Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Fallout
Autor Wiadomość
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Kwietnia 2006, 14:57   

Okej, ale Combat Armour był tym samym dla wojska czy policji czym dziś jest nylonowa, czy kewlarowa kamizelka i hełm. Kurde wolałbym właśnie coś takiego zamiast zespawanych blach. To mnie właśnie dziwi. (w szczególności że w F1 i F2 walały się na pęczki po bazach wojskowych)
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Kwietnia 2006, 15:54   

Racja. Wspomagane zbroje są zbyt rozpowszechnione w eFkach. Zasada dolca mówi, że co za drogo to nie zdrowo - a produkcja i eksploatacja (toć one na uran chodziły) byłyby na tyle drogie, że prawdopodobieństwo znalezienia (czy to w jakiejś bazie czy na jakimś nieprzyjemnym panu) takiej zbroi powinno być znikome.

Nigdy o tym nie myślałem w ten sposób... Masz rację, Duke. Gdzie jest kevlar, gdzie są hełmy? Mamy całą kupę broni z naszych czasów (desert eagle, H&K itp), ale wdzianka się nie zachowały.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Kwietnia 2006, 15:59   

No to w nagrodę podrzucam linka do stronki z modami
http://bug.ii.uj.edu.pl/fallout/index.php?go=13;
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Kwietnia 2006, 16:09   

E tam.. źle do Falla podchodzicie. To jest coś innego zupełnie. Gdyby się nad tym światem zastanowić, to momentami to się wydaje smieszne, że tam ludzie żyją.
Ot, PA były popularne? były.. CA też były popularne. Spójrzcie, ile ich chodziło po NCR ;)
No i Pa były tanie. Trochę uranu i chodziły przez paręset lat. Duża wydajność.
F to bajka jest, duzo takich rzeczy tam jest. Ale całośc jest fajna po prostu, lepiej jej nie rozbierać na kawałki, bo okaże się, ze to kicz jest ;)
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 10:22   

Nie chodzi o realizm, ale o pewną spójność świata, no i samą jakośc rozgrywki. Pewnie zaliczam się do tych nielicznych którym FT podobał się. Zwyczajnie lubię gry taktyczne, a jeśli dochodzi jakiś delikatny wątek RPG (i nie tylko w sensie Rocket Propelled Grenade) w postaci podbijania statystyk to jak dla mnie super.
Zmieniając temat, to wrzuciłem parę linków z modami i tak nieśmiało ponawiam swój wniosek abyśmy stworzyli (sami lub odzielnie) jakiegoś moda, albo samą ideę takiego moda. Na początek może zaczniemy od fabuły, bo przecież musi być jakaś (najlepiej fajna). Co wy chłopaki i dziewczyny o tym myślicie?
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 11:02   

Do FT czy do F2?
Nawiasem mówiąc przez tą dyskusję aż sobi wrzuciłem F2 na kompa :evil: Łobuzy :wink:
Co do modów - ja to nawet chętnie bym się pobawił, tylko "jak to się robi"?
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 11:20   

Duke, Agrafek. Nie jesteście sami. Mam to samo tylko czasu jakos niet! :(
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 11:45   

Na stronie "No Mutants Allowed" mapisane jest wszystko przysłowiwym step by step. Generalnie wykorzystuje się edytor FT. Jednak trzeba by zacząć od jakiś założeń i fabuły i tu sie do was Sz. Państwo Wierszokleci zwracam. Kto wie co może z tego wyjść.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 12:09   

Moim podstawowym żalem do FT był brak misji pobocznych (może z jedna by się znalazła), w których - dodatkowo - gracz musiał by podjąć jakąś mniej łatwą decyzję. Gdyby udało się dodać choćby niewielką lokację z choćby prostym, ale zabawnym zadaniem, chętnie bym się w to pobawił, choć, rozumiem, że pracy byłoby ... trochę.
Np. "Głowa Kassandy" zawsze wydawała mi się wprost stworzona po to, by nawiązać do niej w dowolnym z Falloutów. A może gracze powinni spotkać... Pana Jana? :D
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 16:03   

Do FT misji nie zrobię :) Bo FT nei mam.
Ale idea godna podziwu. Wielu próbowało, mało kto skończył. Nie mniej życzę wam powodzenia z całych sił :) A nawet pomogę rozreklamoawć, jak już będzie :)
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 06:35   

Na paru stronach chyba już jest prowadzone cos takiego jak otwarty konkurs na questy do modów, ale chyba tylko do 1 i 2 - co do FT to nie jestem pewien, czy ktos wpadł na taki pomysł. Czasami jednak rzeczywiście, aż się prosiło żeby dodać jakąś misję np dla możliwści przyłączenia jakiegoś podrasowanego zołnierza albo gnacika. A tak w ogóle, to są jakieś mody z fabułą, oparte na enginie F:Tactics ??
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 07:58   

Wydaje mi się że chyba tak(tylo mi się wydaje :mrgreen: ) ale ja jeszcze z żadnym si nie spotkałem.
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 09:38   

Co powiecie na coś takiego?

