Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Laboratorium - Q & A.
Autor Wiadomość
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Grudnia 2006, 11:30   

To nie jest zwykły torus. :) Ja w każdym bądź razie jestem z niego dumny. :)
W povrayowej dokumentacji podobają mi się motta. Zwłaszcza jedno utknęło mi w pamięci. Szło jakoś tak: Jeżeli idąc ulica ciągle się zastanawiasz jak zauważone przedmioty zbudować z brył podstawowych, to znak że przedawkowałeś POV-Raya. ;)
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Grudnia 2006, 11:35   

Zbyt długo projektujesz w PovRay'u jeśli...
... twoi znajomi nie zwracają już uwagi na to, jak nagle zatrzymujesz się i zastanawiasz, jak zamodelować coś za pomocą brył podstawowych.

Mniej więcej tak to wygląda. Ale faktycznie, motta są tam świetne zazwyczaj :) Chociaż dziwię się, jak ludzie są w stanie projektować takie cuda w tym programie, dzięki Bogu, że gdzieś tam się poniewierają cuda typu projektowanie wizualne ;)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Grudnia 2006, 19:19   

Az se w ramach przerwy świątecznej postanowiłem pobawić. Moje najlepsze osiągnięcie, jak na razie :P , z povrayem. Autografy potem, jak już zostanę wielkim artychą ;)
ale trzeba przyznać, że fajna zabawa, zawsze chciałem umieć ślicznie malować, dalej nie umiem, ale to już coś bardziej dla mnie, nie trzeba samemu ręką machać, tylko wpisać co gdzie i jak i renderować ^^

Nie bijcie, to po prostu brzydkie jest, ale za to ile frajdy mi dało, a że radość być w święta musi to się nią i dzielę ^^

http://img401.imageshack....e=ludzikop9.jpg
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 25 Grudnia 2006, 21:53   

Mnie się podoba. 8) Ja bym tak nie umiała... :oops:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Grudnia 2006, 09:14   

A tam, umiałabyś :) to proste w gruncie rzeczy jest ;)
Teraz postanowiłem zobaczyć, co zacz blender. I to już jest jazda, człowiek nie wie co klikać :P
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Grudnia 2006, 12:01   

ehh, dzięki wam przypomniały mi się stare czasy mojego projektu 3D - miał to być wielki smok :D Robiłem go w Corelu DREAM3D, bo inne programy ( i.e. 3DStudioMax ) był dla mnie za trudne. Zrobiłem nawet ciało z głową i nogami, smok był super! tyle że zrobiłem format ( pliki przegrałem na inny dysk ) i gdzieś zgubiłem płytkę z Corelem 3D :( kilka tygodni roboty w sumie się zmarnowało...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Grudnia 2006, 12:40   

Ale doświadczenie zawsze pozostało :)
A Blender wymiata.... udało im się zrobić program w którym nijak nie umiem się porządnie poruszać ^^ Ale to chyba mankament wszystkich 3D progsów ;)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Grudnia 2006, 13:23   

Blendera też miałem. Ściągnąłem nawet jakąś gre blenderowską ale nie umiałęm odpalić :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 13:48   

Na ile trudne i czego użycia (np. bibliotek czy funkcji dla poprawienia wydajności) wymagałoby napisanie programu, który działa tak:

Wyszukuje we wskazanym na początku katalogu plik bez rozszerzenia, następnie przegląda html zamieszczony w katalogu w poszukiwaniu nazwy pliku, pobiera informację zamieszczoną w tym htmlu wg pewnego schematu i zmienia nazwę pliku, a także odniesienie do niego w htmlu, potem wykonuje od początku do skończenia się poszukiwanych plików.

Proszę wziąć pod uwagę, że ma działać takze przy kilkudziesięciu tysiącach plików.
Prosiłbym o ograniczenie się do C/C++, choć Delphi przełknąłbym.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 15:58   

Aż C/C++ od razu? To się da zrobić zwykłym skryptem powłoki. Wystarczy odpowiednia kombinacja ls, mv, grep i sed. Grep chyba nawet nie byłby potrzebny.
Oczywiście przy założeniu, że ma się dostęp do powłoki. ;)

Coś czuję, że w C jest to bardziej skomplikowane.
_________________
GAndrel
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 18:49   

Załóżmy, że korzystamy z windowsa.
Lepiej? ;)
Ale jak wspomniałeś o jakichś narzędziach - są dostępne ich konwersje lub programy o podobnych możliwościach?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 21:06   

Sed for Windows. ls i mv to wewnętrzne polecenia powłoki odpowiadające windowsowym dir i mv.
Sed is used to filter text, i.e., it takes text input and performs some operation (or set of operations) on it and outputs the modified text. Sed is typically used for extracting part of a file using pattern matching or substituting multiple occurances of a string within a file i wykorzystasz go do zamiany nazw plików w pliku html.

