Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Zostałam adminem i niech mi ktoś pomoże
Autor Wiadomość
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Marca 2015, 15:32   Zostałam adminem i niech mi ktoś pomoże

No właśnie, dla ratowania pewnego forum, na którym siedzę od lat, podjęłam się administrowania. Administratorka-założycielka jest od dawna praktycznie niedostępna, mnóstwo rzeczy jest zabałaganionych i zrobił się chaos. No i fajnie, mogę wreszcie nadać uprawnienia ludzkim użytkownikom, bo 95% tego co się loguje, ma status Validating i są to boty. Ale wyrastają mi natychmiast problemy.

Po pierwsze, nie ma tam świętego tekstu o ciasteczkach, a zapewne powinien być. Dotąd się nie dokopałam, w którym miejscu się to robi.

Po drugie, jak ktoś się przypluskwi o jakąkolwiek zawartość, to mam się przejmować, czy odsyłać do Matki Założycielki? Jest tam sporo linków do stron z czasopismami itp. Tzn. my nie wklejamy cudzych wzorów, ale jak ktoś coś znajdował, to linka dawał, a ja mam teraz strup na głowie.

Po trzecie, czy jest możliwość poprawienia działania tego czegoś? W stopce ma napis
Cytat
Powered By IP.Board 2.3.6 © 2015 IPS, Inc.

Nie działa w tej chwili galeria - obfita, bo to forum robótkowe, dziewczyny natworzyły różne rzeczy. Zdjęcia gdzieś tam są i wybiórczo pojawiają się na listwie z boku, ale wejść do galerii się od dawna nie daje.
Kiedy oglądam profil użytkownika, mam tam zakładki z postami i tematami użytkownika, ale wiodą one w maliny.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Marca 2015, 15:54   

IP Board to Invision Power Board, całkiem fajny silnik. Chociaż nie wiem jak w nowych wersjach.
Z tekstem o ciasteczkach może być różnie. To chyba domyślnie nie musi być, jak ktoś spoza europy pisał forum, bo to tylko nasz przepis, europejski. Ale może jakiś dodatek da się zainstalować do forum? Trzeba by poszukać na oficjalnym supporcie albo gdzieś?

Galeria nie działa dlaczego? Jakaś informacja?
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Marca 2015, 16:34   

Nie mam pojęcia. Adminka-założycielka pojawiła się jak meteor dwa razy, ściągnięta listownie. Może coś gmerała i popsuła? Na razie nie staram się robić zbyt wiele naraz. Zabawiam się usuwaniem botów, to akurat znalazłam. Pomalutku muszę rozgryźć resztę. Nie wiem, na ile to oprogramowanie jest aktualne, poza tym zdaje się powinnam mieć dostęp do jeszcze czegoś poza panelem administracyjnym aby ruszyć coś na serwerze. Nie wiem, kiedy ostatni raz były tam jakieś aktualizacje, choć ten "2015" wygląda nieźle - do tej pory sądziłam, że jedziemy na zupełnym dinozaurze.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Marca 2015, 09:01   

Nie mam pojęcia, o co chodzi z tą galerią. Na razie bardzo ostrożniutko wchodzę w różne miejsca paneli, żeby po prostu zobaczyć gdzie co jest, i boję się w cokolwiek klikać. W Portal ACP jest taka zakładka jak "moduły". Tam są po kolei newsy, kawiarenka, galeria i jeszcze kilka. Jak kliknę w newsy, wyświetla mi się coś, na razie nie wiem co, ale działa. Jak kliknę w galerię, idzie w krzaki. Coś się spieprzyło, a ja nie wiem co i gdzie.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Marca 2015, 19:46   

Rozwijam się :mrgreen: Właśnie kogoś (a może raczej coś) zbanowałam :omg:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 23 Marca 2015, 19:53   

Godzilla, byleby nie siebie ;)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 24 Marca 2015, 17:33   

nureczka napisał/a
Godzilla, byleby nie siebie ;)


To by dopiero było :mrgreen: .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Marca 2015, 17:43   

No. Nie wiem, kto by mnie wtedy odbanował.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Marca 2015, 08:47   

Się śmiejecie, ale to było pierwsze, co powiedział nam nauczyciel w liceum na pierwszych zajęciach z administrowania - żeby sobie nie zabrać uprawnień do nadawania uprawnień, bo wtedy lipa. I oczywiście co połowa klasy zrobiła? :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2015, 09:11   

Chyba mam trochę więcej lat ;P: To musiały być fajne zajęcia. Ja się uczę na żywca. Zbanowałam kolejnego bota, powywalałam miliard pińcet szkodników, jakie się zalęgły od 2013, pousuwałam martwe dusze (taki regulamin), a teraz mam zgryz z organizacją niektórych tematów, no i nie wiem dalej, jak zrobić wyskakujące okienko z cookies. Na dodatek kolejna rzecz przestała działać, tzn. nie uruchamia się search. Podejrzewam, że na dobrą sprawę trzeba tam speca, który postawi całość od zera na nowej wersji programu, a nie tylko wgra fafnastą aktualizację oprogramowania. To działa już od 2006 roku (wczoraj była rocznica). Boję się, że te wszystkie problemy nie są do ruszenia z panelu administratora, bo kolejne wersje gryzą się z poprzednimi.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Marca 2015, 09:12   

heh, z tego co pamiętam to taki myk można było kiedyś zrobić w Windowsie ('95 ? 98?) :)
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2015, 09:13   

Eeee, jak?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Marca 2015, 09:17   

Godzilla napisał/a
Chyba mam trochę więcej lat ;P: To musiały być fajne zajęcia.


