Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka filmowa
Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 16 Lutego 2015, 19:48   

Jeszcze się osłuchuję, ale po początkowych parunastu odtworzeniach, muzyka do Jupiter Ascending autorstwa Michaela Giacchiano wymiata!
Odpowiednio patetyczna kiedy trzeba, działająca na wyobraźnię. Jak współgra z obrazem, nie wiem, nie miałem jeszcze okazji, ale wydaje mi się, że jest w pełni samowystarczalna. W dodatku dawka jest naprawdę spora, album jest wydany na dwóch płytach, więc dobrej muzyki jest pod dostatkiem.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 17 Lutego 2015, 08:48   

O, będę musiał rzucić uchem. :) Dobrze, że rzecz jest przyswajalna w oderwaniu od obrazu, bo nasłuchałem się tylu słów krytyki odnośnie najnowszego filmu Wachowskich, że chyba szybko po niego nie sięgnę.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 17 Lutego 2015, 09:11   

Prawda, co recenzja to film jest ostro gnojony. Nie zmienia to faktu,że mam na niego dziwną ochotę, ale to moja słabość do space opery tu chyba działa. :)
A OST posłuchaj koniecznie! Naprawdę warto. I oczywiście, podziel się wrażeniami już "po". ;)

Swoją drogą, masz może coś godnego polecenia z ilustracji muzycznych filmów z podobnego gatunku rozrywkowej sc-fi?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 17 Lutego 2015, 11:12   

Musiałbym się dłużej zastanowić, bo w kategorii kosmiczno-rozrywkowej pierwszym, co przyszło mi do głowy są Strażnicy Galaktyki, a siła tego albumu to przecież głównie piosenki (acz z seansu pamiętam kilka niezłych przebłysków muzyki ilustracyjnej). Ale skoro już jesteśmy przy Michaelu Giacchino, to może spodobałaby Ci się ścieżka dźwiękowa do Super 8 Abramsa? Co prawda nigdy nie słuchałem jej osobno, ale w filmie fajnie nawiązywała do williamsowo-spielbergowskich klimatów. :)
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Lutego 2015, 12:28   

Strażnicy Galaktyki mi się całkiem podobają własnie (mowa o score), rzemieślnictwo Batesa, ale na niezłym poziomie.
A Super 8 muszę sprawdzić, bo nie miałem jeszcze okazji. Williamsowskie motywy, mówisz? Fajnie, lubię podobne klimaty. Choćby ostatnio parokrotnie leciała muzyka do Jurassic Park. Świetna robota!
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 18 Lutego 2015, 12:43   

Chal-Chenet napisał/a
A Super 8 muszę sprawdzić, bo nie miałem jeszcze okazji. Williamsowskie motywy, mówisz? Fajnie, lubię podobne klimaty.


Nie pamiętam do końca jak to się miało do soundtracku jako całości, ale wejście muzyki w finale pamiętam do dziś i gdybym nie wiedział, kto jest kompozytorem, to obstawiałbym, że to jakiś zaginiony fragment OSTa do E.T. ;)

A Park Jurajski bardzo fajny - lubię szczególnie motyw towarzyszący m.in. przybyciu na wyspę (bodaj Journey to the Island).
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Lipca 2015, 09:45   

50 twarzy G.
bardzo dobra płyta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group