Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co ciekawego u konkurencji słychać?

Czy czytasz inne "lub" czasopisma o tematyce fantastycznej?
NF
54%
 54%  [ 127 ]
MF
17%
 17%  [ 42 ]
Fantazma
2%
 2%  [ 6 ]
Ha'art
0%
 0%  [ 1 ]
Lampa
2%
 2%  [ 7 ]
Nie czytam
21%
 21%  [ 51 ]
Głosowań: 186
Wszystkich Głosów: 234

Autor Wiadomość
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 6 Lutego 2006, 16:23   

Miria napisał/a
Jednak doszłam do wniosku, że jeśli produkt (a pismo tez jest produktem) nie spełnia moich oczekiwań, nie mam powodów dłużej go kupować.
Popieram Mirię. Uważam, że nikt nie powinien czuć się winny, że jakiegoś tam pisma nie wspiera. Jest może na odwrót - zdarzają się tacy, co wspierają pismo, kupując je, mimo że dawno przestało tych klientów zadowalać. Robią to z przyzwyczajenia, sentymentu, sympatii do tworzącej pismo ekipy, bo ja wiem? Tym ludziom należą się z pewnością podziękowania od wszystkich tych, którym zależy na istnieniu danego pisma, bo tacy to pismo podtrzymują.
Ale nie ma obowiązku kupowania czegoś, co nam się nie podoba, nieprawdaż? :wink:

NURS napisał/a
Ja niedawno widziałem Kawai,

Kawaii? Ciekawe, bo ja na razie nie widziałam... A dalej w tym wydaniu "dla dzieci"? :?
Cóż, cieszmy się, że są pisma o fantastyce - bo np. pisma o mandze, jak poupadały, to już nie wstały.

Czarny napisał/a
Kupno następnego uzależnione jest od nazwisk w środku.
Hansag się chwalił, że jego tekst ma tam być, o ile dobrze pamiętam.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 6 Lutego 2006, 16:37   

NFowi daję szansę średni raz na dwa lata i za każdym razem stwierdzam "nigdy więcej". Mimo że znajomy jest w redakcji. Środki finansowe mam ograniczone, więc wybieram SFFiH, bo poziom jest dużo wyższy.
Podczytuję też od czasu do czasu (głównie jak jadę pociągiem) MF - może z sentymentu do mojego rodzinnego miasta... Moje ogólne wrażenia z lektury są całkiem dobre.
Czy liczy się też Fahrenheit?
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 6 Lutego 2006, 16:53   

joe_cool napisał/a
Czy liczy się też Fahrenheit


Rozmawiamy raczej o papierze.
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 6 Lutego 2006, 18:11   

Parowski wypowiedzial sie na forum "NF" odnosnie gniota "Szamanka". I jak zwykle irytuje i wymysla ukryte znaczenia tam gdzie ich ewidentnie nie ma. A Forrest gump to przeciez fantastyka... :? :? :? :evil: :|
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Lutego 2006, 19:29   

No i Parowóz się wypowiedział.... a mi "witki" opadły... kto chce niech sobie poszuka.... bo mnie szlag trafił... no żesz kur...a
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 6 Lutego 2006, 19:42   

Niestety nie mogę uznać tej odpowiedzi za zadowalającą. Ludzie postawili cały szereg zarzutów, prawda, że często w dość humorystycznej formie, ale w treści jak najbardziej poważnych. mp odpowiedział im jak zgrai niesfornych uczniaków, którzy nie są w stanie objąć DZIEŁA (caps lock mi się nie zaciął, miało być DZIEŁO).
Tak na dobrą sprawę mp nie odparł ani jednego zarzutu.
:(
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Lutego 2006, 21:56   

NURS napisał/a
Ja niedawno widziałem Kawai, chyba tak to sie pisało.
To oni jeszcze żyją? :shock: Wydawało mi się, że padli jakoś tak niedługo po Mangazynie :? Może to jakiś stary numer był, który się zawieruszył? ;)
Anko napisał/a
Kawaii? Ciekawe, bo ja na razie nie widziałam... A dalej w tym wydaniu dla dzieci? :?
Cóż, cieszmy się, że są pisma o fantastyce - bo np. pisma o mandze, jak poupadały, to już nie wstały.
Oj pamiętam jak się wtedy pogryźli :? A ponieważ miałam dostęp do źródła, to trochę się nasłuchałam :| No ale powstało potem Anime+, które ukazało się raptem raz o ile się nie mylę i to jeszcze w takim nakładzie, że nie byłam w stanie go nabyć :?
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Lutego 2006, 22:22   

A to przepraszam, czasem w Empikach zabytki wystawiają.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lutego 2006, 23:16   

Nivak napisał/a
krisu napisał/a
słyszałem plotkę, że Jedi, rednacz Mangazynu zbiera nową ekipę i szykuje się do powrotu.
Masz może jakieś dokładniejsze informacje? Bo teraz to już nie ma na rynku żadnego pisma po tym co się wyrabiało w ciągu ostatnich dwóch lat :?