No wiesz, te zajęcia nie były wczoraj. 10 lat temu też nie. Jak tak sięgnę pamięcią to i 20 byłoby mało :P
Ale same zajęcia fajne. Musiały być, skoro po takim czasie pamiętam.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2015, 10:48   

Nie o to mi chodziło - ja teraz uczę się od podstaw, ale nie mam piętnastu lat, żeby sprawdzać, czym się skończy ban dla jedynego dostępnego admina na forum...
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Marca 2015, 17:03   

Z ciastkami: http://community.invision...765-cookie-bar/ może to pomoże?
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2015, 17:43   

Zobaczę :) Dzięki. Nawet nie wiem, czy sama mogę uruchomić coś takiego, czy trzeba mieć dostęp do czegoś więcej. No, zielona jestem i już. Podrzucę to Matce Założycielce, podobno ma wpaść za kilka dni. Oczywiście może to oznaczać równie dobrze dwa miesiące :) Chyba, że sama do tej pory rozgryzę sprawę.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Marca 2015, 18:42   

No może być że trzeba tam pokopiować jakieś pliki na serwer fizycznie niestety.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2015, 19:06   

Chyba jedyne miejsce, które ewentualnie może się do tego nadać, to Tools and Settings.

System Settings
View All General Settings
Add New General Setting
Manage Portal Plug-ins
Turn Board On / Off
Board Guidelines
General Configuration
CPU Saving

Nie wiem, czy na przykład w tych pluginach coś takiego można dodać. No nie wiem. Ale wydaje mi się, że nie, bo nie widzę opcji dodania czegoś nowego, tylko ustawianie czegoś w już istniejących.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2015, 19:42   

A w ogóle to jeszcze parę dni temu Firefox pokazywał mi polską flagę przy adresie strony. Teraz pokazuje chińską :shock:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Marca 2015, 20:14   

No pluginy to będzie to. Tylko pewnie żeby "zainstalować" plugina, trzeba skopiować pliki na dysk w odpowiednie miejsce albo coś. Doświadczenia z forami mam minimalne, raczej użytkowe niż konfiguratorskie. Gorat albo ktoś pewnie więcej wie, jak w phpBB to śmiga, invision nie może być tak inny :)

Chińska flaga przy adresie strony? Cóż ten firefox wyprawia?
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2015, 20:24   

Raczej jakimi ścieżkami chodzi domena, na której jest hostowane forum :? Dziwne to jest bardzo.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 26 Marca 2015, 08:03   

Instalacja pluginów/modyfikacji/rozszerzeń faktycznie może być na trzy sposoby:
- ręczna edycja plików źródłowych + wysłanie ich na serwer
- wstawienie plików na serwer, które potem zostaną "wchłonięte" przez silnik
- wskazanie paczki do ściągnięcia (z dysku, z sieci - obojętnie), która potem zostanie zainstalowana automatycznie j.w.

Niby przy trzecim podejściu nie jest potrzebny dostęp do serwera, ale może być potrzebny dodatkowy poziom uprawnień - jak tutaj, by mieć bezpośredni dostęp do bazy danych. Są to uprawnienia nadawane odrębnie przez kogoś, kto już je ma, więc nawet bycie adminem nie oznacza, że już wszystko można :omg:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 26 Marca 2015, 08:38   

jeśli dodajesz plugin (itp.) poprzez konsolę dodawania takich dodatków (wskazujesz paczkę i sobie ja ładuje) to nie wystarczy, ze masz dostęp do tego okienka potrzeba mieć zaznaczone w uprawnianiach, ze można to zrobić.
Czasem w ostaniej chwili sie okazuje, ze dane narzędzie można sobie tylko pooglądać.

Rodzajów adminów jest na pęczki. Najwyżej stoi ten z pełnym dostępem (prawem do zapisywania, edycji, kasowania, kopiowania, wrzucania itp) do plików na serwerze, bo może zrobić o chce.

Przede wszystkim trzeba by sprawdzić jakim adminem się jest.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Marca 2015, 17:38   

No, ja podejrzewam, że jestem takim adminem od miotły, do wymiatania botów i wywalania brzydkich postów :P Dobre i to, przynajmniej zdążyłam trochę odsyfić forum. Zawsze mogę powiedzieć, że "ja tu tylko sprzątam".
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 26 Marca 2015, 17:58   

Możesz być adminem od użytkowników i działów forum.
zrób parę rzutów ekranu z rozwiniętymi listami opcji (menu) to się zobaczy co i jak.
Nie wiem, czy gdzieś jest jakaś możliwość po-testowania tego IP Board, tak jak phpbb.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 26 Marca 2015, 22:33   

https://www.invisionpower.com/demo

Najpewniej nie ma (w końcu część tego, co nas interesuje, nawet tutaj jest wyłączona).
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Marca 2015, 22:29   

Robię sobie odpoczynek od problemów, cały dzień przebimbałam i przegrałam w Minecrafta :mrgreen: Wrócę do tego :)

Na razie jest tak: flaga Chin zniknęła. Pojawia się flaga polska na przemian z Wyspami Dziewiczymi. Coś w tym jest: pojechałabym sobie na Wyspy Dziewicze. Nawet tamtejsze znaczki notarialne są śliczne. Ale dlaczego jeździ tam serwer?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group