Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
RPGi stolikowe
Autor Wiadomość
palik 
Gollum


Posty: 18
Skąd: legnica
Wysłany: 4 Listopada 2005, 08:13   

no cóż, nie będę milczał skoro o mojej ulubionej rozrywce. Ba, nawet kilku!

Po kolei zatem - odmóżdżające strzelanki - dla mnie nic nie przebije starego dobrego DukeNukem'a 3d :) . Nie miałem ostatnio czasu testować nowych podobnych gier więc może się mylę :) .

Strzelanki (FPP) nieodmóżdżające - Counter Strike - może niektórzy powiedzą że po godzince grania na serwerze można zlasować sobie szarą tkankę ale dla mnie to najlepsza gra tego typu wszechczasów. Taktyka, teamplay, miód i orzeszki...

cRPG - żadna nie wciągnęła mnie na dłużej niż kilka dni... żadnej chyba nie przeszedłem... może poza Dungeon Masterem jeszcze na Atari ST :) ... Ale coraz lepsze są kurcze blade :) .

RPG 'papierowe' ... tu wiele mógłbym napisać - grałem i prowadziłem naprawdę sporo ... po kilku latach przerwy wracam powoli do rpgowania... chociaż z lżejszym podejściem na pewno, już bardziej piwno-chipsowym, w celu spotkania starych kumpli raczej... mój konik to shadowrun, o którym serwis mam przyjemność współprowadzić pod adresem http://shadowrun-polska.prv.pl

pozdrówki :)
 
 
 
DiPoint Ragoon 
Jaskier


Posty: 64
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Listopada 2005, 11:36   

Wojak napisał/a
a ja Wam powiem: Fallout rządzi :D a na papierze to Neuroshima oraz Deadlands :D


Deadlands zwłaszcza :) Dla mnie fajna fabuła, lecz system jako taki bardziej rozrywkę-grę-hazard-zabawę przypomina niż "grę w odgrywanie ról". Wiem, wiem - przecież o to chodzi. Ja jednak jestem zwolennikiem zabawy z mieczem i księgą, nie zaś z rewolwerem u boku. Lasso jako sztuka wykorzystania liny jest mi bardziej odległa... Lina służy do obwiązania się i zejścia do studni...

A koń? Dobra pożywka dla wampirów ("Vampire: the masquarade"). Ach... Dziwny jestem...
*na słowa te łapał się za głowę i zasiadł w końcu sali kufel bardziej do siebie przytulając*
_________________
Jeśli mnie nie widzisz, znaczy, że stoję za Tobą.
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 6 Listopada 2005, 13:25   

hłe hłe hłe
Ja z kolei kocham klimat dzikiego Zachodu ;)
Wchodzisz do saloonu, zamawiasz whiskey(w brudnej szklance :lol: ) i zaczepiasz piuerwszego lepszego szulera czy bandziora (ahhhhh)
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Listopada 2005, 15:24   

Dziki zachód to ja też nawet lubię, zwłaszcza w wydaniu Kinga (Mroczna Wieża) albo Black Isle (jak wspominałeś wojak... Fallout rządzi :) ) Nie na darmo jestem członkiem teamu, który zajmuje się tłumaczeniem i zrobieniem porządnie podręcznika do Fallout PnP RPG :)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 6 Listopada 2005, 18:50   

ooo, kurde ja tu widze sami normalnie pisarze tłumacze, wydawcy, redaktorzy, co ja tu robię? :lol: Ale dobrze - nareszcie ktoś się za to wziął Pako. Bedzie się działo :twisted:
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Listopada 2005, 15:42   

Bedzie sie działo i to nie mało :)
My to amatorsko tłumaczymy, podręcznik powinien być na necie koło września (tak... września 2005), ale teraz mam nadzieję, zę przynajmniej przed Bożym Narodzeniem skończymy ;)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 8 Listopada 2005, 14:16   

to daj mi znać, jak gotowy bedzie ;)
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 8 Listopada 2005, 16:49   

Nie ma sprawy - jak będzie gotowe, to będzie taka propaganda, że usłyszysz :)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 10 Listopada 2005, 20:53   

he he he, ok ;)
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Wilk 
Jaskier


Posty: 85
Skąd: Gdzieś na Ziemi
Wysłany: 12 Listopada 2005, 16:20   

Margot napisał/a
Nic z tego. Sesje RPG mnie nudzą


... to chyba nie kwestia RPG tylko mistrza gry... :roll:
_________________
Szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 09:39   RPGi

Na forum pewnie są osoby które grają lub prowadzą jakieś systemy.W jakie gracie, jakie prowadzicie?
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
taranis 
Tom Bombadil


Posty: 33
Skąd: WarSaw
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 11:08   

Witam,

Grywam ze znajomymi regularnie (no, prawie). Ostatnio króluje u nas d20 Modern (o smaku Gwiezdne Wrota), ale wcześniej skubnęło sie tez wielu innych, to może (mniej-więcej) chronologicznie: WFRP, CP2020, W:M, ADnD, StarWars(d6), StarWars(d20) z dodatkami Aliena, Autorski system kolegi - Prometeusz (realia teraźniejszośc/bliska przyszłość), DnD3.0, CoC, d20Modern (w różnych smakach: urban arcana, cyberpunk, stargate).

