Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Science Fiction
Autor Wiadomość
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Listopada 2009, 15:57   

Ja kiedyś w przypływie gieniuszu wymysliłem cykl artykułów "główny nurt dla fantastów, czyli bez rakiet, ale da się czytać" . :)

A Żeraniowy pomysł jest dobry.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Listopada 2009, 16:16   

khamenei napisał/a
Powiem szczerze, iż chciałbym przeczytać wywiad rzekę z Robertem Szmidtem. Na pewno ma sporo do powiedzenia na temat rynku fantastycznego w Polsce, wydawaniu pisma, tłumaczeń itp.


Kiedy wiesz gdzie jestem i możesz sam o wszystko zapytać.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Listopada 2009, 16:20   

Haha, to dobre. Ja czasami nie wiedziałbym, o co zapytać. Poza tym proszę NURS, powiedz, że mnie podpuszczasz. Przecież z takim założeniem to wielu publikacji by nie było, bo samemu sobie można sprawdzić, pogmerać, połazić po bibliotekach itp.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Listopada 2009, 16:35   

W sumie trochę tak, trochę nie. Od czasu powstania takich miejsc, jak nasze forum, spotkania autorskie traca dla ludzi obcujących w sieci sens - przynajmniej na płaszczyźnie poznawczej. Zajrzyj w wątek Andrzeja Pilipiuka, czytasz i wiesz, ile zrobił i gdzie jest z najnowszym tekstem. Bez wychodzenia z domu. I dlatego chyba tego typu materialy tak rzadko trafiają do pism.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 30 Listopada 2009, 21:04   

Pewnie teraz samoobrona to sf. Nowiutkie. Poważnie.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Listopada 2009, 21:24   

NURS napisał/a
W sumie trochę tak, trochę nie. Od czasu powstania takich miejsc, jak nasze forum, spotkania autorskie traca dla ludzi obcujących w sieci sens - przynajmniej na płaszczyźnie poznawczej. Zajrzyj w wątek Andrzeja Pilipiuka, czytasz i wiesz, ile zrobił i gdzie jest z najnowszym tekstem. Bez wychodzenia z domu. I dlatego chyba tego typu materialy tak rzadko trafiają do pism.


Nie śledzę uważnie okołofantastycznych forów internetowych. Niewykluczone, że już w swoich postach napisałeś większość rzeczy, które mogłyby mnie ciekawić. Niemniej jednak sam wiesz, ile spośród kupujących SFFiH korzysta z niniejszego forum (wrzucacie przecież zamieszczane już tu szorty, prawda?). Dlatego też nadal myślę, że taki wywiad to niegłupi pomysł, a już osoba go przeprowadzająca musiałaby zadbać o to, by ludzie pilnie śledzący wszystkie twe wypowiedzi mimo to znaleźli w nim sporo ciekawych informacji.
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 1 Grudnia 2009, 15:56   

Sorry, że się wtrącam, ale kupiłem nowego SFa i stwierdzam, że jak dla mnie, to oprawa graficzna jest rzeczywiście irytująca. Ja rozumiem, że Fabryka ma z założenia efekciarską estetykę, szanuję to, takie jest prawo pulpy i takie są korzenie, z których fantastyka wyrosła. Ale to coś w SF to straszliwy misz-masz. Obrazki, ornamenty, stylizacje, nawet biednych trzech gwiazdek do dzielenia scen nie oszczędzili. Jak napiszę opowiadania fantasy o dzielnych kawalerzystach walczących po nibylandzkich równinach, to czym będą dzielone epizody. Podkówkami? Szabelkami?

Stara, nursowa szata graficzna miała swoje wady, można było oślepnąć niekiedy od małych literek, ale jakoś bliższa byłą moim (najwyraźniej konserwatywnym) gustom.

