Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
SS Reaktywacja a polski crowdfunding
Autor Wiadomość
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 16 Lipca 2014, 06:42   SS Reaktywacja a polski crowdfunding

No i się udało... w mniej niż 24h. :roll:

http://ssonline.pl (zostawiam przekierowanie bo grafika przednia)

Swoją drogą to bedzie niezła promocja polskiego crowdfundingowego portalu, na który, ja przynajmniej, trafiłem po raz pierwszy właśnie teraz.

I co myślicie?

Kto czeka? Kto pamięta? Kto się czego spodziewa? Przetrwa toto więcej niż dwa numery? :D lub sześć?
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Lipca 2014, 07:44   

Nie wiem czy teraz jest zapotrzebowanie na papierowe gazety o grach. Wszystko jest w internecie. Ja bardziej lubiłem Top Secret przede wszystkim ze względu na humor i styl artykułów. Te gazetki to było też takie okno na świat w temacie gier - bo co innego było do wyboru, program Joystick? Albo Kazimierz Kaczor grający w Cywilizację?
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 16 Lipca 2014, 11:01   

gorbash 105 tysięcy zebrane w jeden dzień z hakiem w Polsce... i jeszcze 43 dni zbiórki.

Jakieś zapotrzebowanie jednak jest :) . Ale nie na byle jaką gazetę o grach. I może nie o grach jako takich tylko, ale o kulturze gier.

Twórcy obiecują wysoki poziom i na takowe pismo dobrze wydane zapotrzebowanie jest.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 16 Lipca 2014, 11:10   

Jak jestem u ojca to czytam sobie zawsze CDA, ale sam zwykle nie kupuję. Dobre pismo, ale prawda jest taka, że na ogół interesują mnie 2-3 recenzje, sprzęt jest przydatny, żeby wiedzieć co oglądać, ale szczegóły i tak mam szybciej w internecie (mówię np. o testach kart graficznych). Na luzie w ogóle przestało grać dla mnie ważną rolę (ile to się widzi w internecie - z drugiej strony mój ojciec w necie w ogóle śmieszności nie wyszukuje, więc dla niego to co w NL to nowość). Najlepsza jest moim zdaniem publicystyka i ważną rzeczą jest też, że z CDA w ogóle dowiaduję się o grach jakie wychodzą (nie jestem na bieżąco z żadnym serwisem online, bo czytuję tylko portale sprzętowe), ale pewnie w serwisy online nie zaglądam dlatego, że i tak mam to CDA. Po SS sięgnę, jeśli mocno postawią na publicystykę - tego zawsze mi brakuje. Magazynów o fantastyce też nie kupowałem na bieżąco, bo opowiadań i tak nie chciało mi się czytać, kiedy mam tony książek, które czekają w kolejce, a publicystyki zwykle tyle co kot napłakał i nie opyla się płacić za 2-3 interesujące artykuły. Jedynie Scientific American kupuję co miesiąc na bieżąco. Chociaż jakby mój ojciec nie kupował CDA, to pewnie ja bym zaczął. Tak czy owak, jednym i drugim życzę jak najlepiej, nie sądzę, żeby papier dało się zupełnie wyeliminować (sam jednak wolę to CDA niż serwisy netowe), nie wiem jednak czy jest na rynku miejsce dla więcej niż jednego pisma o tej samej tematyce, w tym przypadku.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 16 Lipca 2014, 12:00   

imo nie uda im się ta reaktywacja.
rynek nie potrzebuje tego nagazynu, jakby było inaczej to by z niego nie znikali.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 16 Lipca 2014, 12:25   

Historię starego pisma znalazłem tutaj:
-> http://zapach-papieru.str...retservice.html

Całkiem ciekawa rzecz. Można też o innych dinozaurach poczytać.

ketyow i o to właśnie chodzi. Pismo z recenzjami gier typu CDA nie jest dla mnie. Brakuje mi pisma z artykułami dla 30+ z ciekawymi artykułami i publicystyką utrzymaną na poziomie. Takimi artykułami, które moge pokazać osobie nastawionej do gier bardzo sceptycznie, po których lekturze zrozumie, że gry wideo nie są niepoważną rozrywką dla nastolatków. (edit: ok, niektóre są :) )
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 16 Lipca 2014, 12:33   

A mnie wkurza, że próbują zrobić coś, co się nie ma prawa udać, i jeszcze znajdują się ludzie, którzy wykładają na to kasę. Ja wiem że nie moja, i nie powinno mnie to boleć, ale to jest ten rodzaj złości, która pyta "dlaczego ja sobie nie znajdę pomysłu, żeby mi ktoś dał pieniądze na jego realizację?" i bezsilnie z boku patrzy.

