Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co ciekawego u konkurencji słychać?

Czy czytasz inne "lub" czasopisma o tematyce fantastycznej?
NF
54%
 54%  [ 127 ]
MF
17%
 17%  [ 42 ]
Fantazma
2%
 2%  [ 6 ]
Ha'art
0%
 0%  [ 1 ]
Lampa
2%
 2%  [ 7 ]
Nie czytam
21%
 21%  [ 51 ]
Głosowań: 186
Wszystkich Głosów: 234

Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Lutego 2006, 09:50   Co ciekawego u konkurencji słychać?

UWAGA!! Ankieta wielokrotnego wyboru!! - moeższ wybrać więcej niż jedną odpowiedź!

Jak sama nazwa wskazuje możemy się tu podzielić wiadomościami co ciekawego słychać u konkurencji. W zaprzyjaźnionych, lubianych, czytanych. Periodykach, miesięcznikach, tygodnikach. Oczywiście tych związanych z szeroko rozumianą fantastyką. Starałem się zrobić ankietę wielokrotnego wyboru - zobaczymy czy mi się udało. Oczywiście w ankiecie nie umieściłem SFFiH zakładając, że skoro jesteśmy na tym forum to czytamy o czasopismo. Zapraszam.

ps. chyba się udało z tą ankietą... oczywiście nie trzeba wybierać 5-ciu

//edit: dopisana pierwsza linijka.
Ostatnio zmieniony przez mawete 5 Lutego 2006, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Lutego 2006, 09:58   

To może ja zacznę... Po ostatnich zmianach w "NF" - odejściu Błażeja Dzikowskiego (Goldmunda) i Objęcia działu publicystyki przez Jerzego Rzymowskiego (JeRzy) - szykują się następne . O ile wiem nowym rednaczem ma zostać wydawca - Maciej Makowski.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lutego 2006, 11:08   

mawete, brakuje jednego jeszcze pola wyboru - 'nie".

Nie czytam żadnych innych czasopism z tekstami sf, ale często zaglądam na forum NF. Stamtąd też wiem, że w ostatnim numerze NUMP zamieścił opowiadanie które wywołało bardzo duże kontrowersje. Po weekendzie ma się w jego sprawie wypowiedzieć sam NUMP. Poczytam z ciekawością.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Lutego 2006, 11:35   

Logan: a wiesz, że nawet nie pomyślałem o opcji "nie"... :mrgreen: Jeśli możesz to dopisz ją, przy ankiecie wielokrotnego wyboeru nie powinno to zniekształcić wyników.
Chodzi Ci o "Szamankę" - dawno nie czytałem tak słabego opowiadania... i z tego co wiem użytkownikom fNF się również nie podobało...
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Lutego 2006, 12:48   

no takoz i ja nie czytam. Próbowałem zacząć czytać NF. Spodobało mi się nawet w momencie kiedy dali Legendę GINa... potem czytałęm gdy prowadziłem audycję radiową - dostawałem za darmo :D tyle ze pdoczas eterowych recenzji musiałem spoooro narzekać - głównie na publicystykę. Opowiadania jeszcze by uszły, znalazłem kilka ciekawych ale ta publicystyka... ehh.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 5 Lutego 2006, 20:18   

Dunadan napisał/a
no takoz i ja nie czytam. Próbowałem zacząć czytać NF.


Cóż, mój kolega-miłośnik NF próbował mnie do tego czasopisma przekonać. (To było tak w okolicy "końca wieku" - bo jeszcze byłam w szkole średniej) Pożyczyłam parę numerów, ale zamieszczane tam teksty nie przypadły mi do gustu. Nawet kupiłam "na próbę" jeden numer NF - taki z wielkim napisem na okładce "tekst roku" czy tam "odkrycie sezonu" - wiecie, coś w tym klimacie. I ten tekst wg mnie był kompletnym bełkotem! Odtąd trzymam się z dala od NF. Można to zrzucić na moje niezrozumienie sztuki wyższej i plebejski gust. :lol:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lutego 2006, 22:00   

Nie tylko "Szamanka" jest słaba. "Malucha" też nie zostanie moim ulubionym opowiadaniem. Co to, czy ja mam osiem lat żeby takie bajki i klechdy czytać?
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Lutego 2006, 22:08   

