Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe rozdziały Wojny żywiołów i KONKURS na okładkę!
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Grudnia 2015, 10:17   

M. Podbielski napisał/a
index
nie ma takiego słowa w języku polskim
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Grudnia 2015, 17:34   

Można i tak.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Grudnia 2015, 18:07   

:mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11 Grudnia 2015, 01:29   

Lowenna napisał/a
thinspoon napisał/a
Dzięki, M.Podbielski! Udowadniasz, że nie ma co się oglądać na własne ograniczenia.
Niniejszym ogłaszam, że otwieram szkołę tańca wszelakiego. Proponuję zapisywać się już teraz, bo podejrzewam, że szybko braknie miejsc.
Ja! Ja! Ja pierwsza!!!!!!111oneone


Przyjęta! Niemal w ostatniej chwili.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 13 Grudnia 2015, 09:12   

thinspoon, czy w kolejce oczekujących jest jeszcze miejsce? czy trzeba się zapisać na listę do kolejki?
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13 Grudnia 2015, 09:54   

merula napisał/a
thinspoon, czy w kolejce oczekujących jest jeszcze miejsce? czy trzeba się zapisać na listę do kolejki?


Na tej drugiej już brakło miejsc. Ponoć u koników można złapać.
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 4 Marca 2016, 05:30   

Witam ślicznie :)

Wiem, że dłuższy czas nie zaglądałem na żadne fora, ale jestem zawalony robotą. 1wsza część serii "Wojny żywiołów" już po re-redakcji i w trakcie kolejnej korekty. Właśnie siedzę nad re-redakcją 2giej części. Obie powinny pojawić się w te wakacje.

Niemniej ze względu na głód pracy twórczej, postanowiłem odskoczyć na moment i podzielić się swoimi doświadczeniami. Poniżej link do artykułu "Jak porządnie redagować tekst" i opracowaną przeze mnie procedurą. Ze względu na rozmiary obecnie są tam jedynie podsumowania, a poszczególne kroki zostaną opisane dokładniej w serii dalszych artykułów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam:
http://www.wydawnictwozyw...edagowac-tekst/

PS.
Co do dyskusji podczas mojej nieobecności, to odniosę się do niej innym razem, jeśli będzie do czego.
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Marca 2016, 09:57   

Co do odnoszenia się to się nie kłopocz.

Co do zakupu Wojny Żywiołów to jednak wstrzymam się do piątej redakcji i szóstej korekty. Stawiam, że to będzie gdzieś koło dziewiątego wznowienia. Ja cierpliwy jestem.

Co do poradnika to dzięki, nie ma jak kabaret z rana. Już pierwszym zdaniem mnie rozwaliłeś.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Marca 2016, 13:18   

czekam na procedurę napisania książki....
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Marca 2016, 13:39   

Czekam na ogłoszenie o kursie kreatywnego pisania. Kolega M. Podbielski będzie mógł dopisać kolejną pozycję to zawodowego cv. I będzie jeszcze wspanialszy. Przebij to.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Marca 2016, 13:40   

Sam przebije. Otworzy Uniwersytet Hogwart.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Marca 2016, 14:33   

Fidel-F2, nie mnóż postów.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 4 Marca 2016, 15:10   

E tam kurs pisania. Jam to, nie chwaląc się, wykładał na Uniwersytecie we Freiburgu.

Przebije kto? Hę?

Co prawda dawno temu to było, ale pewnie do dziś można podziwiać równo ułożone płytki w laboratorium. Pierwsze auto żem za to kupił, ho, ho, panie dzieju, Skoda 105 Lux to była, pełnoletnia co prawda, ale trzymała się kupy :lol: :wink:
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 4 Marca 2016, 16:23   

Oj weź, tak ludzi kusisz :D :mrgreen: Uniwersytet w Heidelbergu, Max Planck w Golm, Japonia, Izrael. Głównie modyfikowanie metabolizmu siarkowego roślin + metale ciężkie. Tez już jakiś czas temu, ale wspomnienia fajne są, jeden z plusów bycia naukowcem, bo pensję do tego trudno zaliczyć.
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 4 Marca 2016, 17:25   

Kolega Podbielski charakterologicznie przypomina mi Adriana Mole'a.
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 5 Marca 2016, 23:54   

I dla zainteresowanych szczegółowy opis kroku zero w procesie redakcyjnym: Wyeliminuj popularne błędy

