Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nas widzą ...
Autor Wiadomość
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 8 Lutego 2006, 08:46   Jak nas widzą ...

Nie wiem było, czy nie było (w razie czego tnij Loganie) ale czasami spotykam się z opiniami nt SF tu i ówdzie i dosyć ciekawy jest sposób postrzegania pisma. Wziąłem teraz do ręki wydanie "Oferta prasowa" - prasa w prenumeracie informator Ruchu II kwartał 2006 - co by zamówić parę tytułów do firmy. Z ciekawości zerkam czy jest SFFIH. Jest. W dziale "Czasopisma Sensacyjne i Obyczajowe". Między Detektywem, Kobrą, Sukcesy i Porażki, Twoje Imperium i Życie na Gorąco. Czy ktoś coś z tego rozumie :shock: :?: :shock:
Dla porównania Nowa Fantastyka znajduje się w dziale Fantastyka. Tyle, że zaraz po Peep Show :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Lutego 2006, 08:57   

No do dodałeś NURSowi roboty.... pewnie będzie prostował. Może wsadzi do sensacyjnych ze względu na słówko "Horror". Chyba bym wolał żeby leżało koło Peep Show - większa szansa że ktoś zwróci uwagę :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Lutego 2006, 10:50   

Ano trzeba będzie, ale z kolei koło Peep Show, żebym lezął. Za stary jestem na takie numery :-) I za blady...
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Lutego 2006, 11:16   

mawete napisał/a
Chyba bym wolał żeby leżało koło Peep Show - większa szansa że ktoś zwróci uwagę Mr. Green


Jak widać po okladce numeru styczniowego, pierwsze kroki w tym kierunku zostaly już poczynione. :mrgreen:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 8 Lutego 2006, 11:31   

Przez kilka (a nawet kilkanaście) lat kupowałam co miesiąc NF, nieco rzadziej SF i MF i zawsze dużo frajdy sprawiało mi znajdowanie pisemek na półkach - najczęściej leżały w dziale "hobby", czasem "literatura" , ale zdarzały się także w dziale "wiedza i nauka" albo "czasopisma dla panów" .
Podejrzewam że zaszeregowanie pisma zależało wyłącznie od decyzji pracownika który układał to na półkach :)

I jeszcze jedno - rzadko te trzy pisma znajdowały się w jednym dziale. :)
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Lutego 2006, 11:36   

Ja przez baaaardzo dlugi czas kupujac SF, czy szukajac fantastyki ogolnie szukalem tylko w malych kioskach, ktore maja mocno ograniczona witrynke, bo w Empiku nie szlo kompletnie znalezc takiego dzialu, a pisma byly porozwalane tak jak pisze Lu; po hobby, i innych takich, ale nigdy dwa razy w tym samym miejscu. Teraz jest juz lepiej, ale w zasadzie kupuje najczesciej w InMedio, albo w Geanie w nowym Empiku, tam maja wystawke pism w sensowny sposob rozwiazana i rzeczywiscie fantastyke daja w kupie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 8 Lutego 2006, 11:37   

To i tak małe problemy, w porównaniu z tymi, jakie sprzedający mieli z identyfikacją niektórych czasopism komputerowych.... Secret Service się przypomina...

A tak szczerze - ciekawe JAKI tytuł musiałby mieć magazyn 'dla nas' (fantastów), żeby trafić w dział 'fantastyka' :-) skoro SFFH to niewystarczająca nazwa.... może wydrukujcie ją dwa razy na okładce? Duże litery? Czerwono-żółto? Agresywny zapach farby drukarskiej?
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Lutego 2006, 11:50   

Myślę, że nawet gdybym napisał zamiast tytułu: Połóż to pismo w dziale fantastyka, to by kładli gdzie indziej :-)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 8 Lutego 2006, 11:56   

A gdyby tak było napisane: "Pod żadnym pozorem nie kłaść w dziale Fantastyka"?
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Lutego 2006, 12:00   

Mysle, ze NURS musialby dokonac jeszcze jednej korekty tytulu i zmienic go na UFO Science Fiction Fantasy i Horror (gdzie UFO byloby najwiekszymi literami). I wtedy pewnie trafiloby tam gdzie trzeba :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 8 Lutego 2006, 12:02   

