Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Saga o Katanie
Autor Wiadomość
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15 Października 2014, 10:47   

Lowenna napisał/a
:shock:
:o
:shock:
Ja jednak pójdę gdzie indziej...


Może na Archipelag Pajęczy, gdzie część wysp jest przeklęta i zapomniana przez dobre istoty? A inne wyspy mróz trzyma w swych szponach? :mrgreen:
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Października 2014, 10:52   

Czemu się nie rymuje?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15 Października 2014, 10:55   

Dziesiąty trailer, chyba odeszli od rymowanek.
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 15 Października 2014, 10:55   

Martva napisał/a
Czemu się nie rymuje?


Bo to wiersz biały. ;)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Października 2014, 10:57   

Bez sensu.

EDIT: już dziesiąty? Bogini, ja wymiękłam chyba w okolicach czwartego, pamiętam tylko barykady ze splecionych wężokobiet.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15 Października 2014, 10:59   

Martva napisał/a
Bez sensu.

EDIT: już dziesiąty? Bogini, ja wymiękłam chyba w okolicach czwartego, pamiętam tylko barykady ze splecionych wężokobiet.


KaCety nie są dla miętkich.
 
 
Procella 
Langolier


Posty: 277
Skąd: Polska
Wysłany: 15 Października 2014, 15:02   

Fidel-F2 napisał/a
basta, już wiem, już wystarczy

Tak, też byłam szczęśliwsza, kiedy nie wiedziałam.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Października 2014, 15:23   

Procella napisał/a
Fidel-F2 napisał/a
basta, już wiem, już wystarczy

Tak, też byłam szczęśliwsza, kiedy nie wiedziałam.


hmm, książki nie czytałem (jakiś czas temu napisałem zdanie nt. wyrastjących jak grzyby... polskich autorach fantasy)- zresztą "recenzji" do końca tyż nie
ale jedno rzuciło mi się w oczy - w ten sposób można wypunktować dobre 50% fantastyki (70% fantasy)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Października 2014, 15:48   

_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 29 Października 2014, 23:36   

:D
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 30 Października 2014, 10:35   

Ale to znaczy co? Nie kupować na prezent pod choinkę? :D
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30 Października 2014, 10:44   

mesiash napisał/a
Ale to znaczy co? Nie kupować na prezent pod choinkę? :D


Jak nie kupować? Sam bym chciał dostać.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Listopada 2014, 14:12   

cyt z fejsa:

A teraz coś lżejszego i pouczającego. Wybaczcie skróty, ale nie przepiszę całego poematu. Otóż na Archipelagu Północno-Zachodnim jest Morze Bulgoczące, nazwane tak dlatego, że bulgocze. I na dnie tego morza jest, słuchajcie, imperium utopców. Trzy miliardy martwiaków uprawiających mroczne sztuki w olbrzymich podwodnych miastach. Mają trzynastu cesarzy, armie i handel, więc w sumie są spoko. Ale, ale… pod nimi, tzn. pod morzem i morza dnem, są Labirynty Bezdusznych, czyli korytarze w których są inne imperia martwiaków, na których czele stoją Harele. Ale, ale… pod Labiryntami Bezdusznych są kolejne poziomy korytarzy, w których są imperia białych martwiaków, czyli takich dobrych mumii (miękkogłowych i tępogłowych), dobrych struchulców, dobrych strzyg i tak dalej. No i dobrze, że tam są, bo mogą powstrzymywać ataki mastug skrzyżowanych z umarłymi. Ale, ale.. zapytacie, co to mastugi? Za cholerę nie wiem, autor nie wyjaśnia, z kontekstu wynika, że to chyba demony ale inne. Ale, ale… skąd te mastugi? Otóż z kolejnego poziomu korytarzy, pod tym poziomem białych martwiaków. No bo tam są imperia tych mastugo/umarłych.
Czyli: morze, pod nim imperia utopców, pod nimi dno, pod nim imperia hareli, pod nimi nimi imperia białych martwiaków, pod nimi imperia mastug, pod nimi poziom tej książki, pod nim moja szczęka.


płakałem...
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 3 Listopada 2014, 14:39   

Przy dzisiejszej lekturze wpisów na FB i komentarzy zaplułem faktury kawą. Bywa.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 3 Listopada 2014, 16:00   

Po lekturze wpisów na fb koniecznie chcę nabyć i mieć swoje :fp:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 3 Listopada 2014, 16:50   

Lowenna napisał/a
Po lekturze wpisów na fb koniecznie chcę nabyć i mieć swoje :fp:


To samo. Może ten fanpejdż założył Szyndler?
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 6 Listopada 2014, 13:05   

Dla tych bez FB.

