Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekranizacje prozy Philipa K. Dicka.
Autor Wiadomość
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Sierpnia 2006, 21:35   

To jest swietna wiadomosc. Swojego czasu chcialem zdobyc wersje Blade Runnera z komentarzami Forda, rzecz czyba jeszcze nie wyda na DVD. Dzieki za info, ja tez juz sobie ostrze zeby :twisted:

Dla mnie jest to absolutny Number One kina SF. Blade Runner Rulez!!!!! :D
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Sierpnia 2006, 21:55   

Wersja z voiceoverami nie była wydana na DVD (no chyba, że gdzieś w Azji :) ). Ja posiadam tylko VHS.
Poprzedni box zawierał DVD z wersją DC, zestaw pięknych zdjęć z filmu, kadr filmu w ramce (mnie się trafił z Deckardem przygotowującym Voight-Kampffa do testów), scenariusz w formie książki i plakat z filmu.
Niestety problemy z prawami do filmu spowodowały, że jedyne wydanie na DVD nie było wznawiane i nakład się wyczerpał. Dlatego tak ciężko jest kupić nowy egzemplarz.
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Października 2006, 05:36   

I stało się. Obejrzałem wczoraj pierwsze 10 minut "A scanner darkly". Zapowiada się nieźle. Moja lepsza połowa i ja byliśmy pod wrażeniem. Może dzisiaj uda się obejrzeć resztę....
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Grudnia 2006, 18:57   

Dziś o 22.10 na Polsacie dają thriller science fiction na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka "Druga odmiana" (en. Second Variety) - film jest zatytułowany Screamers- Tajemnica Syriusza.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Grudnia 2006, 09:14   

Calkiem fajne to bylo, mozna obejrzec i sie nie zanudzic.
_________________
5 zdań na temat
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 8 Stycznia 2007, 11:35   

Na portalu Gazety dali tekst o filmie Przez ciemne zwierciadło.
 
 
Dezerter666
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2007, 00:12   

savikol napisał/a
Na portalu Gazety dali tekst o filmie Przez ciemne zwierciadło.


No i jak uważacie jak im wyszło ?
Mnie film się spodobał. Fajnie oddaje treśc i klimat ksiązki, chociaż na początku męczyła mnie trochę technika w której film zrobiono. Ale w innej trudno byłoby chyba tak ciekawie pokazac stroje maskujące...
 
 
tomay 
Langolier


Posty: 287
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Czerwca 2007, 12:45   

dobry film, zupełnie nie amerykanski...
faktycznie technika w której wykonano film może się nie podobać, z drugiej jednak strony zdecydowanie dodaje klimatu...
wierze że są w tym klimacie w stanie zrobić Ubika, technicznie oczywiście...
_________________
http://fotoforum.gazeta.p....bielawski.html
email: tomasz.bielawski@op.pl
gg:4535360
 
 
 
Dezerter666
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lipca 2007, 19:53   

Podobno kręcą ekranizację opowiadania Złoty Człowiek !

Informacja pochodzi z marca b.r. Może ktoś już to widział ?
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Lipca 2007, 20:00   

Dezerter666 napisał/a
Podobno kręcą ekranizację opowiadania Złoty Człowiek !


Chodzi o "Złotoskórego"?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Lipca 2007, 20:13   

Już nakręcili, film ma tytuł Next i za miesiąc będzie w naszych kinach :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Lipca 2007, 20:29   

Widzialem trailer - najbardziej rozbawil mnie tekst:
Cytat
film na podstawie opowiadania autora Raportu Mniejszosci
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Lipca 2007, 09:08   

Złoty człowiek, złotoskóry... sam już nie pamiętam, jaki był tytuł, ale było to bodaj pierwsze opko Dicka. A zarazem i jedno z lepszych, jak mi się zdaje.
Swoją drogą parę dni temu pochłonąłem Prawdę półostateczną. Fajne. trochę takie inne, niż to, czego oczekiwałem po Dicku, ale nie znaczy to, żeby gorsze, ba, wręcz przeciwnie! :)
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 17 Lipca 2007, 11:04   

Ja żem już Next widział. Typowy, acz ponadstandardowo durny, amerykański akcyjniak. Z opowiadaniem to on ma wspólne tylko nazwisko Dicka w czołówce. Poza tym wieję nudą, a dziury w scenariuszu są rozmiarów Wielkiego Kanionu. Zdecydowanie odradzam.
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Lipca 2007, 13:51   

Comar dobrze prawi. Mam takie samo zdanie na ten temat. Jedyna fajna rzecz w tym filmie to samochod, ktory Cage swisnal.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Dezerter666
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lipca 2007, 21:03   

załamaliście mnie Panowie ( ale i tak obejrzę - he he ).
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2007, 22:08   

