Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 4 SFFH

Który z poniższych tekstów uważasz za najlepszy i dlaczego?
Adam Cebula - Trochę czasu dla czasu
16%
 16%  [ 6 ]
Romuald Pawlak - Pięściaki w rzece czasu
32%
 32%  [ 12 ]
Grzegorz Senda - Nowe oblicze Harry'ego P.
29%
 29%  [ 11 ]
Urbi & Orbi - Czerwone wróżby
21%
 21%  [ 8 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Marca 2006, 09:54   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Romek P. już prawie łeb w łeb z Grzegorzem S.! Romek, Romek!


O! Ale sam na siebie głosu nie oddam przecież :)

Przegrać z HP nie wstyd :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 9 Marca 2006, 11:40   

Pocieszę: przegrywasz z GS właściwie :)
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Marca 2006, 11:54   

Taclem napisał/a
Pocieszę: przegrywasz z GS właściwie :)


Eeee tam, jak właściwie jak niewłaściwie :) byśmy zobaczylibyśmy, co by sie działo, gdyby napisał o porażającej wymowie powieści Janka Piprztykały ze wsi Borcug Dolny, któren to Piprztykała lyteracko zasadził się na sołtysa :)
(Co nie zmienia faktu, że tekst popełnił Grzesiek zmuszający do przemyślenia stanowiska, a to niemało.)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 9 Marca 2006, 15:03   

Zagłosowałam przed chwilą na Romka, bo po raz kolejny jego tekst to prawdziwy: ironiczny i pobudzający do zastanowienia się felieton, na równym, bardzo dobrym poziomie. Tekst o Harrym powiem szczerze, mnie nie zainteresował. A drugi utwór o czasie jest bardzo dobry, ale nie wniósł nic nowego do tego, co już czytałam w wielu książkach i artykułach na temat czasu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marca 2006, 15:48   

No wielkie dzięki, serio, serio. Zaraz trzydzieści opinii będzie o publicystyce. I wynik przyprawia o drżenie serca. Kto wygra, kto wygra? twój głos może zadecydować.
 
 
Cavek 
Jaskier


Posty: 55
Skąd: Chełm
Wysłany: 9 Marca 2006, 17:47   

Senda i Harry P. - Dla mnie rewelacja, dawno nie czytalem nic rownie dobrego z publicystyki. Trafne spostrzezenia, madre wnioski. Watpie zeby predko cos rownie mocno mi sie spodobalo w tym dziale SFF&H. :bravo :bravo i jeszcze raz :bravo
_________________
"I have died so little today, friend, forgive me" ~Thomas Lux
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marca 2006, 18:09   

Zaskoczymy cię z pewnością :-) Dzięki za głos, zapraszam kolejnych recenzentów.
 
 
Chris R. 
Tom Bombadil


Posty: 35
Skąd: Racoon City
Wysłany: 9 Marca 2006, 20:07   

Zagłosowałem na Romka P.

Baron jest dla mnie za naukowy, Urbi & Orbi po prostu mnie nudzą, a Grzegorz S. debiutuje rewelacyjne, ale poczekam na jego inne felietony. Pawlak jest akurat w sam raz.
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 9 Marca 2006, 20:23   

I znowu mamy remis! Panowie i panie, finał ankiety już się zbliża a wciąz nie ma pewnego faworyta. Wszystko może się jeszcze zdarzyć!
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 9 Marca 2006, 20:27   

Emocje! Ach te emocje! :lol:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marca 2006, 21:16   

Chris R. napisał/a
Zagłosowałem na Romka P.

