Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy serwisu
Autor Wiadomość
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 13 Lipca 2014, 22:00   

Utracimy chyba przede wszystkim oznaczenie konkretnych postów jako nieprzeczytane. Przed przenosinami obecnemu phpBB chyba nic takiego nie brakowało, ale po przenosinach jak widać posypało się parę rzeczy, jak zmiana rozdzielczości wklejanego obrazka, różne rzeczy znikają z cytatów, coś by się pewnie jeszcze znalazło. To byłyby jakieś zyski.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 13 Lipca 2014, 23:07   

Nie ma komu melda puścić. OK. Do wpisania na listę.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Lipca 2014, 09:43   

Słuchajcie, a nie lepiej po prostu zagryźć zęby i przenieść się na nowy silnik tak czy siak? Przecież i tak trzeba będzie kiedyś to zrobić. Pewnie, że funkcje nieprzeczytanych postów są fajne, ale na pewno da się to rozwiązać także w inny sposób. Drugi Obieg ma podobną funkcjonalność, chociaż żeby przejść do nieprzeczytanego postu trzeba kliknąć na pomarańczowy pikselik zamiast tak jak tu - na tytuł tematu, ale można się do tego przyzwyczaić. W tej chwili forum jest praktycznie nienaprawialne i w imię zachowania funkcjonalności praktycznie nic się nie da poprawić, vide rozjechane obrazki, co powinno być do zrobienia w minutę.
Moim zdaniem powinniśmy się przenieść, a później ewentualnie poszukać jakiegoś rozszerzenia, które by nam utraconą funkcjonalność przywróciło.
Może znacie kogoś, kto pisze takie rozszerzenia i mógłby dla nas napisać? Niech powie, ile by to kosztowało, może nie będzie to jakiś wielki koszt. Jestem gotów w razie czego wyłożyć pewną sumę pieniędzy na taki projekt.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 14 Lipca 2014, 10:30   

hrabek, +1
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 14 Lipca 2014, 15:46   

phpbb 3 jest szybsza, mniejsza ,konkretny panel moderatorski ma, bardziej zaawansowana, np. opcje nadawania uprawnień (tutaj trzeba uważać, i pamiętać by przestrzegać zasady grupa -. członkowie, i nie bawić się w wyjątki lokalne)
i przede wszystkim phpbb jest dalej rozwijana, i to powinno podziałać na wyobraźnię adminów, zresztą nie trzeba sobie wyobrażać, można się pobawić demem:

https://www.phpbb.com/dem...3d330b39c970246

na fotoplanecie był Przemo, znalezienie się w czystym phpBB na forum nf zajęło mi parę chwil, dacie radę, poza tym dla osób rozumiejący angielski jest mnóstwo informacji i pomocy w necie.

Zwykli użytkownicy docenią to, że wszystko będzie działać, a przede wszystkim będzie można mieć tapatalk'a :omg:
To ważne w przypadku tych, co mają neta tylko na komórce, siódmy miesiąc już tak mam...
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 14 Lipca 2014, 23:53   

Widzę, że przy takim naporze przyjdzie mi się wkrótce pożegnać...


*clock timeout*
Chętnie się wypowiem, ale w porze gwarantującej przytomność dnia następnego. Parę puszczę, temat mnie też rusza!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Lipca 2014, 08:12   

gorat, tak naprawdę to właśnie Ty jesteś głównym hamulcowym wprowadzania zmian. Rozumiem przywiązanie, ale sam widzisz, że to i tak trzeba będzie kiedyś zrobić. Można to odwlekać przez pół roku, rok, pięć lat, ale koniec końców zmiana jest nieunikniona.
Napisz dokładnie jaka funkcjonalność cię interesuje. Na pewno jest na forum ktoś, kto potrafi to zaimplementować, albo zna kogoś, kto to umie. Niech poda swoją cenę, żeby było wiadomo ile to kosztuje. I wtedy się zastanowimy czy lepiej zlecić komuś napisanie tego dla darmowego silnika czy taniej (albo niewiele drożej, ale za o wiele lepszą funkcjonalność) wyjdzie kupić jakiś płatny silnik.
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 15 Lipca 2014, 22:51   

Tego się może nie dać w kilka dni zrobić, więc ostrożnie z kosztami... Przemo to "nie do końca" phpBB z dodatkami, bo jest sporo rzeczy, które jako dodatki nie są wymienione - może dlatego, że to za gruby kaliber. Meld czy SVC Przema by sporo pomógł w ocenie.