Pozostałe operacje powinieneś być w stenie wykonać poleceniami powłoki, nawet windowsowej. I wszystko zapakować w małym pliku bat. Ale jak dokładnie to już nie napiszę, bo szczerze mówiąc przestałem rozumieć twój problem. ;) Możesz go opisać trochę dokładniej, np. na przykładzie jakiegoś pliku?
_________________
GAndrel
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 21:26   

W porządku. Mamy zbiór plików o nazwach (często bez rozszerzeń) - zamiast tychże nazw nic niemówiące ciągi znaków - i pliki html+jakieś nie liczące się tutaj. Coś takiego powstaje, gdy ściągamy w całości jakiś serwer, w którym pliki ściąga się za pośrednictwem skryptu zliczającego ściągnięcia, np. często można spotkać taki o nazwie download.php. I rzecz w tym, że tych plików jest za dużo, by ręcznie dochodzić, czym każdy jest. Na szczęście ten html jest zrobiony tak, że mamy coś w rodzaju <a href="aktualnanazwapliku">właściwanazwa.pliku</a>. I chodzi o to, by w obu miejscach (dysk i plik html, w którym jest ten fragment kodu) zamienić aktualnanazwapliku na właściwanazwa.pliku .
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
mors 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Rogów
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 22:58   

Witam, problem przedstawił mi kolega Pako. Napisałem program w Delphi (wybacz) robiący to co chcesz osiągnąć (tak mi się wydaje, w razie czego mogę cosik poprawić lub sam to zrobisz). Nie jest naojptymalniejszym rozwiązaniem, w dodatku nie testowałem go, ale myśle, że powinno działać.

Sposób użycia:

Kod

renamer.exe folder_z_plikami plik_html


folder_z_plikami - folder w którym znajdują się pliki do przemianowania.
plik_html - scieżka do pliku html z poprawnymi nazwami (może być względna do folder_z_plikami).
plik_html musi być poprawnym w składni plikiem HTML.
Linki w pliku html są aktualizowane.

Linki:
renamer.dpr
renamer.exe

PS:
Pako coś wspominał o "biciu" jak się człowiek nie przedstawi, oszczędźcie mnie, ja tak tylko przelotem zainteresowany problemem waszego kolegi. :oops:
Ostatnio zmieniony przez mors 28 Grudnia 2006, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 23:19   

Wspominałem o biciu jako formie przedtawienia :P Ale nieważne, jak cię reszta nie pogoni masz krzyżyk na drogę i się raduj ;)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 00:11   

Dzięki! Jest tylko jeden problem: plików html jest nie mniej niż tych, których nazwy mają być zmienione ;) Ale skoro gotowy jest szkielet, dodanie przeszukiwania wielu plików html w poszukiwaniu danego stringa nie powinno być problemem :) Tylko jak to zrobić :oops:
Przeglądałem dokładniej pliki, które mają być poddane zabiegowi i myślę, że jak podam parę szczegółów będzie łatwiej. Bo trochę jednak te szczegóły pokręciłem :)
Przykładowy fragment pliku html z poszukiwanymi nazwami:
Kod
<a href="attachment.php?s=807d8fc560fbe9aa949926a561cf13db&attachmentid=3585" target="_blank">it.mrks.opc1.fullcircle.dm_68</a>

Fragment listy plików:
Kod

(...)
showthread.php@t=9736&goto=lastpost.html
showthread.php@t=9781&goto=lastpost.html
showthread.php@t=9857&goto=lastpost.html
(...)
attachment.php@s=807d8fc560fbe9aa949926a561cf13db&attachmentid=3588
attachment.php@s=807d8fc560fbe9aa949926a561cf13db&attachmentid=3591
attachment.php@s=807d8fc560fbe9aa949926a561cf13db&attachmentid=3598
image.php@s=807d8fc560fbe9aa949926a561cf13db&u=1362&dateline=1061995042
image.php@s=807d8fc560fbe9aa949926a561cf13db&u=1431&dateline=1123688530

(...)


Inny przykład, który też będę próbował rozgryźć tym programikiem:
Kod
do Q3</B></a> / NODM4</b><br><br><br>
(...)<a href=index13f8.html?id=19&akcja=download&kat=2&file=7978><B>Pobierz plik</B></a>

(index13f8.html ma być zamieniony na NODM4.zip)
Fragment listy plików:
Kod
index0d68.html
index0dd7.html
index0dfd.html
index0e4c.html
index0e61.html
index0ec8.html
index0f12.html
index0ffb.html
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
mors 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Rogów
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 00:45   

Zmodyfikowałem lekko ten program:
- zamiast pojedynczego pliku html jako drugi parametr przyjmowany jest plik txt z listą plików html do przemielenia, każdy plik w osobnej linijce,
- program pomija dodatkowe atrybuty w znalezionym tagu <a></a>
- program usuwa znaczniki w docelowej nazwie pliku np. w sytuacjach typu <a ...><b>nazwa</b></a>