Odnosząc się do dyskusji:
@nureczka
Nie uczę ani z ambony, ani ze stołka, choć na nim czasem usiąść muszę. Preferuję ekspresję przekazu i raczej jestem w ruchu.
PS. Jak będę chciał darmowej korekty postów pisanych na forum, to wiem już do kogo się zgłosić.
PSPS. Nie wiem, jakie są Twoje doświadczenia w nauczaniu i czemu przywodzi Ci to na myśl uczenie kota uciesznych sztuczek, ale moje doświadczenia w nauczaniu są inne. Zdecydowanie zaliczam je do stażu dydaktycznego. A przy okazji – jestem uczulony na koty ;)

@bio
Nie znam postaci Adriana Mole'a, ale po szybkim wygooglaniu i przeczytaniu o zakompleksionym nastolatku, muszę poddać w wątpliwość twoje zdolności kojarzenia faktów ;)
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 6 Marca 2016, 19:25   

Gadasz jak Adrian. Gdybym tylko pobieżnie goolgotał, to może miałbym w ogóle zdanie na temat Twego dzieła. Pobieżnośc nie jest bramą oświecenia. Gdybyś się wgłębił w temat, to dowiedział byś się, że historia Adriana zamyka się w dziesiątkach lat, a nie w nastolactwie.
Nie śpiesz się. Masz czas. Czasem policz od 10 do jednego, nim coś wyślesz w świat.
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 7 Marca 2016, 04:46   

@bio
A liczyć można i do setki ale po co, jeśli chcę komuś przekazać, że nie znam historii, zapoznałem się pobieżnie i posłać oczko w żarcie? Ile bym nie liczył wyślę tyle samo :)
I nie potrzeba mi oświecenia do skomentowania tego, że ktoś sobie uważa, że... - musisz wyluzować, bo Ci życia na siebie zabraknie, jak będziesz się tak przejmować ;)

Wyobraź sobie, że ominę Twoją bramę oświecenia i nie zapoznam się wnikliwie z historią Adriana zamykająca się w dziesiątkach lat i kilku księgach (8miu według wiki), aby odpowiedzieć na rzucone anonimowo w mym kierunku hasło na jakimś tam sobie forum.
Wiem, że osobie tak oświeconej wyda się to barbarzyństwem i że wręcz tryskam arogancją nie doceniając powagi sytuacji ani reperkusji na arenie międzynarodowej tego czynu, ale zaryzykuję zarówno takie postrzeganie mej osoby jak i 3cią wojnę światową ;)

3m się i wyluzuj ;)

@nureczka
Korekta proszę :D
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 7 Marca 2016, 16:10   

Drogi Kolego Michale, jako że znamy Cię w sumie tylko przez pryzmat Twej Twórczości, czy raczej Twego stosunku do tejże, to chciałbym z innej nieco beczki. Poznanie wzajemne jest czasem drogą do zażegnywania sporów. Czasem wręcz odwrotnie, ale co tam!
Jaki jest Twój stosunek do jutrzejszego Święta Kobiet? Nie, że tylko tego jutro, ale w ogóle do tego święta. To pytanie bowiem w mym pojęciu leży na jednej półce z pytaniami na temat stosunku do religii, wegetarianizmu, wychowania dzieci, sprzątania kup swego psa na spacerze, oraz, czytelnictwa literatury fantastycznej. Ważna półka. I tylko w wypadku "W" traci na znaczeniu.
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 11 Marca 2016, 20:48   

Zapraszam do artykułu opisującego kolejny krok w procesie redakcyjnym: 1. Oznacz bohaterów
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 14 Marca 2016, 10:16   

M. Podbielski, muszę przyznać, że coraz bardziej mi imponujesz. Nie dlatego, że tworzysz coś fajnego, bo na razie tak nie jest, ale walczysz. Na siłowni zawsze na takich grubasków, co to przychodzą pierwszy raz patrzy się mało przychylnie, zwłaszcza jak od początku stękają robiąc ćwiczenia w nieprawidłowy sposób. Ty ten etap masz już za sobą. Może jeszcze nie umiesz, i może wciąż kaleczysz sztukę, ale idziesz cały czas w dobrą stronę. A to zasługuje na szacunek.
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 1 Kwietnia 2016, 16:13   

Pytanie ogólne - ma ktoś pojęcie jaki rok podać przy Copyright dla wydania drugiego? Taki sam jak pierwszego wydania? Bieżący? Zakres? Ma ktoś linka do czegoś sensownego w tym temacie?