Przy okazji, MiM też się ostatnio tak reaktywowało.
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 16 Lipca 2014, 12:45   

Patrz jak to wystarczy trafić w potrzeby... :)

Też uważałem, że to się nie ma prawa udać.
Patrząc na logo śledzia i czytając zapowiedzi, zostałem nakręcony hype'm podobnym do Wiedźmina3. Ciągle jestem sceptyczny, ale iskra nadziei się tli :) . Przynajmniej będzie fajna koszulka! :)
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 16 Lipca 2014, 17:31   

16.07.2014 - JEST MOC! - W pięknym stylu dobiliśmy wszyscy razem do 100 tys. zł. A przy 100% prawie wysypaliśmy serwery PolakPotrafi.pl. Dzięki Wam wracamy bijąc od razu rekordy polskiego crowdfundingu!

Czyli dobrze myślałem, że to rekord.

Obstawiamy ile będzie? :)

Czy już wszyscy zapaleńcy się udzielili?
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 18:06   

Zbiórka zbliża się do końca.

Zebrano kasę na dwumiesięcznik i to było zdaje się ostatecznym celem.

Przy okazji nie obyło się bez zgrzytów... Redakcja, jak gdyby zatrwożona ilością kasy wpływającą od mniejszej ilości osób sama sabotowała zbiórkę :) . Temu, chociaż zbiórka będzie rekordowa, pełnego potencjału marki nie wykorzystano. Okazuje się, że można zebrać kilkaset tysięcy na reaktywacje dobrego pisma - ot tak, pod warunkiem, że sprzeda się obietnicę czegoś klasowego, a nie masowego.

Ciekawe czy nasz niedościgły wzór Redaktora, pionier NURS, kiedyś postanowi użyć tego medium do kolejnej reaktywacji pisma. A może któryś znany pisarz pójdzie po bandzie i zbierze pieniądze od fanów - przed wydaniem książki? To by było... Wydawnictwa mogłyby zapomnieć o ryzyku...

W każdym razie - to ostatni moment, jeśli ktoś chce załapać się na tańsze prenumeraty i okolicznościowe koszulki. Kilka numerów pisma na pewno wyjdzie - to już wiemy :)
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 18:18   

Homer napisał/a
A może któryś znany pisarz pójdzie po bandzie i zbierze pieniądze od fanów - przed wydaniem książki?

Jednym okiem śledzę aferę ze zbiórkę na Kryształy czasu (czy właściwie książki w świecie KC). To dopiero jechanie po bandzie.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 18:33   

Opowiadaj! :)
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 18:41   

Nie jestem erpegowcem, ale ponieważ chodzę na spotkania kubu "Krakowskie smoki", zdarzyło mi się słuchać jednym uchem to i owo.
Otóż wracają legendarne Kryształy czasu. Ale nie pod postacią wznowienia kultowej gry, reedycji starej wersji, czy też nowej wersji na nowe czasy. Autor postanowił odnowić zainteresowanie światem, wydając 13-tomową sagę, każdy tom dwóch częściach. I zaczął od zbiórki na polakpotrafi.
Cała akcję środowisko przyjęło z konsternacją, począwszy od wyśrubowanej kwoty, przez dziwne progi, dziwne bonusy (krawat? WTF?) i w ogóle samą koncepcję 26 książek.
http://polakpotrafi.pl/projekt/kc
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 25 Sierpnia 2014, 18:57   

Eeee.... Nagroda za 500000zł - Wieczna Nieśmiertelność? :lol:

Raczej myślałem o trochę mniej... rozbudowanym... podejściu do sprawy.

Przykładowo autor klepie książkę, ale równocześnie pracuje i mu się to wydłuża. Więc robi akcję, jeśli uzbieram tyle a tyle w tym czasie, to daję gwarancję, że skończę książkę w trzy miesiące, bo biorę bezpłatny urlop w robocie i wydana będzie wtedy, a wtedy.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 28 Sierpnia 2014, 15:01   

Tymczasem na SS ostatnie 8h zbiórki...
Ćwierć bańki padło... :)

Ale będzie burza, jeśli pismo nie spełni pokładanych w nim oczekiwań... :)
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2014, 15:51   

Pierwszy numer końcem miesiąca - 14,50zł... 50 tys. nakładu :) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2014, 16:39   

Homer napisał/a
50 tys. nakładu :)


CO? :shock:
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2014, 17:36   

To nie przejęzyczenie. Zaczynają z wysokiego C :) . W końcu mają za co...