Mam wrażenie, że Przemo poszedł w inną stronę niż obecne silniki stron - rozbudował funkcjonalność, podczas gdy obecnie się raczej stawia na dynamiczne strony (AJAX itd.) oraz dostęp mobilny. Wygląda to dla mnie na konflikt - przechodząc na inny silnik nie da się nie stracić funkcjonalności, bo nawet odpowiednie dodatki nie powstały.
(Przepraszam, że tak krótko, zdycham :/ Może jutro...)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Lipca 2014, 09:56   

Na razie nie wiadomo tak naprawdę co by trzeba zrobić i czy w ogóle, bo może się okazać, że tej unikalnej funkcjonalności wcale nie jest tak dużo, albo nie jest niezbędna do funkcjonowania forum. Specjalnej różnicy między działaniem tego i innych, na innych silnikach nie zauważyłem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 16 Lipca 2014, 11:29   

Prawdę mówiąc ja nie wiem co jest tutaj jako dodatek, a co ręcznie zmienionym kodem.
To może jakiś wątek założyć i spytać ludzi czego faktycznie używają? Potem zliczyć średnio co najbardziej popularne i na tym bazować. Oczywiście wątek ograniczyć czasowo, żeby zainteresowani tematem się spięli i napisali, coby potem pretensji nie było.
Bo jak się okaże, że 9/10 funkcji jest w innych silnikach, nowszych, to w czym problem.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 16 Lipca 2014, 11:43   

thomas2411, zrób ankietę, np. na dwa tygodnie.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Lipca 2014, 11:47   

No i o tym właśnie mówię. Bo okaże się, że nie możemy przejść na nowy silnik, bo goratowi podoba się jedna unikalna funkcja, której nigdzie indziej nie ma. Ale jak dla mnie, to nie ma u nas aż tak wyjątkowych rzeczy, które w taki czy inny sposób nie są realizowane na innych forach.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 16 Lipca 2014, 11:56   

Korzystam z forum DOF i FF, nie wiem na jakich silnikach działają, ale są całkiem sprawne.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 16 Lipca 2014, 12:20   

Ankietę mogę zrobić, tylko muszę wiedzieć o jakie konkretnie funkcje chodzi. Mi tam rybka, jestem tu niecały rok i nie bardzo aktywny, także trudno mi ocenić. Gorat na razie zarobiony, ale może ktoś z Was wypisze taką listę albo prześle mi na PW?
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 16 Lipca 2014, 12:28   

A funkcji z oznaczaniem pojedynczych postów jako nieczytanych bankowo nie ma w żadnym innym silniku? Osobiście chyba nigdzie indziej tego nie widziałem, ale czy to możliwe że nikt inny nie pomyślał, że to przydatna funkcja i nie próbował wprowadzić do nowszego phpbB?
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 16 Lipca 2014, 13:52   

Z tego co pamiętam to jak szukałem w ubiegłym roku, to już w 2009r była prowadzona dyskusja na ten temat na forum phpBB, żeby wprowadzić tą funkcje. Nie pamiętam natomiast czy ona już jest.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Lipca 2014, 14:05   

Ale u nas też tego nie ma, więc nie o to chodzi.
_________________
5 zdań na temat
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 16 Lipca 2014, 14:20   

No jak nie ma...wchodzisz w wątek i widzisz po prawo na dole, które posty nie są przeczytane jeszcze. Chyba, że chodzi o coś innego.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 16 Lipca 2014, 14:21   

Jak to nie ma? Może nie zrozumiałeś co miałem na myśli, ale zlicza nieprzeczytane posty, a ponadto, jeżeli w jakimś temacie przeczytałem stronę 74 i 76, ale nie czytałem 75, to posty na niej nadal mam oznaczone jako nieczytane i kliknięcie w temat właśnie tam mnie przeniesie, a nie za 76. Przenosi do pierwszego nieczytanego postu. Na innych forach, jeśli przeczytam stronę 76, a nie czytałem 75, to i tak granica przeniesie się na stronę 76 i przy ponownym wejściu w temat przegapię te posty z 75 - forum uzna je za przeczytane.

Wbrew pozorom to przydatna rzecz. Mogę napisać w jakimś temacie, np. dodać świeży news o grach komputerowych, a potem za jakiś czas wrócić do nieczytanych newsów (bo powiedzmy nie śledziłem wątku od ostatnich pięciu stron) i nadrobić zaległości, bez ręcznego skakania po stronach "gdzie to było?".
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
Ostatnio zmieniony przez ketyow 16 Lipca 2014, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Lipca 2014, 14:24   

Ja zrozumiałem, że chcecie ręcznie oznaczać pojedyncze posty jako przeczytane/nieprzeczytane.

Na Drugim Obiegu też pojedyncze posty są oznaczone jako nieprzeczytane, chociaż nie po prawej stronie wielkimi literami, tylko w lewym górnym rogu posta masz pomarańczowy piksel (u nas zresztą też).
_________________
5 zdań na temat
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 16 Lipca 2014, 14:27   

hrabek, nieprawda. U nich jest tylko przesuwana granica. Jak wejdę na ostatnią stronę to poprzednie strony też oznaczy mi jako przeczytane. Bo właśnie nie ma oznaczania pojedynczych nieczytanych postów.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Lipca 2014, 14:47   

Dobra, teraz rozumiem. OK, zgadzam się, że to fajna rzecz. Ale czy rzeczywiście aż tak fajna, żeby tkwić na przestarzałym silniku dla niej?
_________________
5 zdań na temat
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 16 Lipca 2014, 15:35   

W zasadzie to nie miałem do tego silnika zastrzeżeń przed przenosinami (ale ja nic nie programuję) - tzn. kiedy cytaty działały poprawnie i skalowanie obrazków. Czy coś więcej jest nam potrzebne, co jest na innych silnikach? Czy są tam jakieś wtyczki, które znacząco poprawiłyby jakość korzystania z forum? Bo jeśli te dwie niesprawne funkcje dałoby radę poprawić bez wielkich ceregieli, to w zasadzie nie wiem czy aż tak potrzebujemy zmian.