Program działa inaczej niż napisałeś - w plikach html szuka wystąpień znalezionych plików w folderze, pomijając oczywiście same pliki html, aczkolwiek parsowanie najpierw htmlów w poszukiwaniu linków też da radę zrobić. Jak pójdę w złą strone swoim tokiem myślenia to mnie popraw. :wink:

Co do tego fragmentu - nie bardzo wiem jak ze sobą powiązać poszczególne linki z odpowiadającymi im nazwami:
Kod

do Q3</B></a> / NODM4</b><br><br><br>
(...)<a href=index13f8.html?id=19&akcja=download&kat=2&file=7978><B>Pobierz plik</B></a>


Pisałem to na sucho więc testy pozostawiam Tobie.
Linki:
renamer.dpr
renamer.exe

Pozdrawiam.
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 09:57   

I w ten sposób na szczęście straciłem motywację do dalszego badania problemu. ;)
_________________
GAndrel
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 17:01   

Jestem wściekły.

1. czy dostawcy blokują protokoły, np. usenet?
2. jak objawiałoby się zachowanie zablokowanych programów (nie protokołów)? znaczy - czy mogą pracować normalnie, nie zgłaszać błędów, tyle że nie ma w ogóle przesyłu
3. dlaczego WinHTTrack przestał poprawnie zapisywać pliki?


K**wa, co tu się dzieje?!? :shock:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 17:37   

1. Mogą blokować pewno, mogą blokować poszczególnie strony nawet, domeny, ja się z moim adminem musiałem parę razy dogadywać, żeby mi uwolnił parę domen.
2. Jeśli progs nie umie się podpiąć pod domenę jakaś czy serwer to powinien ci to zgłosić. Może też nie zgłosić, ale wtedy zły progs jest.
3, Pojęcia nie mam ;)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 18:00   

2. właśnie w tym rzecz, że się łączy jak zwykle i stoi. Zero przesyłu. Jakby łączenie się z serwerem przebiegało na innym protokole, niż przesyłanie danych z niego. I ten drugi został zablokowany. Z protokołem HTTP na razie nie ma problemu.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 18:09   

Hmm... posprawdzaj dokładnie czy masz dobrze porty ustawione i tym podobne pierdoły. Ja przez tydzień męczyłem się z gmailem, bo wiadomości ściągać nie chciał a potem okazało się, że przypadkowo port zmieniłem mu na nie ten, co trzeba. Często własnie na takich pierdołach coś zwiśnie i nie chce ruszyć.
Poszukaj też nowszej wersji softu, może to pomoże.
No i zagadaj do admina powiedz co i jak, może rzeczywiście on pozmieniał i nie jest świadom tego, że popsuł ci plan objęcia władzy nad światem ;)
 
 
mors 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Rogów
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 18:14   

1.Jeśli chodzi o usenet może być tak, że serwer usenet pozwala na dostęp użytkownikom tylko pewnych domen (np. tpnet dopuszcza tylko userów tp), w takim razie pomaga zmiana serwera.
2.Zgłoś adminowi, pewnie coś "popsuł" w konfiguracji... Może łączenie wykonywane jest przez inny port niż sam przesył - jak np. w protokole FTP, a admin przypadkiem zblokował pewne porty...
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 18:53   

1. możliwe, lecz czemu z dnia na dzień kilka znanych mi serwerów przestało odpowiadać lub nie puszczało? ;) Załóżmy, że tak jest - znacie jakiś serwer bez takich ograniczeń dostępu?
2. się obada. Na razie jest niezbyt przyjemnie.

BTW czasem różne rzeczy z ustawieniami potrafią się dziać - kiedyś w jednym urządzeniu przestawiło mi (w sterowniku) zużycie mocy i przez miesiąc głowiłem się, czemu nie działa tak, jak powinno :roll:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
mors 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Rogów
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 19:02   

1.Ja używam news.gazeta.pl. Aby z niego korzystać należy założyć konto na http://usenet.gazeta.pl i przez nie się logować.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 7 Stycznia 2007, 16:11   

Poszukuję kogoś ze znajomością Octave, ew. Matlaba i podobnych.
W jaki sposób przekazać do funkcji jako parametr inną funkcję? Poprzez funkcję rozumiem coś w rodzaju

function answer=f(x)
answer=2*x+4
endfunction
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 20:39   

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to możliwe: http://dheera.net/projects/vf.php
:shock: Takie tam... fraktalne telewizje :roll:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 20:42   

Cytat
This is what happens when you point a video camera at the television screen.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 21:04   

Umiem czytać :P ALE JAK TO MOżLIWE? jestem troszkę w szoku... :shock:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 21:07   

Ech... Podłączasz kamerę do TV, tak by obraz był przekazywany live. Kierujesz obiektyw na telewizor. Kamera filmuje telewizor, przekazuje ten obraz na ekran, następnie filmuje obraz ekranu z wyświetlonym ekranem i przekazuje do telewizora... ad infinitum.

Teraz poruszaj trochę kamerą i masz "fraktale".
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group