Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rewolucje...
Autor Wiadomość
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Marca 2006, 23:09   

NURS napisał/a
eneralnie jestem przeciwny pewnym formom przymuszania państw do wstępowania na jedynie słuszna droge demokracji, zwłaszcza, kiedy nie rozumie się czym dane kraje są, tak naprawde, jak ludzie w nich myślą. Idę o zakład, że te 80% białorusinów woli twardą lapę, byle mogli zyc spokojnie.


Widocznie spotkaliśmy innych mieszkanców tych krajów :) Nie zauważyłem jakos róznic między nami. Mówisz to samo co radziecka propagnada głosząca, iż mieszkańcy ZSRR róznia się mentalnie od ludzi Zachodu, dlatego nie dla nich demokracja. Ja zakładam, że ludzi są wszyscy tacy sami i tak smo zasługuja na demokracje oraz wolny rynek. trzeba jednak dac im sdzanse im się wypowiedzieć. Białorusni tego nie mogą zrobić, bo sa zastraszani, a w kraju nie ma wolnych wyborów. Fakt, byc może Białorusini w wolnych wyborach też by wybrali Łukaszenkę, ale w takim razie po co on je fałszuje?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Marca 2006, 23:18   

Napradę sadzisz, że kanibal z Borneo, ajatollah albo eskimos, nają te same priorytety co my? Że ludzie wychowani w poszanowaniu prawa szariatu wybiora demokracje w stylu zachodnim, ktora zabroni im niemal wszystkiego, co stanowi sens zycia tamtej cywilizacji? Zobacz, co stało sie z aborygenami, indianami. A muzułmanie? Oni święcie wierzą, że to my bładzimy, postradalismy wiarę i mamy wolny rynek, ktory sami zwalczamy (alterglobalizm) bo na zniewala i uzalwznia od korporacji. I beda go niszczyć, bo są ludźmi o wiele bardziej pobożnymi, niż katolicy, chrzescijanie itd, itp.
Nasz system jest równie nieuczciwy, co kazdy inny. Masz głowę, albo wuja gdzie trzeba, jesteś gość. Reszta na smietnik historii, zbierac odpadki.
A na pytanie, czemu Łuka fałszuje, to odpowiedzialem iles postów temu, bo w jego świecie nie mozna pokazac, ze 30% ludzi mysli inaczej. To stara przypadlośc satrapów. Takie same wyniki masz w Iranie, Korei.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 27 Marca 2006, 01:40   

tez mi sie wydaje, ze w dzisiejszych czasach na bialorusi nie ma juz co liczyc na krwawe jatki, sa zbyt blisko europy, by byly tam mozliwe jakies wielkie represje, beda aresztowania, ale to juz nie lata 80te.. a ludzie tam, jak i wielu tutaj (tzn w polsce) czuje nostalgie do starych czasow, kiedy to obowiazywala zasada "czy sie stoi, czy sie lezy, ...(tu pada suma) sie nalezy", nie bylo takiego bezrobocia, czlowiek mial, co chcial, pod warunkiem, ze sie nie wychylal...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Este 
Sky Captain

Posty: 171
Skąd: że znowu
Wysłany: 27 Marca 2006, 15:44   

NURS napisał/a
Takie same wyniki masz w Iranie, Korei.

Co do Iranu bym się nie zgodził. Tam wybory są trochę uczciwsze. Chociaż oczywiście osobnik uznany za nieprawomyślnego nie zostanie dopuszczony do kandydowania. Ale np. Chatami kiedyś tam został dopuszczony (i niczego nie zdziałał, bo miał niewielkie możliwości i nie bardzo wiedział jak).
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Marca 2006, 16:30   

elam napisał/a
(...)kiedy to obowiazywala zasada czy sie stoi, czy sie lezy, ...(tu pada suma) sie nalezy, nie bylo takiego bezrobocia, czlowiek mial, co chcial, pod warunkiem, ze sie nie wychylal...