Przesadzacie, panowie. Nie ma w tym filmie dziur wiekszych, niż w WP. Trudno też ganic film akcyjny za akcyjność.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 17 Lipca 2007, 22:27   

Też ja go nie ganię za akcyjność, tylko wręcz przeciwnie, za nudę. A dziury są i to olbrzymie. Chociażby, najbardziej chyba rzucająca się w oczy, zdolność głównego bohatera działająca tak jak akurat scenarzyście pasuje. Albo motywacje terrorystów, którzy chyba chcą wysadzić bombę atomową jedynie dla draki, bo żadne powody ich działania nie są podane.
Moim skromnym zdaniem to najgorsza ekranizacja Dicka, przebijająca pod tym względem nawet Screamers :(
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 17 Lipca 2007, 22:28   

Screamers to mnie się akurat nawet podobało, może nie w całości, ale w większości :)

Ale i tak uważam, że jak dotąd to najlepszą ekranizacją był Impostor.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2007, 22:31   

Comar, a ty to uważnie oglądałeś? Nie chcę spojleprowac, ale nie wyjasnienie motywów terrorystów akurat nie jest żadną dziurą. :-) wyjrzyj za okno, poczytaj gazety.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 17 Lipca 2007, 22:36   

Dobra, ale to film a nie rzeczywistość. A od akcyjniaka wymagam przynajmniej by mi wyjaśnił dlaczego bohaterowie robią to co robią. Przy czym nie musi być do od razu głęboko egzystencjalna odpowiedź :wink:
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2007, 22:49   

A widziałeś kiedys np. żeby alieni tłumaczyli, czemu podbijaja Ziemię? A po kiego arabusy uderzali w WTC? Uwierz mi, że w USA nie trzeba nikomu tłumaczyć, po co jest atak terrorystyczny. BTW, uważasz, że służby wyjasnia każdemu postronnemu o co chodzi, kto kogo i po co? Mial wykonać robote i ją wykonał.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 18 Lipca 2007, 01:12   

NURS napisał/a
A widziałeś kiedys np. żeby alieni tłumaczyli, czemu podbijaja Ziemię?

Jeśli potrafili gadać to zazwyczaj tłumaczyli, a jak nie to mieli wytłumaczenie dlaczego widzów nie uświadamiają :D
Cytat
A po kiego arabusy uderzali w WTC? Uwierz mi, że w USA nie trzeba nikomu tłumaczyć, po co jest atak terrorystyczny.

Rzeczywiście kompletnego wyjaśnienia podać nie mogę, ale spokojnie mogę podać kilka prawdopodobnych przyczyn. Natomiast co do tych terrorystów to w zasadzie domniemywać można o nich tylko tyle, że są z Europy, bo gadają ze sobą w europejskich językach. Więc jaki może być ewentualny powód? Zemsta za amerykańskie remaki europejskich filmów?
Cytat
BTW, uważasz, że służby wyjasnia każdemu postronnemu o co chodzi, kto kogo i po co? Mial wykonać robote i ją wykonał.

Jakoś w większości filmów wyjaśniają, więc czemu tym razem zrobili wyjątek? Chyba raczej nie chodziło o dbanie o realizm, bo jakoś reszta filmu ma ów realizm w głębokim poważaniu.

Zresztą nie podanie powodów działań terrorystów i inne debilizmy mógłbym znieść gdyby przynajmniej film trzymał w napięciu zamiast nudzić. Bo w tej sytuacji miałem za dużo czasu na zastanawianie się po jakie licho ta cała szopka.
Dodatkowo film miał, poza kilkoma wyjątkami, słabiutkie efekty specjalne, co jest wyjątkowo zastanawiające w przypadku hollywoodzkiej superprodukcji.

Po zastanowieniu chyba wiem czemu chcieli wysadzić tą bombę. Po prostu Kretschmannowi nie wyszło wysadzenie atomówki w Kalifornii w 2 sezonie 24 godzin, więc teraz zrobił drugie podejście :mrgreen:
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
KGWolter 
Jaskier


Posty: 92
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Lipca 2007, 21:38   

Właśnie sobie obejrzałem Next i chyba jedyne co w tym filmie przypadło mi do gustu, to samo przewidywanie przyszłości. Bo zrealizowane zostało świetnie :) .

Cytat
A widziałeś kiedys np. żeby alieni tłumaczyli, czemu podbijaja Ziemię? A po kiego arabusy uderzali w WTC? Uwierz mi, że w USA nie trzeba nikomu tłumaczyć, po co jest atak terrorystyczny. BTW, uważasz, że służby wyjasnia każdemu postronnemu o co chodzi, kto kogo i po co? Mial wykonać robote i ją wykonał.

