Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Netflix
Autor Wiadomość
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 7 Stycznia 2016, 08:44   Netflix

Od wczoraj bangla.

Zarejestrowałem się, miesiąc darmowy, myślałem, że tam jakieś fajerwerki, a tu trochę skromnie. Za 9,99 E można by się spodziewać większej bazy filmów, nie ma House of Cards, nie ma napisów PL, ani lektora. WTF?
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Stycznia 2016, 09:05   Re: Netflix

Rafał napisał/a
Od wczoraj bangla.

Zarejestrowałem się, miesiąc darmowy, myślałem, że tam jakieś fajerwerki, a tu trochę skromnie. Za 9,99 E można by się spodziewać większej bazy filmów, nie ma House of Cards, nie ma napisów PL, ani lektora. WTF?


ni ma bo ni zdążyli - myślę że spokojnie pół roku będzie można poczekać aż na porządnie ruszy :)
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 7 Stycznia 2016, 10:43   

Rafał, czy "jakość HD" oznacza 720p czy 1080p?
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 7 Stycznia 2016, 11:46   

Różnie bywa, jak piszą jest to sytuacja "póki co".

TUTAJ są spolszczenia.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 7 Stycznia 2016, 11:57   

Wiadomo, że tę wiadomość należy póki co traktować jak wypuszczenie bety. Wygląda, jak wygląda, ale musi być lepiej.

Jedna rzecz jest tutaj rewolucyjna i temu nikt zaprzeczyć nie może, ale nie wiem czy zwróciliście na to uwagę.
Mianowicie guzik on/off kiedy chcesz.

Wreszcie mogę wspomóc twórców moich serialów na moich warunkach. Chętnie wydam 50zł za obejrzenie premiery mojego ulubionego serialu w całości. I do tego dostaje jeszcze miesięczny dostęp. Przykładowo wychodzi nowy DD w marcu, Marco Polo w czerwcu i co coś tam jeszcze potem. Biorę Netflixa tylko w te miesiące. Nie mam czasu nic oglądać? Nie płacę. Mam L4 albo urlop i trochę czasu - płacę i nadrabiam zaległości. Za drogo dla mnie? Nie muszę mieć dostępu non-stop, mogę sobie robić maratony co dwa,trzy miesiące.

Jedynie mogą to spieprzyć na drodze technicznej, przykładowo jeżeli będzie brak możliwości zapisu i oglądania offline, jeżeli będą mieć zapchane serwery, jeżeli coś nie zatrybi z napisami czy lektorem (ale to sądzę w tych najnowszych produkcjach, którymi się będą reklamować, będzie zrobione perfekcyjnie), jeżeli komunikacja komputer-TV będzie spieprzona. I za to, żeby tych wszystkich niedogodności nie było trzymajmy kciuki - reszta oferty wygląda bardzo dobrze. :bravo

edit: W sensie możliwości jakie daje. Że nie ma pełnej bazy pokrytej z USA i pełnego spolszczenia to wiemy i liczymy, że jakoś to połatają, a najnowsze wprowadzane produkcje netflixowe będą zrobione mistrzowsko.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 7 Stycznia 2016, 13:48   

Know-how.

http://naekranie.pl/artyk...ilmow-i-seriali

Ja na pewno biorę w marcu.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 7 Stycznia 2016, 15:50   

Homer napisał/a
Jedynie mogą to spieprzyć na drodze technicznej, przykładowo jeżeli będzie brak możliwości zapisu i oglądania offline

Może jestem niedoinformowana, ale Netflix chyba nigdy nie miał takiej opcji?

Homer napisał/a
Że nie ma pełnej bazy pokrytej z USA i pełnego spolszczenia to wiemy i liczymy, że jakoś to połatają, a najnowsze wprowadzane produkcje netflixowe będą zrobione mistrzowsko.

Na pełną bazę bym nie liczyła, irlandzka/brytyjska/niemiecka też się nie pokrywają z USA. Niestety, kwestie licencyjne zawsze będą się w to wtrącać.

Homer napisał/a
Wreszcie mogę wspomóc twórców moich serialów na moich warunkach. Chętnie wydam 50zł za obejrzenie premiery mojego ulubionego serialu w całości. I do tego dostaje jeszcze miesięczny dostęp. Przykładowo wychodzi nowy DD w marcu, Marco Polo w czerwcu i co coś tam jeszcze potem. Biorę Netflixa tylko w te miesiące. Nie mam czasu nic oglądać? Nie płacę. Mam L4 albo urlop i trochę czasu - płacę i nadrabiam zaległości. Za drogo dla mnie? Nie muszę mieć dostępu non-stop, mogę sobie robić maratony co dwa,trzy miesiące.

