Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
O forum
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 22 Lipca 2020, 08:20   

Fandom jak fandome, grupa fanów pod kloszem eksponatu muzealnego.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 25 Lipca 2020, 21:41   

Robimy coś, czy dalej wegetujemy w tej formie. Zróbmy coś.
Zniosę nawet flejmy jakie tu bywały, byle tylko ruch się wygenerował jak kiedyś.
Ktoś ma jakieś pomysły, ktoś jest w ogóle chętny, żeby coś robić wspólnie? Czy pasuje Wam, tak jak jest?
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Lipca 2020, 23:38   

:mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Lipca 2020, 00:19   

Adashi napisał/a
Zróbmy coś.
Zniosę nawet flejmy jakie tu bywały, byle tylko ruch się wygenerował jak kiedyś.
Ktoś ma jakieś pomysły, ktoś jest w ogóle chętny, żeby coś robić wspólnie? ?


np. ruch prawilnej prawicowej fantastyki vs. odszczepieńcy lewaki zupełnie niepolaki
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 26 Lipca 2020, 02:36   

Wyszła kiedyś taka antologia Klubu Tfurców - "Robimy rewolucję", my też zróbmy... ZINa.
Nie spróbujemy, to się nie przekonamy. Kwartalnik - ew. można przejść na dwumiesięcznik. Wypuśćmy chociaż jeden numer, zawsze będzie, że próbowaliśmy.
Portal - nie, bo portal (wortal w sumie) newsami stoi - do tego IMHO świetnie się sprawdza Katedra, wyżej nie podskoczymy. Magazyny, są owszem: Esensja, Fahrenheit, Creatio Fantastica, Smokopolitan, ale my będziemy wyjątkowi ;) Tak jak niegdyś SFFiH i to forum, włożymy w tego zina - zajedwabisty content i ludzi, a takiej społeczności jak była kiedyś tutaj, to chyba ze świecą szukać w polskich okołofantastycznych internetach. Poza tym, zróbmy zina prawdziwie undergroundowego - redakcja pisze pod pseudonimami, zero współpracy z wydawcami, żadnych układów, transparentnie - od fanów dla fanów, ale bez fandomu, bez tych wszystkich koterii, klubów fantastyki, znajomych królika, itd.
Pdf, epub, mobi - żeby można było sobie załadować do czytnika albo czytać na smartfonie - wygodnie, mobilnie, dostępnie. Do tego prosta strona (w wordpressie np.), do pobierania numerów, plus oczywiście porządek na forum, żeby tu było przyjaźniej (może na silniku SMF?), gdyby się chciało komuś tu wrócić albo zapisać.
Oczywiście, forum łączymy ze stroną zina i robimy rebranding, bo na nazwę zina proponuję - UWAGA - NAUTILUS - czytelnie i zgrabnie, od razu się kojarzy z fantastyką, z samym SFFiH też. No i łajba płynie dalej.
Kruku, bądź Redaktorem Naczelnym.
Ty, Fidelu, obejmij Dział prozy polskiej.
Agi, niech zostanie Sekretarzem Redakcji.
A publicystykę i recenzje, wezmą w posiadanie - bio i nosiwoda.
Współpracownicy i betareaderzy - feralny por., gorbash, konopia, LadyBlack, Iscariote, baranek, Sandman, Martva, ketyow, Lowenna, Luc du Lac...
Potrzebujemy jeszcze IT - gorat :idea:
I może jeszcze jakiegoś grafika.
Oczywiście to luźna koncepcja składu, niech nikt nie czuje się pominięty, wszystkie ręce na pokład. Ślijcie wici, do starych weteranów i do outsiderów z forum NF.
To po prostu musi się udać!

:wink:
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 26 Lipca 2020, 05:38   

^ Kiedy samo pisanie o fantastyce czy fandomie jest fantastyką.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Lipca 2020, 08:59   

To może jednak flejma ?
mniej roboty, naturalniej
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 26 Lipca 2020, 09:06   

[sprząta butelki po piwie] - a mogło być tak pięknie :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Lipca 2020, 09:49   

Luc du Lac +1 :mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 27 Lipca 2020, 09:58   

Luc du Lac napisał/a
np. ruch prawilnej prawicowej fantastyki vs. odszczepieńcy lewaki zupełnie niepolaki

To już gdzie indziej.

gorat napisał/a
^ Kiedy samo pisanie o fantastyce czy fandomie jest fantastyką.

Normalnie matrix... taka tam sobie bieda-prowokacja, nie spodziewałem się huraoptymizmu, więc luz.

