Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptasia grypa w Polsce, czyli dlaczego kaczki nie umierają...
Autor Wiadomość
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 27 Kwietnia 2009, 20:20   

Oh, to pytania retoryczne, o sens medialnej histerii.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 27 Kwietnia 2009, 20:21   

Aha. Ok.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 27 Kwietnia 2009, 21:02   

ihan napisał/a
Ale jakie sobie wyobrażasz działania? Odizolowanie, skoro przenosi się z człowieka na człowieka? Ktoś podał jakieś racjonalne zasady postępowania?


Te przećwiczone przy SARS - odwoływanie masowych zgromadzeń, te śmieszne maseczki i fartuchy i tak dalej.

Szczerze mówiąc mam wrażenie, że nie tyle wybuchła medialna panika, co raczej panika dotycząca medialnej paniki. Nie słyszałem nikogo mówiącego, że szczepionka zabezpiecza (choć cytat przytoczony przez Piecha faktycznie debilny), nie przeczytałem ani jednej wizji globalnej pandemii, za to niezawodny prof. Czapliński już lamentuje.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 28 Kwietnia 2009, 11:04   

Tak z ciekawości zapytam - trafił ktoś na jakiekolwiek dane o skuteczności boreliozy wśród ludzi? Czy hasło "zapalenie opon mózgowych" spycha temat w inne rubryczki?
I czy to tylko nasza lokalna ( mazursko - mazowiecka - ogólnopolska) specjalność ? Jakieś dane ze wschodu - bo to stamtąd przywiało?
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 28 Kwietnia 2009, 11:34   

Mam ciotkę - bywalczynię szpitali w białostockim - nie dane :wink:

Ale ta ciotka opowiada całkiem ponure i przygnębiające rzeczy o boreliozie, jest coraz więcej osób hospitalizowanych z zaawansowaną, nieleczoną boreliozą i co tu kryć, z tego co mówi, jest to straszna choroba.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 28 Kwietnia 2009, 13:08   

Cóż borelioza odkleszczowa to jest PRAWDZIWE zagrożenie, a nie mendialny pic, który naprawdę w turystykę uderza, szczęściem w Afryce jeszcze tego świństwa nie wykryli / pewnie nie ma komu/, bo by nam NURS zbankutował na starcie , tfu, tfu odpukać :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 2 Maj 2009, 08:49   

WHO napisał/a
The United States Government has reported 141 laboratory confirmed human cases, including one death. Mexico has reported 156 confirmed human cases of infection, including nine deaths.

Wiecie, tydzień temu w dziennikach krzyczano, że na świńską grypę zmarło "do 200 osób". Kilka dni temu jedna czwarta tego wyparowała - liczba zmalała do "potencjalnie 150 zmarłych w Meksyku". Już ten mały rozstrzał pokazywał, że dziennikarze gumno wiedzą. A tymczasem wczoraj cała ta pandemia zleciała z czołówki na czwarte miejsce w "Faktach" i sp., bo Amerykanie przylecieli do Meksyku, sprawdzili zmarłych i okazało się, że było ich kilkunastu. Reszta zeszła na różne inne choroby. Ale media zdążyły nabić sobie słupki, a ludzie to kupili.

Idę odwiesić naładowaną aspiryną i witaminą C strzelbę z powrotem nad kominek.

(Pełna informacja WHO z wczoraj: http://www.who.int/csr/do...a/en/index.html )
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Maj 2009, 09:50   

jak nadejdzie prawdziwa epidemia, nikt w nią nie uwierzy.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 2 Maj 2009, 10:29   

Lepiej dmuchać na zimne; na szczęście okazało się, że to wirus porównywalnie groźny co "zwykła" grypa. Ale mogło być różnie.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 2 Maj 2009, 20:59   

NURS napisał/a
jak nadejdzie prawdziwa epidemia, nikt w nią nie uwierzy.


Obawiam się, że przy prawdziwej epidemii na wiarę lub jej brak nie będzie czasu. Tym niemniej rozsądnie pewnie by było opracować jakiś model postępowania. Bo w dotychczasowych Ebolach, grypach i innych to pełna wolna amerykanka była.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Maj 2009, 22:14   

Na pewno nie pomoże rozdmuchiwanie tematu co i rusz przez dziennikarzy. Ludzie się uodparniają na takie wieści. To tak jak z kawałami wycinanymi ratownikom na kąpieliskach. Po którymś fałszywym alarmie ratownik może zignorować prawdziwego tonącego. A publika olać gazetowych krzykaczy.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Maj 2009, 14:42   

Histeria hien mendialnych dalej szaleje, widzę właśnie jakąś pumpcie stojącą nad brzegiem Odry i ględzącą , że jest już po tamtej stronie, ale paniki nie ma i , co to być może.
Co otworzę jakieś wiadomości to tylko wrzask zawiedzionych dziennikarskich kretynów, ze w Polsce kolejna próbka okazała sie nie być grypowa.
Jedyna dziś rozsądna wypowiedź to lekarka która usiłowała uświadomić tej bandzie łobuzów , ze rocznie w świecie na zwykłą grypę 1 000 000 / jeden milion/ ludzi umiera :!:
Obserwujemy skandaliczne żerowanie na wywoływanej sztucznie panice przez mendia , producentów maseczek i innych łobuzów.
A przy okazji to muslimy w Egipcie postanowiły Koptom świnie wyrżnąć, już nawet do strzelaniny doszło :mrgreen:
ps. na świecie do tej pory na to guano zmarło 26 osób, w łyckend wytłukło się na śmierć 58 ludzi tylko w Polsce :roll:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 6 Maj 2009, 09:24   

Według TVP na świńską grypę zmarło więc do tej pory więcej osób, niż na nią zachorowało.