Kiedyś próbowałem sił w prowadzeniu Warmłotka i CP2020, ale jakoś mnie to zmęczyło (gracze mówią, że nie było tak źle, ale ja mam odmienne zdanie).

Pozdrawiam.
 
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 22 Grudnia 2005, 21:03   

Dobra to może ja napiszę w co gram i prowadzę.
Ostatnio (gdy czas sprzyja) gram w Kulta.Jak dla mnie najlepszy rpg horrorowy.Klimaty od Twin Peaks po Hellreisera :twisted: . Nic dodać ,nic ująć miodzio.Gram również w Warhammera.
Ostatnio prowadzę Monastyra. System (jak dla mnie) dość ciekawy. Zwłaszcza jak się gra w klimatach grozy. No i czeka na mnie do opracowania 7th Sea.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 26 Grudnia 2005, 18:27   

A kto gra w Shadowruna ?
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Grudnia 2005, 01:45   

Prowadzę Warhammera od kawałka czasu, druga edycja mnie rozochociła jeszcze bardziej. Innych systemów nie tykam, bo nie mam potrzeby, kiedyś wodowałem ostro. Szkoda tylko, że sesje są bardzo rzadko, bo raz na dwa tygodnie najczęściej.
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 27 Grudnia 2005, 10:20   

U mnie od kilku lat stagnacja, ale wcześniej głównie Warhammer i Vampire (od poczatku 2 edycji). Troche Cthulhu i Revenlofta, oraz sporo własnych pomysłów. Pod koniec to już głównie 'system' Tu i Teraz :) oparty o storytelling z jedna koscia do ustalania problematycznych kwestii.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Grudnia 2005, 10:33   

Kumpel prowadzi mi młotka 2.0, ja prowadziłem kiedyś DnD 3.0, Fallouta PnP. W sumie systemów mało zaliczyłem, ale wiem o co we większośći biega ;) Ktoś poprowadzi sesję na forum jakiegośpostapokaliptyka :> ? Zazwyczaj nic z tego nie wychodzi, ale tu użytkownicy sa w miarę dobrzy (znaczy się nie robią sobie miesięcznych przerw w postowaniu, bo im się nie chce ;) To co? Ktoś poprowadzi, bo zagrałbym chętnie ;)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Grudnia 2005, 11:58   

ja raz sie przyglądałem jednej sesji... kiedys nawet chciałem pograc ale niestety zainteresowanie tego typu rozrywką wśrod moich znajomych jest nikłe... wiec sobie nie pograłem... a szkoda
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 29 Grudnia 2005, 17:07   

Głównie gram w D&D (Forgotten Realms), nawet 2 przygody zdarzyło mi się prowadzić (lepiej nie wspominać, z jakim skutkiem :P ). Poza tym grywam w Earthdawna, liznęłam co nieco Monastyru i jeszcze mniej Warhammera (którego niestety nie pojmuję, choć niby wszyscy go znają :( ). Ogólnie, wolę klimaty fantasy. Aha, byłabym zapomniała - dawno, dawno temu usiłowaliśmy ze znajnomymi grać w Kryształy Czasu (ale bez tabelek), mam za sobą także sesję w MERP (Śródziemie).
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Wojak 
Frodo Baggins


Posty: 143
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2 Stycznia 2006, 06:44   

a ja jak do tej pory grałem jedynie w warmłotka i CP2020
I system autorski Wild Times. Próbowałem kiedyś prowadzić, ale... No cóż, nie najlepiej mi szło :P
_________________
Bóg! Honor! Ojczyzna!
www.manowar.art.pl/forum
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Stycznia 2006, 12:43   

Grywałem w Warhamera, ale to było jeszcze jak byłem piękny i młody (teraz jestem juz tylko piekny ;) ). Dodatkowo grywalismy z kumplami w Space Crusade i Space Hulka - kumpel miał orginalne planszówki przysłane przez ciotkę z UK... To były czasy.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Heglana 
Tom Bombadil


Posty: 33
Skąd: z 8mego piętra
Wysłany: 9 Stycznia 2006, 22:09   

Prowadzę D&D (FR), po większej ilości piwa CP.
Grywam w Dragonlance, Shadowrun, mąż powoli dojrzewa do poprowadzenia Warhammera. Hmmm. Był jeszcze Wampir (Taclem, jesteś jedynym mistrzem, u którego byłam w stanie grać :D )
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 9 Stycznia 2006, 22:25   

Prowadze od dluzszego czasu WFRP. Okazjonalnie cos innego.
 