Luc du Lac napisał/a
To może jednak flejma ?
mniej roboty, naturalniej

Właśnie, przypadkiem odkurzyłem sobie kilka wątków i jednak - dziękuję, postoję - za dużo trollololo.
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 28 Lipca 2020, 10:03   

Adashi, oczywiście, że się uda. Tylko powiedz ile sypniesz grosza na wynagrodzenia. Och, nawet nie dla redakcji tylko dla autorów...

A może masz ciekawy pomysł na crowdfunding? To dziel się śmiało z nami, ruszymy w piątek. Jakby co.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Lipca 2020, 10:30   

Materialiści :evil:

Ja tu mówię o non-profitowej inicjatywie "w czynie społecznym" ku chwale forum, a Ty Kruku o wydawaniu rasowego periodyku, już nie ważne czy na papierze, czy w sieci.

Jakąś zrzutę możemy zrobić na druk papierowy np albo inne kwestie. Ale czy komuś będzie się chciało, coś robić w ogóle?
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 28 Lipca 2020, 10:39   

Adashi, naiwne ty moje dziecię. Za darmo dostaniesz teksty jakości miernej rzekłbym darmowej. A nawet debiutantom należałoby płacić, wtedy naprawdę możesz wymagać. Gdybym miał jakiś - choćby skromny budżet na honoraria dla twurcuf to bym rozważył poprowadzenie internetowego pisma, o papierowym to nawet nie śmiałbym marzyć.

Czyny społeczne odeszły na szczęście w niebyt razem z niesłusznym systemem. Zaprawdę powiadam Ci, nie idź tą drogą...

Rasowy periodyk sprawiłby, że Forum by ożyło i funkcjonowało by w chwale... ech marzenia.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Lipca 2020, 11:14   

Kruk Siwy napisał/a
Za darmo dostaniesz teksty jakości miernej rzekłbym darmowej. A nawet debiutantom należałoby płacić, wtedy naprawdę możesz wymagać.

Zdaję sobie z tego doskonale sprawę, ale gdybyśmy mieli zagwarantować wysoką jakość poprzez zwerbowanie uznanych nazwisk, choćby nawet nie z pierwszej ligi, to mówimy o takim budżecie, że nie wiem, czy komuś by się chciało obecnie wtopić tyle grosza.

Kruk Siwy napisał/a
Gdybym miał jakiś - choćby skromny budżet na honoraria dla twurcuf to bym rozważył poprowadzenie internetowego pisma

Ale żeby pokusić się o jakikolwiek crowdfunding musielibyśmy mieć jakąś zajawkę, choćby na pierwszy numer, a my tu jesteśmy w fazie nawet nie preprodukcji, nawet nie planowania, tylko samej idei.

Kruk Siwy napisał/a
Rasowy periodyk sprawiłby, że Forum by ożyło i funkcjonowało by w chwale... ech marzenia.

Może by zaskoczyło, a może nie - FB zabił fora, nie wiem, czy by się udało wzniecić ogień na nowo. Ale taka byłaby idea dla tego tytułu, to jasne. Z tym, że jak Ci się marzy rasowy periodyk, nawet sieciowy, to wtedy trzeba się bawić w te wszystkie ISSN i całą legalizacyjną otoczkę, nie za wysokie bariery wejścia?

BTW, SFinks ma wrócić w nowej formie, ale nie podczepiliśmy się ani pod Fantoma ani pod Fenix-Antologię i dobrze, bo zdaje się zakończyły żywot. Nie ma też sensu chyba robić podchodów do SFinksa. Jesteśmy sierotami po NURSie, dobitymi przez Fabrykę, jeżeli ten kolektyw ma mieć jakiś organ prasowy, obojętnie w jakiej formie, to tylko i wyłącznie zrobiony naszym sumptem, imho.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 28 Lipca 2020, 16:14   

Ale tu nie chodzi o to, żeby sami Grzędowicze czy Kresowie pisali dla"Nautiliusa". Ale na początku to oni powinni być siłą napędową pisma, oczywiście też inni, młodsi ale już sprawdzeni w tym sensie, że umieją pisać.

Na znam się na crofwdfuningu, ale gdyby dać pisemne zobowiązania kilkunastu autorów - właśnie o znanych nazwiskach, że wezmą udział w przedsięwzięciu to może by wystarczyło?

Adashi napisał/a
. Ale taka byłaby idea dla tego tytułu, to jasne. Z tym, że jak Ci się marzy rasowy periodyk, nawet sieciowy, to wtedy trzeba się bawić w te wszystkie ISSN i całą legalizacyjną otoczkę, nie za wysokie bariery wejścia?


