Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Literatura dziecięca
Autor Wiadomość
Eridani 
Tom Bombadil

Posty: 30
Skąd: Epsilion Eridani
Wysłany: 23 Listopada 2012, 09:32   

Jestem maniaczką dobrze zilustrowanych książek , dlatego polecam na prezent gwiazdkowy:

- Skrzaty Huygena - nowe wydanie kultowej książki z lat 90, z pięknymi ilustracjami, które tworzą z tej książki paranaukowy traktat o życiu leśnych skrzatów.

- nowe wydanie Pinokia z szata graficzną Roberto Innocenti.

Natomiast będąc smarkiem uwielbiałam polskie Miki-Mole, książki Stecewicza (wyspa Umpli-Tumpli) czy przygody Smoka Wawelskiego w wykonaniu Pagaczewskiego czy rewelacyjnego Nieumiałka, którego wspomina przedmówca.
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 23 Listopada 2012, 09:36   

O tak, Przygody trzech detektywów uwielbiałam i przeczytałam wszystkie, jakie mieli w bibliotece. Pamiętam tylko, że byłam zniesmaczona tomem, który dział się kilka lat później.

Przypomniałam sobie też, że dzieciaki lubiły w ogóle jak im czytałam. Czyli najczęściej czytałam im fragmenty tego, co akurat, hm, czytałam sama. Do tej pory pamiętam, jak wołali 'jeszcze, jeszcze' domagają się więcej Zbrodni i kary (skoro ja byłam w 3. klasie liceum oni byli w 3. i 4. klasie podstawówki).

Kilka lat temu kupiłam sobie prześliczne wydanie opowiadań Edgara Allana Poe przeznaczone dla dzieci. Opowiadania są przepisane prostym językiem i skrócone, a do tego są piękne ilustracje, polecam.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Listopada 2012, 10:29   

corpse bride napisał/a
Kilka lat temu kupiłam sobie prześliczne wydanie opowiadań Edgara Allana Poe przeznaczone dla dzieci. Opowiadania są przepisane prostym językiem i skrócone, a do tego są piękne ilustracje, polecam.

Tak, tak, tak !
I koniecznie wierszyki ze Złotej różdżki Hoffmana
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Listopada 2012, 07:57   

Mojemu synowi bardzo spodobało się Magiczne drzewo.
Przeczytaliśmy na razie pół pierwszego tomu (Czerwone krzesło) i wsiąkł do tego stopnia, że nie jest w stanie zasnąć, bo tak go nosi po zakończeniu czytania kolejnego rozdziału. Do tej pory tak mu się nie działo, więc chyba rzeczywiście mu się podoba.
Lekko mu książkę cenzuruję, bo dzieciaki między sobą wyzywają się od kretynów i debili, ale poza tym czytam jak leci.
Z mojego punktu widzenia nie jest to szczyt literacki ani fabularny, ale widać to właśnie potrzebne jest siedmiolatkowi.
_________________
5 zdań na temat
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 30 Listopada 2012, 20:17   

no to i ja sie wlacze do dyskusji
z juniorka zaliczylismy "Pipi" oraz "dzieci z leszczynowej gorki", z pewnymi oporami poszlo "porwanie Baltazara Gabki" w tej chwili na tapecie sa "Tapatiki"
oprocz tego co jakis czas wracamy do "Pafnucego" Chmielewskiej
caly czas na topie sa komiksy oparte na bajkach typu "gdzie jest Nemo" czy "krol lew" oraz stare, starutenkie "Kleksy"
no i niesmiertelne "Koziolek Matolek" i spolka

w porywach wskakujemy w "dzieci z Bulerbyn"
za to zupelnie jej nie wzruszyl "Kubus Puchatek" do pierwszego czytania podeszla bez entuzjazmu i checi na kontynuacje; podobnie jak do "krasnoludkow i sierotki Marysi"
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 30 Listopada 2012, 21:10   

aniol, jak się sprawdzają Tapatiki? Za bardzo myszką nie trącą?
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 30 Listopada 2012, 21:21   

na razie czytamy z przyjemnoscia
wprawdzie co druga strone musze corce tlumaczyc jakies nieznane jej slowa, albo zachowania bohaterow, ale na chwile obecna jest ciekawa dalszego ciagu i oboje dobrze bawimy sie przy lekturze
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 30 Listopada 2012, 23:31   