@bio
Ślę wokół życzenia. A stawiając na jednej półce całą masę innych kwestii - żyj i pozwól żyć innym - podsumowuje mój ogólny stosunek do większości spraw. Z negatywnym nacechowaniem i reakcjami na "gnojenie", które powszechnie króluje w sieci, stając się niemalże siłą polityczną.

@mesiash
Sztuce zawsze można nadać nową formę i wyryć nowe ścieżki. Zwłaszcza kiedy jest skostniała.
Pierwotna fala krytyki kierowana do mnie z wytykaniem błędów w tekście uderzała tak naprawdę w profesjonalistów, bo to taka osoba zajmowała się korektą i redakcją. Każdy jeden cios podkreślał, że profesjonaliści w tej branży potrafią wykonać swoją prace na takim poziomie, wziąć za to kasę i podpisać się pod tym.
Wydanie 2gie będzie już po mojej redakcji - to biorę na klatę (pod korektą się nie podpisuję, bo wykonuje to ktoś inny).
A przy okazji przedstawiam proces, który może zwiększyć jakość usług rynkowych w tym zakresie, jeśli ktoś zechciałby się jego trzymać. Przy obecnym doświadczeniu, widząc firmy reklamujące korektę i redakcję w jednym czytaniu, z uzasadnieniem, że inni chcą zedrzeć czytając 2 razy, stwierdzam, że ten rynek sięga jakościowo dna. Z pewnością nie w pełnym zakresie, ale jest kiepsko i nastawieniem na żerowanie na nieświadomości zamiast na jakość.
Proces może pomóc też autorom, którzy chcą mieć większą kontrolę nad treścią a nie wiedzą jak doszlifować tekst.
Dalsze artykuły może nie wkrótce, ale z pewnością się ukażą. Obecnie mocno zajmuje mnie przygotowywanie wydania poprawionego.
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 1 Kwietnia 2016, 16:17   

Egzystujesz w czwartej lidze, skąd zdziwienie?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Kwietnia 2016, 16:48   

jesteś niczym Eddie Edwards
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 1 Kwietnia 2016, 18:36   

Luc du Lac, -1 to wyżej,
Eagle'a pamiętam w przeciwieństwie do zwycięzców tych imprez w których brał udział, zdaje się, ze z jego powodu kwalifikacje zrobili, facet miał fanów i był lubiany i zapamiętywany, mimo tego, że skakać nie potrafił.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 1 Kwietnia 2016, 19:11   

Podoba mi się konsekwencja w działaniu wykazywana przez kolegę Michała. Gdy stwierdziłem, że kojarzy mi się z Adrianem nie miało to pejoratywnych konotacji. Chodzi jedynie o brak dystansu wobec siebie samego. Wynikać zaś ten brak może z wielu bardzo różnych powodów.
Nawet jeśli wiem, że czytać tej twórczości nie będę i wiem dlaczego, to i tak podziwiam Błogosławiony Ogień, który go napędza. Gdyby wszyscy byli Dostojewskimi, to jak musiał by pisać ten lepszy? No jak? I o czym?
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Kwietnia 2016, 21:02   

bio, podziwiam bezmiar twojej cierpliwości i wyrozumiałości i w stosunku do burka i do M.Podbielskiego. Podziwiam i zazdroszczę, szczerze.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 1 Kwietnia 2016, 21:51   

A mnie ciągle zadziwia przekonanie, ze pisarz nie musi poprawnie pisać, bo od poprawiania tekstu są redaktorzy. I jeszcze to, ze nalezy stosować jakieś algorytmy, by unikać powtorzeń. Ale lepsze to niz milion małp.....
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Kwietnia 2016, 13:04   

m_m, +227
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Kwietnia 2016, 00:58   

konopia napisał/a
Luc du Lac, -1 to wyżej,
Eagle'a pamiętam w przeciwieństwie do zwycięzców tych imprez w których brał udział, zdaje się, ze z jego powodu kwalifikacje zrobili, facet miał fanów i był lubiany i zapamiętywany, mimo tego, że skakać nie potrafił.


Nawet film o nim robią
Ale co z tego? Oczywiście nie ma porównania do Edwardsa, bo on za każdym skokiem ryzykował życie.
Co nie zmienia faktu że był beznadziejny. Dno i klapa. Tak jak Jamajscy bobsleisci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group