prawda jest sporo pomniejszych zasad, ale są łatwo oswajalne, a przy znajomości zasad gry zmniejsza się czas rozgrywania partii. Zasady są dobre, szczególnie wprowadzenie wręcz z bitewniaków terenu, czyli np. cover jednostek w lesie, wpływ wyżyn, zasłanianie się jednostek terenem, możliwość budowania bunkrów i okopów. A skoro już przy tym jesteśmy to bardzo podoba mi się pomysł wyspecjalizowania danych jednostek, np. inżynierowie, medyk, miotacz ognia, itd. Jedyny minus jaki można wystawić tej grze (oprócz podstawek figurek) to scenariusze napisane pod Amerykanów.

Neuroshima Hex
Nabyłem sobie drugą edycję tej bodajże najlepszej polskiej gry planszowej. Niestety wiele rozczarowań. Żetony ponownie źle wycięte, a nowa plansza jest gorsza od starej. Oczywiście nic się nie zmieniło, nadal się świetnie gra, a żetony posiadają obrazki w kolorze. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdą jakieś dodatki, nowe armie. Po to właśnie kupiłem drugą edycję.

Hannibal Barkas
Miałem o tej grze bardzo złe zdanie, ale po ostatniej sesji nic a nic się nie poprawiło. Gra wreszcie przebiegała płynnie, wszyscy znali zasady, ale widać było zmęczenie w ludzkich oczach kiedy gra się ciągnęła w nieskończoność. Pomimo wielkiej żetonady oraz papierowej planszy coś w tej grze jest jeszcze niedopracowane i gra traci miodność i pomimo iż jestem fanem Hannibala Barkidy to ja już się tego nie tykam.

Game of Thrones
Moja ulubiona pozycja. Bez kostek, niewielki obszar potrzebny na rozgrywkę, cały czas coś się dzieje. Po prostu cud miód. Co tu dużo mówić najlepsza gra na świecie.

StarCraft
Muszę przyznać iż nawet grając w dwie osoby jest bardzo ciekawie, ale o wiele lepiej grać w większym gronie osób, wówczas ot tak przypadkiem nikt nie wygra. Ogólnie po dziś dzień nie potrafię grać robalami. Jakoś mi nie leżą ani fluffowo ani strategicznie. Ostatnio zauważyłem, że w StarCrafta gra się dosyć szybko, nie jest to jakiś tasiemiec na cały dzień. Przy graczach którzy wiedzą czego chcą, nie obracają żetonami rozkazów mieląc w palcach zastanawiając się godzinę, to rozgrywka staje się naprawdę błyskawiczna.

Formula 1 manager
Przerobiona gra na potrzeby własne. Opony miękkie, twarde, defekty silników, utknięcia w piasku, pogoda, nowe trasy, czyli to co tygryski lubią najbardziej.

Stratego
Stara gra za komuny, coś w stylu Manewrów Morskich, tyle że w czasach napoleońskich i na lądzie. Gra świetnie zastępuje szachy i przy tylu nowoczesnych planszówkach nadal jest rewelacyjna i bardzo przyjemna.

Już wkrótce czeka mnie zabawa w World of Warcraft. Ponoć lepsze od Talismanu.
_________________
Through the gates of hell
As we make our way to heaven
Through the nazi lines
Primo victoria
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 10 Maj 2008, 19:48   

pisałam już u siebie, że ostatecznie zdecydowałam się na arkham horror - http://www.bard.pl/index....utGame&id=27923

obdarowany jest zadowolony (delikatnie mówiąc). jak mi się uda w to zagrać, to opowiem :)
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 7 Czerwca 2008, 16:51   

Nadciąga nowa edycja "Magii i Miecza" ("Talisman"). Zasady oparte o edycję 4.5 (poprawiona "czwórka"). Ponoć ma pojawić się w sklepach w tym roku... :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Czerwca 2008, 21:08   

Wiochmen jest super mam 1 edycję a grałem w 2. Wypas w polskim klimacie no i ten beret :D
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 16 Czerwca 2008, 08:46   

Manowar napisał/a
Game of Thrones
Moja ulubiona pozycja. Bez kostek, niewielki obszar potrzebny na rozgrywkę, cały czas coś się dzieje. Po prostu cud miód. Co tu dużo mówić najlepsza gra na świecie.


Zacna gra. W zasadzie ma tylko jedną wadę: potrzebuje kompletu graczy. Wtedy jest najmiodniejsza i najlepiej zbalansowana, bo na mapie robi się wojna nerwów, trzeba się rozpychać łokciami, a za każdym rogiem czai się Lannister. ;)
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 25 Lipca 2008, 16:08   

Polskie wydanie Gry o Tron już zamówione. Mam nadzieję zrobić jakieś testy miodności w przyszły weekend (nie ten tylko następny - premiera w przyszłym tygodniu). Biada Wam jeśli nie będzie się w to fajnie grało :wink:
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Lipca 2008, 20:55   

Gra o tron to ciekawa gierka i sporo osób mówi, że wciąga. Mnie klimat trochę nie wchodzi ale to zdanie mniejszości :wink:
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 4 Sierpnia 2008, 14:26   

Dostałem dziś "Grę o Tron" i oczywiście musi coś być nie tak. Kart Rodów jest 35, ale powtarzają się i nie wszystkie rody mają równą ilość (miało być po 7 unikalnych). Czy ktoś mógłby napisać, jakie powinny być? Niżej podaje jakie mam...

edit: Reklamacje uwzględniono w błyskawicznym tempie. Już w następny dzień po zgłoszeniu wysłano mi kompletną talię... Plus dla Galacty.
Ostatnio zmieniony przez Homer 1 Wrzeœśnia 2008, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jelun 
Sky Captain


Posty: 156
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Sierpnia 2008, 21:15   

Jak grac ze znajomymi to w :
Ryzyko
Monopoly
Scrabble
Rummy
Trivial Persuit

innych gier nie posiadam bo te mi wystarczają całkowicie (wiele godzin radochy)

P.S. Posiadam także quiz geograficzny ;p
 
 
 
Eny 
Gollum

Posty: 16
Skąd: google
Wysłany: 17 Listopada 2008, 13:37   

Osadnicy z Catanu - fajna gierka, Polecam.
_________________
sukienka
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 17 Listopada 2008, 13:53   

Eny, jesteś oczekiwany w Powitalni
 
 
Eny 
Gollum

Posty: 16
Skąd: google
Wysłany: 18 Listopada 2008, 13:17   

Już śmigam
_________________
sukienka
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 3 Stycznia 2009, 10:46   

5 miesięcy po zakupie wreszcie udało się przetestować Grę o Tron... Mam za sobą 2 rozgrywki trzyosobowe i 3 czteroosobowe. W 4 osoby jest już nerwowo i ciężko przewidzieć jak się potoczą losy rozgrywki, a gra kończy się w okolicach 5 tury... Ogólnie jestem na plus :) , ale potrzebuje większej ilości testów.
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 6 Czerwca 2009, 16:30   

Próbował ktoś grać w Królewską Grę z Ur, dołączoną w czerwcu 2003 roku do Wiedzy i Życia? Jakie wrażenia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group