Z Sierotką Marysią mam taką historię: mój mały braciszek Pietia miał to czytać, ale mu się nie podobało i jakoś mu nie szło. Ja się tym przejęłam, ale sama też nie przepadałam za Sierotką, więc stwierdziłam, że go nie przekonam. Przypomniało mi się natomiast coś, co usłyszałam wcześniej. Że jakaś matka nieśmiałej córeczce powtarzała kiedy ta spała: "Ja się zawsze zgłaszałam w szkole" (bo problem był taki, że córeczka się nie zgłaszała). I tak jej powtarzała jakiś czas, aż dziewczynka zaczęła się zgłaszać nawet, kiedy nie znała odpowiedzi. Więc postanowiłam spróbować na Pietii. Kiedy już spał zaczęłam mu transowym głosem powtarzać: "Sierotka Marysia jest fajna". Pietia bardzo szybko się obudził, podniósł głowę i spojrzał na mnie totalnie zdumiony, jakby stwierdził, że jego siostra zgłupiała, po czym znowu zasnął. A ja nie próbowałam więcej.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 1 Grudnia 2012, 10:58   

aniol, hrabek, w jakim wieku macie dzieci?
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 1 Grudnia 2012, 11:05   

5
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 1 Grudnia 2012, 12:34   

corpse bride, :bravo
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Grudnia 2012, 13:16   

Zgaga: Ten o którym piszę ma 7.
_________________
5 zdań na temat
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 12:41   

juniorka wlasnie "odkryla" przygody Mikolajka
i jest zachwycona


odkryla w zasadzie po raz drugi - pol roku temu jak jej probowalem czytac to stwierdzila ze nie chce bo to ksiazka dla chlopakow, a teraz od dwoch dni domaga sie kolejnych rozdzialow
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
nemezis871 
Frodo Baggins

Posty: 100
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Lutego 2013, 23:38   

Ja młodzieżówkę bardzo lubię. Na jednym z kieryunków się nawet magistrowałam z młodzieżówki, choć nie do końca mogę polecić twórczość tej pani, nie będę więc może pisać o kim pisałam.

A tak w ogóle to prowadzę własny Cmentarz Zapomnianych Książek i zbieram książki z tej serii: Biblioteka Młodych


Niektóre z nich to wręcz straszliwa PRL-owska propaganda, ale mimo wszystko chcę je ocalić, także ze względu na to, że są takie propagandowe ;) Niedługo zostaną całkowicie wyparte ze świadomości społecznej i wtedy chyba będę w pewnym sensie mogła mówić, że mam unikaty. A duża część to także klasyka w rodzaju Ucha od śledzie - Ożogowskiej czy też Wakacji za jeden uśmiech. Uzbierał mi się już stosik, a ja nie mam czasu ich czytać. Dzisiaj dokupiłam kolejną.
_________________
http://ksiazkowazakladka.blogspot.com/
 
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 28 Maj 2013, 17:13   

Przygody Nieumiałka sa jednak ponadczasowe
w dziecinstwie czytal moj ojciec
czytalem ja
teraz czytam Juniorce i bardzo sie jej podoba
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 15 Lipca 2013, 11:10   

no i kolejna rzecz do ktorej Juniorka dorosla
z rok temu ogladalismy kreskowke "cudowna podroz" ; Wiki stwierdzila ze nudne
jakis miesiac temu trafilismy w telwizorni na ten serial jeszcze raz - tym razem sie jej spodobalo
opowiedzialem jej ze czytalem ta bajke jak bylem maly, i ze dziadek tez czytal jak byl maly
no i pozyczyla z biblioteczki mojego ojca dwa tomy Cudownej podrozy Selmy Lagerlof i co wieczor domaga sie czytania dalszego ciagu :D
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 15 Lipca 2013, 11:58   

Bo to jest świetna książka. :bravo
I jednocześnie najlepszy podręcznik do geografii Szwecji, jaki można sobie wymarzyć. ;)
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
C3PO
[Usunięty]

Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2013, 14:30   

Hej, słuchajcie, a co sądzicie o takim czymś? http://michalo-magic.blog...diterlizzi.html Gwiezdne Wojny, Alicja w Krainie Czarów i Czarnoksiężnik z Krainy Oz, myślicie, że to da radę?
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2013, 15:04   

Reklama jak reklama, kierowałbym się raczej faktem, że "Kroniki Spiderwick", w których maczał paluchy, podobały się dzieciakom.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 25 Listopada 2013, 17:51   