Ja tam nie wiem, w tamtych czasach nie żyłem, ale nie jestem pewien, że człowiek miał, co chciał. Przykładowo SFFH miałoby pewnie cieżko się na rynku utrzymać wtedy, tak samo i sporo innych rzeczy. Telewizor było cięzko kupić, pralkę, auto czy cokolwiek innego. Oj nie miało się wszystkiego. Tylko z perspektywy czasu wygląda to tak ładnie. Jak się miało stać w kolejce po chleb to nei było ciekawie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Marca 2006, 17:10   

Własnie wtedy SFFH miało by pole do popisu :-) jak Fantastyka 150 tys nakładu :-)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Marca 2006, 17:39   

Możliwe :) W każdym bądź razie sytuacja "kiedyś" nie byłą tak kolorowa, jak się wydaje dziś. Mówię na podstawie opowieści i opinii moich rodziców, babci i nauczycielki :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Marca 2006, 19:15   

A ja ze swoich obserwacji :-) miałem szczęście żyć w ciekawych czasach - niektórzy mówią, że to przekleństwo, ale popatrz, przełom wieków, tysiącleci, moment magiczny.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Marca 2006, 00:24   

Problem z białorusią taki, że nie mają pól roponośnych. Jakby mieli to stany by im demokrację raz dwa zaprowadziły.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 28 Marca 2006, 05:50   

A czy jest jakiś problem z Białorusią z punktu widzenia samych Białorusian? Poważnie. Trochę na wyrost nakładacie swój sposób pojmowania świata na przeciętnego Białorusina. A pomimo, że to nasi sąsiedzi, z którymi nas bardzo wiele łączy, to jednak różnice kulturowe są przepastne. Na początek są dwie Białorusie. Jedna to Mińsk - olbrzymia metropolia, druga to prowincja. Nie wiem jak sprawy się mają w Mińsku, ale prowincja to jest świat tak odległu naszym wyobrażeniom, że bardziej chyba nie można. Pisałem już, że idea posiadania zamykanych drzwi do własnego domu jest dla nich praktycznie obca i niezrozumiała. To daje bardzo wiele do myślenia o mentalności narodu. Zresztą trudno jest nawet mówić o narodzie. Ludzie ci są dość zachowawczy. I w pełni samowystarczalni - o ile będzie dostępna benzyna, prąd i emerytura to nie ważne co się dzieje w Mińsku. Sami dadzą radę. Przyzwyczaili się. W 39 jak ruskie szły to po wioskach budowane były bramy, witano ruskich wyzwolicieli uroczyście chlebem i gorzałą. Jak w 41 Niemcy przyszli również witano wyzwolicieli przystrojonymi bramami i chlebem. W 44 jak ruskie nazad wróciły tak samo stawiano bramy i grzecznie się podporządkowano. Czy taki naród może ni z tego ni z owego stać się narodem rewolucyjnym? Ponadto istnieje tam żal i coś na kształt niechęci do Polaków. Na początku lat 80 byli zmuszani do odkładania części zakupów w sklepach do koszy z napisem "pomoc dla głodującej Polski". Do dziś bywają ludzie święcie przekonani, że uratowali Polsze, a tu taka niewdzięczność. Dodajcie jeszcze dumę w własnej potęgi militarnej (nie kręcić głowami, jest to fakt), poradzecką sieć baz wojskowych i pasy ośrodków radarowych. Nigdzie na świecie nie widziałem też, aby nad centrum miast przelatywały śmigłowce z podczepionymi rakietami na skrzydłach i inszymi różnościami (wyglądały jak latająe choinki) - tak jak kilka razy widziałem to np. w Prużanach. Dlatego jak już dojdzie tam do rewolucji to będę chyba najbardziej zaskoczoym człowiekiem w Polsce. Po prostu znając ich trochę, ani przez moment w to nie wierzę.
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 28 Marca 2006, 10:05   

Wczoraj był pokazywany nagrany wywiad z Lemem i Miecugow pytał go o PRL. Odpowiedz:
"Mi po prostu te 40 lat ukradziono" - to chyba wystarczy za kometarz jak to wtedy było dobrze.