Mój brat pisał artykuły najpierw do Kawaii, a potem do Mangazynu, jak nastąpił rozłam . Z tego co wiem to Jedi mailował do starych współpracowników, jakieś pól miesiąca temu. Tyle wiem. Jak będę coś więcej wiedział dam znać.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lutego 2006, 23:21   

Nivak napisał/a
Oj pamiętam jak się wtedy pogryźli

No ja też. Z tego co wiem to Jedi podczas przeprowadzki zabrał ze sobą większość materiałów autorskich i zostawił Kawaii z ręką w nocniku. A to nowe Kawaii widziałem potem, same obrazki, nic do czytania,no cóż...
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Lutego 2006, 23:26   

Dzięki krisu za informacje :) Za te przyszłe też.
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Lutego 2006, 12:39   

Czy ktoś wie może coś wiecej o "Magazynie Fantastycznym"? Jakoś dawno nowego nru nie widziałem, a poprzednie mi się podobały.
 
 
Este 
Sky Captain

Posty: 171
Skąd: że znowu
Wysłany: 7 Lutego 2006, 12:46   

Chodziły słuchy, że będzie pod koniec lutego. Ale już nie pamiętam, gdzie to było.
A swoją drogą, dobrze było, gdyby w końcu przestał być nieregularnikiem. Miał być dwumiesięcznik... A zresztą bycie kwartalnikiem to nie grzech, czego dowodzi przykład paru poważnych pism fantastycznych na Zachodzie.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Lutego 2006, 12:50   

Zgadzam się to nie grzech... ale ja nie mam co czytać... :twisted:
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 7 Lutego 2006, 16:22   

mawete napisał/a
Czy ktoś wie może coś wiecej o Magazynie Fantastycznym?
Spytaj Hansaga, sprawiał wrażenie, jakby wiedział nie tylko w którym MF który jego tekst się ukaże, ale także kiedy kolejny nr MF pojawi się na rynku.

Nivak napisał/a
No ale powstało potem Anime+, które ukazało się raptem raz o ile się nie mylę i to jeszcze w takim nakładzie, że nie byłam w stanie go nabyć
Ha, słyszałam że Empik prawie w ogóle nie przyjął do sprzedaży Anime+, bo mu dawne Mangazyny za długo na półkach zalegały - czyli Empik postawił krechę na mangowcach/animowcach (czy jak ich tam nazwać), ot co.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Lutego 2006, 16:55   

na stronie wydawnictwa jest naklad 15 000, czyli powinno byc dostępne dość szeroko.
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 7 Lutego 2006, 17:37   

Ja sobie kupiłem styczniową NF, narazie sobie badam pisma. Fajnie by było, gdyby SFFH miało większą siłę rażenia, bo w kioskach nie widać. Patrząc choćby na samą oprawę graficzną pisma, jest przyciąganie.
Co do dyskusji o "Szamance", to nawet dla mnie jest widoczne, o czym ta dyskusja na tym etapie jest naprawdę.
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 7 Lutego 2006, 21:51   

kruczywiatr napisał/a

Co do dyskusji o Szamance, to nawet dla mnie jest widoczne, o czym ta dyskusja na tym etapie jest naprawdę.


Ke?
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 7 Lutego 2006, 22:14   

No po takiej zapowiedzi, to znaczy, że o Żydach...
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 7 Lutego 2006, 22:20   

