Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Adam Zbyryt
Autor Wiadomość
jj 
Gollum


Posty: 19
Skąd: 100l
Wysłany: 22 Lutego 2006, 19:36   Adam Zbyryt

:bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo

Nie wiem jak można było wpaść na tak chory pomysł na opowiadanie, ale jak dla mnie to mistrzostwo. Krótko i z jajem! Oby takich tekstów było jak najwięcej w sf

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Lutego 2006, 19:39   

Sio do przywitalni.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
jj 
Gollum


Posty: 19
Skąd: 100l
Wysłany: 22 Lutego 2006, 19:42   

Logan napisał/a
Sio do przywitalni.

A gdzie to jest :?:
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Lutego 2006, 19:45   

Ludzie, czy Wy czytacie regulamin?


TUTAJ
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Lutego 2006, 19:56   

Logan napisał/a
Ludzie, czy Wy czytacie regulamin?

Chyba tylko niektórzy. Ja - tak. Co do innych - miewam wątpliwości.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
jj 
Gollum


Posty: 19
Skąd: 100l
Wysłany: 22 Lutego 2006, 20:04   

sry... nie mam czasu/ochoty czytać regulaminów do każdego forum na którym jestem :?
jak to mówią ignoti nulla cupido ale jestem w stanie podjąć w tym przypadku ryzyko :P nieznajomości prawa.
 
 
 
aa3 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: nie
Wysłany: 23 Lutego 2006, 11:11   

Logan napisał/a
Ludzie, czy Wy czytacie regulamin?



W regulaminie pisze, ze witanie jest mile widziane, nie że jest konieczne :wink: :P
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Lutego 2006, 14:45   

Dobra wracamy do tematu...
Jak dla mnie to co napisał Adam to nie jest fantastyka i właśnie przez takie teksty - chodzi mi o nikły związek z fantastyką - szkag mnie trafia jak czytam NF. :(
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lutego 2006, 14:52   

Przeczytałam tekst z przyjemnością, lubię takie zabawy slowem, bo o to tu chyba glownie chodziło. Nie mam nic przeciwko takim tekstom od czasu do czasu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Lutego 2006, 15:02   

Miria: gdzie w tytule czasopisma widzisz zabawy słowem? To jest SFFiHiZS? Nie było złe ale IMO zupełnie nie na temat.... A oceniam jako fantastykę... :?
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 23 Lutego 2006, 15:09   

mawete napisał/a
Jak dla mnie to co napisał Adam to nie jest fantastyka i właśnie przez takie teksty - chodzi mi o nikły związek z fantastyką - szkag mnie trafia jak czytam NF.
Wiesz co, odnoszę wrażenie, że to miało być "puszczanie oka" do miłośników humoru "montypythonowskiego" :wink: - takiż argument przyświecał już tekstowi "Sąd Boży idzie", ale tam jeszcze była zwyczajna fantastyka. Tutaj - tylko czysty absurd. Wiem, że miłośników takiego humoru jest tu mnóstwo - odczuwam to dobitnie, bo ja tego "nie czuję", więc tym bardziej mnie to kłuje w oczy i odrzuca. :oops:

Co do tekstu Rogoży, można się było zastanawiać nad zawartością fantastyki w fantastyce, ale tamten tekst przynajmniej o czymś mówił, miał klimat... a jednostronicówka nie buduje klimatu, bo za krótka. No i czy ten tekst miał jakikolwiek cel, poza rozśmieszeniem? Jeśli miał, wybaczcie, nie dostrzegam. Jeśli nie - niech oceniają go ludzie z poczuciem humoru, ja się nie kwalifikuję.

Niemniej, gdyby o to chodziło, to kupiłabym sobie "Dowcip miesiąca", a nie SFFH... :o
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lutego 2006, 15:59   

mawete napisał/a
Miria: gdzie w tytule czasopisma widzisz zabawy słowem? To jest SFFiHiZS? Nie było złe ale IMO zupełnie nie na temat.... A oceniam jako fantastykę...


Moim zdaniem to jest fantastyka. A według Ciebie mawete, co jest fantastyką, a co nią nie jest?

Cieszę się, że w SFFH pojawiają się różne rodzaje tekstów. Nie mam nic przeciwko temu, by fantastyka w owych tekstach była wykorzystywana jako metafora czy w celach humorystycznych. To jet moja opinia jako czytelnika.
 
 
jj 
Gollum


Posty: 19
Skąd: 100l
Wysłany: 23 Lutego 2006, 21:23   

mawete napisał/a
Dobra wracamy do tematu...
Jak dla mnie to co napisał Adam to nie jest fantastyka i właśnie przez takie teksty - chodzi mi o nikły związek z fantastyką - szkag mnie trafia jak czytam NF. :(

hmm no powiedzmy nazwałbym to humor-fiction :lol: ale tak czy inaczej rzeczywiście trzeba lubić tego typu odjazdy od typowej fantastyki :mrgreen: aby to nie denerwowało czytelnika ;)
 
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 24 Lutego 2006, 10:28   

Spory definicyjne zawsze są zabawne :) Ale tan naprawdę są to spory o to jak szerokie jest pojęcie "fantastyka" dla konkretnego odbiorcy. Ja zawsze lubię na różne aspekty patrzeć pod bardzo szerokim kątem, ale znam ludzi, którzy widzą tylko sedno nurtu. Nie są przez to gorsi, ale na pewno nie są też obiektywni.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 24 Lutego 2006, 10:42   