Baron jest dla mnie za naukowy, Urbi & Orbi po prostu mnie nudzą, a Grzegorz S. debiutuje rewelacyjne, ale poczekam na jego inne felietony. Pawlak jest akurat w sam raz.


możesz długo czekać :-) W Blasku fantastycznym chcę pokazywac nowe nazwiska. Wszystko będzie zależało od jakosci tekstu prezentowanego. ale przyznac trzeba, że Arlon wszedł na ring pewnie. Chyba zrobie podsumowanie rodem z wrestlingu :-)
 
 
Nyala 
Frodo Baggins


Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Marca 2006, 22:16   

Oj, trudny wybór... Dlaczego można głosować tylko na jeden felieton? :wink: Zagłosowałam na "Czerwone wróżby", bo bardzo mnie zainteresował temat. Nie powiem jednak, że jest to w pełni zdecydowany głos... :roll:
_________________
O Fortuna,
velut luna
statu variabilis
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marca 2006, 22:29   

Dlatego, że w połowie głosowania cięzko zmieniac zasady, ale nastepnym razem dam mozliwośc oddania dwóch głosów.
 
 
Nyala 
Frodo Baggins


Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Marca 2006, 22:53   

To super! Jeśli przy tym publicystyka będzie na zbliżonym poziomie, to będzie mniej wyrzutów sumienia przy oddawaniu głosów w ankiecie. ;)
_________________
O Fortuna,
velut luna
statu variabilis
 
 
 
Selithira 
Connor MacLeod


Posty: 1571
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 9 Marca 2006, 23:00   

Głos na "Pięściaki w rzece czasu". Za to porównanie pięściaka z telefonem komórkowym :D I dlatego, że dopiero teraz zorientowałam się, iż różnica pomiędzy dziesięcioma tysiącami i milionem lat dla człowieka właściwie nie istnieje...
_________________
Wiedźma wie wszystko!!!
----------------------------------------------------
"Dobra zła droga nie jest zła." - koVaal :D
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Marca 2006, 23:57   

ojej... hehe... ale się narobiło :oops: chciałem na U&O a wypadło na Romka - eh, ta siła sugestii :D
Zasadnicz poziom publicystyki mnie nie zachwycił. Tzn. poziom sam w sobi był jak zwykle wysoki ale wszystkie felietony mnie znudziły... na pewno nie zagłosowałbym na Sendę z prostej przyczyny - jego felieton przefrunął obok mnie nie wywołując żadnej reakcji. Nie interesuje mnie HP ani co się z nim dzieje. Nie jestem też na bieżąco z resztą tekstów. A czy powstaje jakiś nowy trend? może. Teraz mnie to zbytnio nie obchodzi. Co innego w przypadku U&O - tu chłopaki odwalili kawał niezłej roboty, choć, jak wspomniałem, i ich felieton mnie znudził - jednak była to jakaś porcja historii Polski...
A reszta - wybaczcie Romku i Baronie - jakoś nawet nie zapamiętałem :/
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 10 Marca 2006, 08:51   

Dunadan napisał/a
ojej... hehe... ale się narobiło Embarassed chciałem na U&O a wypadło na Romka - eh, ta siła sugestii Very Happy


No i to byl wlasnie moj glowny powod, dla ktorego chcialem tajnego glosowania. Przy nastepnym numerze oddam moj glos pod koniec glosowania, moze bede w ten sposob w stanie wplynac na pozycje tekstu w rankingu. :roll:
Dun sie przyznal, pytanie tylko, czy tylko on tak zrobil.
Tak, wiem, zabawa, ale jakos tak... czuje sie oszukany :wink:
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 10 Marca 2006, 09:57   

sulka napisał/a
Dun sie przyznal, pytanie tylko, czy tylko on tak zrobil.
Tak, wiem, zabawa, ale jakos tak... czuje sie oszukany

No to ja też się przyznaje, choćbym zapierał się wewnętrznie, to wyniki głosowań co najmniej skłaniają mnie do ponownego przemyślenia swoich typowań, dlatego staram się głosować jak najwcześniej. Może to zasłanianie wyników do czsu zakończenia akcji nie było takm głupim pomysłem?
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 10 Marca 2006, 13:25   