Popraw mnie jeśli się mylę (rzecz ludzka), ale po oświadczeniu MP dyskusja poszła w kierunku doboru opowiadań. Co do "Szamanki", powstało już kilka szalenie drobiazgowych analiz. Tu od samego początku chodziło o dwie sprawy: jakość opowiadania (do SFFH i NF trafiają gorsze, sam kilka popełniłem 8) ) i kryteria, według których tekst poszedł do druku (i ogólnie teksty w NF idą do druku). I chyba ta druga sprawa była/jest ważniejsza i to ona bardziej nurtuje. Ale to moje subiektywne (być może mylne) wrażenie. I ciekawi mnie, czy ta sytuacja zmotywuje debiutantów do wysyłania opowiadań, które mogą być nie idealne, ale fajne, ale autor nie jest w stanie samemu tego ocenić, i opowiadania nie wyśle, bo będzie się obawiał powtórki "Szamanki". Z drugiej strony jest aspekt pozytywny, gdyż pewnie przyjdzie mniej tekstów, za to bardziej dopracowanych (choć różnie to może wyglądać).
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Lutego 2006, 22:22   

Ja zaznaczyłem że nie czytam i że Nową fantastyke.. bo czytałem, ale w tym roku prenumeraty nie przedłuzyłem...
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 8 Lutego 2006, 08:21   

kruczywiatr napisał/a
Popraw mnie jeśli się mylę (rzecz ludzka), ale po oświadczeniu MP dyskusja poszła w kierunku doboru opowiadań. Co do Szamanki, powstało już kilka szalenie drobiazgowych analiz. Tu od samego początku chodziło o dwie sprawy: jakość opowiadania (do SFFH i NF trafiają gorsze, sam kilka popełniłem 8) ) i kryteria, według których tekst poszedł do druku (i ogólnie teksty w NF idą do druku). I chyba ta druga sprawa była/jest ważniejsza i to ona bardziej nurtuje. Ale to moje subiektywne (być może mylne) wrażenie. I ciekawi mnie, czy ta sytuacja zmotywuje debiutantów do wysyłania opowiadań, które mogą być nie idealne, ale fajne, ale autor nie jest w stanie samemu tego ocenić, i opowiadania nie wyśle, bo będzie się obawiał powtórki Szamanki. Z drugiej strony jest aspekt pozytywny, gdyż pewnie przyjdzie mniej tekstów, za to bardziej dopracowanych (choć różnie to może wyglądać).


Coż, co mnie teraz rozwalilo to to, ze tylko utwierdzilem sie w swoich osądach i Parowski okazał sie zupełnie bez klasy. Wolalbym, zeby juz zajał sie ogladaniem filmow fantastycznych w stylu "Forrest Gump" anizeli odpowiadal tak zenujaco na konstruktywna krytyke.
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Lutego 2006, 08:34   

Heh... Formal: a Ty znowu o filmach... :mrgreen: :bravo
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 8 Lutego 2006, 13:33   

Ha, zachęcona wypowiedziami forumowiczów, czułam, że muszę zaglądnąć na forum NF i zapoznać się z dyskusją nt. "Szamanki". I co znalazłam? :mrgreen:
Ano wypowiedź samego MP (choć przez pośrednika, ale co tam :roll: ), z której to wypowiedzi rzucił mi się w oczy pewien cytat:
Cytat
Obrywałem za (...) „Legendę o księciu Vampire”, bo nazwałem tekst debiutem roku.
Klik! :idea: Zaskoczył mi pewien trybik w mózgu. Tak, to było to! Opowiadanie, które nazwałabym raczej bełkotem roku... Nie, nie, nie zamierzam napadać na naczelnego NF, ode mnie nie oberwie, szkoda się wysilać, jeszcze się spocę. :twisted: Po prostu MP skutecznie zniechęcił mnie do NF, tak że powiedziałam sobie: nigdy więcej! Cóż, że przez to być może ominie mnie wiele tekstów wartościowych? Trudno, ale wolę ładować kasę w bezpieczniejsze inwestycje (o wyższym prawdopodobieństwie satysfakcji z wydanych pieniędzy 8) , które z nieba nie lecą i na drzewach nie rosną, wbrew sugestiom z niektórych reklam :lol: ). Chybiony marketing (bo sądzę, że tym jest wygląd okładki, np. z ogromniastym napisem "debiut roku"? :? ) to nie mój problem.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 8 Lutego 2006, 14:33   

Anko napisał/a
Po prostu MP skutecznie zniechęcił mnie do NF


Identycznie było ze mną. Chcialem fantastyki a dostawalem glowny nurt na sile wpychany przez Parowskiego do fantastyki. ZAORAĆ!

Anko napisał/a
ominie mnie wiele tekstów wartościowych?