A co do Białorusi - IMHO oni rzeczywiście nie chcą zmian. Od Ruskich mają tanią ropę i gaz - i są zadowoleni. Bardzo mało - nawet młodych ludzi chce zmian - sporo z młodych wykształconych osób uważa że ZSRR była fajny i nadal ma imprerialistyczne podejście - wg nich Polska i inne kraje okazały niewdzięczność za dobre serce Matiuszki Rossiyi.

Więcej zmian i politycznego lansowania się chca politycy z każdego innego kraju, tylko nie z Bialorusi. Kwach próbował na Ukrainie, inni chcą na krytykowaniu Łukaszenki.
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Marca 2006, 10:13   

Ukraina wybrała Janukowycza, czy to nie ciekawy symbol dla tych wszystkich zmian? Zgadzam się z Rafałem, że wywalenie Łuki jest wiekszym problemem w Polsce niz na samej białorusi. To my robimy z tego szum na cały świat.
BTW, czy te doniesienia o zabitych zostały potwierdzone? bo dość szybko zdjęto wszystkie relacje na temat ofiar.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 28 Marca 2006, 10:19   

Rafał napisał/a
A czy jest jakiś problem z Białorusią z punktu widzenia samych Białorusian? Poważnie.


To jest jednak, Rafał, bardziej skomplikowane, jak myślę.
Bo z jednej strony masz to, o czym wspominasz: większość Białorusinów chyba jest sceptyczna wobec tej rewolty.
Ale z drugiej strony, ich bierny opór wynika przynajmniej po części z zastraszenia - przecież to ćwiczyły wszystkie kraje byłego Obozu.
A poza wszystkim, wiesz... kiedy w tajemniczy sposób znikają ludzie, którzy mają odwagę powiedziec złe słowo o panu Rządzicielu i odnajdują się jako złoki w lasach, to jednak coś jest chyba nie w porządku OBIEKTYWNIE. Bo dla porównania, u nas rwiemy łeb kaczkom na przykład za takie numery, jak ten najnowszy, z Gretkowską...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Marca 2006, 11:26   

NURS napisał/a
Ukraina wybrała Janukowycza, czy to nie ciekawy symbol dla tych wszystkich zmian?


Ale zwracam uwage na fakt, iż jego partia zdobyła dużo mniej głosów niż on sam w wyborach prezydenckich (nawet tych uczciwych). A jeśli pomarańczowi się dogadają, to z tych głosów i tak mu dużo nie przyjdzie.

NURS napisał/a
To my robimy z tego szum na cały świat.


Ktoś musi, jeżeli opozycja białoruska nie ma jak.

Cytat
BTW, czy te doniesienia o zabitych zostały potwierdzone? bo dość szybko zdjęto wszystkie relacje na temat ofiar.


Wczoraj w Faktach TVN mówili o jednej zabitej osobie, wiec chyba nie zostały zdjęte. poza tym, wszelkie dane są przecież niepewne. Milicja raczej nie poda ile osób zabiła. W Polsce do tej pory nie można się doliczyć ofiaf Grudnia 70.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Marca 2006, 11:28   

Romek P. napisał/a
iedy w tajemniczy sposób znikają ludzie, którzy mają odwagę powiedziec złe słowo o panu Rządzicielu i odnajdują się jako złoki w lasach, to jednak coś jest chyba nie w porządku OBIEKTYWNIE.


