Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłka skopana, a sprawa polska
Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 09:46   

Ja przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego kluby muszą się uczyć na własnych błędach. Przecież o tym wiadomo od dawna, więc co za problem w porę zmodyfikować cykl treningowy?
No i druga sprawa - właśnie w takich sytuacjach wychodzi nędza ławki. Polskie kluby nie mają rezerwowych na przyzwoitym poziomie.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 09:54   

To wszystko niestety jest pokłosiem wieloletniej pucharowej posuchy. Dlatego nie ma u nas specjalistów od grania co trzy dni.
Ale macie rację, że mistrza polski powinno być stać na zatrudnienie specjalisty z Czech, Chorwacji czy innego kraju, z drużyny, która regularnie grywa w Lidze Europejskiej, żeby odpowiednio zawodników (i działaczy także) przygotował do rozgrywek.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 09:59   

Mniej więcej o to mi chodzi. Zresztą wydaje mi się, że kiedy Wisła odnosiła największe sukcesy, część sztabu trenerskiego stanowili właśnie obcokrajowcy. Mogę się mylić... Ale na pewno trzeba to planować, a nie iść na żywioł. Bo to ślepa uliczka jest i tyle.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 10:18   

eh, poniekąd jestem związany zawodowo z rodzimym futbolem - i prawda jest taka że w Polszy nie ma profesjonalnych kubów piłkarskich. Mimo ostatnich zmian (stadiony i szumne SA) to nadal amatorska hucpa - i wśród piłkarzy i "działaczy". Niestety futbol zatrzymał się na przełomie wieków - mś'86 to był okres kiedy świat zaczął odjeżdżać - początkowo pomału, ale nabierał prędkości i nabierał... i mimo że my teraz faktycznie wrzuciliśmy "1" w naszym fiaciku, to wciąż ten futbol odjeżdża, bo oni prują autostradą 200km/h (łatwo wtedy o wypadek).
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 10:21   

A widzisz, ja z kolei jestem związany ze sportem amatorskim, i nie mając takich funduszy ani takiej motywacji, potrafimy wysupłać kasę z własnej kieszeni na trenera, który ogarnia przygotowania fizyczne. Rozpisuje treningi pod konkretne cele i możliwości, i robi to na tyle dobrze, że Ci, którzy chcą, nie mają problemu z byciem w formie przez 5 miesięcy.
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 10:30   

No niestety, nasze kluby dopiero uczą się pucharowego obycia, czasem w sposób wręcz kuriozalny, żeby przypomnieć tylko nieporozumienie w sprawie wystawienia Bereszyńskiego. W tym elemencie rzeczywiście wiele powinniśmy poprawić.
Dziwi mnie, że polskie kluby nie komunikują się ze sobą, przecież to by było z pożytkiem dla całej polskiej piłki. Im więcej drużyn regularnie grywa w europejskich pucharach i punktuje w rankingu UEFA, tym lepsze miejsce w przyszłości naszego kraju i lepsze miejsca w kolejnych eliminacjach. Zastanawiam się czy to Legia nie chciała z Lechem rozmawiać, czy Lech nie "zniżył się" do wykonania telefonu do bardziej doświadczonego konkurenta. Mam nadzieję, że jednak nauczą się w końcu i będziemy mieli co najmniej dwie drużyny, które regularnie będą w pucharach grały. Czy z sukcesami, to się zobaczy, ale że chociaż całą jesień za każdym razem rozegrają.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 10:38   

nie, żeby nie było - w klubach są "normalni" profesjonalni trenerzy od fizyki - ale nie w tym problem.
mentalność piłkarzy - to raz, nic nie robią a $ leci
dwa - słabość kadry zarządzającej i całej otoczki
trzy - słabość finansowa - lwia część dochodów idzie na $ dla kopaczy, i brakuje na podstawy (szkolenie młodzieży, bazy treningowe, propagacja kopanej itp itd)
cztery - mimo "profesjonalnej" otoczki realnie praktycznie wszystkie kluby są na garnuszku "parapaństwowego" budżetu ---> z czego m.im. wynikają minusy z pkt.1-3. koło się zamyka.

aha. dodam jeszcze wyjątkowo nieprzychylną ruchowi kibico-kibolskiemu prasę/media ----> w którym prym wiedzie GW i TVN ---> a po prawdzie, to gdyby nie oni (ci kibole), to nikt by nie oglądał meczy ekstraklapy.