No panie dzieju, jeśli to ma zatrzymać grupę inicjatywną to rzeczywiście lepiej już nic nie mówić...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Lipca 2020, 18:23   

Kruk Siwy napisał/a
Ale tu nie chodzi o to, żeby sami Grzędowicze czy Kresowie pisali dlaNautiliusa. Ale na początku to oni powinni być siłą napędową pisma, oczywiście też inni, młodsi ale już sprawdzeni w tym sensie, że umieją pisać.

Na znam się na crofwdfuningu, ale gdyby dać pisemne zobowiązania kilkunastu autorów - właśnie o znanych nazwiskach, że wezmą udział w przedsięwzięciu to może by wystarczyło?

Ok, przechodzę na priva :)

Kruk Siwy napisał/a
No panie dzieju, jeśli to ma zatrzymać grupę inicjatywną to rzeczywiście lepiej już nic nie mówić

Jeśli ma być profesjonalnie, to ze wszelkimi szykanami, do dzieła!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Lipca 2020, 19:17   

w pełnym szyku masz na myśli
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Lipca 2020, 20:50   

Nie, mam na myśli - z wszystkimi szykanami, czyli wystawnie, ze spełnieniem wszystkich bajerów.
https://sjp.pwn.pl/slowniki/szykany.html
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Lipca 2020, 22:20   

no to wyjątkowo dwuznacznego w tym konkretnym przypadku słowa użyłeś, które niejasną intencję twą wyraża.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Lipca 2020, 22:34   

Zapewne kolokwializm jest kalką z niemieckiego "mit allen Schikanen", niestety mamy to może nie w genach, ale w memach (za Dawkinsem). U nas po prostu wuchta wiary tak mówi, tej - taka wiksa. A ja nie czuję, że rymuję ;)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 2 Sierpnia 2020, 10:02   

Adashi napisał/a
Kruku, bądź Redaktorem Naczelnym.
Ty, Fidelu, obejmij Dział prozy polskiej.
Agi, niech zostanie Sekretarzem Redakcji.
A publicystykę i recenzje, wezmą w posiadanie - bio i nosiwoda.
Współpracownicy i betareaderzy - feralny por., gorbash, konopia, LadyBlack, Iscariote, baranek, Sandman, Martva, ketyow, Lowenna, Luc du Lac...
Potrzebujemy jeszcze IT - gorat
I może jeszcze jakiegoś grafika.
Oczywiście to luźna koncepcja składu, niech nikt nie czuje się pominięty, wszystkie ręce na pokład. Ślijcie wici, do starych weteranów i do outsiderów z forum NF.
To po prostu musi się udać!


kącik kulinarny mogę redaktorzyć, i muzyczny, i life kołczing, i etatowe marudzenie,

eh, ta mrzonka nie ma żadnej szansy powodzenia, (konkurencja jest dobrze okopana na pozycjach esensja, katedra, szortal itp...)
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Sierpnia 2020, 11:51   

Wszystko się da, tylko trzeba chcieć, a tu już chyba nikomu się nie chce... oczywiście, żeby było full profesjonalnie to potrzebna jest też kasa, ale i to da się załatwić. Konkurencja, konkurencją - jak zaproponujemy coś, czego konkurencja nie ma, to może się udać.

BTW, a Szortal jeszcze działa? Witryna chyba nieopłacona.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 3 Sierpnia 2020, 18:16   

Wszystko rozbija się o kasę. Czasy czynu społecznego odeszły w niepamięć
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Sierpnia 2020, 18:19   

Dokładnie. I szkoda i dobrze.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Sierpnia 2020, 20:30   

Nie wydaje mi się, żeby te wszystkie serwisy, e-ziny, itd. płaciły honoraria, ale co ja się tam znam, nie jestem fandomem ;)

Skoro jednak miałoby być w pełni profesjonalnie, to albo wydawcy szukać albo iść w crowdfunding.
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 16 Sierpnia 2021, 19:35   

Żerań uznał, że nie chce już figurować w spisie użytkowników forum i poprosił o usunięcie konta, co niniejszym czynię.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 16 Sierpnia 2021, 23:55   

Och... :cry:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
nosiwoda 
Tom Bombadil

Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Sierpnia 2021, 13:38   

Adashi napisał/a

A publicystykę i recenzje, wezmą w posiadanie - bio i nosiwoda.

Bardzo szybko, bo już po trzynastu miesiącach, odpowiadam: dziękuję, ale nie, dziękuję.

A przy okazji: cześć :D
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2021, 10:34   

Cześć i pozdrawiamy :D
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2021, 19:41   

nosiwoda, cześć :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group