No ;) Podobno PiS ma zapędy totalitarne, jak wielu na tym forum twierdzi. Równocześnie chyba te same osoby piszą jak to bialorusinom jest dobrze w ich małej stabilizacji. Miliony Polaków też nie chcą demokracji. To może trochę autorytaryzmu by się nam przydało? :twisted:
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 28 Marca 2006, 11:41   

Vened napisał/a
Romek P. napisał/a
iedy w tajemniczy sposób znikają ludzie, którzy mają odwagę powiedziec złe słowo o panu Rządzicielu i odnajdują się jako złoki w lasach, to jednak coś jest chyba nie w porządku OBIEKTYWNIE.


No ;) Podobno PiS ma zapędy totalitarne, jak wielu na tym forum twierdzi. Równocześnie chyba te same osoby piszą jak to bialorusinom jest dobrze w ich małej stabilizacji. Miliony Polaków też nie chcą demokracji. To może trochę autorytaryzmu by się nam przydało? :twisted:


Vened, ale moich bardzo dużych zastrzeżeń wobec Kaczyńskich- zwłaszcza w kwestiach gospodarczych oraz coraz bardziej widocznych prób wprowadzenia cenzury, czyli ograniczenia wolnosci słowa - to NIE UNIEWAŻNIA.
Tyle, że Kaczyńscy są wciąż na krawędzi, a Łukaszenko to już zamordysta. (Właśnie te zwłoki w lesie.) Ale dla mnie to jednak ten sam kolor... niestety.
Ja nie chcę żadnego autorytaryzmu.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Marca 2006, 12:02   

Cytat

No ;) Podobno PiS ma zapędy totalitarne, jak wielu na tym forum twierdzi. Równocześnie chyba te same osoby piszą jak to bialorusinom jest dobrze w ich małej stabilizacji. Miliony Polaków też nie chcą demokracji. To może trochę autorytaryzmu by się nam przydało? :twisted:


A widzisz w moich wypowiedziach jakąś sprzeczność?
Twierdzę, że w polsce mamy u władzy ludzi, którzy tęsknia do metod Łukaszenki, ale naród jest inny, bardziej świadomy i potrafi się, póki co, obronić. Nie popierał Łukaszenki, ale też brzydzi mnie to nachalne pakowanie łap w sprawy innego kraju, przez krótkowzrocznych krzykaczy, bo to może zdestabilizować sytuacje przy naszej granicy. Sam zauwazasz, że przeciętni białorusini maja opozycję w duszy. Twierdziłeś, że dlatego trzeba im zburzyc te stabilizację, jaką sobie wypracowali. A powiedz mi po co? Żeby smietniki w Mińsku okupowali? Czy, żebysmy mieli rynek zbytu dla ziemniaków. Oba aspekty sa mi obrzydliwe, bo oba uczynia krzywde tamtym ludzim. Krzywdę, która my będziemy mieli na rekach i której nam nie zapomną. Jesli juz, to sprawapowinna zająć sie unia a nie LPR. ale sie nie zajmuje i to Unia będzie te ziemniaki sprzedawała, sam zobaczysz. Tak jak w Iraku nasi rządzą i giną, a inni ciagna szmal. Gdyby była jakakolwiek alternatywa dla Białorusi, to bym poparł te zmiany. ale jej nie widzę, możemy im tylko pogorszyć.
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 28 Marca 2006, 14:28   

Cytat
NURS: Twierdzę, że w polsce mamy u władzy ludzi, którzy tęsknia do metod Łukaszenki, ale naród jest inny, bardziej świadomy i potrafi się, póki co, obronić.

