Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydawnictwo Genius Creations
Autor Wiadomość
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lipca 2015, 13:33   Wydawnictwo Genius Creations

Pozwalam sobie założyć temat wydawnictwa, może jakiś forumowicz będzie miał pytania/uwagi/zażalenia/sugestie. :mrgreen:

Jeśli ktoś nas nie zna, to od początku 2014 zajmujemy się wydawaniem polskiej fantastyki, ze sporym naciskiem na debiutantów (i to się nie zmieni, nie mamy nawet w długofalowych planach tłumaczeń zagranicznych twórców), nasza strona: http://geniuscreations.pl
Ostatnia premiera: zbiór opowiadań fantasy o czarodzieju, co czarodziejem wcale nie był, ale nie przeszkadzało mu wmawiać klientom, że jest inaczej, czyli "Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina".
Na okres wakacyjny trochę zwalniamy, po wakacjach ruszamy pełną parą.


I takie info dla tych, co jeszcze nie mają "Pokoju światów" Pawła Majki, a mieć chcą - po wakacjach będzie drugie wydanie, trochę "bardziej treściwe" (inny papier, trochę mniej znaków na stronę, które pierwotnie bardzo mocno upchane były).
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Lipca 2015, 13:53   

i co to niby znaczy?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lipca 2015, 14:00   

Pytasz o sens tematu? Jak łamię jakiś punkt regulaminu (chociaż przejrzałem wcześniej podforum i widziałem tego typu wątki), to moderację proszę o usunięcie.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 7 Lipca 2015, 14:02   

Fenrir, niczego nie łamiesz.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Lipca 2015, 14:10   

pytam co to znaczy 'bardziej treściwe'
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 7 Lipca 2015, 14:12   Re: Wydawnictwo Genius Creations

Fenrir napisał/a
(ciach) trochę bardziej treściwe (w sensie objętościowym, treść bez zmian) niż pierwsze.

:fp: :fp: :fp: :fp: :fp: :fp:
Jest niewiele durniejszych pomysłów niż sztuczne pompowanie objętości książek. Marginesy na 4 cm, zwiększona czcionka, potrójne odległości między wierszami :fp: dla takich wydawców istnieje specjalne piekło :evil:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 7 Lipca 2015, 14:29   

Mając kilka k książek i jednak ograniczoną powierzchnię magazynową jakiemukolwiek zwiększaniu objętości mówię stanowcze NIE.

Edytka : Pfffffff, Fenrir.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lipca 2015, 14:31   

@Lowenna, mam prośbę - przejdź się do najbliższego Matrasa, powinny tam być "Cuda i Dziwy...", przyjrzyj się, jak wyglądają. A potem zweryfikuj powyższe oskarżenia. :mrgreen:

Musieliśmy zmienić pewne rzeczy z racji wejścia do Matrasa, ale bez robienia czytelników w konia, IMO zresztą teraz dużo lepiej to wygląda, bo poprzednim razem to książki wyglądały trochę jak rozbudowane ulotki, wielu osobom to przeszkadzało, nie wspominam o upchaniu tekstu.

EDIT: by gołosłownym nie być, zamieszczam porównanie "Okupu krwi" wydanego "w starym trybie" i "Cudów..." w wersji "nowej". Jamiołkowski - 200 stron, Wróbel - niecałe 400.

http://i58.tinypic.com/4h45fa.jpg
http://i58.tinypic.com/r200fb.jpg

Nie chodzi o zwiększanie objętości 5x, tylko nadanie temu wyglądu w miarę książkowego, tyle. Majka też się bardzo nie powiększy, format zostaje bez zmian, jedynie grzbiet będzie trochę grubszy. Wszystkich nie zadowolimy.

(przypadkiem usunąłem, miast edycji)
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 7 Lipca 2015, 14:47   

Sorry, Fenrir, nie przekonasz mnie, że dla mnie, jako czytelnika i kolekcjonera, lepszy jest szerszy grzbiet. W ten sposób dobrze robicie jedynie sobie, będąc bardziej widocznymi na księgarskich regałach.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lipca 2015, 14:50   

Okej, jeśli tak sprawę stawiasz, to nawet nie ma sensu dyskutować. :roll: Niestety, albo wóz, albo przewóz, nie jesteśmy w stanie wydawać pięciuset różnych formatów danego tytułu, żeby wszystkim pasowało.

