Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Anime
Autor Wiadomość
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 28 Lutego 2006, 12:05   

Wlaśnie stylistyka komiksowa z lat 30-tych ( przefiltrowana przez japońskie preferencje stylistyczne ), w połaczeniu z "hiperrealistycznymi dekoracjami", spowodowała to że mialem wrażenie że ogładam humoreske, której forma niespecjalnie współgra z treścia.
Podobnie bylo w "Armitage" ( tak chyba to sie pisze? :? ), gdzie wszystko pasowalo oprócz głównej bohaterki. :(
Mimo to filmy te wcale nie byly zle. :D Tylko ja chcialbym by parę rzeczy wyglądalo inaczej. Ale wynika to tylko i wylączne z moich preferencji graficznych. :)
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 2 Marca 2006, 00:24   

Appleseed! Po trzykroc Appleseed!
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Marca 2006, 18:14   

Czy ktoś z Was wiedział, że wyszło w Polsce na DVD coś takiego ?
Zajrzałem dzisiaj do Empiku w nadziei znalezienia Kina Domowego ze "Stand Alone Complex" i zobaczyłem serial "Ninja Scroll" na półce. Kto by pomyślał...
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 23 Marca 2006, 19:12   

Ja ogladalem Ninja Scroll jakies 3 lata temu ale z tego co pamietam to byl pelnometrazowy film. Na dodatek dosyc krwawy :mrgreen:
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Marca 2006, 19:45   

Na początku był pełnometrażowy film, potem jego prequel, "Ninja Resurrection", a jeszcze później 13-odcinkowa seria TV. I to właśnie tę serię wydali w Polsce.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Marca 2006, 11:19   

Ullikummi napisał/a
Co powiecie o Last exile? Nigdy nie byłem fanem kreskówek (poza Bugsem :twisted: ), ale przez przypadek zobaczyłem kilka fragmentów Last Exile i stwierdziłem, że to dobra, rasowa sf.

Co tu dużo gadać, anime jest rewelacyjne. Jako oddech po filozoficznych seriach to anime, utrzymane w konwencji przygodowej jest jak znalazł. Na minus można zaliczyć tylko denerwujące powtórki na poczatku części odcinków. Warto wspomnieć poza udanym scenariuszem (chociaż w kilku miejscach mozna się jak zwykle przyczepić) i bardzo dobrą grafiką (plus CG) o naprawdę świetnie podłożonych głosach postaci. IMO najlepsza jest Ravey. No i ten delikatny, aczkolwiek nie nachalny powiew fanservice'u :twisted:

Tylko do czego u czorta leciał Exile w ostatnim epku :?: :roll:
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Chiisai Neko 
Jaskier


Posty: 79
Skąd: Pabianice
Wysłany: 26 Marca 2006, 18:13   

Zaczęłam czytać niniejszy temat i trafiło mnie :shock:

Rany, a jakie jest moje ulubione anime, bo chyba jakieś mam skoro kolekcję anime mam taką a nie inną :roll:

Przez głowę przelatywały mi różne i różniaste tytuły, wszystkie mogłyby być z etykietką ULUBIONY
Akira, GITS, Berserk, Lodoss, Jin-Roh, Memories etc

Później przypomniałam sobie o takim sympatycznym filmie pana Satoshiego Kona: "Tokyo Godfathers".
(:* dzięki Comarku)

Film przede wszystkim przewrotny, czyli to co u Kona lubię najbardziej, a do tego ciepły i zabawny :D
 
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 26 Marca 2006, 20:01   

Cytat
Później przypomniałam sobie o takim sympatycznym filmie pana Satoshiego Kona: Tokyo Godfathers.
(:* dzięki Comarku)

Ach tam, nie ma o czym mówić :oops:
Cytat
Na początku był pełnometrażowy film, potem jego prequel, Ninja Resurrection, a jeszcze później 13-odcinkowa seria TV. I to właśnie tę serię wydali w Polsce.

