Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Grafomańskie początki...
Autor Wiadomość
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 15 Maj 2006, 16:17   

gorat napisał/a
Dlaczego zatem Jacek Dukaj kontynuuje pisanie?

Dukaj jest wielki. A szczególnie w Innych Pieśniach.

gorat napisał/a
Czy Twoje wiersze były gdzieś publikowane? To samo z grafiką - czy można gdzieś obejrzeć?

W latach 1997-2001 w zinie Arena, a także w zinie Blocksberg. I w jeszcze innych. Metalowy zespół BADLUCK z Gdańska wykorzystał 3 moje teksty w jednej piosence.
Brałem też udział w paru przeglądach.
Co do grafiki to dopiero stawiam pierwsze kroki. Jeden w pełni ukończony obraz widział Pako.

gorat napisał/a
Kiedy wreszcie ktoś uczynny zapewni FTPa dla Twojej muzyki? (Z maila tak duże pliki to mi nie pójdą, oj...)

Sie zobaczy.

gorat napisał/a
Czy i co studiowałeś?

1998-2001 Religioznawstwo na UJ w Krakowie. Nie ukończyłem, ale to, co się dowiedziałem, dało mi naprawdę wielką wiedzę. Choćby w temacie jak się rodzą, rozwijają i umierają religie. W ubiegłym roku chodziłem do studium informatycznego, ale ze względu na nadmiar obowiązków musiałem zrezygnować.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Maj 2006, 16:17   

No.. włąśnie :) Pytajcie wy, jak macie jakieś pytania :) Mi na razie nic do głowy nie przychodzi ;)
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 19 Maj 2006, 12:13   

Henryk Tur:
Cytat
Co do grafiki to dopiero stawiam pierwsze kroki. Jeden w pełni ukończony obraz widział Pako.
To ja też chcę obejrzeć! :mrgreen:

Cytat
Ewa pisuje, ale ma mjakiegoś cholernego pecha do wydawcow. Dwa razy gościła w SF, raz w MF. Problem w tym, że pisuje bardzo długie teksty.
Jak długie? :?: Bo przecież i w SF mamy np. mikropowieści... Choć chyba wiem w czym rzecz, kiedyś dostałam odpowiedź z MF: "nie możemy przyjąć tekstu do druku, bo jest jak na nasze warunki za długi". A potem ktoś ma forum MF narzeka, że same króciutkie teksty, przeczytać i zapomnieć... :(
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 19 Maj 2006, 14:35   

...a jak puszczą coś w rodzaju "Tipora i Parpoona" to można jedynie narzekać, że redakcja olała tekst (tj. niezredagowany jest). Molestować ich zatem, muszą zmięknąć!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 21 Maj 2006, 23:07   

Anko napisał/a
To ja też chcę obejrzeć!

Poszło.

Anko napisał/a
dostałam odpowiedź z MF: nie możemy przyjąć tekstu do druku, bo jest jak na nasze warunki za długi.

A szkoda. Ale przypomniej się teraz, bo i format większy. Kiedyś p. Leszczyńśkiej podobało sie opko "Chmurne Noce" (fragment w moim wątku), ale MF miał jeszcze format A5. Może teraz się z tym przypomnę :)
Anko napisał/a
ktoś ma forum MF narzeka, że same króciutkie teksty, przeczytać i zapomnieć..

He, w SF zrobiła się reguła, że puszczają jednostronnicówki. Jak do tej pory podbała mi się jedna. A jak ja coś piszę, to dla mnie ciut za mało...
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Maj 2006, 14:22   

Lejdis end Dżentelmen! Aj łont tu presenet niu tekst :)
Macie.. trochę przystygło u mnie na twardym (za co przepraszam, ale skleroza nie boli, a i polskim się zajmowałem przedtem ;) ). Ale trzymajcie. Kawałek grafomani kolejnego autora, który zgodził się do nas dołączyć. :)
Pokotem
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 27 Maj 2006, 15:50   

He, rzeczywiście nieco grafomanii... Ale styl taki, że do wielu osób by mi pasował.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Maj 2006, 17:31   

