Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Krzysztof Piskorski
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 29 Października 2009, 20:25   

K. Piskorski napisał/a
pułkownik
półkownik :twisted:


:bravo
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
REMOV 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Gliwice / Kraków
Wysłany: 29 Października 2009, 21:16   

K. Piskorski napisał/a
Otóż panie i panowie! W ubiegły weekend we Włoszech miał miejsce Eurocon 2009, na którym European Science Fiction Society przyznała mi ESFS Encouragement Award, jako jednemu z pięciu najbardziej obiecujących młodych autorów kontynentu. Tak, ja też spadłem z krzesła jak to przeczytałem. Całość tutaj
Proszę bardzo ;)
_________________
Cthulhu Tactical / Oderint dum probent
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 29 Października 2009, 21:58   

przede wszystkim brawa dla Ani Brzezińskiej, że nauczyła naszego idola pisać jak należy.
A, tak przy okazji - nareszcie MADE IN POLAND rulez - odtąd mamy sf-małysza i tak trzymać.
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 29 Października 2009, 22:11   

Świetnie, tylko że informacja straciła już troszkę na świeżości. Krzysztof miła już nawet okazję odebrać nagrodę na tegorocznym Polconie.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 30 Października 2009, 13:57   

Tylko proszę bez uprawiania wątkowej nekromancji, bo - jak zauważył mBiko - to stara wiadomość, z grobu zimnego wygrzebana;)

MOFFISS
- Runie i pracy nad redakcją kolejnych książek naprawdę sporo zawdzięczam, ale nie chodziłem bynajmniej na żadne prywatne warsztaty do Ani. Pisarstwo to fach, w którym idzie się naprzód siedząc - dlatego wysiedziałem niezliczone dupogodziny szlifując teksty, połykając metry sześcienne książek i spłukując kawą. Co nie umniejsza jej roli, która (szczególnie przy Opowieści Piasków) bywała duża.

A z SF-Małyszem raczej się wstrzymajmy. Jak na razie zdecydowanie większym sukcesem niż moje ESFS EA jest Gemmel Award dla Andrzeja Sapkowskiego oraz Europejska Nagroda Literacka dla Jacka Dukaja. Powoli rozkręcam prace nad tłumaczeniem Zadry, i dopiero jeśli uda się ją wcisnąć któremuś z zachodnich agentów literackich, to zobaczymy czy coś wywalczy ;)
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 30 Października 2009, 16:21   

Spoko, każdy autor na początku drogi ma [czasami nie] kogoś, kto poda pomocna dłoń w odpowiednim życiowym momencie. Ważniejsze jest, że owa pomoc daje owoce, którymi nie sposób sie pochwalić i być dumnym z osiągniętych wyników.

Bardzo spodobało mi się, co napisałeś, bo oznacza, że nie łapiesz się do grupy osób, które po osiągnięciu wymiernego efektu mają muchy w nosie, co niestety często obserwuje w innych wątkach autorskich.

Także, życzę Ci Nebuli, Hugo icotylko.
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Października 2009, 16:25   

MOFFISS, Ty faktycznie jesteś buc
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 30 Października 2009, 16:32   

Fidel-F2 napisał/a
MOFFISS, Ty faktycznie jesteś buc


poproszę o bana dla tego pana.


RD napisał/a
Odnośny punkt znajduje się w regulaminie, z którym każdy użytkownik powinien się zapoznać, zanim przystąpi do społeczności:

a. ostrzeżenie o wartości „1” - bez dodatkowych sankcji.
b. ostrzeżenie o wartości „3”- zablokowana możliwość pisania na forum przez okres 7 dni.
c. ostrzeżenie o wartości „6” - zablokowana możliwość wejścia na forum przez okres 7 dni.
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Października 2009, 23:15   

serka?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 31 Października 2009, 08:36   

Słownik języka polskiego:
"Buc - pyszałek, zarozumialec"

Miejski słownik slangu i mowy potocznej:
"Ktoś mrukowaty, raczej małomówny, sprawiający wrażenie nieprzyjemnego i niesympatycznego, bardzo często ze skwaszoną gębą".

Przykro mi, ale nie widzę podstaw do zbanowania. Fidel nie ma wprawdzie w zwyczaju dobierać słów, ale tym razem nie widzę podstaw, by dać mu nawet ostrzeżenie: użyte przezeń określenie zasadniczo oznacza kogoś zarozumiałego, nieprzyjemnego, a do takich ocen każdy z nas ma prawo.