To ja może wyprostuję i wyjaśnię, że Ninja Ressurrection poza maketingiem ma niewiele wspólnego z Ninja Scroll. Bohater NR jest postacią historyczną, natomiast bohater NS fikcyjną, wzorowaną nieco na prawdziwym Jubeiu. NR rozporowadzany był w USA jako kolejna część NS właśnie ze względów marketingowych.

A jeśli chodzi o moje ulubione anime, to z filmów przodują GITS i Jin-Roh. A w kategorii seriali bezapelacyjnie, niepodważalnie i całkowicie na 1 miejscu znajduje się Cowboy Bebop.
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
Chiisai Neko 
Jaskier


Posty: 79
Skąd: Pabianice
Wysłany: 26 Marca 2006, 21:03   

Cytat
Ach tam, nie ma o czym mówić :oops:

Jest :!: :D

Cytat
A jeśli chodzi o moje ulubione anime, to z filmów przodują GITS i Jin-Roh. A w kategorii seriali bezapelacyjnie, niepodważalnie i całkowicie na 1 miejscu znajduje się Cowboy Bebop.


Muzyka, oto co urzekło mnie w tej serii, cała reszta też była całkiem niezła 8)
_________________
Munchkiny górą!
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lipca 2006, 19:48   

Ostatnio zaliczyłem coś absolutnie genialnego, czyli Texhnolyze. Seria autorstwa Yoshitoshi Abe, czyli pana od rewelacyjnych Serial Experiments Lain i Haibane Renmei. Moim skromnym zdaniem to chyba najambitniejsze i najlepsze anime jakie widziałem (a było tego już sporo :P ). Widział ktoś :?:

BTW, soundtrack jest również cudowny (Hajime Mizoguchi, Keishi Urata), ale właściwie tylko ten vol 2 - w bajecznym ambientowym klimacie :bravo .
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Skulky 
Gollum

Posty: 9
Skąd: alderaan
Wysłany: 4 Lipca 2006, 19:54   

U mnie na pierwszym miejscu zawsze beda trzy serie:
cowboy Bebop - za klimat, muzyke i Spike'a :P
Bleach - za roznorodnosc postaci, za nanao-chan, ktorej zawdzieczam swoje drugie pseudo, za humor i za wszystko inne :)
Fruits Basket - za pomysl,klimat,Shigure i za to ze jest jedynym jak do tej pory anime, w ktorym zaprezentowan jest MOJE poczucie humoru ^^
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Lipca 2006, 19:54   

Ja tak tylko chciałem na wszelki wypadek przypomnieć, że niedawno wyszedł u nas Final Fantasy VII: Advent Children na DVD. Pozycja obowiązkowa dla:
a) miłośników anime
b) miłośników kina fantastycznego
c) miłośników fotorealistycznej grafiki komputerowej
d) tych, którzy skończyli grę i ciągle im mało

Wbrew opiniom krążącym po sieci, nie trzeba znać fabuły gry, żeby film się podobał. Ja o FF7 wiedziałem tylko tyle, że głównym bohaterem był Cloud, blondasek z wielkim mieczem, a mimo to w filmie się zakochałem od pierwszej sceny (no dobra, pierwszej sceny akcji :wink: ).
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2006, 10:34   

Nie wiem, czy wiecie, ale niedawno w japońskich kinach pojawił się nowy film ze studia Ghibli, którego bohaterem jest Ged. Ten Ged. Więcej informacji w ludzkim języku tutaj i tutaj
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2006, 11:25   

O, wogóle nie wiedziałem, dzięki za info. :bravo
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2006, 11:44   

Dzięki, Argael! Nie miałam pojęcia... (Ged, moja miłość)
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2006, 12:23   

Też nie wiedziałem do dzisiaj. Jakoś przypadkiem trafiłem gdzieś na reklamę.
Mam nadzieję, że polski dystrybutor tym razem nie będzie czekał na Amerykę i będziemy mogli w miarę szybko zobaczyć ten film w kinach.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 21:29   

A czy ktoś słyszał o GITS 3? Ghost In The Shell 3: Solid State Society.
Według moich źródeł film wyemitowany został 01.09.2006 w japońskiej płatnej telewizji.
*zaczynam się ślinić* :mrgreen: :lol: :bravo
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2006, 21:33   