Cytat
Akurat wyprężona jak struna stała na nagim ciele przystojnego elfa (…). Ubrana w sięgające aż do jędrnych pośladków czarne długie botki, wyposażone w potrójne szpilki, stojąc w rozkroku, trzymała jedną nogę na głowie mężczyzny, zaś drugą między jego pośladkami. (…)
Dodatkowo w każdej dłoni trzymała kościanej barwy jasiek z różowymi frędzelkami po bokach. Nimi to na przemian, raz po raz okładała po głowie ofiarę. Lekko obniżając biodra sięgała doskonale to do jednego, to do drugiego policzka nieszczęśnika.
Wtedy właśnie poczuła, że coś jest nie tak…


No i ilustracja tego fragmentu, autorstwa zapalonej fanki

 
 
fealoce 
Sarah Connor


Posty: 3432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Listopada 2014, 21:15   

Cytat
Bezimienni, oprócz wszystkich swoich cech, są również dość bystrzy. Choć ewidentnie nie mają ręki do kobiet.

– Ale – powoli wyartykułował (Bezimienny) – oni nie są idiotami. Ich poziom inteligencji i mądrości jest nawet chyba wyższy niż mój...
– Nie da się tego nie zauważyć, nikt nie jest doskonały..., ale działaj w końcu, skarbeńku! – syknęła dziewczyna.
I jej Bezimienny zadziałał... Zamienił się w pustkę...

Z kronikarskiego obowiązku dodam, że nie do końca był to jej Bezimienny. W końcu jej Bezimiennym był jej bezimienny mąż. Ten Bezimienny ją porwał i podmolestowywał. Ale przy okazji dał się omotać, zakochał się i chyba rzeczywiście już jest jej Bezimiennym.

W każdym razie, zmienił się on w poziomą trąbę powietrzną, a ona biegła i tańczyła wewnątrz.

Różowe frędzelki jaśków latały przy tym jak opętane... Czuła, jak powietrze omiata każdą część jej ciała. Raz po raz chłodziło rozgrzane piersi lub przemykało między udami. Nie dbała, co się stanie z jej szybko bijącym serduszkiem.

Ale i tak ich złapali i trzeba było sięgnąć po podstęp:

Sztylety Hannah, nadal po dwa w każdej dłoni właśnie doszły do zgrabnych i sprężystych pośladków elfa. (...) Twarde mięśnie nie ustępowały lekko i z ran sączyła się tylko posoka o różowym odcieniu.

A potem uciekli i poszli do łóżka, bo przecież w sumie to ten jej nowy Bezimienny w zasadzie niczym nie różnił się od poprzedniego.



Cytat
Wezwanie usłyszały niedobitki przebiegłych sharanów i rzesze czarodziejskich aranów, spokojne karany, mądre amparany i wielebne uparany, społeczni kosarze i ryjący palpigradzi, waleczni skorpidzi, a nawet szybkie solfugary, które puściły się pędem, by zająć najlepsze miejsca
_________________
Never, dear gods.
Never mess with mortals.
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 6 Listopada 2014, 21:58   

Cytat
nie mają ręki do kobiet.

Umarałam.
Cytat
podmolestowywał.

Umarałam po raz drugi
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 7 Listopada 2014, 11:18   

nureczka, to są akurat komentarze autora fanpage'a, tam cytaty z książki są w cudzysłowiach.

Zresztą nawet bezfacebookowi mogą sobie poczytać, bo ustawienia prywatności na to pozwalają?
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 7 Listopada 2014, 11:37   

Aaaaaaa.... Ale z talentem uchwycony styl autora :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 7 Listopada 2014, 11:57   

W oryginalnym poście były cudzysłowy.