Wracając do pytania Fidela: na pewno zmieniamy papier (który nie wygląda, jakbyśmy cyfrowo drukowali), jest minimalnie grubszy, stąd różnica. Nie wiem jak PŚ będzie finalnie wyglądać, bo tam tekst był upchany aż do przesady, ale żadna potężna kobyła się z tego nie zrobi, ot, normalna, dobrze leżąca w dłoni książka, format ten sam, co dotychczas.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 7 Lipca 2015, 14:59   

Sam napisałeś, że zwiększacie objętość z powodu wejścia do księgarni stacjonarnej. W jaki sposób robi mi to dobrze? Zamiast postawić dwie knigi na półce, zmieści się tylko jedna.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lipca 2015, 15:05   

@Lowenna, są zdjęcia (marnej jakości, bo niczym lepszym nie dysponuję), masz porównanie, książka mająca 2x stron niż do tej pory jest grubsza o jakieś 3 - 4 mm, szacunkowo w porównaniu do tego, jak wyglądałaby wydana jak właśnie starsze rzeczy. Pewne rzeczy w związku z tym MUSIELIŚMY zmienić, ale na pewno to nie było nasze radosne spotkanie przy piwie i nikt nie rzucił tekstem "Drukujmy drożej, stać nas!". Czego byśmy nie zrobili, to byłby procent oburzonych, trudno - mamy też wersje elektroniczne każdego tytułu, one są rozwiązaniem, jeśli ktoś nie ma miejsca, lub z jakiegoś powodu nie chce go poświęcać, a chce przeczytać książkę.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Lipca 2015, 15:16   

a jaki jest stosunek ceny papierowej do elektronicznej ?
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lipca 2015, 15:20   

Luc du Lac napisał/a
a jaki jest stosunek ceny papierowej do elektronicznej ?


Oficjalnie to wygląda tak, że papier 32 - 40 (mówię o wszystkich publikacjach), ebooki 24,99. Nieoficjalnie to praktycznie nigdy nie uda ci się uda kupić w cenach okładkowych, chyba że się bardzo postarasz, np. "Cuda..." były w przedsprzedaży za 24 zeta. Ebooki średnio po 12 złotych w promocjach, co i rusz jakieś ogłaszamy.
 
 
Procella 
Langolier


Posty: 277
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Lipca 2015, 15:48   

Matras narzuca sztuczne pogrubianie książek? W życiu nic u nich nie kupię.
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lipca 2015, 15:55   

@Procella, tego nie powiedziałem, i ucinam temat Matrasa, bo to ustalenia wewnętrzne. ;) Faktem jest, że zmieniliśmy papier i chyba niewiele liczbę znaków na stronie, która i tak jest nadal znacznie większa niż u konkurencji (gdzieś było dokładniejsze zestawienie tych liczb, ale nie bardzo wiem, gdzie teraz go szukać).
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 7 Lipca 2015, 15:56   

Lowenna, nie załapałam w końcu z powyższego, czy w nowym wydaniu Pokoju światów będzie nieco większa czcionka, ale ja np. byłabym bardzo za - oni naprawdę wydają strasznie "upakowane" książki i mnie się w poprzednim wydaniu trochę trudno czytało.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
Procella 
Langolier


Posty: 277
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Lipca 2015, 16:00   

Fenrir napisał/a
@Procella, tego nie powiedziałem, i ucinam temat Matrasa, bo to ustalenia wewnętrzne.

Poniekąd powiedziałeś.
Poza tym w ogóle jest dla mnie oburzające, że sklep może narzucać wydawnictwu sposób wydawania książek.
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lipca 2015, 16:08   

No cóż, odpowiadam za to, co powiedziałem, nie za interpretacje. :) Przez ostatnie miesiące sporo zmieniamy wewnątrz. Temat papieru i paru rzeczy pojawił się zresztą już na Pyrkonie podczas rozmowy z Marcinem, zatem z czasem i tak byśmy pewnie coś zmienili w tej materii, akurat się zbiegło z nawiązaniem współpracy z Matrasem. I niniejszym proszę o zakończenie dyskusji na ten temat, bo to naprawdę nie ma sensu.