Tu akurat się robi ciekawie, bo to już drugi film (Po Die Hard 4), w którym terroryści porozumiewali się między sobą po francusku. Gdyby byli to jacyś typowi arabscy allah-akbar-i-pierdut, to argument w stylu "można się domyślić" miałby jakiś sens. Ale ja nie wiem co mają Francuzi do terroryzmu (Chyba, że chodzi o Basków, ale ci to NAPEWNO nie porozumiewaliby się między sobą po francusku xD).
_________________
Ex redaktor naczelny CWR.pl, ex redaktor Half-Life2.pl, współtwórca Headcrab.pl. Aktualnie bezrobotny - i dobrze mi z tym ;) .
...wszystko, co dobre, przemija.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Lipca 2007, 21:45   

Oczywiście nie wpadliście na to, że tym sposobem producenci starają się nie nakręcac spirali nienawiści do turbaniarzy zamieszkałych w Stanach. Taki mają tam teraz trynd, ponadnarodowe organizacje terrorystyczne z renegatów służb specjalnych całego świata.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
KGWolter 
Jaskier


Posty: 92
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Lipca 2007, 22:00   

NURS napisał/a
Oczywiście nie wpadliście na to, że tym sposobem producenci starają się nie nakręcac spirali nienawiści do turbaniarzy zamieszkałych w Stanach. Taki mają tam teraz trynd, ponadnarodowe organizacje terrorystyczne z renegatów służb specjalnych całego świata.

W takim razie robienie z Francuzów terrorystów też jest średnio trafionym pomysłem, bo tam baaardzo spory odsetek społeczeństwa to również imigranci z bliskiego wschodu :) .
_________________
Ex redaktor naczelny CWR.pl, ex redaktor Half-Life2.pl, współtwórca Headcrab.pl. Aktualnie bezrobotny - i dobrze mi z tym ;) .
...wszystko, co dobre, przemija.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Lipca 2007, 22:02   

Mówienie po francusku nie oznacza, że ktoś jest francuzem, to raz a dwa, wyraźnie kładzie się akcent na renegatów ze służb specjalnych. a trzy, to jest na tyle oderwane od realiów, że nikt nie będzie tłukł frankofonów. BTW w poprzednich Die Hardach tez byli a to niemiaszki a to inni dziwni panowie. Akurat ten wynalazek nie jest specjalnie nowy.
I eee, co miałeś w szkole z gegry? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
KGWolter 
Jaskier


Posty: 92
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Lipca 2007, 22:09   

NURS napisał/a
Mówienie po francusku nie oznacza, że ktoś jest francuzem, to raz a dwa, wyraźnie kładzie się akcent na renegatów ze służb specjalnych. a trzy, to jest na tyle oderwane od realiów, że nikt nie będzie tłukł frankofonów. BTW w poprzednich Die Hardach tez byli a to niemiaszki a to inni dziwni panowie. Akurat ten wynalazek nie jest specjalnie nowy.

No dobra, ok. Point for you.

Powiedz mi, czemu w takim razie renegaci ze służb specjalnych mieliby zamiar wysadzić tak niestrategiczne miasto jak Los Angeles? Właściwie... po co w ogóle mieliby je wysadzić? Dla zabawy?

Pracownicy FBI, czy innego jego odpowiednika, to z reguły nie walnięci socjopaci, których pasją jest robienie idiotyzmów xD... Wątpliwe jest także, żeby wraz z wymówieniem z roboty pękała im żyłka pierdząca i budziły psychopatyczne instynkty :P .

Cytat
I eee, co miałeś w szkole z gegry? :-)

2. Ledwo. Tak więc nie bij ;) .
_________________
Ex redaktor naczelny CWR.pl, ex redaktor Half-Life2.pl, współtwórca Headcrab.pl. Aktualnie bezrobotny - i dobrze mi z tym ;) .
...wszystko, co dobre, przemija.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Lipca 2007, 22:12   

Dlaczego Godzilla depcze w kółko Tokio? Dlaczego japończycy w 1941 chcieli torpedować LA? Juz wiesz? Bo to ikona, NY, LA, SF, może jeszcze Miamia. To miejsca, na tyle rozpoznawalne, że ich rozpieprzanie skojarzy widza na całym świecie. Prócz DC :-)

Co do bliskiego wschodu to zmilczę, przy tych ocenach, ale chyba były słusznie dane :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Lipca 2007, 22:20   

I jeszcze jedno, ale zasadnicze pytanie. Czy motywy terrorystów są w jakikolwiek sposób potrzebne do zrozumienia akcji filmu? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group