Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Piotr Rogoża
Autor Wiadomość
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 10 Listopada 2008, 23:18   

Piotrek Rogoża napisał/a
Już nie chcę być agentem Cooperem z Miasteczka Twin Peaks. Californication zmieniło mi paradygmat.

Be-ze-du-ra! Jak być, to tylko Nijū-Mensō. Albo przynajmniej Ernstem Jungerem. ;P:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 12 Listopada 2008, 11:25   

NURS napisał/a
lepiej byś coś do redakcji podesłał, zanim cię mech porośnie gdzieś tam... :twisted:

No, dawno mnie u Ciebie nie było, miło widzieć, że tęsknicie, Ojcze Redaktorze :) . A tak na poważnie to postaram się coś podrzucić, jak tylko uporam się z rzeczami bieżącymi - których nie wiedzieć kiedy zrobiło się sporo i gdzie nie spojrzę, to jakiś termin kły szczerzy. Mam pewien pomysł, roję sobie, że fajny - jak najprędzej postaram się przedłożyć do weryfikacji :) .

edit: Ziuta. Jak masz coś do "Californication" to powiedz, załatwimy to jak trzeba ;P: .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 1 Grudnia 2008, 14:05   

Zapraszam na spotkanie autorskie i prelekcję w ramach Toruńskich Dni Fantastyki, 13-14 grudnia. Każdy chętny na wspólne spożycie browaru mile widziany!
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 28 Lipca 2009, 15:43   

W sierpniowym numerze "Nowej Fantastyki" znajduje się moje opowiadanie "Osiedle Cudów: Skrawki". A w nim między innymi trup na pętli tramwajowej, rozterki życiowe nad browarem, duch i manekin. Pierwsza odsłona nowego cyklu.
Zapraszam do lektury i wyrażania opinii! :)
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Lipca 2009, 15:45   

O, super :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 28 Lipca 2009, 15:53   

Piotrek Rogoża napisał/a
Pierwsza odsłona nowego cyklu.

Zamiast się samochwalić po forumach, pisz odsłonę drugą i Najnowsze Przymierze.
BTW, byłem dziś na mieście po NF i nie było.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 28 Lipca 2009, 19:56   

Nic innego nie robię! "Przymierzu" stuknęło już 100k znaków, po opuszczeniu fazy koncepcyjnej idzie jak burza :) .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Memento 
Mori


Posty: 2312
Skąd: z kątowni
Wysłany: 14 Sierpnia 2009, 20:33   

Podczas przedostatniego empikowego posiedzenia, gdy kartkowałem NF, zauważyłem że jest w numerze "Osiedle Cudów: Skrawki" Piotra Rogoży. 'O, fajnie, ciekawe co też wymóżdżył' pomyślałem sobie, usiadłem i przeczytałem.

I, Piotrze drogi, muszę powiedzieć że zakończenie trochę mnie rozczarowało. Niemniej za całą resztę opowiadania i za kapitalne sformułowanie '*beep* egzystencjalna z góry na dół, wzdłuż i w poprzek' masz u mnie browara, gdy tylko nadarzy się okazja. :bravo
Na koniec zrobię Ci tę przyjemność i powiem że jestem ciekaw tego nowego cyklu. 8)
_________________
twinkle, twinkle, little bat, watch me kill your favorite cat... :D
 
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 15 Sierpnia 2009, 13:55   

Dzięki, browara zawsze :) . Kolejne odsłony ledwo majaczą na horyzoncie prawdę mówiąc. O części drugiej wiem na pewno, że będzie nazywać się "Skorupy", obecnie jest zahibernowane w fazie koncepcyjnej, bo trochę mnie pochłania nowa powieść - ale niedługo zamierzam wklepać w kompa i wysłać w świat również nowe Osiedle.
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 15 Sierpnia 2009, 17:32   