A ontopicznie (irony mode on): może to jest gadżeciarstwo, może to jest fetyszyzm, ale zawsze chciałem mieć Walthera P38.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 1 Grudnia 2009, 16:18   

No co? :P To dyskutować nie można?:)

P.S Może warto byłoby pomyśleć o przeniesieniu się do innego tematu...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 1 Grudnia 2009, 16:21   

Modzi są obecni. Niech nie teoretyzują tylko czynią swą powinność...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Grudnia 2009, 20:07   

Wracając do tematu SFFiH, nabyłem dzisiaj i pooglądałem. Ręce mi czasami opadają. Wypowiem się jak będę mniej zmęczony - ciężki dzień w pracy miałem.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Grudnia 2009, 22:13   

Kruk Siwy napisał/a
Modzi są obecni. Niech nie teoretyzują tylko czynią swą powinność...


Zatem czynię swoją powinność: wydzieliłam posty na temat samoobrony do nowego tematu
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 9 Grudnia 2009, 22:03   

Chyba nie będę odosobniony, kolorowa wkładka tak, ale nie zjadana przez reklamy i recenzje, gry, na pewno nie w takim wymiarze, ilustracje zaczynają spojlerować treść, a to niedobrze, wywiad, nie rozumiem po co się pojawił. Do literatury i publicystyki odniosę się we właściwych wątkach.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Wilk 
Jaskier


Posty: 85
Skąd: Gdzieś na Ziemi
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 18:07   

Co do szaty graficznej... Od czasu przejęcia przez Fabrykę tylko okładka nr 51 była udana (ale za to udana nawet bardzo). A szata graficzna wewnątrz? Czy ktoś, ktokolwiek, zatwierdza rysunki wrzucane do tekstów? Zastąpienie trzech gwiazdek trochę nie pasuje, ale znieść się od biedy da. Jednak ilustracje tekstów są tragiczne i pomiędzy numerami żadnej poprawy. Od miesięcy jak nie rysunek klozetu (motyw powtarzany kilkukrotnie, raz z zarzuconym papierem toaletowym, kiedy indziej z wystającą głową), to rysunek śmietnika. Tu znowu kontury walizki, a tam jakiś ludzik. Innym zaś razem palec ociekający glutem (to akurat w najnowszym numerze nawet). Wszystko w klimacie, jaki można spotkać na marginesach zeszytów szkolnych. :roll:
_________________
Szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać
 
 
NasirWizz 
Frodo Baggins


Posty: 127
Skąd: z kartki
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 20:02   

Jest to jeden z moich pierwszych numerów SFF&H ponieważ:

^kolorowa wkładka z reklamami
^myślałem że boki mają się układać w napis (szkoda, że to zostało zmienione)
^zdecydowanie jak na mnie za mało tekstu

Nowa Fantastyka (przestałem kupować) miała mniej reklam za to tyle samo (jak nie więcej) tekstu od was :evil: .
Jednak po zmianie redaktora (w NF) przestałem ją kupować i się przerzuciłem na Was.
_________________
"Filozofa nie nęka naturalność końca, lecz tajemnica początku." U. Eco
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 20:10   

Kurcze, może komuś się kiedyś będzie chciało badać, ile jest tekstu tu i tam. Mnie się jednak zawsze wydawało, że SFFiH jest pojemniejsza. Na pewno pod względem literatury, ale ogólnie myślałem, iż również.
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 23:42   

A, właśnie. Po kiego grzyba fotorelacja?
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 09:31   

Bo są tacy czytelnicy, którzy lubią fotorelacje, wywiady i różnorakie materiały informacyjne. Wszelkie dodatki tego typu nie są wlewane w numer kosztem objętości części najważniejszej, to znaczy opowiadań, więc nie ma powodów do niepokoju.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 09:42   

Czasem sobię myślę, że obraz SFFiH kreowany przez forum wynika z jego specyfiki - tu zebrali się ludzie o określonych preferencjach. A RD musi uwzględnić także gusta czytelników niezrzeszonych. :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 09:45   

Tylko czy ma jakieś wiarygodne źródło dotyczące tychże niezrzeszonych preferencji?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 09:45   