http://www.do.org.pl/pandemia-klamstwa/
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Maj 2009, 10:05   

Ano łżą scierwa równo i wesoło a durny tłumlyka i piszczy :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Maj 2009, 10:17   

BBC rozróżnia między "suspected cases" a "confirmed cases" - przypadkami, gdy przyczyną śmierci przypuszczalnie jest świńska grypa, a tymi, gdzie zostało to potwierdzone. Być może TVP trudno uchwycić te niuanse ;)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Maj 2009, 19:50   

Media mają swojego, pardą, NASZEGO POLSKIEGO wirusa :!:
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 7 Maj 2009, 08:29   

O tak, wczoraj przez wrodzoną nieostrożność obejrzałem fakty, czy coś tam. Duma rozpierająca spikerkę, kedy mówiła o NASZEJ grypie, była prawie namacalna.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Memento 
Mori


Posty: 2312
Skąd: z kątowni
Wysłany: 14 Sierpnia 2009, 13:12   

Adanedhel napisał/a
Wiecie, tydzień temu w dziennikach krzyczano, że na świńską grypę zmarło do 200 osób. Kilka dni temu jedna czwarta tego wyparowała - liczba zmalała do potencjalnie 150 zmarłych w Meksyku.


Apropo. Czytałem jakiś czas temu, że do tej pory na całym świecie na ptasią grypę zmarło kilkaset osób. Kilkaset - na całym świecie. Kilkaset - a już trąbi się o epidemii. W Polsce na sezonową grypę co roku choruje 100 tys. ludzi (dane z bloga, na którym to wszystko przeczytałem, nie bijcie za niedokładność), a jakoś nikt z tego powodu nie rozdaje masek ani nie ogłasza kwarantanny na lotniskach i dworcach. WTF?
_________________
twinkle, twinkle, little bat, watch me kill your favorite cat... :D
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 14 Sierpnia 2009, 13:35   

Autor bloga zapomniał napisać chyba, że ptasia grypa jest mniej zjadliwa niż ta sezonowa, ale łatwiej się nią zarazić. Nie napisał też pewnie ile osób się nią zaraziło na świecie ?
Poza tym co ma do rzeczy, że na ptasią zmarło kilkaset osób, a na sezonową choruje 100 tys ludzi ? Porównanie ile osób na nią umiera (a nie na np. powikłania pogrypowe) miałoby sens, tak to zwykłe kreatywne wnioskowanie (albo głupota).
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Sierpnia 2009, 13:47   

Może gdzieś na stronach GUSu jakieś swojskie statystyki można znaleźć? Bo Ministerstwo Zdrowia nieskore do publikowania konkretów , a i dziennikarzom może się nie chce sprawdzać. Czasem w jakimś programie w TV coś ktoś rzuci i nie są to małe liczby.
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 14 Sierpnia 2009, 15:34   

w Wiadomościach wspominali, że w Polsce w czasie wzmożonych zachorowań na grypę tygodniowo zaraża się 45-50 tyś osób. Rocznie umiera kilka tysięcy, a na świecie w okolicach 300 tyś. (pewnie włączone są powikłania typu zapalenie mięśnia sercowego itp.).
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 14 Sierpnia 2009, 19:36   

Ile osób może zachorować w Polsce?

- Od jesieni do wiosny zachoruje najprawdopodobniej 10 proc. społeczeństwa. W bardziej pesymistycznej wersji - 20, w najgorszej - 30?proc., czyli świńską grypę złapie od 3,5 do 12 mln Polaków. Ale nie stanie się to jednego dnia, tylko w ciągu miesięcy.

Link
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 16 Sierpnia 2009, 19:29   

ilcattivo13, ale to zwykła normalna grypa jest !
Virgo C., gdzieś Ty ten pic na wodę wyczaił , w materiałach promocyjnych producentów maseczek i szczepionek ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 16 Sierpnia 2009, 19:50   

Sznurek do całego wywiadu masz pod tekstem, więc pytanie chyba sponsorowane ? ;P:

Edit:
Tak mi się przypomniało - autor tamtych słów wprost mówi, że maseczki by i może coś dały gdyby je co chwile zmieniać. Więc nawet jeśli sponsorowany to przez innych szatanów ;)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 16 Sierpnia 2009, 20:15   

dalambercie - to były dane o zwykłej grypie, które podawali gwoli porównania w jednym z pierwszych felietonów o świńskiej grypie. I dlatego też ja je przytoczyłem.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Sierpnia 2009, 10:38   

IMO wykorzystano ten szczep do kilku rzeczy.
po pierwsze zmapowano rozchodzenie się wirusa po świecie. my znamy obraz z grubsza, ale te wszystkie FEMY czy inne DIA dzięki panice mają już pojęcie jakimi drogiami następuje roznoszenie zarazy.
Ale tam grypa, ktoś jeszcze pamięta doniesienia o dżumie w Chinach?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Sierpnia 2009, 16:13   

NURS napisał/a
le tam grypa, ktoś jeszcze pamięta doniesienia o dżumie w Chinach?

Chiny duzy kraj wydzumią sie bez nas, a zarobić ciężko bo cholera naprawdę zabiją :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2009, 18:55   

http://www.polityka.pl/od...1466,305723,18/
kolejny grypowy tekst
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 1 Listopada 2009, 03:48   

Na uczelni gdzie pracuję był niedawno przypadek świńskiej grypy. Co rano przed wejściem do budynków wykładowych wszystkim sprawdzają temperaturę - widok tyleż krzepiący, co niepokojący. Ale przeżyłem tu już epidemię SARS i ptasiej grypy, świńskiej też mam nadzieję dam radę :wink:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group