SS został już zamknięty, Przygotowanie druku chwilę zajmie, głównie z powodu podawanego już przez wydawcę astronomicznego jak na dzisiejsze czasy nakładu 50,000 egzemplarzy. Szacujemy, że numer będzie gotowy w przedziale 20-25 września.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2014, 17:54   

Hm optymiści
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2014, 21:54   

Chyba im zwroty koszty nabiją... aż tak mocnej promocji na razie nie mają.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2014, 22:18   

Nakład wysoki, zgoda, ale wiecie - bardzo wiele pism na starcie stosuje taktykę wysokiego nakładu, aby pismo dotarło w jak najwięcej miejsc, mówiło się o nim, ludzie mieli szansę chociaż przekartkować, jeśli już nie kupić. Taka świadoma strata, forma reklamy. Oczywiście nie wiem, czy tu taki przypadek zachodzi, ale sama wysokość pierwszego nakładu nie powinna bulwersować.
Jeśli pismo miałoby być popularne, to drukowanie kilkudziesięciu tysięcy, żeby sprzedać 15-25, będzie normą, bo w prasie to bodaj 70% sprzedanego nakładu uznaje się za sukces :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 07:20   

Romek P. napisał/a
ale sama wysokość pierwszego nakładu nie powinna bulwersować.

Mnie nie bulwersuje, jeno dziwi. :) Ale może masz rację. Może to tak jak z reklamą - pojedynczy spot czy ogłoszenie to wyrzucanie pieniędzy. Trzeba albo dużo, albo wcale. Zobaczymy.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 08:57   

Romek P. napisał/a
Nakład wysoki, zgoda, ale wiecie - bardzo wiele pism na starcie stosuje taktykę wysokiego nakładu, aby pismo dotarło w jak najwięcej miejsc

I chyba tu jest wąpierz pogrzebion. Wysoki nakład nie gwarantuje dotarcie do WIELU miejsc, tylko wielką ilość sztuk magazynu. W wiele miejsc dostarcza dystrybutor ;)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 09:48   

Z tego co wiem, wiele czasopism poległo właśnie na dystrybucji. Dystrybutorzy robią wydawców w wała (przepraszam, za brzydkie słowo, ale inaczej to się nie da określić). Paczki z czasopismem leżą nierozpakowane w magazynie, egzemplarze nie trafiają w ogóle na półki lub trafiają w minimalnej ilości, a potem jest zwrot. Dystrybutor kasuje wydawcę za usługę, a walka z nim jest jak walka z wiatrakami.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 20:37   

Z tym się zgodzę - znam wiele pism, które upadły, bo te paczki leżały, chociaż ludzie pisma szukali.
Dlatego odnosiłem się tylko do kwestii wysokości nakładu. To jest znany sposób na zaistnienie na rynku na samym początku - o ile właśnie uda się dotrzeć do tych miejsc...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2014, 21:01   

Romek P. napisał/a
Dlatego odnosiłem się tylko do kwestii wysokości nakładu. To jest znany sposób na zaistnienie na rynku na samym początku - o ile właśnie uda się dotrzeć do tych miejsc...

Tego nie neguję. Ma nawet dla mnie jakiś sens. Mój post odnosił się głównie do wypowiedzi Dunadana.
Nie ukrywam, że będę całą historię śledzić z dużym zainteresowaniem, aczkolwiek grupą docelową tego akurat czasopisma nie jestem i nigdy nie byłam. W tym przypadku interesuje mnie sam mechanizm.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Listopada 2014, 10:41   

Czytał ktoś pierwszy numer? Jak wrażenia?
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Listopada 2014, 12:12   

Czytałem.
Wspominki głównie. Czyli stare stare serie gier. Z nowości chyba tylko jakiś jeden horror był opisany. Relacja z jakiś targów. Reszta nie zapadła w pamięci.
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Listopada 2014, 12:55   

No właśnie. Ja poczytałem, relacje z targów mi w ogóle nie podeszły, chyba nie jestem targetem, wycieczka do siedziby Lucasfilm to już w ogóle pomyłka, Zaginięcie Ethana Cartera czy jakoś tak było fajnie opisane, ale potem znowu ich na jakieś targowo-wspominkowe rzeczy wzięło. Dalej już mi się nawet przewijać nie chciało.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 10 Grudnia 2014, 23:04   

Secret Service nie będzie już Secret Service.

Słyszeliście?

PS. Tutaj bezfejsbukowo.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group