EDIT: literówka
Ostatnio zmieniony przez RD 31 Października 2009, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 31 Października 2009, 10:16   

taka ciekawostka językowa

buc (język polski) za wikisłownik

wymowa: buc
znaczenia:
rzeczownik, rodzaj męski

(1.1) człowiek (mężczyzna) zarozumiały, pyszałkowaty, tępy, głupi; zarozumialec
(1.2) reg. krak. regionalizm krakowski c ** j

odmiana: lp liczba pojedyncza buc, ~a, ~owi, ~a, ~em, ~u, ~u przykłady:

(1.1) Do tego buca nic nie dociera.

składnia:
kolokacje: (1.1) nadęty ~
synonimy:
antonimy:
wyrazy pokrewne:
związki frazeologiczne:
etymologia:
uwagi: dawniej zdecydowanie wulgarne określenie, obecnie w ogóle potoczne lub mniej drastyczne tłumaczenia:

My krakusy wulgarne som i basta :twisted:
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 31 Października 2009, 11:03   

RD napisał/a

Przykro mi, ale nie widzę podstaw do zbanowania. Fidel nie ma wprawdzie w zwyczaju dobierać słów, ale tym razem nie widzę podstaw, by dać mu nawet ostrzeżenie: użyte przezeń określenie zasadniczo oznacza kogoś zarozumiałego, nieprzyjemnego, a do takich ocen każdy z nas ma prawo.


faktycznie jesteś buc. ;P:
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 31 Października 2009, 12:15   

Cóż za ekstraordynaryjny koncept.
Nie wykluczam możliwości, ktoś może mnie tak odbierać. Tym niemniej cokolwiek się wygłupiłeś. Bo o ile post Fidela odnosił się do Twojej wypowiedzi, o tyle Twój jest tylko i wyłącznie zachowaniem określanym mianem "odgryzł się jak pies na kości".

EDIT: Koniec offtopu. Jeśli chcesz dalej się wypłakiwać, zapraszam do odpowiedniego wątku. To temat poświęcony konkretnemu autorowi, a nie księga skarg i wniosków.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 31 Października 2009, 15:18   

Ponieważ Moffiss nie zastosował się do polecenia, aby nie zaśmiecał wątku autorskiego, jego post poleciał w kosmos. Następnym razem w podobnej sytuacji zostanie włączony regulaminowy system ostrzeżeń.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 1 Listopada 2009, 11:13   

K. Piskorski napisał/a
A z SF-Małyszem raczej się wstrzymajmy. Jak na razie zdecydowanie większym sukcesem niż moje ESFS EA jest Gemmel Award dla Andrzeja Sapkowskiego oraz Europejska Nagroda Literacka dla Jacka Dukaja. Powoli rozkręcam prace nad tłumaczeniem Zadry, i dopiero jeśli uda się ją wcisnąć któremuś z zachodnich agentów literackich, to zobaczymy czy coś wywalczy ;)


Nie bydźcie taki skromny, Panie Autor :mrgreen: . Zobacz, od ilu lat funkcjonują na rynku Sapkowski i Dukaj, a od ilu Ty. Zostałeś zauważony i bardzo dobrze, rzekłbym nawet - bardzo słusznie.
 
 
MOFFISS 
Connor MacLeod


Posty: 1576
Skąd: Okolice wawki
Wysłany: 1 Listopada 2009, 11:47   

szczere gratki :bravo , nie daj się tylko w manewrować w jakieś niekorzystne umowy licencyjne, bo masz talent i potencjał - szkoda go zmarnować dla niektórych wydawnictw.
_________________
nie robisz za żadnego katalizatora, tylko za pierdzielizatora... by bio
 
 
Toudisław 
Mothra


Posty: 859
Skąd: Myślenice
Wysłany: 1 Listopada 2009, 16:48   

Buc to przewodnik stada u Owiec :P

RD potraktuje Tego Buca jak komplement :P Ty nadal ejsteś szef tylko z nas zrobiono owce :P


A co do Krzysztofa To spotkamy się na Falkonie chyba :D Najwyżej mi się oberwie za drugi opinie o drugim tomie Zadry
_________________
http://toudi.bloog.pl/
Zajrzyj bo Warto !
http://www.zaginiona-biblioteka.pl
 
 
 
REMOV 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Gliwice / Kraków
Wysłany: 1 Listopada 2009, 16:53   

Toudisław napisał/a
Najwyżej mi się oberwie za drugi opinie o drugim tomie Zadry
Nie będziesz w tej opinii odosobniony. Drugi tom jest znacznie słabszy.
_________________
Cthulhu Tactical / Oderint dum probent
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 1 Listopada 2009, 21:28   