Przypomina mi się jak to kiedys byłem na spotkaniu z przedstawicielami wydawnictwa MAG i jak to mówili czemu zrezygnowali z tych zajefajnych okładek. Okazało się, że zdecydowana większość tych pozycji lądowała w działe "Ezoteryka i wiedza tajemna" lub pokrewnych.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 8 Lutego 2006, 13:52   

count napisał/a
Ja przez baaaardzo dlugi czas kupujac SF, czy szukajac fantastyki ogolnie szukalem tylko w malych kioskach, ktore maja mocno ograniczona witrynke, bo w Empiku nie szlo kompletnie znalezc takiego dzialu,

Jak sobie myślę, że w Empiku SFFH leży w dziale "Dla dzieci i młodzieży" pomiędzy czasopismem "Witch" a "Bravo" oraz między "Heavy Metalem" a "Wiktorem Junior", gdzieniegdzie przetykane "Kaczorem Donaldem" i mangami oraz ofertą szkół policealnych na najbliższy rok, to sobie myślę, że sztuka klasyfikacji i segregacji pozostaje poza moim pojmowaniem.

A w małych kioskach często wygląda to tak:
Ja: Jest "Science Fiction"?
Sprzedawca: :?: A co to w ogóle jest?
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 8 Lutego 2006, 14:00   

Bo widzisz Anko - trzeba sobie takiego sprzedawcę ułozyć. Ja wchodzę do pewnego saloniku i pani na wejsciu mówi: "już jest!" albo "jeszcze nie ma..."
Kiedyś się nadziałem, dokłądnie zrobiłem sobie nadzieję. Otóż w kiosku przemknęło mi przez oczy czasopismo... no i w tytule było "...-fiction" - pomyslełm: choroba, nowy SyFek wyszedł! Tyle to było "Sex-fiction"...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Lutego 2006, 14:34   

W Lublinie ostatnio leżał w Hobby.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 8 Lutego 2006, 14:39   

Dunadan napisał/a
Bo widzisz Anko - trzeba sobie takiego sprzedawcę ułozyć. Ja wchodzę do pewnego saloniku i pani na wejsciu mówi: już jest! albo jeszcze nie ma...
E, tam, aż takim społecznikiem nie jestem, żeby wszystkich nawracać... Mam namierzonych parę kiosków, w których wiem, że dostają - i skojarzą. A tych przypadkowych, gdzie czasem wstępuję, jak mi po drodze, to i tak nie mam do czego przyzwyczajać. Ale doprawdy - co to za czasy, żeby sprzedawca nie znał własnego towaru... :roll:

Dunadan napisał/a
Tyle to było Sex-fiction...
:lol: Sądzę, że to było coś spod znaku "120 cm w biuście" albo inne takie fiction... :mrgreen:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Lutego 2006, 16:12   

anko, za duzo tego wszystkiego jest. a oni niekoniecznie musza byc fanami fantastyki. a jak ktoś nie jest, to dla niego taki sam cud, jak przegląd speleologiczny :-)
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 8 Lutego 2006, 16:29   

NURS napisał/a
anko, za duzo tego wszystkiego jest. a oni niekoniecznie musza byc fanami fantastyki.
Nie no, w spożywczaku sprzedawca też nie musi być fanem i keczupu, i rolmopsa, i bakłażana, i jogurtu niskotłuszczowego. Ale jak klient poprosi, to oczekuje, że sprzedawca mu wskaże, co gdzie leży albo z półki poda, jak sklep nie-samoobsługowy.
A poza tym, niedługo usprawiedliwisz nawet to, że SFFH normalnie w kioskach nie ma. :shock: Albo jest, tylko na dnie pryzmy, a sprzedawca nawet nie wie, że jednak SFFH ma. :(
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 8 Lutego 2006, 16:59   

Anko napisał/a
Albo jest, tylko na dnie pryzmy, a sprzedawca nawet nie wie, że jednak SFFH ma.


U mnie na zadupiu był swego czasu kiosk, który sprowadzał SF (jeszcze bez literek). W kiosku tym pracowały dwie sprzedawczynie, stara i młoda. U młodej można było normalnie nabyć magazyn, stara zarzekała się, że "nic takiego nie sprowadza". Jak przekonywałem, że miesiąc temu jednak tu kupowałem, zaczynała się drzeć, że przecież nie jest idiotką i wie, co mówi. Nastepnego dnia był dyżur młodej... i kupowałem SF.
Takie tam małomiasteczkowe ciekawostki 8) .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Lutego 2006, 18:12   

Piotrek Rogoża napisał/a
stara zarzekała się, że nic takiego nie sprowadza

Pewnie wymawiałeś z angielska, a trzeba było "s-c-j-e-n-c-e f-i-c-t-j-o-n".
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Lutego 2006, 19:28   

Piotrek Rogoża: i co masz dalej problemy z kupieniem?
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 8 Lutego 2006, 19:33   

Piech napisał/a
Pewnie wymawiałeś z angielska, a trzeba było s-c-j-e-n-c-e f-i-c-t-j-o-n.