Witchma, dobre pytanie.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 10:07   

zwisają mi cudze gusta, mi przeszkadają fotorelacje, bo to głupota bez sensu, kolorowe strony wykorzystane po durnemu pomijając, że same z siebie zbędne kompleetnie, rysunki w tekstach - porażka, bez sensu i brzydkie jak cholera, recenzje audiobooków - :?: :shock: :?: :shock: :?: , ręce mi opadły, recenzja Dystryktu 9 to tak nie za późno czasem o parę miesięcy?, pozostałe recenzje przekonały mnie by szeroko omijać pozycje, których dotyczą (ergo dział recenzji po prostu fatalny) Żety tradycyjnie przywodzą mnie na skraj prostracji głebią i fantazją

to chyba wszystko co mi się nie podobało
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 10:13   

Fidel-F2 napisał/a
to chyba wszystko co mi się nie podobało


Fidel-F2, a coś Ci się podobało?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 10:27   

Witchma napisał/a
Tylko czy ma jakieś wiarygodne źródło dotyczące tychże niezrzeszonych preferencji?


Czy fakt, że numer z najbardziej zjechną okładką sprzedał się najlepiej mówi ci coś? :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 10:41   

NURS, fakt, że późniejsze numery nie powtórzyły wyniku mówi mi, że wiele osób dało się nabrać ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 10:50   

Witchma, chciałaś dowodu na to, że czytelnik z zewnątrz niekoniecznie ma to samo zdanie, co ludzie na forum. Dostałaś bardzo czytelny. Zjechana okładka okazała się magnesem dla ogromnej masy ludzi. I zdziwię cię jeszcze bardziej, sporo z nich po sięgnięciu po pismo zostało przy nim, bo wyniki kolejnych numerów są lepsze, niż tych wcześniejszych. Czyli zabieg z promocją przez Wędrowycza jak najbardziej się udał. Ten świat już taki jest, że nie wszystko, co nam się podoba jest chwalone i akceptowane i vice versa. A nasza rozmowa jest klasycznym przykładem dziad o chlebie, baba o niebie.
Z mojej strony EOT
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 11:05   

xan4 napisał/a
Fidel-F2, a coś Ci się podobało?
owszem, fakt, że jest trochę literatury i kawałek przyjemnej publicystyki
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 11:07   

NURS, co nadal nie wyjaśnia, skąd wiadomo, że lud się domaga kolorowej wkładki, ale faktycznie ta dyskusja nie ma przyszłości.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 11:09   

Ja wiem, że na różne sprawy mamy nieco inne poglądy ale:

- Czy ci konsumenci, którzy kupili okładkę z Wędrowyczem, naprawdę zostaną przyciągnięci kolorową wkładką, wstawioną tam chyba tylko po to, żeby można było dać dwustronną reklamę? Nawet nie ma informacji o kolorowych stronach na okładce, jak ktoś nie otworzy czasopisma, to się nie dowie o nich.

- Po kiego grzyba fotorelacja, że się powtórzę. Żeby coś na tych zdjęciach było widać jeszcze. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany to mu to zwisa kalafiorem i tak, a jeśli ktoś jest zainteresowany, to w internecie znajdzie tyyyyyyyyyyle zdjęć, lepszej jakości i większej rozmaitości. Więcej sensu miałoby zrobienie konwentowego podsumowania z linkami do internetowych galerii zdjęć z opisanych konwentów.

Pomysł wykorzystania kolorowych stron na galerię grafik nawet mi się spodobał (minus wykonanie, bo mało co było widać), a marnowanie ich na reklamy, recenzje i fotorelacje już mi się nie podoba i tyle.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 14:02   

Witchma napisał/a
Tylko czy ma jakieś wiarygodne źródło dotyczące tychże niezrzeszonych preferencji?

Czasem ktoś do mnie coś napisze, powie, spotykam się z ludźmi, rozmawiam, pytam, sprawdzam wyniki sprzedaży.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 14:04   

A co ktosie mówią o recenzjach?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group