"NF" to totalne dno teraz. Nie wzialbym tego nawet za darmo. Jak nie głowny nurt ktory Parowski na sile wciska do fantastyki, to jakies smieszne teksty niekochanej nastolatki plus zapacknie grafika. Dziekuje za takie cos.
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lutego 2006, 22:11   

Ja kupowałam NF przez jakieś dwa lata. Niestety, przestała mi odpowiadać formuła tego pisma. Raz, recenzje filmowe z duużą ilością nikomu niepotrzebnych zdjęć (po kilka stron). Dwa, opowiadania coraz słabsze, mało polskich. Trzy, ta publicystyka... Silverberg jako publicysta zupełnie się moim zdaniem nie sprawdził! Flaki z olejem, okraszone przechwałkami i jakimiś anegdotkami interesującymi może jedynie dla jego krewnych. :| Ostatnio namyślam się, czy nie kupić jednego numeru na próbę, bo przestałam kupować jakieś półtora roku temu. Zmieniło się coś na korzyść, może ktoś wie?
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Lutego 2006, 22:23   

Miria napisał/a
Ja kupowałam NF przez jakieś dwa lata. Niestety, przestała mi odpowiadać formuła tego pisma. Raz, recenzje filmowe z duużą ilością nikomu niepotrzebnych zdjęć (po kilka stron). Dwa, opowiadania coraz słabsze, mało polskich. Trzy, ta publicystyka... Silverberg jako publicysta zupełnie się moim zdaniem nie sprawdził! Flaki z olejem, okraszone przechwałkami i jakimiś anegdotkami interesującymi może jedynie dla jego krewnych. :| Ostatnio namyślam się, czy nie kupić jednego numeru na próbę, bo przestałam kupować jakieś półtora roku temu. Zmieniło się coś na korzyść, może ktoś wie?


Niespecjalnie. Nadal to pismo bardziej do ogladania niz do czytania. Stanowczo odradzam kupno.
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lutego 2006, 22:26   

Cóż, w każdym razię dziękuję za opinię. Szkoda... :(
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 5 Lutego 2006, 22:32   

Nie rozumiem Waszych utyskiwań. Tak mały jest wybór prasy fantastycznej, że na tle Fantazmy i innych Ha'art NF prezentuje się na prawdę nieźle. Owszem, zdarzają się numery słabsze i wpadki permanentne, ale można trafić na naprawdę dobre opowiadanie - nie tak dawno w odcinkach publikowany był "Zapach szkła" (...eee... właśnie się zreflektowałam ze "niedawno" to znaczy jakieś trzy lata temu, ale powieśc jest tak dobra i tak zapada w pamięc że mam wrazenie jakbym wczoraj czytała ) , a w numerze styczniowym zamieszczono na prawdę rewelacyjne opowiadanie Mgdaleny Kozak. Publicystyka nieco kuleje (muszę przyznać że SFFiH ma lepszą), ale i tam trafiają się czasem perełki.

Podsumowując: uważam że zarówno w NF i w SFFiH trafiają się wpadki, ale w każdym numerze można znaleźc coś dla siebie. A jeśli zaczynam czytać opowiadanie, czy jakikolwiek inny tekst, i stwierdzam po chwili że jest słaby, albo ze mnie kompletnie nie interesuje - po prostu odpuszczam sobie. Przecież nikt nie każe mi tego czytać! Może dlatego właśnie wynoszę ogólnie dobre wrazenie po skończeniu numeru - nie morduję się na słabszych tekstach, to i utyskiwać nie mam na co.
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lutego 2006, 22:44   

Tak, ale jednak płacę jakieś pieniądze za pismo, a jedno opko nie jest warte ceny całego numeru. Co do "Zapachu szkła" się zgodzę, ale to było dawno, wtedy jeszcze kupowałam. To oczywiste, że nie jest tak, że w SFFH są same świetne teksty a w NF same gnioty. Ale jest różnica (a raczej była, bo jak już pisałam, nie wiem, jak to teraz wygląda) w poziomie ogólnej zawartości obu pism i, jeżeli faktycznie nic się nie zmieniło, to nie zamierzam kupować NF. Chociaż dla spokojui sumienia może kupię jeden numer, żeby sprawdzić na własnej skórze, bo tak chyba najlepiej.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lutego 2006, 23:03   