Moze jeden na rok, nic ponad to.
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Lutego 2006, 12:49   

Formal: pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą. Fakt poprzedni rednacz miał dziwne pomysły, ale mimo wszystko kilka dobrych tekstów się znalazło. Błażej Dzikowski zaczynał dawć lepsze teksty, IMO chodziło Mu o ewolucję, a nie rewolucję i chyba miał rację. Co będzie dalej? Powiem szczerze, nie wiem, ale niestety nie zapowiada się obiecująco. Przeczytam to ocenię. A dla Parowskiego mam duży szacunek, co prawda mało szlag mnie nie trafił kiedy czytałem Jego odpowiedź na "Szamankę", ale na Jego, Hollanka, Jęczmyka, Oramusa, itd. pomysłach się wychowałem i jestem Im za to bardzo wdzięczny.

ps. nie wymieniam wszystkich bo zaczęło by to wyglądać jak "Litania do wszystkich świętych", ale o Nich pamiętam. :) Szacuneczek Panie i Panowie. :bravo
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 9 Lutego 2006, 14:30   

mawete napisał/a
Formal: pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą. Fakt poprzedni rednacz miał dziwne pomysły, ale mimo wszystko kilka dobrych tekstów się znalazło. Błażej Dzikowski zaczynał dawć lepsze teksty, IMO chodziło Mu o ewolucję, a nie rewolucję i chyba miał rację. Co będzie dalej? Powiem szczerze, nie wiem, ale niestety nie zapowiada się obiecująco. Przeczytam to ocenię. A dla Parowskiego mam duży szacunek, co prawda mało szlag mnie nie trafił kiedy czytałem Jego odpowiedź na Szamankę, ale na Jego, Hollanka, Jęczmyka, Oramusa, itd. pomysłach się wychowałem i jestem Im za to bardzo wdzięczny.


Oczywistym jest, ze poziom "NF" lata temu byl wyzszy niz to co mamy teraz. Co do Parowskiego - nigdy go nie lubilem, ot chocby za to wypominane na kazdym kroku usilne zabieganie o akceptacje głownego nurtu, a co za tym idzie wrzucanie na sile do fantastyki czegos co nią ewidentnie nie jest. Tego nie moglem zniesc i nadal nie moge. Parowski jest poza tym szalenie nudny i monotematyczny; znajdz mi prosze drogi mawete jakis jego tekst, czy to recenzje, felieton, wstepniak, w ktorym choc jednym slowem nie bedzie wspomniane o komunie, diagnozowaniu, i tak dalej. Parowskiemu wiec mowie stanowoczo nie.
Dzikowskiego takze nie kreowalbym na jakiegos zbawce. Co takiego sie zmienilo w dwoch ostatnich numerach? Grafiki na 3/4 strony, smieszna ilosc tekstu, artykuly dla 13 latkow - to nadal bylo i mam wrazenie ze caly czas bedzie. Co do "NF" i ludzi z nia zwiaznych jestem nastawiony bardzo anty.

edit: nazwisko
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 9 Lutego 2006, 14:58   

Cytat
Parówka

troche czysto ludzkiego szacunku to się chyba jednak należy
a zachowujesz sie dość dziwnie
bo własna antypatia przesłania Ci całą reszte
ładujesz tego Forresta Gumpa i Mikrokosmos gdzie sie tylko da, a nie widzisz całej reszty
troche mniej zacietrzewienia, troche więcej realizmu
Parowski ma jednak troche dokonań na koncie
kto u niego debiutował? Dukaj, Sapkowski.. mało?
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 9 Lutego 2006, 15:01   

Zgadzam sie z opinia ze NF ostatnimi czasy spada z poziomem. "Szamanke" przeczytalem - jest slaba i infantylna, dyskusje na forum NF tez - odpowiedz Parowoza zupelnie nie na temat.
Natomiast powiesci czy minipowiesci w kwartalniku mi sie podobały, np. ta o Ruskach w kosmosie (chyba "Taniec św Wita")
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Lutego 2006, 15:02   

Formal: każdy ma swoje hobby, Ty filmy, Parowski komunę. Ne wiem ile masz "Fantastyk" w których Parowóz był rednaczem, ale sugerowałbym żebyś je jeszcze raz przeczytał. Wydaje min się że troszkę przesadzasz. A Dzikowskiego nie kreuję na zbawcę, bo nim nie był, ale na kogos kto próbuje coś zmienić na lepsze. Co do grafik to jeśli nie widzisz różnicy ostatnie 2 nry - cały wcześmniejszy rok, to chyba się czepiasz, bardzo czepiasz. Tyle
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group