problemów/słabości jest miliard, ale wszystko się sprowadza do pkt. 1-4
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 10:49   

Obawiam się, że problem nie dotyczy jedynie kopanej. Siostra uczyła się i grała w SMS PZKosz, gdy ten grał w 1 lidze + kadra. Zasadniczo ta sama ekipa trenerska. Popierdzielony system trenerski zaowocował zniszczeniem zdrowia dziewczyn. Nie raz trener nie miał 10 sprawnych zawodniczek by wystawić na mecz. Na mecz wpisywał dziewczyny w stabilizatorach a grał siedmioma - ośmioma. Żadna z tych dziewczyn nie zagrała jako seniorka w kadrze ani klubie. Sio wyjechała do usa, gdzie po 2 latach wybrali ją do dream teamu uniwersyteckiego. Trzeci sezon zakończyła po miesiącu. Lekarze nie zostawili suchej nitki na naszych trenerach :? Wyeksploatowano dziewczyny do cna.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 14:53   

ano prawda, już od dawna sie mówiło o tym że młodzi piłkarze - którzy odnosili nawet sukcesy w swojej grupie wiekowej, znikali zupełnie w piłce seniorskiej z powodu właśnie zbyt przeciążonego/wyekspolatowanego organizmu
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 08:38   

Z innej beczki: wczoraj Lewandowski wszedł w 46 minucie, w 51 zaczął strzelać. W sumie 5 goli w 9 minut. A do przerwy przegrywali. Wicemistrzowi Niemiec nastrzelał, nie jakimś trzecioligowym ciapciakom w pucharze.

Luc du Lac, pieprzysz głupoty. Akurat problemy finansowe Lecha i Legii nie dotyczą, te kluby mają naprawdę solidne budżety i wcale większość nie idzie na pensje. I w bajki, że piłkarzom się nie chce uwierzyłbym 15 lat temu, ale nie teraz. Czasy się zmieniły.
_________________
5 zdań na temat
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 09:55   

hrabek, to nie bajki. Może nie dotyczy to wszystkich piłkarzy, ale wśród znajomych mam ludzi, którzy imprezowali swego czasu z młodzieżą Legii Warszawa (rocznik młodego Koseckiego). Nikt ich nie uczy radzić sobie z sukcesem, i popadają w samozachwyt mając raptem 17 lat, i niemalże przestają trenować - tj. trenują tylko tyle co muszą. To droga do drugiej ligi, gdzie chlanie na imprezach po meczu jest na porządku dziennym.
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 10:07   

I uważasz, że to tylko wina klubu? Rodziców nie mają?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 10:10   

hrabek napisał/a

Luc du Lac, pieprzysz głupoty. Akurat problemy finansowe Lecha i Legii nie dotyczą, te kluby mają naprawdę solidne budżety i wcale większość nie idzie na pensje. I w bajki, że piłkarzom się nie chce uwierzyłbym 15 lat temu, ale nie teraz. Czasy się zmieniły.


wydaje ci się że czasy się zmieniły - szara ligowa rzeczywistość temu przeczy. To że się np. Tobie wydaje że nie ma tam problemów .... to tylko świadczy o głębokiej ignorancji w temacie.

Legia - w miarę aktualne

Legia ma w porównaniu do reszty ligi absurdalnie wysoki budżet - 5-6krotnie większy od "średniaków" - Lech dwukrotnie - cała reszta to szaraczki.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 10:21   

A tam aktualne? "News" z końca poprzedniego sezonu. W dodatku całkowicie niepokrywający się z rzeczywistością. Bo i kogo Legia sprzedała? Nikogo ważnego. Duda w końcu nie wyjechał, a mówiono o 8 mln euro. Kilku piłkarzy doszło. Fakty przeczą tezom z tego pseudo artykułu.

A ta szara ligowa rzeczywistość jest taka, że po raz pierwszy od nie wiem kiedy, mamy dwie drużyny w fazie grupowej Ligi Europejskiej.
Ja nie mówię, że "nie ma tam problemów", ale nie wierzę, że są to akurat te problemy, które punktujesz, że są one tak nagminne, żeby usprawiedliwione było wypisywanie przez ciebie stereotypowych banialuków.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 10:40   

widzisz, do sprawy masz podejście typowo kibicowskie - mamy teraz dwie drużyny w LE - JEST SUPER ! ( w zeszłym sezonie też były dwie), a profesjonalna PN to nie szybki numerek a bieg długodystansowy