Wiadomo.. grafomańcze dziełka często się nie wyróżniają szczególnym, charakterystycznym stylem.
Tedy trzeba zgadywać ;) Niewielu publikujących zostało ;)
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 28 Maj 2006, 10:35   

No to może Andre?
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Maj 2006, 11:53   

Nie Andre. Ale powiem, ze autor też się dorobił wątku swojego w ciągu ostatnich 5 miesięcy (czyli od początku roku 2006 do teraz.. trochę zawężam krąg poszukiwań, zeby łatwiej było ;) )
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 28 Maj 2006, 13:15   

Gustaw G.?
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Maj 2006, 13:30   

Chyba za bardzo podpowiedziałem :P
Tak, tak. To nasz Gustaw G. Garuga, który przebojem wbił się do SFFH ze swoim debiutem w czasopiśmie i od razu wygrał ankietę na tekst numeru szóstego.
Dawid Juraszek we własnej osobie :)
Zapraszam autora do wątku i proszę o odpowiedź na parę pytań - w końcu wywiad będize :)
Imię, nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania, zainteresowania, ulubione danie, ulubiony forumowicz (prawidłowa odpowiedź na ostatnie: Pako ;) ).
O ile się nie mylę, pisałeś już całkiem sporo, zanim udało ci się opublikować opowiadanie: najpierw w antologii "Bez bohatera" (bodajże zbiór opowiadań, które nie zdążyły się w Ubiku ukazać) a teraz w SFFH. Masz też za sobą parę tekstów w jakieś gazecie. Pominąłem coś? Chyba nie. No a jakie dalsze plany na przyszłość? Może dobry początek przybijesz jakąś książką?
Wzorujesz się na kimś, masz jakiegoś swojego idola pisania, czy sam wykształcasz w sobie zupełnie unikatowy styl, unikatowe tematy, nei starając się patrzeć na to co i jak piszą inni? I nie mówię tu o kopiowaniu, ale o wzorowaniu się.
Piszesz szybko (opko w jeden-dwa dni, jak to ma w zwyczaju NURS ;) ) czy wolno (opowiadanie dojrzewa przez parę tygodni)?
Czy ze swoich tekstów jesteś dumny, czy też raczej traktujesz je jako kiepskie, ale warte publikacji? Znaczy: poleciłbyś mi swój tekst, czy raczej nie?
Lubisz Chiny, z tego co pamiętam. Chińskim wladasz? A jak wygląda fantastyka na rynku chińskim? Istnieje coś takiego w ogóle? (pomijamy anime i mangę;) ).
jak piszesz? Prosto na kompa, czy najpierw zeszyt, potem komputer?
Dwa słowa do grafomanów 8)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 28 Maj 2006, 20:57   

Pako napisał/a
A jak wygląda fantastyka na rynku chińskim? Istnieje coś takiego w ogóle? (pomijamy anime i mangę;) ).

Odpowiedź prawdopodobna: będzie w CF.
Odpowiedź oczekiwana: prosimy o rozwinięcie tematu :P
I czy mangi w Chinach nie cierpią? ;)
Czy masz pozytywne wrażenia z publikacji artykułów?
Będziesz publikował niektóre starsze teksty po ewentualnej przeróbce czy wyłącznie nowe?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Maj 2006, 21:46   

Dzięki gorat za pytaniea - tego od was też oczekuję.
i sorka.. pochrzaniło mi się z tą mangą i anime :P ;)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 29 Maj 2006, 08:35   

Szybko poszło :? Albo moja dawna grafomiania nie różni się zbytnio od mojej obecnej twórczosci, albo za bardzo Pako pomogłeś :wink:

Jeśli chodzi o wiek, to rzutem na taśmę załapałem się na lata siedemdziesiąte. Mieszkam w Bielsku-Białej, jedzenie lubię proste, zainteresowania mam, ulubiony forumowicz - Pako.