Z jednym małym zastrzeżeniem. Część filmów (zwłaszcza blockbusterów) pojawia się na Netflixie tylko czasowo, a potem znikają z oferty. Część pojawia się ponownie później, część nie. Nie wiem, czy to kwestia licencji, ilości "globalnych" odtworzeń, czy jeszcze czegoś innego.
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 9 Stycznia 2016, 01:05   

Melfka napisał/a
Homer napisał/a
Jedynie mogą to spieprzyć na drodze technicznej, przykładowo jeżeli będzie brak możliwości zapisu i oglądania offline

Może jestem niedoinformowana, ale Netflix chyba nigdy nie miał takiej opcji?


Hmm... Myślałem o buforze. Jakoś się to musi buforować, bądź gdzieś zapisywać, na dostępny czas. Podobnie jak przy reszcie VODów.

Prawda?
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
krisu 
Langolier

Posty: 285
Skąd: Len(ovo)ingrad
Wysłany: 9 Stycznia 2016, 01:59   

Powiem tak. Dopóki mam torrenty, mam w *beep* netflixa i amazona i hbo i co tam jeszcze...

i Disneya
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 9 Stycznia 2016, 02:48   

Cytat
Hmm... Myślałem o buforze. Jakoś się to musi buforować, bądź gdzieś zapisywać, na dostępny czas. Podobnie jak przy reszcie VODów.
Prawda?


Bufor tak, ale offline nie? W sensie, że jak sieć Ci padnie po drodze, to nie obejrzysz całości.
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
krisu 
Langolier

Posty: 285
Skąd: Len(ovo)ingrad
Wysłany: 9 Stycznia 2016, 03:44   

Obejrzę. Jak na razie na bieżąco jestem.Nie padnie sieć,tak daleko wujek jarek nie sięgnie. A wy skąd filmy i seriale macie?

Edyta: nie sprzeda się netflix w pl za dobrze
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 9 Stycznia 2016, 22:34   

Ależ bełkot krisu. Z dobrej imprezy musiałeś wrócić. :wink:
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 4 Lutego 2016, 07:57   

No i pas. A takie miało być halo, miało pozamiatać naszą TVP i platformy cyfrowe.

Ostatecznie trudno jednak znaleźć coś interesującego, nie jest to jakiś wielki katalog filmów, a raczej wybór. To co ewentualnie mogło zainteresować nie ma polskich wersji językowych. Póki co - kicha.

Jak się poprawi można wrócić - jednym kliknięciem.

Tymczasem kolega pokazał mi takie COŚ , pirat nad piraty, o dziwo można legalnie i zgodnie z prawem z tego korzystać.

Edit: urlowanie nie działa?

Strona: http://www.

Edition

Po namyśle, jednak jest to pochodzące pod pkt 20. Chyba.

Kasuję
Ostatnio zmieniony przez Rafał 4 Lutego 2016, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Lutego 2016, 08:44   

Rafał napisał/a
o dziwo można legalnie i zgodnie z prawem z tego korzystać.

Jakim cudem?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Lutego 2016, 09:29   

Rafał napisał/a


/


zajębiste. miałem dzwonić do C+ żeby włączyli mi ESports, a tu proszę jest :)

swoją drogą - jak może być na legalu skoro są programy kodowane ?

[ Komentarz dodany przez: Agi: 4 Lutego 2016, 10:38 ]
link usunięty
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 4 Lutego 2016, 10:11   

Nielegalne jest rozpowszechnianie. Korzystanie jest legalne.

Ot i cała filozofia.

Oczywiście długo nie pochodzi, ale póki co bangla.

Edit: chyba jednak mimo wszystko usunę linki.
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 4 Lutego 2016, 11:35   

No ładnie, spóźniłem się :)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 4 Lutego 2016, 13:07   

O!
I o to wszytko się rozbija, dopóki takie serwisy będą działać i oferować o wiele więcej interesujących treści to Netflix nie a szans na Polskim rynku, jak to kiedyś usłyszałem - Netflix jest dla bogatych frajerów, całe reszta ogląda legalnie piraty, bo może i chce, i nie lubi czuć się dymana, no bo czemu ma płacić więcej za mniej?