No cóż, Miria. Ja uważam że NF jest świetnym pismem, podobnie jak SFFiH. Ale mają tam teraz swego rodzaju kryzys. Dlatego nie położę kreski na nim. O ile wiem to SFFiH też taki kryzys przechodziło ostatnio. Ale za numer lub dwa pewnie wszystko się ustabilizuje. Taką mam nadzieję. Kilka pism fantastycznych, np Fenix, Sfinks, czy Mangazyn też takie zaszłości miało i dzisiaj niestety już ich nie ma, chociaż słyszałem plotkę, że Jedi, rednacz Mangazynu zbiera nową ekipę i szykuje się do powrotu. Jak chcesz to poczytaj sobie styczniowy numer, może gdzieś go jeszcze znajdziesz. Jest bardzo dobry. A jeśli chcesz mojej rady, czytać czy nie, to spójrz na wynik ankiety Mawete.
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Lutego 2006, 23:15   

To powiedzcie szczerze kiedy ostatni raz w "NF" znalazlo sie opowiadanie, ktore zapamietacie na dluzej?
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lutego 2006, 23:30   

krisu napisał/a
Ale mają tam teraz swego rodzaju kryzys


Nie wiem, może. Ale ten kryzys trwa chyba za długo. Ja cierpliwie kupowałam przez jakiś czas NF, mimo że coraz mniej mi się podobało, bo myślałam - kryzys. Jednak doszłam do wniosku, że jeśli produkt (a pismo tez jest produktem) nie spełnia moich oczekiwań, nie mam powodów dłużej go kupować.

krisu napisał/a
A jeśli chcesz mojej rady, czytać czy nie, to spójrz na wynik ankiety Mawete.


To akurat dla mnie nie jest przekonującym argumentem. Myślę, że wiele osób kupuje NF siłą ropędu, ponieważ niewiele jest czasopism o podobnej tematyce. A może nie. Zreszta nie będę się na razie wypowiadać więcej na ten temat. Przeczytam jeden numer i będę wiedziała, czy warto, czy nie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Lutego 2006, 23:47   

krisu napisał/a
No cóż, Miria. Ja uważam że NF jest świetnym pismem, podobnie jak SFFiH. Ale mają tam teraz swego rodzaju kryzys. Dlatego nie położę kreski na nim. O ile wiem to SFFiH też taki kryzys przechodziło ostatnio.


nie porównuj prosze tych dwóch rzeczy, bo sa całkowicie odmienne. Problem poprzedniego wydawcy polegał na sprawach finansowych spoza pisma.
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 6 Lutego 2006, 00:04   

Formaldehyd napisał/a
To powiedzcie szczerze kiedy ostatni raz w NF znalazlo sie opowiadanie, ktore zapamietacie na dluzej?

Miesiąc temu.
Dodam że numeru lutowego jeszcze nie przeczytałam.
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 6 Lutego 2006, 01:38   

Noo... ja musze tu poprzeć Lu. Teksty literackie trzymały jako taki poziom ( stan na czerweic zszłego roku:D ). Ale Lu, dobre opowiadanie to ciut za mało... nie za taką cenę. Mało czaspoism na rynku? co z tego? są biblioteki...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Lutego 2006, 07:58   

Dunadan: mało niestety tych czasopism... A pierwsze 2 nry NF były lepsze niż wszystko co wydali przez cały ostatni rok. Trochę się boję obecnych zmian w ekipie NF, bo mogą być one początkiem końca, ale jeszcze przynajmniej 2 nry kupię - chcę sam ocenić.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lutego 2006, 09:31   

NURS napisał/a
krisu napisał/a
No cóż, Miria. Ja uważam że NF jest świetnym pismem, podobnie jak SFFiH. Ale mają tam teraz swego rodzaju kryzys. Dlatego nie położę kreski na nim. O ile wiem to SFFiH też taki kryzys przechodziło ostatnio.


nie porównuj prosze tych dwóch rzeczy, bo sa całkowicie odmienne. Problem poprzedniego wydawcy polegał na sprawach finansowych spoza pisma.

A właśnie że będę porównywać. HOUGH!
 