 
Kaldur 
Gollum


Posty: 7
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 12:28   

Heglana napisał/a
Prowadzę D&D (FR), po większej ilości piwa CP.
Grywam w Dragonlance, Shadowrun, mąż powoli dojrzewa do poprowadzenia Warhammera. Hmmm. Był jeszcze Wampir (Taclem, jesteś jedynym mistrzem, u którego byłam w stanie grać :D )


No prowadzę trochę więcej niż żona podała.
D&D, Shadowruna, Wilkołaka, Cthulhu, a Warhammera prowadziłem gdy tylko ukazał się w Polsce. Teraz "dojrzewam" do nowej edycji Młotka. Były też kiedyś Kryształy i system Sapkowskiego, ale tego to połowa z Was chyba nie pamięta.

Grałem chyba w prawie każdy system jak wyszedł w naszym pięknym kraju licząc w to kilka systemów autorskich.
 
 
Rumun 
Gollum

Posty: 10
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 22 Lutego 2006, 08:14   

Kaldur napisał/a
Były też kiedyś Kryształy i system Sapkowskiego, ale tego to połowa z Was chyba nie pamięta.

Grałem chyba w prawie każdy system jak wyszedł w naszym pięknym kraju licząc w to kilka systemów autorskich.


Mogę się pod tym podpisać... - Kryształy Czasu i Oko Yrrhedesa to podstawowe systemy, od nich zaczynałem swoją przygodę z RPG...

Co do prowadzenia to d20/AD&D/DnD/RIFTS/WFRP 1.0...
_________________
Over the hills...
 
 
.:CyberCat:. 
Tom Bombadil


Posty: 48
Skąd: CyberSpace
Wysłany: 8 Marca 2006, 20:29   

Grałam w D&D D&DA i Warhammer RPG. I to dosyć długo, ale jakoś nie spodobał mi się świat Fantasy

A teraz bardziej polubiłam Sci-Fi:

- CyberPunk 2020-
- Star Wars RPG :D
- Warhammer 40.000
i tworze jeszcze autorski system :)
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Marca 2006, 21:00   

.:CyberCat:. napisał/a
i tworze jeszcze autorski system :)

O, a w jakich realiach, jesli można wiedzieć?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
.:CyberCat:. 
Tom Bombadil


Posty: 48
Skąd: CyberSpace
Wysłany: 9 Marca 2006, 08:22   

Dawno dawno temu, w odległej galaktyce.......
 
 
markacy 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 13:09   

A ja gram w świat oparty na zasadach D&D 3.0. Nawet kolega stronke naszej drużyny założył: (google: śwat fantasy, trzeci link)
Cieszę się, że mi się udało, bo przedtem to jakieś 2 lata się czaiłem i nie mogłem nikogo znaleźć do gry i się okazało, że kolega akurat reaktywował drużynę i zostałem niziołkiem - złodziejem :D
_________________
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem
 
 
 
Urgor 
Gollum


Posty: 23
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 11 Kwietnia 2006, 23:41   

Jakże ja bym zagrał. Dawno dawno temu, choc nie tak dawno, jak moi starsi koledzy, którzy jeszcze opłakwiali dinozaury przez całe noce siedzielismy nad autorską Cytadelą, opartą na 1k20, później skonfrontowaliśmy ją z WFRP a nawet Kryształami. A później przyszedł czas eksperymentów, CP2020, Zew Cthulhu, ich kombinacje i w końcu Gasnące Głońca. A ostatecznie zgasło nawet samo granie. Szkoda, bo nie znam leszej zabawy niż sesyjne interwały:) Liczę sobie jeszcze tak po cichu, że jeszcze kiedyś będzie więcej czasu i znów znajdzie się okazja żeby zagrać. Nawet jeśli dopiero na emeryturze, to miła jest perpektywa, żeby usiąść sobie w parku na ławeczce i zamiast w szachy w WFRP zagrać :)
_________________
- Wyobraźnie może tworzyć rzeczy piekne, wiedza najwyżej doskonałe - A. Einstein
<b>kalejdoskop - geometria chaosu</b>
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group