Akcja dzieje sie w miejscu gdzie kiedys byla europa wschodnia, a celem jest odnalezienie podziemnego kosmodromu z miedzyplanetarnym pojazdem kolonizacyjnym?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 09:58   

Fajne. Tyle, że to pomysł na moda - giganta :D Ale - czemu nie.
Mnie się podoba.
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 10:31   

Czy ktoś z nas umie robić gry.... ? :mrgreen:
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 11:19   

Od czegoś trzeba zacząć, nie? Na przykład od moda do Fallouta :D
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 12:20   

Może zaczniemy osobny temat i zrobimy małą burzę mózgów w temacie fabuły. Może coś z tego wyjdzie, a może nie to się zobaczy. W sumie przecież chodzi o zabawę
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 12:52   

Może wyjdziemy od pomysłu Rodiona? Nośny się wydaje i można wiele w nim zmieścić.
Duke pyszny masz podpis!
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 13:50   

Możemy, bo to całkiem dobry pomysł.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 15:03   

Co do pomysłu Rodiona, to jest niezły. Jest jedno "Ale". Powstaje właśnie mod o nazwie Fallout Yurop tworzony przez Czechów którego fabuła jest baardzo podobna - wraca na Ziemie ekspedycja badawcza z Proxima Centauri i zastają sami wiecie co ... Czyli ktoś znowu podprowadził nam pomysł ;)

Zanjome no nie?
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 15:06   

No qrde! I wymyśl tu cos czlowieku! :lol:
Taka piekna misja na ruskim kosmodronie poszla sie kocic. :wink:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 15:38   

Niekoniecznie. A to z tej przyczyny, że nie wiadomo przecież co oni by na tym kosmodromie znaleźli, nie? :D
Tak mi się widzi, że naprawdę niegłupio byłoby wrzucić tam jakieś jedno, czy dwa nawiązania do polskiej fantastyki - Fallouty pełne są różnych aluzji i nawiązań. Naturalnie nie mogłoby to być coś przsadnie oczywistego, ale jakieś drobiażdżki, które mogłyby ludziom sprawić frajdę.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 15:45   

Mozna by zrobić nawiązanie do Glowy Kasandry. A potem co? Niemiecki latający spodek w bunkrze w gorach sowich? :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 16:03   

"Głowa Kassandry" to aż się prosi. Ale myślałem też o takim, np. drobiażdżku, jak dwa, trzy typowo falloutowskie komputery, które pobłyskują i pomrukują, a gdy się na nie kliknie (czy też może, w Fallout, łapnie? :wink: ) można się dowiedzieć, że uważają się za ludzi prowadzących normalne życie, bynajmniej nie postnuklearne :wink: . Albo znaleziony na pustyni kawał betonu, z którego dobywa się głos oznajmiający, że może zostać najlepszym przyjacielem gracza, który zawsze dawać mu będzie dobre rady, po czym oświadcza, że w postnuklearnej rzeczywistości najlepszym wyjściem jest samobójstwo - takie drobażdżenki, które nie przeszkadzają Ci w misji, a pozwalają puścić oko do czytelnika, fakt, że przede wszystkim polskiego. Nie można by tym przeładować, naturalnie.
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 16:14   

Rodion - oczywiście ten wahadłowiec byłby tradycyjnie zabugowany aby go nie można było użyć ... :wink: . Myślę, że po drodze bohater musiałby obowiązkowo napotkać zwolenników tajemniczego kultu poszukujących Świetęgo Sygnału do swoich odbiorników radiowych (aby przekaraść się do ich siedzby musiałby oczywiście zdobyc maskujący beret), a także człowieka wędrującego z lustrem, przekonanego, że jest to jego brat bliźniak, wysokiego uśmiechniętego prawnika polującego na mutanty i inne odchyły, fizyka - pracownika elektrowni atomowej który na każde pytanie odpowiadałby "yes", a dalej już nie chcę wymyślać
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 16:30   

Reginald, w pierwszym momencie myślalem by po dojściu do hangaru ze statkiem okazalo sie ze miejscowe plemie rozebralo go na ostrza do włoczni, ale wydalo mi sie to zbyt okrutne. :twisted:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Kwietnia 2006, 08:03   

W sumie mógłby to być quest w poszukiwaniu "Głowy Kassandry" krórą była by jakaś krypta. Informacje o lokalizacji mogłyby się znajdować w różnych bazach i bunkrach, gdzie było by pełno robotów i tak dalej ... A w jednym mieście nasz bohater mógłby spotkać dwie frakcje - mutantów zamieszkujących miasto i wojskowych którzy przeżyli wojnę w bunkrze pobliskiej bazy wojskowej.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 27 Kwietnia 2006, 08:47   

Cytat
Reginald, w pierwszym momencie myślalem by po dojściu do hangaru ze statkiem okazalo sie ze miejscowe plemie rozebralo go na ostrza do włoczni, ale wydalo mi sie to zbyt okrutne.


No to co, że okrutne, kiedy fajne? W ktorymś opowiadaniu Resnicka była taka scena, gdzie któreś z afrykańskich plemion cierpliwie rozbierało tory uparcie kładzione przez Belgów, nie pojmujących, że tubylcom włocznie są znacznie bardziej potrzebne od pociągu.
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Kwietnia 2006, 15:57   

Właśnie przeczytałem, że Troika Games ma się wziąść za Wastelands 2 :D . Zatem - umarł król niech żyje król! A Betsheda niech sobie dalej pracuje nad F3 :wink:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 27 Kwietnia 2006, 20:10   

A mógłbyś podrzucić linka do tej wiadomości - to nie prima aprilis ?? Gdzieś kiedyś czytałem, że Troika zbankrutowała, a ostatnio ktoś dla żartu podał wiadomość o pracach nad Arcanum 2, oczywiście to był kit.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group