EDIT: Mamy jeszcze bardzo dobre cytowanie selektywne. Na DOF zapomnij. EDIT: A nie, tam też działa tylko pod jednym guzikiem razem z normalnym cytowaniem.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 16 Lipca 2014, 15:45   

Dla mnie jest to TapaTalk. Namiętnie używam i jest to bardzo wygodne.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 16 Lipca 2014, 15:56   

co potrzebne?
tapatalk, wedż na smartfonie na forum i zobacz jak jest, potem zainstaluj tapatalka na tym smartgonie i z bazy wybierz jakieś forum porównaj funkcjonslność i jakość, łatwość obsługi.
Na forum nikona jest tak że jeśli przegladasz nieprzeczytane to tapatalk przenosi cie dokładnie na tą strone na której skończyłeś czytać.

wiem, że z moim netem komórkowym jestem w mniejszości ale na pewno znajdą się osoby, które z tego skożysttają, dlatego poraz kolejny wyszedłem z tą sprawą.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 16 Lipca 2014, 16:41   

konopia, Tobie zdecydowanie bardziej przydałby się w telefonie jakiś słownik, który odgadywałby co chciałeś napisać, żebym potem ja na forum nie musiał :twisted:

Natomiast tak, Tapatalk faktycznie jest rzeczą wygodną dla tableciarzy etc. Coś jeszcze zyskamy na nowym silniku?

gorat, gdzie Ty się podziewasz i co myślisz? Jesteś w ogóle w stanie zrobić poprawne cytowanie i skalowanie obrazków w razie czego na obecnym silniku? Bo jeżeli nie, to ja sam nie wiem czy nie wolę skalowania obrazków od nieczytanych postów.

No i w ogóle zero odzewu od innych ludzi czy korzystają z nieczytanych postów w obecnej formie, bo to jest ta nasza przewaga nad innymi silnikami, tymczasem nie wiemy czy będziecie za nią płakać?
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 16 Lipca 2014, 17:00   

Wiem,
niestety, na moto g nie mam polskiego słownika, nie da rady ustawić dwóch tak by potem je zmieniać razem z klawiaturą.
dla mnie ważniejsza jest korekta j. angielskiego.
Może android L coś zmieni, moto g ma go dostać.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 16 Lipca 2014, 18:36   

konopia, też mam Moto G. Mam zainstalowany Swiftkey (genialna aplikacja), ewentualnie jest też Swype, kosztują po kilka zł, można też wcześniej chyba miesiąc używać za darmo. W Swiftkeyu mam jednoczesne poprawianie słownikiem polskim i angielskim. Polecam przetestować - pisanie bez odrywania palca od ekranu powoduje, że pisze się o niebo lepiej i szybciej.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 16 Lipca 2014, 22:11   

Keybord Swiftkey jest za darmo teraz, był ao tym informacja jakiś czas temu w sieci, pobrałem i próbowałem się przestawić na ten sposób pisania ale nie dałem rady.
Paluchy mam wielkie jedna ręką trzymam fona a miziam po nim palcem drugiej dłoni, jak czasem widzę szybkośc z jaką niektórzy potrafią pisać na telefonie to podziw mnie ogarnia.

Możesz wydzielić 3 ostatnie posty do inne wątku, trochę offtopują tutaj, a końcu tu się gada o przyszłości forum,
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 16 Lipca 2014, 22:35   

Swype jest wyśmienity, doceniam Samsunga za dodawanie w standardzie (za ostatnie numery z Knoxem i czymś jeszcze już mniej), bo numer z kupowaniem na Google Playu z ich ograniczeniem do kredytówek nie przejdzie za nic.


Teraz ledwo ciągnę ze zmęczenia, ale w weekend postaram się ogarnąć, meldem przeskanować stary i nowy kod (żeby cytaty o obrazki ogarnąć na szybko) oraz spróbuję zrozumieć różnice między phpBB2 oraz Przemem, żeby była lepsza dyskusja. Oby do soboty teraz, naprawdę powinienem więcej spać, bo chyba przestaję być zrozumiały nawet wedle dotychczasowych standardów (tekst wczoraj)... :oops: :oops:

Edit: przyszłość forum w dyskusji coraz bardziej kieruje się w stronę mobilną, więc drobne dryfy wydają się uzasadnione - jako wzmocnienie głosu w dyskusji, że to dobry kierunek.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group