Ja wyboru dokonałem zanim wszedłem na ten wątek. Tak samo robię i z Tekstem numeru - najpierw decyduję, potem piszę swoje zdanie i głosuję a dopiero na końcu czytam posty coby się nie sugerować. Wyniki ankiety mogą być jawne, byle czytelnicy potrafili okiełznać swoją ciekawość :)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Cavek 
Jaskier


Posty: 55
Skąd: Chełm
Wysłany: 10 Marca 2006, 15:17   

Szokuja mnie glosy ze Urbi & Orbi -" Czerwone wróżby" - "to jednak historia" albo za dużo historii itp. jakby historia to bylo cos zlego. Cos strasznego jakie kompleksy wobec tej najciekawszej z nauk powynosili ludzie ze szkol :evil: Urbi & Orbi mam nadzieje ze od nastepnego numeru bedzie mozna glosowac na 2 teksty publicystyczne i bede mogl Was :arrow: nagradzac glosami
_________________
"I have died so little today, friend, forgive me" ~Thomas Lux
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Marca 2006, 15:33   

Cavek napisał/a
Szokuja mnie glosy ze Urbi & Orbi - Czerwone wróżby - to jednak historia albo za dużo historii itp. jakby historia to bylo cos zlego. Cos strasznego jakie kompleksy wobec tej najciekawszej z nauk powynosili ludzie ze szkol :evil:


Popieram rehabilitację historii, choć niekoniecznie jest to najciekawsza, bo takich gałęzi nauki jest wiele, dla każdego inna :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 10 Marca 2006, 17:33   

Cavek napisał/a
Szokuja mnie glosy ze Urbi & Orbi - Czerwone wróżby - to jednak historia albo za dużo historii itp. jakby historia to bylo cos zlego. Cos strasznego jakie kompleksy wobec tej najciekawszej z nauk powynosili ludzie ze szkol :evil: Urbi & Orbi mam nadzieje ze od nastepnego numeru bedzie mozna glosowac na 2 teksty publicystyczne i bede mogl Was :arrow: nagradzac glosami


To uogólnienie, ludzie ze szkół wynoszą wiele kompleksów, a chociażby na przykład względem matematyki, fizyki (co widać również tutaj w ocenie felietonu Cebuli). I zgadzam się z Romkiem, jest dużo ciekawych dziedzin nauki (w tym historia również), a nowe specjalizacje wciąż powstają. Chyba jednak już tak będzie, że im większa specjalizacja, tym dla jednych coś będzie nieciekawe lub za dużo, a dla innych za mało. Dlatego na razie dobrze się dzieje, że raz tu na forum prowadzą teksty historyczne, innym razem bardziej ścisłe, czy też o nucie filozoficznej ;)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 10 Marca 2006, 19:47   

Wiedźma napisał/a
Dlatego na razie dobrze się dzieje, że raz tu na forum prowadzą teksty historyczne, innym razem bardziej ścisłe, czy też o nucie filozoficznej ;)

Zgadzam się w 100%. Sęk w tym, by felietony i artykuły w SFFH różniły się tematyką. Tym razem w ankiecie na prowadzeniu teksty bardziej humanistyczne; następnym przodować mogą ścisłe. W różnorodnej ofercie dla czytelnika siła :)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Marca 2006, 09:51   

sulka napisał/a

No i to byl wlasnie moj glowny powod, dla ktorego chcialem tajnego glosowania. Przy nastepnym numerze oddam moj glos pod koniec glosowania, moze bede w ten sposob w stanie wplynac na pozycje tekstu w rankingu. :roll:
Dun sie przyznal, pytanie tylko, czy tylko on tak zrobil.
Tak, wiem, zabawa, ale jakos tak... czuje sie oszukany :wink:


No moze się ciut źle wyraziłem... całą dyskusję na temat publicystyki w 4-tym numerze sledziłęm bardzo, ale to bardzo pobieżnie. Wiedziałem tylko że jest jakaś tam zacięta rywalizacja ale nawet nie wiedziałem pomiędzy kim - nie mam po prostu czasu na czytanie całego forum - duuużo tekstu tworzycie, towarzysze :)
Chodzi o to że... wybaczcie Romku i U&O ale... no mylicie mi się :D ciągle kojarzę jednych z drugim i na odwrót :) nie mam pojęcia jak to mozliwe...
No, ale to juz nie ważne - głos w sumie nie stracony bo i na Romka mógłbym chyba zagłosować, nie było źle...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Marca 2006, 00:53   

Łukasz Orbitowski Jarosław Urbaniuk
Jestem na tyle inteligentna, że rozumiem czytane teksty. Jednak nie zawsze potrafię zrozumieć po co napisane zostały. W tym przypadku nawet opary siarki by mi nie pomogły. :?

Romuald Pawlak
Lotem koszącym przeciągnął po temacie - równie dobrze mógł wysłać SMS. Szkoda. :(

Grzegorz Senda
Jeszcze jeden rozsądny głos. Szkoda tylko, że tak późno zauważono i zaczęto analizować potteryzm, który zdążył w międzyczasie wsączyć antywzorce w niejeden młody umysł. Teraz jestem już dużą dziewczynką, ale przed sięgnięciem po pierwsze tomy ustrzegła mnie wyłącznie wrodzona niechęć do nachalnej propagandy. Grzegorz Sendę popieram - HP to nie jest dobra lektura. Na ewentualne zarzuty „nie czytałaś więc nie wiesz” zawsze i niezmiennie odpowiem „nie czytałam i nie chcę wiedzieć”. :)

Adam Cebula
Większość kobiet upływu czasu woli nie dostrzegać i ja nie jestem wyjątkiem. Natomiast pomiar czasu, cóż mój zegarek ma jedną cyferkę, dwie wskazówki i wielką zaletę - jest śliczny – to mi w zupełności wystarcza.



Głos dostaje Adam Cebula za solidne podejście do tematu. Widać od razu, że się człowiek napracował i mimo mojego uszczypliwego komentarza bardzo polecam. :bravo
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Marca 2006, 09:50   

Emilia napisał/a
Romuald Pawlak
Lotem koszącym przeciągnął po temacie - równie dobrze mógł wysłać SMS. Szkoda. :(


Cóż, kajam się, i w celu zrekompensowania Ci tego SMSa daję
smaczny link na doniesienie o kolejnej planecie (chyba) typu ziemskiego.
Inna sprawa, że jakbym chciał wyjść poza formułę felietonu, to dostałabyś min. 30 stron maszynopisu, to rzetelnie wspomnieć o tym i owym... książkę trza napisać :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 14 Marca 2006, 11:59   

Romek P. napisał/a
smaczny link na doniesienie o kolejnej planecie (chyba) typu ziemskiego.


Chyba czas robic zaklady kiedy zostanie odkryta pierwsza planeta typu ziemskiego ( bez chyba), spelniajaca warunki do kolonizacji, czyli posiadajaca sesowna atmosfere, oceany itd.?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Marca 2006, 12:11   

Rodion napisał/a
Romek P. napisał/a
smaczny link na doniesienie o kolejnej planecie (chyba) typu ziemskiego.


Chyba czas robic zaklady kiedy zostanie odkryta pierwsza planeta typu ziemskiego ( bez chyba), spelniajaca warunki do kolonizacji, czyli posiadajaca sesowna atmosfere, oceany itd.?


Moim zdaniem, max 15 lat. A mniej, jeżeli w 2012-1014 zostanie wyniesiony specjalny teleskop do poszukiwania takich planetek (on się chyba nawet tak nazywa, Planet Finder coś tam coś tam).
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marca 2006, 12:18   

I tak tam nie dolecimy :-)
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Marca 2006, 12:24   

NURS napisał/a
I tak tam nie dolecimy :-)


My to raczej nie. Ale ludzie kiedyś - nie sposób wykluczyć.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group