Jako 'ta beznadziejna ciotka, która rozdaje książki', szukam książek dla 2-3 latka z bajkami, baśniami dwujęzycznymi. Dopuszczalne wersje to: polsko-angielska i polsko-hiszpańska. Ktoś z was spotkał się i poleca coś ciekawego?
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 17 Marca 2014, 10:12   

Kruku Siwy, niestety, po mnie było jeszcze kilko dzieci a potem przerwa, podczas której tato 'pożyczył' 2 półki książek swojemu przyjacielowi z maleńkimi dziećmi. Książki już nie wróciły :(
Uratowała się tylko moja najukochańsza 'U złotego źródła', która wędruje ze mną po świecie
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Marca 2014, 10:16   

Och, część książek mam u siostry, która karmiła nimi siostrzeńca. Ale to jest do odebrania. Jak naprzykład cała seria o Tomku Wilmowskim. Jak uporządkuję bibliotekę to może wystąpię o zwrot.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 17 Marca 2014, 10:38   

Było kilka prób odzyskania dziecięcego księgozbioru. Niestety, a może na szczęście, książki powędrowały dalej w świat, do kolejnych dzieci.

Dwójka moich siostrzeńców będzie się wychowywała daleko od Polski, w rodzinie mieszanej. Mam nadzieję, że będą trójjęzyczni. Sio mocno wciska im polski i polskie książki. Ja dokładam swoją cegiełkę ;) I marzę by Młody zakochał się w polskiej fantastyce i zaczął ją tłumaczyć na angielski i hiszpański. I rozpropagował naszych w świecie :mrgreen:

Edytka: Pufcia już im podsunęłam :twisted:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Marca 2014, 10:43   

Hihi.
Pufcio kłania się w pas.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 17 Marca 2014, 10:47   

Olga, córka siostrzenicy jest Pufciem zachwycona i dopytuje o dalszy ciąg.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 17 Marca 2014, 10:57   

Agi napisał/a
Olga, córka siostrzenicy jest Pufciem zachwycona i dopytuje o dalszy ciąg.

Ciężko będzie.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 17 Marca 2014, 11:01   

Ciężko z historiami i pisaniem czy ciężko z wydaniem?
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Marca 2014, 11:30   

Gdyby jakiś wydawca naprawdę zechciał to pewnie dałoby się napisać, Młody dostarczył wielu anegdot w tzw międzyczasie. Ale nie mam możności pisać "sobie a muzom" teksty zakontraktowane czekają.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 14 Kwietnia 2014, 22:25   

Taki temat trochę odkopię, bo rozkminiam prezent dla bratanicy (tak, też jestem tą ciotką, co zawsze książki rozdaje ;) ). Bratanica to już właściwie duża pannica, 13 lat kończy dzisiaj, więc nie do końca łapie się na literaturę dziecięcą, no ale co tam.
Harry Potter, Narnia, Hobbit i Władca Pierścieni, Ziemiomorze, Atramentowe serce, Miasto Śniących Książek - to mamy już z głowy, poszło na poprzednie prezenty. Myślę o Uczniu Skrytobójcy, Igrzyskach Śmierci lub Stowarzyszeniu Wędrujących Dżinsów (chociaż tego akurat nie czytałam, ale podobno fajne dziewczyńskie). Macie jeszcze jakieś propozycje?
A, i jeszcze jedna sprawa, książka musi być przetłumaczona na niemiecki, bratanica niestety po polsku nie bardzo...
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 14 Kwietnia 2014, 22:41   

Nie wiem, czy na pewno są tłumaczone na niemiecki, ale chyba tak:
-Sabriel, Lirael, Abhorsen trylogia Gartha Nixa, sama czytałam :wink: przygodowo-młodzieżowe, nekromancja, przyjaźń, pierwsze uczucia, poszukiwanie/ratowanie rodziny, niebezpieczeństwa, dojrzewanie - zupełnie nieźle się czyta,
- a może Gaimana Gwiezdny pył lub Koralina?
- a może Złoty kompas Philipa Pullmana? - całkiem dobre, przygoda, przyjaźń, wyzwania, tajemnice.

Edycja//
Chyba jest po niemiecku :wink: np. niemiecka wiki mówi:
Das siebte Tor, 2000, ISBN 3-404-20507-3, Sabriel, 1995
Lirael, 2004, ISBN 3-404-20522-7, Lirael, 2001
Abhorsen, 2005, ISBN 3-404-20533-2, Abhorsen, 2003
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group