Toudisław napisał/a
Najwyżej mi się oberwie za drugi opinie o drugim tomie Zadry


Jeszcze tego brakowało, żeby ktoś obrywał za opinię! Ja tam drugi tom bardzo lubię, ale przecież każdy ma prawo do własnego zdania ;) Na noże go bronić nie będę, bo dzieło powinno bronić się samo, zawierając cały konieczny do tego arsenał między przednią a tylną okładką - jeśli tego nie robi, to wina leży po stronie autora. No a spotkam się bardzo chętnie, więc do zobaczenia na Falkonie!
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 2 Sierpnia 2010, 23:56   

No i stało się, a raczej ukazało się - zapowiedź mojej nowej książki jest już do przeczytania na stronie Runy! Pozwolę sobie wkleić dla leniuchów, którym nie chce się kliknąć w sznurek:

Maksym nie podejrzewał, że szukając swoich korzeni trafi na drugą stronę miasta. Tam, w dzielnicy, która zniknęła z map podczas zaborów, tajemnicza maszyna pożera rzeczywistość, czas zwija się we wstęgi, a kieszonkowe światy pasożytują na sobie wzajemnie.

Od Alef do Szin, od pierwszego kroku po ostatni oddech, Maksym podąża ku nieznanemu, prowadzony przez zapiski dziewiętnastowiecznego maga.

Drzewo Życia i szaleni demiurgowie. Kabała i myślące maszyny. Magia i rewolucja przemysłowa.

Pełna zaskoczeń powieść jednego z najciekawszych autorów młodego pokolenia. Krzysztof Piskorski prowadzi czytelnika przez XIX wiek oraz czasy współczesne, aż po tajemnicze krainy demiurgów, mieszając kabałę z historią oraz fantastyką naukową. Efektem jest emocjonująca, wyrafinowana książka, którą trudno porównać z czymkolwiek innym.


Trochę dodatkowych szczegółów: "Krawędź Czasu" to gruba, jednotomowa powieść. Nie nawiązuje do niczego co napisałem i nic nie będzie do niej nawiązywać, bo to zamknięta, bardzo koncepcyjna całość. Aż trudno mi uwierzyć, że wchodzimy już w późne fazy produkcji, bo książka przeszła tak długą i pokrętną drogę, że można by o tym napisać pół następnej książki :) Ale na razie nic więcej nie mówię, żeby nie zapeszyć. No może poza odrobiną bezczelnego marketingu: panie z Runy stwierdziły, że to najlepsza powieść ze wszystkiego, co do tej pory napisałem. Podobne zdanie miał każdy, kto miał ją okazję czytać. Mam więc szczerą nadzieję, że i Was nie zawiedzie ;)
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Sierpnia 2010, 00:43   

Czekamy! :D :bravo
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 3 Sierpnia 2010, 09:30   

:bravo A kiedy dokładnie premiera?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 3 Sierpnia 2010, 12:56   

Katedra podaje IV kwartał tego roku, więc długo nie będzie trzeba czekać :bravo :mrgreen:
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 21:54   

K. Piskorski, bardzo miło mi to słyszeć, bo to już rok mija odkąd po raz pierwszy o niej usłyszałem (z resztą bezpośrednio od Ciebie), a tu cisza niemal złowróżbna była. Miałem już obawy, że mogę się nie doczekać.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
K. Piskorski 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Wrocław / Belfast
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2010, 21:05   

Mój najnowszy tekst jest już do przeczytania - zupełnie za darmo, w sieci. Niestety nie chodzi tu bynajmniej o Krawędź Czasu, jeśli ktoś miał taką nadzieję :) To po prostu dygresyjny reportaż z podróży po Anglii. Runa ma zamiar co jakiś czas publikować kolejne części na swoim blogu - dwie pierwsze są już do przeczytania. Zapraszam!

http://www.runa.pl/blog/node/369

http://www.runa.pl/blog/node/403
_________________
Writing is like prostitution. First you do it for love, and then for a few close friends, and then for money.
Molière
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Listopada 2010, 21:50   

Kupiłem sobie " Najemnika" i "Proroka" - nie mogłem wcześniej dopaść 2 tomów w jednym miejscu - zawsze był tylko "Prorok"
"Najemnik" już w połowie przeczytany, i chyba będę musiał wrócić do "Wygnańca".
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Stycznia 2011, 17:23   



:bravo :bravo :bravo :D
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Stycznia 2011, 17:26   

Bardzo, bardzo fajna ta okładka! :bravo
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 31 Stycznia 2011, 22:12   

Całkiem fantastyczna okładka :bravo :bravo :D .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Lutego 2011, 09:14   

Steampunkowa, aż koła zębate zgrzytają, a para dudni w rurach! Znaczy, bardzo udana :bravo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group