Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rewolucje...
Autor Wiadomość
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 29 Marca 2006, 11:29   

Nie to samo, bo ja np. nie mam gdzieś kto rządzi (chciałbym kogoś innego np. JKM), ale to tylko chciejstwo a rzeczywistość jaka jest każdy widzi.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 29 Marca 2006, 11:32   

Czyli co? Zawiodla rewolucyjna logistyka i organizacja?
czy po prostu brak tradycji konspiracyjnych? :)
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Marca 2006, 12:18   

Na Ukrainie to była dobrze zaplanowana akcja z potęznym wsparciem finansjery - Tymoszenko to przeciez nieuwłaszczony kapital, nie? Przeciez to było zorganizowane totalnie, nawet znak firmowy mieli :-)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 29 Marca 2006, 12:25   

Nowe pojęcie" Marketing rewolucyjny". :D
Wolność dla tych co maja pieniadze, a reszta niech jeczy w kajdanach. :(
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Marca 2006, 21:42   

Ale to prawda :-) Oligarchowie znaleźli sobie ekipe, i sie na niej uwłaszczyli. Tylko slepy by tego nie zauważył, no i Janukowycz, ktory powinien przepaśc, ma najsilniejsza partię po roku zaledwie rzadów wymarzonych rewolucjonistów. I zrobi sie jak u nas, za rok kolejne wybory i może byc niebiesko.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 29 Marca 2006, 22:33   

Ech... Łukaszenka i tak wygrałby w cuglach, własnie dzięki poparciu tych biernych, którym żyje się jako tako, czyli wystarczajaco dobrze, żeby bać się zmian. Gdyby wygrał w uczciwych wyborach, mógłby z czystym politycznym kontem rządzic po swojemu, tzn. zaprowadzać taki socjalizm, na jaki Bialoruś stać. Ale ten facet ma zapędy totalitarne, nie chce zwycieżyć uczciwie, ale zwykłą przewagą, tylko przytłaczajaco, i dlatego musi wybory fałszować. Do czego dążę: na Białorusi mamy "autokratyzm rozwojowy". Zanosi się na to, że reżim łukaszenkowski będzie twardniał pod plaszczykiem demokracji ("przecież odbyły się wybory, była wysoka frekwencja, poparło mnie 90%, o co chodzi?"). Białorusinom jeszcze żyje się jako tako. Co jednak będzie poźniej, kiedy łapa Łuykaszenki będzie coraz cięższa a zarazem coraz mniej hojna?

Z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia. Wspierając aktywnie ruchy prodemokratyczne na Bialorusi ryzykujemy, że kiedy wreszcie Bialorusini wyjdą na ulicę i Łukaszenkę zrzucą, po paru latach odczują na własnej skórze koszty transformacji i zaczną przeklinać polska pomoc i z łezka w oku wspominac stare dobre czasy. Umywając ręce w imię nienarzucania innym swoich pryncypiów ryzykujemy, że w dluższym okresie sytuacja pogorszy się tak bardzo, że kiedy wreszcie dojdzie do rewolucji, poleje się całe morze krwi. I bądź tu człowieku mądry.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Marca 2006, 22:57   

Zauwaz, że z krajów poradzieckich to Łuka i tak jest spokojny, a lezące dalej republiki z takimi NURSułtanami 9podoba mi się ta ksywka :-) Nazarbijewami sa cacy, chociaz tam jest o wiele wiekszy zamordyzm. ropa gesta jest, i lepka, zakleja usta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group