Niee... choroba, odkąd skończyła się druga seria Stand Alone Complex, trochę wypadłem z obiegu...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 06:48   

Z tego, co się orientuję, Solid State Society należy do uniwersum Stand Alone Complex i jest kontynuacją seriali TV.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 08:40   

Cholera... ostatnio oglądałem jakieś 8 odcinków jakiegoś animca... Elfen Lied? Nie wiem czemu, ale tytuł brzmi z niemiecka :) Ogólnie bohaterką jest ładna, długowsłosa (włosy oczywista różowe) dziewczyna z rogami na głowie. Ktoś o tym słyszał? Bo bardzo fajne to było :)
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 09:08   

Pako, zajrzyj na forum Tanuki. Tam cię oświecą błyskawicznie.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2006, 10:48   

Last-Exile.

Nie pamiętam, czy ktoś już o tym przypadkiem nie wspominał (chyba nie), polecam.

Latające statki, wszechpotężna gildia, mroczna tajemnica i naprawdę dający sie lubić bohaterowie.
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Nexus 
Dragon Slayer


Posty: 1815
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2006, 21:22   

Nio, nio, nio.... szykujcie się na GITS 3: Solid State Society :D
Początek jak zwykle z kopem :D
Spolierów nie będzie, ale muzyka jest jak zwykle napisana przez Yoko Kanno :bravo
Motoko....ach.....Motoko :roll:
_________________
"- Have you ever retired a human by mistake?
- No.
- But in your position that is a risk."
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2006, 21:44   

A ja nawet nie obejrzałem jeszcze obu sezonów S.A.C.a. :( I obejrzę chyba dopiero jak wydadzą całość w Polsce, bo w Japonii chcą za to bandyckie pieniądze, a z UK nie zamierzam sprowadzać. Wolę poczekać i dać zarobić polskiemu dystrybutorowi.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2006, 23:07   

ja mam 6 odcinków zaległości w S.A.Cu... Masakra :roll: kiedy ja to obejrze...?
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2006, 23:20   

Cytat
Last-Exile.
Nie pamiętam, czy ktoś już o tym przypadkiem nie wspominał (chyba nie), polecam.
Latające statki, wszechpotężna gildia, mroczna tajemnica i naprawdę dający sie lubić bohaterowie.

Rewelacyjna seria, mój absolutny nr 1 jeśli chodzi o anime przygodowe.

Obecnie katuję Fullmetal Alchemist. Straszna kolubryna (51 epków), ale jak na razie warto :mrgreen: .
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrzeœśnia 2006, 12:10   

Może was zadziwię, ale mnie w pamięci najbardziej zapadło Saikano. Obejrzałem całość już ze dwa lata temu i do tej pory pamiętam jaką miałem traumę po obejrzeniu ostatniego odcinka.Następny serial który zrobił na mnie wrażenie to Last exile.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 4 Listopada 2006, 12:03   

Właśnie listonosz dostarczył mi Ghost in the Shell SAC vol 8 i to powoduje, że coraz bardziej zaczynam wierzyć w zdolności Poczty. Zaraz, zaraz muszę jeszcze odpalić to cudeńko. 8)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Listopada 2006, 12:52   

Mnie listonosz zadziwił, bo mi SACa włożył do skrzynki, nie demolując przy tym paczki. Próbowałem to potem powtórzyć i już mi się nie udało :) Facet jest niesamowity.
Martwi mnie jednak to, że została już tylko jedna płyta do wydania, a jeszcze nie ma żadnych zapowiedzi 2nd GiGa. A może po prostu coś przeoczyłem?
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 4 Listopada 2006, 13:09   

U mnie raz przynosi do rąk własnych a raz wkłada do skrzynki (bez szwanku na szczęście -> ale paczka jest dobrze zapakowana, bąbelkowa folia rządzi) a doręczyciel (fachowo zwany) ten sam. O 2 serii nic narazie nie słyszałem ale może pójdą za ciosem :D Mogliby też wydać 2 kinówkę GitSa, nie obraziłbym się, no i np "Serial Experiments Lain" jeśli chodzi o seriale.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group