No cóż, ja tam rzadko widuję rozdające autografy obcięte gadające ręce; w związku z tym nikt i nic nie wyperswaduje mi, że to bardzo fantastyczna fantastyka:)
A skąd w ogóle teza, że nie jest?
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
jj 
Gollum


Posty: 19
Skąd: 100l
Wysłany: 24 Lutego 2006, 12:10   

Haletha, chyba w tym tekście nie chodziło o "fantastyczną fantastykę" tylko po prostu o granie słowem i niekonwencjonalny paradoks - poszukiwanie sensu bytu części ciała jaką jest ręka :bravo
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Lutego 2006, 14:17   

jj napisał/a
mawete napisał/a
Dobra wracamy do tematu...
Jak dla mnie to co napisał Adam to nie jest fantastyka i właśnie przez takie teksty - chodzi mi o nikły związek z fantastyką - szkag mnie trafia jak czytam NF. :(

hmm no powiedzmy nazwałbym to humor-fiction :lol: ale tak czy inaczej rzeczywiście trzeba lubić tego typu odjazdy od typowej fantastyki :mrgreen: aby to nie denerwowało czytelnika ;)


Ja piszę to co myśle i nie zamierzam udawać że jest inaczej. Dla mnie to jest po prostu zabawa słowami a nie fantastyka...
Cytat
... szara naga jama,
sz ra na ga ja ma,
szaranagajama...*


to też jest fantastyka?? :shock:


*cytat z pamieci...
 
 
jj 
Gollum


Posty: 19
Skąd: 100l
Wysłany: 25 Lutego 2006, 13:56   

mawete napisał/a

Cytat
... szara naga jama,
sz ra na ga ja ma,
szaranagajama...*


to też jest fantastyka?? :shock:


*cytat z pamieci...


nie widzę związku z tekstem Na własną rękę :|
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Lutego 2006, 15:51   

Zabawa słowem.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lutego 2006, 19:18   

Lem też często bawił się jezykiem i operował absurdem. Uważasz, ze jego twórczość też nie jest fantastyką? Nie odpowiedziałeś na moje pytanie - po czym według Ciebie można poznać, że dany tekst jest lub nie jest fantastyką?
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Lutego 2006, 23:24   

miłe, lekkie, przyjemne. Nic dodać, nic ująć. Jakoś się nie uśmiałem przy tym jak przy Pythonie.
Ale już taki fanatyk jestem i humor mam dziwny.
A Absurdem nazwę reklamy Plus GSM.. te mnie smieszą do łez. Zresztą caly kabaret Mumio rozwala
 
 
jj 
Gollum


Posty: 19
Skąd: 100l
Wysłany: 26 Lutego 2006, 12:29   

Iscariote napisał/a
Jakoś się nie uśmiałem przy tym jak przy Pythonie.

A ja niejednokrotnie bardziej - pewnie dlatego że nie znoszę pajtona.

» De gustibus non est disputandum «
 
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 26 Lutego 2006, 13:17   

mawete napisał/a
Ja piszę to co myśle i nie zamierzam udawać że jest inaczej. Dla mnie to jest po prostu zabawa słowami a nie fantastyka...
Cytat
... szara naga jama,
sz ra na ga ja ma,
szaranagajama...*


To też jest fantastyka??


Drogi mawete. Połowa bohaterów filmów sensacyjnych prowadzi jakieś śledztwo, nomen omen, na własną rękę. Skoro z uwagi na zabawy słowem przyrównałeś opowiadanie do Białoszewskiego, to może okrzyknąć je filmem sensacyjnym, bo i tu i tu jest ten sam wątek? Albo książką kulinarną, bo w pierwszej scenie bohater myje naczynia po smacznym obiedzie?;-)

"Na własną rękę" jest jest fantastyką o dużym natężeniu wyznaczników gatunku. A to, że występuje tam zabawa słowem, świadczy o autorze chyba tylko dobrze.
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Lutego 2006, 13:21   

jj napisał/a
A ja niejednokrotnie bardziej - pewnie dlatego że nie znoszę pajtona.


Są gusta i guściki :wink: Ja uwielbiam angielski humor. A że miałem styczność za paroma Anglikami to już jestem tak utwierdzony w tym przekonaniu, że Anglicy są świetni, że nic mnie nie przekona. (A filmy Guya Ritchiego, czy ostatnio w tv serial Knee Eddie są dla mnie czymś wybitnym)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Lutego 2006, 13:40   

Haletha: wybacz ale nie powiedziałaś nic co by mnie przekonało. Pozwolisz że zostanę przy własnym zdaniu - dla mnie to nie jest fantastyka... I jeszcze pytanko - dlaczego to jest tutaj a nie w "miszczach"?
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 26 Lutego 2006, 13:45   

mawete napisał/a
I jeszcze pytanko - dlaczego to jest tutaj a nie w miszczach?

Już jest.

A co do fantastyki... Nie obraź się, ale mnie też na razie żadne argumenty nie skłaniają do zmiany zdania:)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Lutego 2006, 13:47   

Oki, to zostaniemy przy swoich. :)
 
 
jj 
Gollum


Posty: 19
Skąd: 100l
Wysłany: 26 Lutego 2006, 15:40   

PO CO KTOŚ PRZENIÓSŁ TEN TEMAT :evil: :?:
 
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Lutego 2006, 15:53   

Ponieważ tutaj się dyskutuje o utworach ludzi publikujących w SFFH. A co to za różnica, czy tu, czy w poprzednim dziale?
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Lutego 2006, 15:54   

jj napisał/a
PO CO KTOŚ PRZENIÓSŁ TEN TEMAT :evil: :?:


Opublikowałeś? To tu jest jego miejsce...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group