Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Sen taki jak ten - głosowanie do 1 grudnia.

Sen taki jak ten, który chciałbyś wyśnić:
1. Eksperyment z wolności
1%
 1%  [ 1 ]
2. Jakub
8%
 8%  [ 5 ]
3. Kto by pomyślał
16%
 16%  [ 10 ]
4. Megaświatowy Megazbok
11%
 11%  [ 7 ]
5. Nocny spacer
1%
 1%  [ 1 ]
6. Przebudzenie
1%
 1%  [ 1 ]
7. Rita
28%
 28%  [ 17 ]
8. Sprawdzian
8%
 8%  [ 5 ]
9. Sukkub
5%
 5%  [ 3 ]
10. Sztafeta
11%
 11%  [ 7 ]
11. Tabletka snu
1%
 1%  [ 1 ]
12. Ale koszmar, nie jestem żebrakiem i wybieram bezsenność.
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 59

Autor Wiadomość
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 10:45   

Starscreem - gratuluję wygranej :bravo jeszcze wyjaśnij kto miał rację wśród osób dywagujących na pierwszych dwóch stronach :) (przy okazji, to właśnie tutaj domyśliwałem się śladu chomiczej łapy)
Borsuk - głupio tak po wszystkim powiedzieć że właśnie Ciebie typowałem na twórcę tego szorta, ale tak było :D gratuluję!
dziko i baranku, Wasze teksty były fajne, ale to nie był mój typ. Swoją drogą, totalne zaszkoczenie co do Sztafety, myślałem że to Konopia popełniłbył.

Blue Adept, super edycja :bravo no i prawie żem trafił z Twoim autorstwem :)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 11:39   

mesiash, początkowo, w trakcie głosowania, myślałam, że jajo zniosę (ofkors smocze!), jak czytałam co mi tu chcą wmówić, że "miałam na myśli" ;) Planowałam nawet poczynić krok desperacki i naskrobać na priv do BlueAdepta, żeby przekazał w mym imieniu, o co mi chodziło.
Ale mnie odwiedziono od tego pomysłu.

W tej chwili już prawie w ogóle nie czuję potrzeby, ale skoro prosisz... :)

Na początek - coś, na co nie każdy zwrócił uwagę.
Mamy faceta, który w pierwszy zdaniu używa trybu dokonanego (edit: no dobra, może to nie jest tryb dokonany, ale nie o nomenklaturę językową chodziło ;) ). Czyli w Rita już jest martwa. Chciałam też, żeby to zdanie brzmiało maksymalnie bezosobowo, bo człowiek wyszukuje sobie zwykle różnych wymówek, kiedy wie, że zrobił coś okropnego i nie chce się identyfikować z tym uczynkiem. Stara się od niego odciąć i udowodnić samemu sobie, że nie miał innego wyjścia.
Chciałam pokazać, że to, iż ktoś słucha Czesława Niemena, ogląda wiadomości i chodzi z dzieckiem na spacery, nie czyni go dobrym człowiekiem. Że każdego może dopaść mania prześladowcza, każdy sobie może uroić niestworzone rzeczy i uwierzyć w nie tak mocno, że jest gotów dla nich zabić. A strach o własne życie potrafi odebrać rozum i serce.

Owszem - jest jak najbardziej oczywiste, że większość rodziców poświeciłaby się dla swoich dzieci. Jednak dzieciobójstwa się zdarzają i nie są niestety jedynie wytworem fantazji pisarzy i dziennikarskich prób podbijania oglądalności.

O i tyle...

Myślę, że chyba nie jest do końca istotne, co miałam na myśli - istotniejsze jest to, jakie przemyślenia ma czytacz. Każda interpretacja jest na swój sposób poprawna i nieporpawna :mrgreen: Taka pseudomondroszcz na koniec :mrgreen:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 11:48   

Starscreem napisał/a
Mamy faceta, który w pierwszy zdaniu używa trybu dokonanego. Czyli w Rita już jest martwa.
niekoniecznie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 11:50   

Fidel-F2, przepraszam, zrobiłam w międzyczasie edycję.
Ale ciekawi mnie Twoja opinia - mogę liczyć na rozwinięcie?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 11:53   

w ten sposób można przedstawić powzięcie zamiaru, zwłaszcza, gdy wydarzenia opowiadane są po jakimś czasie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 12:05   

Hmm... w sumie...

Zabicie Rity było konieczne.
Ale nie potrafiłem...

To że coś jest konieczne, jeszcze nie znaczy, że zostanie/zostało zrobione... (patrz: reformy).
Nic to - wniosek z tego taki, że jak się chce być jednoznacznym, to trzeba pisać językiem ustawodawczym. W przeciwnym razie wychodzi wieloznacznie. I jest zabawa ;)
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 12:14   

Starscreem :bravo :bravo :bravo
Borsuk :bravo :bravo
baranek :bravo

BlueAdept :bravo świetny temat, świetne prowadzenie :lol:

Dziękuję za głosy na Megazboka. Krótka egzegeza tekstu: obie części to ta sama (nie) rzeczywistość. Bohater jest postacią z koszmaru (jednak doczołgał się do domu i zasnął), a jego koszmar senny to zwykłe życie (bycie księgowym). Mogłem to zrobić bardziej łopatologicznie, tak wyszło trochę niejasno.

ihan - też nie wiem, co się z nimfą stało, drugoplanowi bohaterowie generalnie mają przerąbane :wink:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Borsuk 
Frodo Baggins


Posty: 122
Skąd: PDKR
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 12:34   

mesiash napisał/a
głupio tak po wszystkim powiedzieć że właśnie Ciebie typowałem na twórcę tego szorta, ale tak było

Napisz, po czym poznałeś i dlaczego po przecinkach :D Może być na pw, jeśli nie chcesz tutaj.
_________________
A gdy mi się kręci
W głowie mi wiruje
Wszystko wtedy mylę
Prawdy poszukuje
Wtedy znów po wino
Idę aż do nieba
Gwiazdy jasno błyszczą
Księżyc mnie olewa
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 12:39   

dziko napisał/a
[
Dziękuję za głosy na Megazboka. Krótka egzegeza tekstu: obie części to ta sama (nie) rzeczywistość. Bohater jest postacią z koszmaru (jednak doczołgał się do domu i zasnął), a jego koszmar senny to zwykłe życie (bycie księgowym). Mogłem to zrobić bardziej łopatologicznie, tak wyszło trochę niejasno.