Saga o Katanie przeraża. To spełniony koszmar o megauberzłej fantasy. I jeszcze jaki monstrualny – fajsowy profil ledwo zdążył przejrzeć po łebkach pierwszą część pierwszego tomu.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Listopada 2014, 12:39   

Obawiam się, że "dzieło' jest tak odjadowe i kiepskie, iż znajdzie sporo fanów.
Świat jest popaprany :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Listopada 2014, 12:42   

muszą to mieć ;)
podobno już tłumaczą na anglikański
czekać tylko na ekranizację
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 7 Listopada 2014, 13:05   

Początkowo rzeczywiście myślałem o zakupie tego wiekopomnego dzieła, żeby obdarować nim brata, ale myślałem że to tylko fragmenty są takie ciekawe ;)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Listopada 2014, 20:14   

Miałem w ręku - ładna, zaskakująco lekka cegła. Na Falkonie poszło podobnież 100 egzemplarzy :)
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 10 Listopada 2014, 21:35   

dziko, po ile ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Listopada 2014, 13:31   

Cena okładkowa to 59,99 - nie widziałem, by były jakieś zniżki, ale może były. Część ludzi ponoć kupowało dla polewki, na co Artur Szyndler, że dobre i to :lol:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Listopada 2014, 21:12   

Cytat
Przyznam się do czegoś – gdy w pierwszym trailerze, na liście potworów dostrzegłem rybiki cukrowe byłem przekonany, że ktoś je dopisał Szyndlerowi dla hecy. Brak ich w części pierwszej tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu.

Czas zwrócić honor. Niniejszym zwracam:

Wielce osobliwa jest istota, którą każdy w tej krainie sympatią darzy.
Jedni dla mięsa, inni chcą, by była blisko, a reszta o odchodach jej marzy.
To rybiki cukrowe, trzymetrowa odmiana ich zwierzęcych krewniaków,
Mają tak wiele zalet, że w ich obecności nie sposób dostrzec braków.

Trzymetrowe rybiki patatajają stadami po pajęczynach, żywiąc się zewnętrzną ich powierzchnią. Zwłaszcza na krańcach atmosfery, gdzie zimno kosmosu strzępi nici. Dają sobie radę, bo mają hermetyczne pancerze, silne odnóża brzuszne i wytwarzają podciśnienie, przez co (jak się domyślam) przysysają się do pajęczyn i nawet burze (ani próżnia kosmosu) ich nie oderwie.

Mieszkańcy archipelagu polują na nie dla mięsa, ale częściej wolą je wypasać, gdyż rybiki są ważnym elementem miejscowej ekonomii i ważną cegiełką w piramidzie żywieniowej. Dzieje się tak, gdyż:

Miast kału wydzielają półprzezroczystą substancję o dużej klarowności,
Związek białka i cukru, co syci jak miód, a z czasem nie traci na jakości.

Trzymetrowe, pancerne, przystosowane do życia na obrzeżach atmosfery, podciśnieniowe mszyce. Muszę powiedzieć, że rzeczywistość przerosła moje najśmielsze oczekiwania.

(Jak wygląda rybik cukrowy w prawdziwym świecie, można sprawdzić na wiki. Ale może lepiej nie sprawdzać?)


:omg:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Listopada 2014, 08:37   

A co się sprzedawało w Lublinie najlepiej? To będzie zaskakujące – Kryształy czasu Szyndlera. Książka ganiona w internecie, nazywana grafomańską, na konwencie czytano w ostatni dzień jej fragmenty z estrady, ku uciesze gawiedzi (mam wątpliwości co do takiej akcji – grafomańska czy nie, nabijać się w taki publiczny sposób, szydzić, chyba nie wypada). Ludzie kupowali ją jako ciekawostkę, bo z pewnością taką książką Kryształy są.

Tak napisal Wojtek Sedeńko na swoim blogu. Trzeba przyznać, że internauci, zrobili znakomitą reklamę temuczemuś.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group