We wrześniu ubiegłego roku opublikowałem artykuł w Fahrenheicie, w październiku opowiadanie w Bez bohatera, potem zacząłem pisać artykuły publicystyczne o Chinach dla małopolskiego Dziennika Polskiego (ostatni w zeszły piątek), wreszcie w kwietniu trafiłem do SFFH. Ostatnio zaczynam udzielać się jako recenzent w Esensji, Creatio Fantastica i Carpe Noctem.

Pisałem od wczesnego nastolactwa, gorzej, nawet posyłałem tam i siam :oops: Plany mam duże, zabieram się za pisanie cyklu opowiadań, ale sporo jeszcze pracy przede mną, zanim któreś trafi na łamy. Poza tym chcę pisać publicystykę i robić tłumaczenia literackie. Po pisaniu to właśnie daje mi największą radochę.

Na razie piszę, jak mi wychodzi, raczej klasycznie i "normalnie", choć ostatnio zafrapowała mnie narracja pierwszoosobowa w czasie teraźniejszym, ale nie sądzę, bym przy niej pozostał. Co do pomysłów, różnie bywa, niektóre same przychodzą (Obywatelstwo), inne manufakturuję na przyjętych założeniach (jak w tym planowanym cyklu). Piszę coraz szybciej, myślę, że za parę lat w trzy dni przeciętne opko będzie gotowe do druku :D Ulubionego pisarza nie mam, chociaż kiedyś fascynowałem się Lemem i Gombrowiczem.

Ze swoich tekstów jestem dumny, ale gryzę się, że mógłbym coś poprawić (dwie brzydkie kolokacje w Obywatelstwie na przykład). Polecam, ale nie każdemu (jak się dowiedziałem, że rodzice podsunęli Obywatelstwo ciotce, się poczułem nieswojo).

Chiny jako kraj lubię, jako państwo mniej :wink: O obu staram się jak najwięcej dowiedzieć. Po chińsku umiem parę zwrotów, np. zapytać o cenę, powiedzieć że za drogo i zaproponować własną, oraz (co przydaje się najbardziej) wyznać "nie znam chińskiego" :D Mam kurs chińskiego w domu, ale brak samodyscypliny oznaczał koniec nauki na lekcji trzeciej :(

O fantastyce chińskiej w klasyce literatury napisałem obszerny esej, mam nadzieję, że niebawem ukaże się w CzF. O fantastyce współczesnej szykuję krótszy artykuł, ale nie wiem jeszcze, na kiedy i dla kogo. Nic więcej nie rzeknę, nie będę sam siebie spojlerował :wink:

Piszę tylko i wyłącznie na kompie i nie wyobrażam sobie już powrotu do zeszytów i maszyny. Do starszych tekstów nie ma powrotu. Kto chce, może ich sobie poszukać w Internecie, ale nie polecam :wink:

Dziekuję za umożliwienie zaprezentowania się forumowiczom.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29 Maj 2006, 13:53   

Cała przyjemność po mojej stronie :)
Ktoś jeszcze chce o coś GGG zapytać :) ? Walcie śmiało, na pewno odpowie ;)
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Maj 2006, 14:52   

Gustawie, co znaczą te sylaby w Twoim podpisie? Czy jest to całe zdanie po chińsku, czy tylko próbka tonów?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 29 Maj 2006, 16:44   

Próbka tonów a zarazem pięć słow o róznym znaczeniu. W języku chińskim identycznie brzmiące sylaby zmieniają znaczenie w zalezności od tonu, w jakim się je wypowiada. Każde z tych pięciu "ma" oznacza coś innego, m.in. konia, matkę, czy np. pytającą funkcję zdania. Z tego ponoć da się zrobić logiczne zdanie, takie chińskie "chrząszcz brzmi w trzcinie", tylko nie pamiętam już, jak to wygląda.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Maj 2006, 18:56   

No tak, co to są tony zdążyłam się dowiedzieć na językoznawstwie. Fajne zajęcia były. Podobno Europejczyk jest w stanie nauczyć się mówić po arabsku tak że jest przez telefon nie do rozróżnienia od miejscowych, ale po chińsku absolutnie nie. Z tonami łatwo nie ma.