Nie, wyszło bardzo jasno i dlatego dla mnie to był najciekawszy tekst edycji.
 
 
Blue Adept 
Borg


Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 13:15   

I wszystko już powiedziano i napisano... :wink: Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom, zarówno tym co oddali swoje teksty pod pręgierz publiczności, jak i tym co głosowali i komentowali. Jeszcze raz brawa. :bravo Jestem bardzo zadowlony z tej edycji - wiadomo, że najfaniej chwalić po części i siebie. :twisted: Planowałem szersze komentarze, jedanak ostatnie dni miałem mocno zwariowane i nie wyszło tak, jak planowałem. Przy zakończeniu konkursu miałem jeszcze ćwiczenie z jednoczesnej wielozadaniowości, ponieważ komentowałem i podawałem wyniki będąc jednocześnie na spotkaniu. Ciekawe doświadczenie. :)

mesiash - Prawie trafiłeś. :mrgreen: I przepraszam za zgubienie litery s w Twoim nicku. :oops:
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 13:25   

Starscreem napisał/a
Nic to - wniosek z tego taki, że jak się chce być jednoznacznym, to trzeba pisać językiem ustawodawczym. W przeciwnym razie wychodzi wieloznacznie. I jest zabawa ;)
Właśnie :D Sam tekst w sumie był jasny, główny wątek oczywisty, cała zabawa tkwiła w szczegółach. Lubię obserwować, jak teksty żyją własnym życie, gdy czytają je różne osoby i pojmują "po swojemu".
W tej edycji i Jakub mnie zastanowił, i Megazbok :mrgreen: , i Sprawdzian i w ogóle zabawa była przednia.

Chcę jeszcze tylko zauważyć, że mamy debiutantów - Czaga, CzterySilnia i to mnie też cieszy :bravo .
Zapraszamy do następnej edycji :)
Starscreem fajny temat podała, można zaszaleć, interpretacji mnogość :D .
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 16:35   

thinspoon napisał/a

Nie, wyszło bardzo jasno i dlatego dla mnie to był najciekawszy tekst edycji.


Jakże miło słyszeć, że ktoś jednak wszystko wyhaczył :)
Z drugiej strony fakt, że niektórzy głosowali nie wiedząc do końca o co chodzi, też jest miły :lol:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 17:07   

Gratulacje dla wszystkich, a w szczególności Starscreem za wygranie :bravo :bravo :D .
Oczywiście gratulacje należą się Blue Adeptowi za prowadzenie tej edycji szortowych tekstów :bravo :D .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Grudnia 2013, 17:27   

Kurde... Ponieważ wyniki były cały czas widoczne, to już z tydzień temu poczułam się dość pewnie, by zacząć obmyślać, co zrobię, jak wygram...
I zapomniałam... :fp:

A miałam się cieszyć, krzycząc, że JESTEM ZA*EBISTA :D
 
 
Blue Adept 
Borg


Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Grudnia 2013, 08:41   

A jak potyka się smoczyca? :twisted: Wygrywa i musi prowadzić konkurs! :lol:

E.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 4 Grudnia 2013, 12:32   

Gratulacje dla Starscreem i prowadzącego :bravo :D

to była bardzo fajna zabawa, szczególnie dla mnie, jako osoby niepiszącej, którą jednak nagle naszło coś (nie odważę się nazwać tego weną) po bezsennej nocy w pociągu TLK w trakcie 3h podróży do Kalisza :) .

Tak, zdecydowanie nie była to klasyczna wena a siła przymusu Blue Adepta :P

Dziękuję za oddanie na Sukkuba, aż trzech głosów! jest to bardzo miłe :)
Może spróbuję napisać coś jeszcze, ale już w bardziej konwencjonalnej formie ;P:
 
 
Anqetrix 
Jaskier


Posty: 96
Skąd: Schron
Wysłany: 4 Grudnia 2013, 14:37   

Gratuluję zwycięzcy, a także zdobywcom pozostałych miejsc na podium. :) Że "Sztafetę" napisał baranek - nie zgadłabym nigdy, za to "Megaświatowy(...)" w sumie do Dziko pasuje, chociaż typowałam na autora inną osobę (właściwie to gdyby baranek sam nie skomentował szortów, tekst ten pasowałby i do niego :D ). Z tego, co widzę, nieco inaczej zinterpretowałam szorta, najwyraźniej zmyliły mnie te piórka (sądziłam, że istota z koszmaru jest kimś z rzeczywistości równoległej, niekoniecznie ze snu). :D

No i gratki dla pełnego zapału prowadzącego. :bravo :mrgreen:
_________________
Czytanie

Pisanie
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 4 Grudnia 2013, 15:16   

GRATULACJE :bravo

Dzięki za głosy.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
CzterySilnia 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 4 Grudnia 2013, 16:33   

Gratuluję zwyciężczyni :) .
_________________
Zerknij na mojego bloga :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group