To chyba nie tyle naród co raczej grupy interesów i UE. Kaczrów popiera spory procent polskiego społeczeństwa i oni byliby również jak najbardziej za białoruskimi metodami, zwłaszcza w stosunku do "pedałów, Żydów i cyklistów...."
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Marca 2006, 16:07   

spory procent to byl przeciw :-)
Umówmy się, przy frekwencji rzedu 40% i zdobyciu 30% głosów, otrzymujesz jakieś 11-12% poparcia społecznego :-) Dla mnie to nie jest sporo :-)
A badania względem przeciwności albo poparcia wymienionych grup wskazuja raczej na wiekszościowe poparcie :-)
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 28 Marca 2006, 16:13   

Tylko, że ten spory element przeciw jest albo przeciw wszystkiemu i siedzi w domu albo ma wszystko gdzieś i również siedzi w domu. A demokracja polega na uczestnictwie i głosowaniu.
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Marca 2006, 18:15   

NURS napisał/a
Umówmy się, przy frekwencji rzedu 40% i zdobyciu 30% głosów, otrzymujesz jakieś 11-12% poparcia społecznego :-) Dla mnie to nie jest sporo


Akurat mialem na mysli alsnie tych co nie chodzą na wybory i mają wszystko gdzieś. Bo czym się oni róznią od tych Białorusinów, którzy też mają wszystko w czterech literach? To dzieki nim grupy rzędu 10 % mogą przepchnąć co chcą.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Marca 2006, 19:18   

No własnie, zauważacie teraz, ze owa demokracja nie jest tym, za co ją mamy? :-)
Mniejszość, która jest aktywna zarządza milczącą większością. A nawet nie. bo zwycięzca nie ma wiekszości nawet pośród wybierających. to tylko 30% z tych co głosowali. I w tym sejmie chyba najjaskrawiej to widać. bo takie egzotyczne układy PiS-Samoobrona to nie był sen wiekszości wyborców obu tych partii.
Zauważcie tez, że owo milczenie oznacza, że ludzie juz zwatpili, i moze faktycznie zamieniamy się w białorusinów. Z roku na rok aktywność społeczna spada, a nasi kochani politycy dwoja się i troja, żeby jeszcze to zjawisko pogłębić. A to prowadzi do coraz większej ekstremy.
Przy 30% frekwencji albo mniejszej do władzy może dojśc każdy.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Marca 2006, 20:57   

Znowu zeszliśmy na tematy polityczne totalnie, a te to ja omijam. Wyskoczę tylko z jedną wypwiedzią. Mianowicie:
NURS:
Mniejszość, która jest aktywna zarządza milczącą większością.

Większość milcząca wcale nie milczy. Nie idąć głosować dana osoba wybiera to, co wybiera większość i zgadza się z wyborem większośći. Na tym właśnie polega demokracja. Każdy, kto ma prawo do głosowania, ma wpływ. Nawet jak komuś nei chce się ruszyć du...szy do urny...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Marca 2006, 23:33   

To jest pojęcie idealistyczne, Pako. Teoria. w praktyce milczaca wiekszośc ma gdzieś, kto rządzi. Ich to po prostu nie interesuje, dopóki ich to nie dotknie bezposrednio. a ta strefa z kazdym dniem sie poszerza.
BTW temat rewolucji na Białorusi bez polityki? :-)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 29 Marca 2006, 01:46   

Pytanie:
Gdzie podział się prezydent Białorusi?
I z jakiego powodu jego inauguracja zostala przelozona?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Marca 2006, 02:51   

Jest na nartach w Zakopanem :-)
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 29 Marca 2006, 07:16   

NURS napisał/a
wiekszośc ma gdzieś, kto rządzi.


Może niekoniecznie. Raczej jest tak, że obojętnie na kogo głosujesz (u nas) i tak jest tak samo, to po co głosować.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Marca 2006, 11:11   

A czym to się oprócz semantyki różni? kogo wybierzesz, takie samo bagno, więc po co wybierać? nie ważne kto rządzi. To napisalem i ja i ty :-)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 29 Marca 2006, 11:21   

Ciekawe dlaczego na Ukrainie na Majdan wyszlo pare tysiency, a na Bialorusi ledwie pare setek?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Marca 2006, 11:29   

Kwestia zorganizowania. Tam pomarańczowi mieli spore zaplecze własne, działali dośc otwarcie i od dawna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group