Powtórzę to, ci Ci kiedyś pisałem, i co potem jeszcze przetrawiłem.
"Skrawki" są miejscami trochę nieporadne, drażni mnie hiperpoprawny język pomieszany z kolokwializmami Walisz mowę potoczną, a potem nagle patatyczne "żegnaj, Elizo". Tak się może zwracać sztabskapitan Rogożyn to Elizy Wsiewołodowny Daniłowny podczas ewakuacji armii Wrangla; u Kajtka tylko razi.
Clue opowiadania jest dla mnie wejście Knieszki. Podobne duchem motywy są w innych Twoich tekstach: antynarkotykowe jazdy rodzicó Budzigniewa i ogólny bezsens kołomyi elementarnej, jaką staje się finalna rozwałka w Po Spirali, Konstanty z "Jajka" miotający się między kolejnymi coraz bardziej psychodelicznymi sytuacjami. To dotyka nawet kreskówkowej estetyki piratów z "Klemensa" (ilustracje powinien robić ktoś, kto łapie styl złotych lat Cartoon Network), żebym nie wygrzebywał na powierzchnię "Przeklętego pierścienia" (chociać nie ma się czego wstydzić, moim zdaniem).
Świat według Rogoży jest pokręcony i absurdalny, ale nie niesie to żadnej dodatkowej wartości. Taka fizyka i nie ma tu co wywalać na śmietnik moralności czy porządku społecznego.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 15 Sierpnia 2009, 18:19   

A za tych pociotków z księgarni masz klepanko jak nic.
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 16 Sierpnia 2009, 20:14   

Easy, oj, no przecież gdzieś Tytus musiał pracować, nie jest napisane, w której konkretnie księgarni ;P: . Uznajmy, że w konkurencyjnej ;P: . Przebaczysz?

Ziuta, czasem mam taki dziwny skręt w patos i pretensjonalność, jakieś emo złogi się we mnie losowo aktywują. Staram się z tym walczyć, ale czasem coś przesiąknie... Kolokwializmy, no co ja poradzę, tak się mówi, nie do końca rozumiem za to, co masz na myśli pisząc o hiperpoprawnym języku - niebezpiecznie zalatuje to legendarnym językiem przezroczystym ;P: .
Nie bardzo łapię też sens ostatniego zdania Twojej wypowiedzi :) .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 16 Sierpnia 2009, 22:32   

Piotrek Rogoża napisał/a
Przebaczysz?


No pewnie, że tak :*
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 16 Sierpnia 2009, 22:33   

Easy napisał/a
:*


Ja chcę powtórkę tego na Piwokonie!
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 17 Sierpnia 2009, 10:33   

Piotrek Rogoża napisał/a
nie do końca rozumiem za to, co masz na myśli pisząc o hiperpoprawnym języku - niebezpiecznie zalatuje to legendarnym językiem przezroczystym

Siedzę w robociei nie mam jak zarzucić cytatem, ale Walenty mjący chętkę na cos słodkiego brzmi przerażająco. Brrrr.
Hiperpoprawność jako termin zerżnąłem z Dunina. Pamiętasz, rówieśnik Centralnego Okręgu Przemysłowego robił się na znawcę języka młodzieżowego.
A terminu "język przezroczysty" nie jestem godzien uzywać. Więc się nie martw.

Piotrek Rogoża napisał/a
Nie bardzo łapię też sens ostatniego zdania Twojej wypowiedzi

Ja też. ;P: To było olśnienie po winie.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 29 Kwietnia 2010, 12:03   

Ogłoszenie parafialne.

Przy okazji tej imprezy odbędzie się spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, Wojtkiem Szydą oraz niejakim Rogożą. Będziemy rozmawiać o municypalnym mroku. Liczę na ciekawą dyskusję i moc słów wielosylabowych. Zapraszam więc wszystkich do Meskala, tym bardziej, że jak ćwierkają ptaszki, jest szansa na wesołe afterparty!
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2010, 11:59   

Mały newsletter:
We wrześniowej "Nowej Fantastyce" można znaleźć mojego shorta - "Szatnię". To opowiadanko ma dość długą historię, napisałem je na prośbę zaprzyjaźnionych organizatorów Toruńskich Dni Fantastyki. Miało znaleźć się jako mały bonus w informatorze konwentowym, jednak drukarnia wówczas nawaliła i nie wydrukowała czego trzeba. Przez krótki czas opowiadanie wisiało w necie na stronie TDFów. Ostatecznie, po drobnych zmianach, trafiło do Maćka Parowskiego.
Na warsztacie rzeczy dłuższe - powieść-widmo "Najnowsze przymierze" oraz opowiadania. Pomysłów mam póki co więcej, niż mocy przerobowych.
Premiera "Klemensa i Kapitana Zło" w tej chwili przewidywana jest na styczeń 2011. Ilustracje zrobi ktoś bardzo znany i lubiany, naprawdę spore nazwisko, z czego jestem zadowolony bardziej niż bardzo :) .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2010, 12:08   