 
Este 
Sky Captain

Posty: 171
Skąd: że znowu
Wysłany: 6 Lutego 2006, 10:52   

Formaldehyd napisał/a
To powiedzcie szczerze kiedy ostatni raz w NF znalazlo sie opowiadanie, ktore zapamietacie na dluzej?

Co za day! E. Dębskiego. Rok chyba 2000. Potem nic. Jeszcze później przestałem prenumerować, kupuję jeden-dwa numery w roku, dla sprawdzenia, czy nie warto zmieniź zdania. I stwierdzam, że szkoda kasy.
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Lutego 2006, 11:01   

Ja nic nie czytam poza SFFiH, bo i tak nie nadążam z czytaniem książek. Ale w pismach pojawiają się opowiadanie, które mogą się potem nie ukazać w postaci książkowej, więc zastanawiam się nad Magazynem Fantastycznym. Warto?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 6 Lutego 2006, 11:09   

Zaznaczyłem, że czytam MF-a, choć nie oznacza, że kupuję każdy. Mam dwa numery, do ostatniego namówili mnie count z Sebastianem Uznańskim, bo było tam jego opowiadanie. Opowiadanie całkiem fajne, szczegóły w wątka Sebastiana. Inne różnie, ale da się czytać. Jedno np. Piskorskiego (tego od Wygnańca), fantasy ale nie lewantyńska. Kupno następnego uzależnione jest od nazwisk w środku.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Lutego 2006, 11:10   

krisu napisał/a
NURS napisał/a
krisu napisał/a
No cóż, Miria. Ja uważam że NF jest świetnym pismem, podobnie jak SFFiH. Ale mają tam teraz swego rodzaju kryzys. Dlatego nie położę kreski na nim. O ile wiem to SFFiH też taki kryzys przechodziło ostatnio.


nie porównuj prosze tych dwóch rzeczy, bo sa całkowicie odmienne. Problem poprzedniego wydawcy polegał na sprawach finansowych spoza pisma.

A właśnie że będę porównywać. HOUGH!


no to porównuj! Ja skazał!*




* Howgh!
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Lutego 2006, 11:17   

krisu napisał/a
słyszałem plotkę, że Jedi, rednacz Mangazynu zbiera nową ekipę i szykuje się do powrotu.
Masz może jakieś dokładniejsze informacje? Bo teraz to już nie ma na rynku żadnego pisma po tym co się wyrabiało w ciągu ostatnich dwóch lat :?
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Lutego 2006, 12:41   

Ja niedawno widziałem Kawai, chyba tak to sie pisało.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Lutego 2006, 14:16   

A ja tam trzymam kciuki za NF. Tak z sentymentu, bo wyrosłem na Fantastyce. Jako 10-letni szczeniak ganiałem za pierwszym nr i nie wyganiałem, tak więc moja kolekcja zaczyna się od nr 2. Pamiętam do tej pory Pieśń dla Llyany. Nie kupuję od chyba trzech lat, bo stwierdziłem, że przestała mi pasować zawartość, a dla jednego czy dwóch tekstów nie będę się wykosztowywał. Obecnie sporadycznie przerzucam w sklepach i do tej pory z trzech lat przestoju w kupowaniu NF nabyłem może ze 4 numery. MF mam za to wszystkie. SFFIH tzresztą też. Jak dla mnie, to jest miejsca na rynku na dwa dobre magazyny i dlatego trzymam kciuki za NF, może wyjdzie z zakrętu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 6 Lutego 2006, 14:21   

Rafał napisał/a
MF mam za to wszystkie. SFFIH tzresztą też.

Rafał napisał/a
Jak dla mnie, to jest miejsca na rynku na dwa dobre magazyny
Wymieniłeś dwa wg Ciebie dobre magazyny i czekasz na trzeci???
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Lutego 2006, 14:28   

gorat napisał/a
Wymieniłeś dwa wg Ciebie dobre magazyny i czekasz na trzeci???



NF wypadła z mojego rynku i czekam na wyrównanie lotów (bo znacznie się obniżyły). Dlatego trzymam kciuki za NF. Mimo, że przestałem kupować, to mam nadzieję, że kiedyś zawartość NF z powrotem mnie zainteresuje, bo obecnie to szkoda gadać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group