@cranberry, przyznaję, że o czcionce nic nie wiem.
 
 
lakeholmen 
Bard absurdu


Posty: 689
Skąd: Zasypane
Wysłany: 8 Lipca 2015, 09:01   

Procella napisał/a
Fenrir napisał/a
@Procella, tego nie powiedziałem, i ucinam temat Matrasa, bo to ustalenia wewnętrzne.

Poniekąd powiedziałeś.
Poza tym w ogóle jest dla mnie oburzające, że sklep może narzucać wydawnictwu sposób wydawania książek.


Sklep może producentowi wszystko narzucić, nawe to, co ma produkować. Nie jestem pewien czy niestety. W czasach sprzedaży internetowej właściciel sklepu może dowolnie kształować swój asortyment. Najwyżej pójdzie z torbami.
_________________
Dzieła różne: opowiadania, eseje i wszystko inne
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 8 Lipca 2015, 10:13   

Hej, a kiedy drugą część Pokoju światów Agrafka wydajecie ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Lipca 2015, 10:14   

Procella napisał/a
Fenrir napisał/a
@Procella, tego nie powiedziałem, i ucinam temat Matrasa, bo to ustalenia wewnętrzne.

Poniekąd powiedziałeś.
Poza tym w ogóle jest dla mnie oburzające, że sklep może narzucać wydawnictwu sposób wydawania książek.


no ja to tam słyszałem, że szara eminencja rynku - czyli FK Olesiejuk najwięcej się wpi%^&* w co i jak wydawane jest :)
 
 
Procella 
Langolier


Posty: 277
Skąd: Polska
Wysłany: 8 Lipca 2015, 14:09   

I to jest problem :/ Gdyby olać wszystkich, którzy są nie w porządku, nie byłoby co i gdzie kupować.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 8 Lipca 2015, 15:29   

Gdzieś nie tak dawno czytałem o trickach księgarskich zza oceanu i było tam o tym, dlaczego książki mają być grube. I odpowiedź jest banalna - księgarnie sobie tego życzyły, żeby książki upchane na półkach były bardziej zauważalne. Co łatwo sprawdzić w praktyce - starczy postawić cieniutki zeszycik z ledwie widocznym tytułem na milimetrowej szerokości grzbiecie w sąsiedztwie dwóch tomów "Koła czasu".
 
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lipca 2015, 16:08   

dalambert, to raczej Pawła pytaj, kiedy go napisze. :mrgreen:

Zaaktualizowaliśmy plany wydawnicze i, miejmy nadzieję, że uda się wszystko terminowo wydać:

http://geniuscreations.pl/plan-wydawniczy/
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lipca 2015, 07:40   

Wbrew rynkowym trendom startujemy z antologią literacką:

http://geniuscreations.pl/dobro-zlem-czyn/
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sierpnia 2015, 15:58   

Już dawno zauważyliśmy, że wiele osób nie do końca wie, jak wygląda wydawanie książki (krótko mówiąc, autor wrzuca tekst do wydawcy, a wydawca go wyrzuca w formie książki po kilku miesiącach). Kwestia jest "odrobinę" bardziej skomplikowana, co postaraliśmy się przybliżyć w krótkim tekście, który został opublikowany na naszej stronie, a który w znacznej mierze przybliża kwestie związane z procesem wydawniczym. Poniżej wstawiamy link do całości. :)

https://www.facebook.com/...044507052228406
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Sierpnia 2015, 22:32   

dość banalna, rzekłbym, historia
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sierpnia 2015, 22:38   

W tej historii banały są pożądane, nikt nie chce nagłych zwrotów akcji.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Sierpnia 2015, 22:43   

wstęp walnąłeś taki, że, myślę sobie, będzie ostro i z momentami, a ty po prostu powtórzyłeś popularną wersję, którą lud powtarza od wieków, a bywa, że bogatszą w szczegóły
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group