Rogoża, pisz!
Takiego ilustratora to tylko zazdrościć.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2010, 13:00   

Np to nadmienię, że Szatnia podobałamisię, bardzo :)

Prawie jak nie od Rogoży ;P:
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2010, 15:15   

xan4 napisał/a
Prawie jak nie od Rogoży ;P:


Rozwiń proszę tę myśl 8) .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2010, 16:50   

Wyjaśnienie jest prozaicznie proste. To nie była analiza stylu czy coś podobnego. Jest to chyba pierwszy Twój kawałek, który mi się podobał. Przeczytałem Po spirali, kilka opowiadań z czasopism, opowiadanie z Nowe Idzie i od tej pory byłem pewny, że nie będę nigdy Twoją piszczącą fanką.
A Szatnia mi się podobała i teraz mam zgryza, czy to wyjątek potwierdzający regułę, czy coś innego :)
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 7 Listopada 2010, 11:40   

Słuchajcie. Widziałem pierwsze projekty ilustracji do Klemensa. Robi je - od pewnego czasu to już żadna tajemnica - Tomasz Leśniak, autor Jeża Jerzego. Naprawdę kopią prosto w zadek. Na razie projekty są ściśle tajne, ale myślę, że niedługo Powergraph uchyli trochę rąbka ;) .
W każdym razie warto było tyle czekać!
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 18 Listopada 2010, 16:52   

Polecam się jako publicysta-freelancer. Na początek rzecz o reptilianach. Niedługo tekst o zespole kultowym w ciapki, czyli Army of Lovers.
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 26 Lutego 2011, 16:07   

Premiera "Klemensa i Kapitana Zło" nadciąga wielkimi krokami! Na stronie Powergraphu można już podziwiać okładkę, zaś na moim blogasku jedną z kapitalnych wewnętrznych ilustracji. Za stronę graficzną książki odpowiada, jak już wiadomo, Tomek Leśniak, autor kultowego "Jeża Jerzego".
Polecam się uwadze wszystkich fanów młodzieżowej fantastyki - lub krewnych takowych ;) . Kosmiczna inwazja coraz bliżej!
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Lutego 2011, 17:53   

Gratulacje :bravo
Rozpowiem, komu się da, z przyjemnością
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 28 Lutego 2011, 10:41   

Zastanawiałem się gdzie zniknął Rogoża, Nowa Nadzieja Polskiej Fantastyki. Już się obawiałem, że ruszyłeś w główny nurt, a tu taka niespodzianka.
Gratuluję! Fajne ilustracje. Niech no moja córa trochę podrośnie, to jej kupię. Chyba, że nie wytrzymam i kupię od razu.
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 28 Lutego 2011, 11:17   

Dzięki, dzięki! Co do głównego nurtu - jest coś na rzeczy, mam zaawansowane plany dość szerokiej ekspansji :) . Póki co jest jednak zdecydowanie za wcześnie, aby je publicznie precyzować. W każdym razie jest duża szansa na mocne uderzenie, i to pod banderą dużego wydawnictwa, o bardzo mocnej pozycji na rynku. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Póki co "Klemens", następne w kolejności zapewne "Najnowsze przymierze" - fantastyczne jak najbardziej. "Klemens" zresztą też jest fantastyczny, rzekłbym nawet, że s-f! :)
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 28 Lutego 2011, 22:33   

Wprowadzam w życie nową politykę - za egzemplarz autorski będę w księgarni polecać twoją książkę każdemu, kto się napatoczy. A jak nie zechce, to siłą mu ją wepchnę, o!
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 14 Marca 2011, 10:55   

O kompleksach narodowych i fantastyce mocarstwowej. O, tutaj. Zapraszam!
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Marca 2011, 17:36   

Fajny tekścik. A swoją drogą o tego typu fantastyce wspominałem ostatnio przy okazji "pastwienia się" nad Wiecznym Grunwaldem. Zdecydowanie jest coś na rzeczy
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group