Mój brat ostatnio był parę dni w RPA, i tam pogadał sobie ze sprzedawcą z plemienia Khosa. Oni w tym swoim języku mają mlaski, takie dźwięki jak cmokanie, wymawiane na wdechu (!) Też fajna sprawa, ale chyba łatwiejsza do opanowania :)
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 29 Maj 2006, 20:51   

Tony potrafią byc zmorą. W mandaryńskim (czyli chińskim oficjalnym) jest ich cztery, ale np. w kantońskim już dwanaście. Tonów jednak jakoś idzie się jeszcze nauczyć - trzeba po prostu podejść do nich jak do składowej częsci słowa, tak jak do akcentów w angielskim, i jakoś się brnie. Dla mnie największym problemem były kwalifikatory, coś w rodzaju rodzajników, tyle tylko, że określających typ przedmiotu - czy działa na prąd, czy jest płaski, czy ma rączkę do chwytania itp. :shock: Jest ich setki...

Tak naprawdę to poza mandaryńskim każdy Chińczyk używa swojego dialektu, który często jest niezrozumiały dla mieszkańców innych regionów. Powoduje to pewne ułatwienie dla uczących się - znam przypadki, kiedy jako tako posługujący sie oficjalną chińszczyzną Amerykanin czy Anglik potrafił nabrać Chińczyków, że jest ich rodakiem, tylko z odległego regionu :P

I już kończę off-topa :wink:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Maj 2006, 11:23   

Fajny off-top. Z Chińczykami pod tym względem to jak z Arabami. Marokańczyk z Irakijczykiem najszybciej dogada się po francusku. Chińczyk z Pekinu z rodakiem z Szanghaju - pewnie po angielsku. Albo na piśmie.

Najwyżej nam moderatorstwo wytnie z tego osobny temat.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 30 Maj 2006, 11:26   

Może zamiast wycinać nowy temat, przeniesiecie się do wątku autorskiego Gustawa, wilk będzie syty i offtopa nie będzie. :wink:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Maj 2006, 13:47   

A tam.. niech piszą ;) a mój wątek niech rośnie w siłę :twisted: ;)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 30 Maj 2006, 14:15   

W końcu to dalej wywiad z autorem ostatniego tekstu :twisted:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Maj 2006, 13:09   

No i kolejny twórca zgodził się podzielić własymi płodami. Zarzeka się, że jest to dzieło dostarczające nielichej radości przy czytaniu... innymi słowy grafomania godna mnie samego :)
Trochę długie, koło jedenastu stron, ale można przeczytac tylko parę i zobaczyć, czy autor ma rację, czy jednak nie ;)
Trzymajcie! Jeszcze ciepłe!
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Maj 2006, 13:15   

O kurcze, może by tak ktoś to streścił ;)

A, Pako, nie przeglądałem wątku od początku, może byś rzucił listę tych, którzy już się tutaj obnażyli ? Dla takich leniuchów jak ja :)
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Maj 2006, 13:33   

Obnażyli się na razie duchowo (cieleśnie nie chcieli :P ):
Pisażontko, zwane Piotrkiem Rogożą
Elam, Gremlin, Gremlinek, zwana Elą Graf
Hansag zwany Henrykiem Turem
GGG, Gustaw G. Garuga, zwany Dawidem Juraszkiem
Sebastian Uznański, zwany Uznańskim Sebastianem
i dziś.. jeszcze ktoś. Ale to już wy musicie zgadnąć :)
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Maj 2006, 13:38   

A to sobie strzelę. Opowieść fantasy, więc może Romek ? (chociaż może fantasy najłatwiej napisać na początku, więc może to być pisarz z innej drużyny ? nie wiem) :)
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Maj 2006, 13:41   

Nie.. nie jest to Romek :)
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 1 Czerwca 2006, 12:56   

Ten styl skądś znam...
Ehm... Kto... kto... kto...?
Dębski Rafaello ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group