Nikogo ważnego nie sprzedała? a Rado to pies ?:). Mistrzostwo2015 miała w ręku a na koniec *beep*.
To że mamy 1-2 drużyny które prezentują jako taki poziom w LE... to spójrz w tabelE :) LeszekP - ostatnie miejsce 4 pkt. - Legia na czele peletonu (od miejsca 2 do 12 - 3 pkt różnicy) - 1 miejsce Piast z przewagą 6 (małych) pkt - z budżetem 6? x mniejszym od Legii ?:)

zejdź na ziemię.

zresztą, nie chce mi się o pracy gadać na forum..
na osłodę wczorajsza supernova

kurcze, a przerzucałem wczoraj programy tv i wpadł mi w oko ten mecz - ale odpuściłem :)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 10:53   

Nie rozśmieszaj mnie. Rado? Jego sprzedała w połowie zeszłego sezonu i w ogóle nie chodziło o kasę ze sprzedaży. Artykuł był z czerwca, wiele później.

W zeszłym sezonie w fazie grupowej LE była tylko Legia, 2 lata temu też. O tym pisałem, a o czym ty piszesz, to chyba sam nie wiesz.

Co do tabeli, to jeszcze nic nie znaczy. Po 9 kolejkach Pogoń jest na 3. To aberracja, taka sama jak Lech na ostatnim, czy Piast na pierwszym. Z ocenami wstrzymam się przynajmniej do przerwy zimowej. Poza tym, co to za argument? Ja mówię o tym, że sporo się zmieniło w polskiej piłce, ale europejskich pucharów wciąż musimy się uczyć, czego właśnie Lech jest dobitnym przykładem (a i Legia 2 lata temu, rok temu z kolei została skarcona za sukces w fazie grupowej LE i wynikłe z tego poczucie wyższości nad resztą stawki. Bezcenna lekcja pokory i jestem pewien, że drugi raz im się to nie przytrafi), a ty mi przytaczasz tabelę po kilku kolejkach.
Dodatkowo Piast i np. Pogoń już odpadły z Pucharu Polski. Kolejne wolne terminy mają. A Lech i Legia wciąż w grze. Tacy to u nas "liderzy", co to na dwa fronty mają problem z graniem. A Lech i Legia walczą na trzech. Tak jak pisałem, to zupełnie inna dyscyplina sportu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 11:20   

Lech na pewno nie walczy na trzech :) to raz
dwa - PP dla eligowców to żaden front, dopiero zagrały jeden mecz ( a nuż jutro Legia i Lech odpadną :) )

tabela nie jest po "paru" kolejkach tylko po 1/3 zasadniczego sezonu. Też nie wierzę w taki układ, ale w to co wyczynia Lech też nie można uwierzyć :)

LE fakt - Lecha wtedy nie było (co też świadczy o miałkości naszych klubów)

też pisałem że w Polskiej piłce sporo się zmieniło - wrzuciliśmy w końcu "1" i ruszyliśmy, natomiast to nadal DNO którego w większości nie da się patrzać.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 13:03   

Ale za to w Monachium miła niespodzianla :bravo lewandowski :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 11 Października 2015, 23:06   

:D Francja przed nami :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Października 2015, 13:33   

_________________
5 zdań na temat
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 25 Czerwca 2016, 23:35   

No to o półfinał gramy z Portugalią.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Czerwca 2016, 01:03   

Lewandowski lepszy od Ronaldo, czy Rinaldo.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 26 Czerwca 2016, 19:57   

Od Kaczora Ronalda. Kwa!
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Czerwca 2016, 20:41   

Popłakałem się :mrgreen:

FB_IMG_1466965907188.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 27,32 KB

 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2016, 22:11   

Czyżby Anglia wychodziła też z Euro2016?
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Czerwca 2016, 22:55   

No i stało się! Islandia w ćwierćfinale Euro. :D
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 29 Czerwca 2016, 12:37   

Szkoda, kibicowałem Anglii. Chociaż z taka grą dobrze chyba, że się dalej nie kompromitują.
Bardzo pozytywnie za to zaskoczyła Hiszpania, również odpadając w 1/8, co mnie niezmiernie cieszy. :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 30 Czerwca 2016, 18:58   

No, no tylko dwie godziny do meczu :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 30 Czerwca 2016, 23:58   

:bravo :bravo :bravo
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 1 Lipca 2016, 00:22   

Ładnie się bili, ale skiepścili :bravo :(
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group