Unia jakoś nie może wypracować jednego prawa o ochronie praw autorskich itp...
Tutaj mój dostawca internetu co chwila coś blokuje, nawet jakbym chciał coś zobaczyć to zazwyczaj nie mogę, wyświetlają się tylko komunikat że zablokowane i odsyłacze do wyroków sądowych i odcinają dostęp do kolejnych witryn, czasem są nawet kłopoty z pobraniem legalnych, w 100% darmowych demówek kapel metalowych bo strony - przechowalnie plików są blokowane.

Rafał, dawaj tego linka :omg: może zadziała u mnie!
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Lutego 2016, 16:46   

A ja mam netflixa. W cztery osoby wychodzi dyszka miesięcznie jakoś. A seriali trochę fajnych jest (Narcos, Daredevil, house of cards etc). Filmy biednie - aż się zdziwiłem, myślałem, że bazę mają większą. Ale za dyszkę miesięcznie? Nie trzeba być chyba bogatym frajerem, żeby odpuścić jedno piwo, w porywach dwa, za miesiąc dostępu do seriali w full hd
 
 
krisu 
Langolier

Posty: 285
Skąd: Len(ovo)ingrad
Wysłany: 5 Lutego 2016, 19:19   

Homer napisał/a
Ależ bełkot krisu. Z dobrej imprezy musiałeś wrócić. :wink:

Na czeźwo nie muoguem weny znaleźć.
_________________
Gdy nadejdzie czas białego zimna, nie jedz żółtego śniegu.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 6 Lutego 2016, 07:38   

Prosta kalkulacja: Bilet do kina 20-30 dychy za osobę.

W marcu za 40 dychy dostanę nowy sezon DD.

Jakoś nie czuje się sfrajerowany. :wink:

------
Cała reszta dyskusji, to już (u mnie przynajmniej) walka o dodatki.
------


Rafał rzuć proszę linka na priva.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 1 Marca 2016, 21:17   

Rozpoczynam testy.

Na początek lekki ZONK. Netflix z przeglądary nie ma 5.1... tylko stereo... wtf?
Podobno z aplikacji ma 5.1, ale apka jest na Win8, a nie na Win7. Uuu, Panie.

No to kabel do odtwarzacza i jedziemy dedykowaną aplikacją... I tu kolejny ZONK, bo nie mogę dojść do polskich napisów... Trzeba się tym będzie pobawić, ale jest to do obejścia.

Buforowanie zajmuje z 10 sekund... jakość 1080p... oglądam BCS w dzień, tfu w minutę premiery. To jest spory plus...

Zobaczymy po miesiącu.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 5 Marca 2016, 07:42   

Jest nowy sezon HouseOfCards na polskim netflixie. Stare też.

Jeszcze bez polskich napisów. Mają być w ciągu miesiąca.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 5 Marca 2016, 09:23   

dla oglądających na komputerze,
napisy można dołożyć sobie z pliku
poradnik: http://www.komputerswiat....napisow-pl.aspx
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Czerwca 2016, 03:43   

Po darmowym miesiącu jednak odpuściłam sobie na jakiś czas. Niby fajnie, że mają DW (ale tylko 1/3), niby kilka bajek z dzieciakiem zobaczyłam, ale ogólnie bieda w katalogu. A szkoda :P
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 20 Czerwca 2016, 08:57   

Ja z kolei pozytywnie się zapatruje na zmiany. Włączyłem po dwóch miesiącach, rzeczy które sprawdziłem - wcześniej nie miały polskich napisów, teraz mają. BB chociażby, czy PrzyczajonyTygrys 2.

Lektor też się pojawia. A na horyzoncie drugi sezon Marco Polo. Pierwszy dostał lektora, czekam jeszcze na napisy. Drugi ma mieć wszystko przy premierze.

No i nie ma problemów z 1080p 5.1. A w HBO GO nie potrafią przeskoczyć 720p stereo.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 3 Lipca 2016, 16:22   

Marco Polo zjada ekranizacje GoTa na śniadanie.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 3 Lipca 2016, 16:47   

Marco Polo? Mnie pierwszy sezon straszliwie wynudził.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37513
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Lipca 2016, 21:13   

Marco Polo odpuściłem po trzech odcinkach. Wyjątkowa nędza i nuda. Ale fakt, że GoT przestałem oglądać w połowie pierwszego sezonu.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 19 Lipca 2016, 21:46   

Stranger Things 20/10
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group