8)

mawete napisał/a
Piotrek Rogoża: i co masz dalej problemy z kupieniem?


Owszem. Nawet moi ludzie we Wrocławiu mają problem - ostatnio zakup uniemożliwiła... białoruska opozycja. Akurat obsiedli empik. I nie mówicie mi, że to nie jest hardkorowe.
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Lutego 2006, 20:00   

Nie, ale jest prosty sposób o którym już wielokrotnie mówiłem... podać kioskarzowi nry ISBN I ISSN nie powinien mieć ŻADNYCH problemów z zamówieniem w centrali - ja tak zrobiłem i mam pod domem... :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Lutego 2006, 20:06   

Piotrek Rogoża napisał/a
Piech napisał/a
Pewnie wymawiałeś z angielska, a trzeba było s-c-j-e-n-c-e f-i-c-t-j-o-n.


8)

mawete napisał/a
Piotrek Rogoża: i co masz dalej problemy z kupieniem?


Owszem. Nawet moi ludzie we Wrocławiu mają problem - ostatnio zakup uniemożliwiła... białoruska opozycja. Akurat obsiedli empik. I nie mówicie mi, że to nie jest hardkorowe.


Obok empiku jest księgarenka pod plafonem a tam miły pan ma SFFH wcześniej, niz kioski. Ludu twierdzy! dymaj tam, zamiast dymac gdzie indziej! dymanie na prózno, skraca żyćie :-)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 8 Lutego 2006, 22:36   

count napisał/a
Mysle, ze NURS musialby dokonac jeszcze jednej korekty tytulu i zmienic go na UFO Science Fiction Fantasy i Horror (gdzie UFO byloby najwiekszymi literami). I wtedy pewnie trafiloby tam gdzie trzeba :)

:lol: :lol: :lol:

Ja problemu nie mam, odkąd w B-B powstał Empik z prawdziwego zdarzenia :D Wcześniej stres związany z zagadywanierm kolejnych kioskarzy o NF, SF i Fenixa przyprawiał mnie o palpitacje, zwłaszcza po tym, jak splajtował stary kiosk, gdzie Fenixa wąsaty kioskarz wystawiał na środku frontowej szyby, i otwarto bajerancki pawilonik ze zdziwioną panią :( Stare dzieje, dziś w Empiku SFFH sąsiaduje z NF i MF :roll: Nazwy działu nie pamiętam, ale obok leżą pisma o grach i komputerach - nie tak tragicznie 8)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Lutego 2006, 10:43   

Cholera, jak ja nie lubię takiej partyzantki, latać i szukać po całym mieście.... Chyba "Ruch", "Kolporter" i inni biorą pieniądze za rozprowadzanie danego tytułu - powinno im chociaż trochę zależeć na tym żeby był dostepny.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Lutego 2006, 13:19   

mawete, znasz te firmy, to moloch, wrzucasz z jednej strony, z drugiej wypada. Zero reakcji na takim poziomie.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Lutego 2006, 13:23   

NURS: znam i szlag mnie trafia, że wydawca nie może praktycznie nic zrobić.... ja nie mówię, że Ty coś źle robisz.... po prostu mnie szlag trafia na "paniusie" które siedzą, biorą kasę i nic nie potrafią załatwić... a jak wiesz poznałem to w praktyce... :x

/edit: ito hest piepr*zona partyzantka, bo sprzedaż mogła by być dużo wyższa, ale rozbija się o rozprowadzanie... jak nie wiadomo, że coś można kupić to się nie kupi... jeśli nawet osoby zainteresowane mają problem z kupnem, to co z resztą?
 
 
RodaN 
Tom Bombadil

Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2009, 16:51   

A wystarczy prosta funkcja-Prenumerata :)
_________________
Fabryka Słów najlepszym wydawnictwem wszechczasów forever :) :)
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2009, 17:27   

RodaN: nie zauważyłeś zmiany wydawcy? :shock:
a po drugie poczytaj wątki dotyczące prenumeraty.
I taka delikatna rada - najpierw czytaj potem się wypowiadaj.
Za Fidelem: "to się nazywa..." :mrgreen:
 
 
RodaN 
Tom Bombadil

Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2009, 22:24   

nie no tak jakos teraz skojarzylem ze ostatni post to z 2006 roku :mrgreen:
_________________
Fabryka Słów najlepszym wydawnictwem wszechczasów forever :) :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group