Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
EURO 2012

Czy obędzie sie bez ofiar w murzynach?
Oczywiście, BBC to angielski TVN i kłamie!
18%
 18%  [ 5 ]
Niestety, pewnie nie. Polacy pokażą, że sa zwierzętami. :(
3%
 3%  [ 1 ]
Koko
77%
 77%  [ 21 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 20 Czerwca 2012, 22:26   

Spokój!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Czerwca 2012, 23:55   

A nawet spokój!, bo zacznę walić czerwonym paskiem.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 11:13   

Dostosowałem się do zasad, bo to mój cyrk i moje małpy, ale mam cały szereg zastrzeżeń.
Primo, moim zdaniem mecz zakończony remisem w normalnej części i dogrywce, kończy się remisem. Nie jest tak, że kto wygra w karnych zapisuje sobie go jako zwycięstwo. Ale nie mam czasu szukać w regulaminie.
Secundo, to dziwna zmiana, kiedy za piękne trafienie naraz są cztery punkty. To nieco niesprawiedliwe.
Tertio, a jeśli ktoś z typujących nie da rady zmienić wyniku. To zmiana reguł w trakcie gry. Nie powinno się tak robić.

Ale to zabawa, nie zakłady u buka, więc zmieniłem grzecznie. Czesi kopną Portugalczyków w dogrywce i tyle :)
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 11:29   

Romek P. napisał/a

Primo, moim zdaniem mecz zakończony remisem w normalnej części i dogrywce, kończy się remisem. Nie jest tak, że kto wygra w karnych zapisuje sobie go jako zwycięstwo.


Niestety, właśnie dokładnie jest tak.
Mecz się nie "kończy" remisem, w ogóle się nie kończy w takiej sytuacji. Karne to przedłużenie meczu, podobnie jak dogrywka. Mecze o "przejście" nie mogą skończyć się remisem. My typujemy rozstrzygnięcia.

Perspektywa dogrywki i karnych sprawia, że i drużyny inaczej grają, czasami przeczekują do karnych, zwłaszcza słabsze. To element meczu, typowanie remisów w ćwierć/ pół i w finale jest kuriozalne. To nie moja fanaberia, naprawdę :) Dziwne, że trzeba to tłumaczyć
Ostatnio zmieniony przez jewgienij 21 Czerwca 2012, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 11:50   

Jewgieniju, nie musisz mi tłumaczyć rzeczy oczywistych :)
Nie mówimy o rozstrzygnięciu, przecież to oczywiste w systemie pucharowym. Ja pisałem o tym, że moim zdaniem, w statystyce meczowej gra i karne są oddzielone. Mecz może się zakończyć remisem po dogrywce, a po karnych ktoś przechodzi. Moja uwaga dotyczy tego, że gdzieś tam wczoraj napisałeś, że nie ma remisów. Moim zdaniem - są. Więc typowanie remisu też miało sens, a wywołałeś burzę :)

Ale kłócić mi się nie chce. Tu by trza zerknąć do regulaminu, ale tego to mi się nie chce robić jeszcze bardziej :)
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 12:02   

Ale ja się też nie chcę kłócić. Nie wywołałem żadnej burzy, tylko merytorycznie zwróciłem uwagę na nieścisłość, co sam gospodarz typowań uznał, nie ze strachu przede mną ani ze szczególnej sympatii do mnie, jak podejrzewam.

Dogrywkę i karne wymyślono po to, żeby właśnie nie było remisów. Oczywiście, po 90 minutach może być remis. Ale co to za typowanie wyniku, skoro mecz dopiero się rozkręca, a karne to nie osobny mecz, tylko finał właściwego?

Wygrywa na turnieju ta drużyna, która w ostatecznym rozrachunku strzeliła więcej bramek, czy to w grze, czy w karnych. Tu nie trzeba szukać w regulaminie, bo to oczywistość. To nie żadne czary-mary, tylko logiczne przepisy. Można typować rożnie, ale u Chala nie typujemy części meczów, tylko całe mecze. Przy następnym turnieju trzeba by chyba stworzyć wątek pod tytułem "poradnik kibica" :wink: Nie byłoby zamieszania.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 12:33   

na Olimpiadzie też przewidujecie totalizator?
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 12:35   

Nie do ogarnięcia, chyba że masz pomysł :)
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 12:38   

Za to szykuje się "Ekstraklasowy" o ile chętni będą. :wink:
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 13:10   

Romek P. napisał/a

Tertio, a jeśli ktoś z typujących nie da rady zmienić wyniku. To zmiana reguł w trakcie gry. Nie powinno się tak robić.
)


Myślę, że Chal o to zadba, informując privami. A jeśli nawet się nie uda, to nikt tu kasy ani honoru nie wkładał, to zabawa, zwycięzca nie wygrywa koszulki Lewandowskiego ani kasku Petra Czecha. Czepiasz się po prostu.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 13:27   

jewgienij napisał/a
Czepiasz się po prostu.


Nie bardziej niż ty, i używając łagodniejszych sformułowań :D
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 13:32   

Czujesz się lepszy, bo na ten sam afekt znajdujesz łagodniejsze słowa? Pewnie tak jest. Nie zaprzeczam.


Dzięki za "ty" z małej litery. To więcej mówi do mnie niż post
Nawet kłócąc się i nawalając - ja taki niełagodny - szanuję formalnie dyskutantów, choć piszą o mnie różnie. Chcesz nauczać formy? Zacznij od siebie
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 13:45   

Jewgniej, proszę, nie nadymaj się tak, bo pękniesz, i szkoda będzie :) z banalnej pośpiechowej literówki robisz interpretację godną ważniejszej sprawy? No weź... wyluzuj. Człowiek po nocce w pracy, ze zbyt małą ilością kofeiny w organizmie, ma prawo nie takie błędy popełniać :)

Ad meritum, nie czuję się lepszy, to też tylko Twoja (heh, mam napisać TWOJA? :D ) interpretacja. Tylko wczorajsza dyskusja naprawdę nie toczyła się w łagodnym tonie, nie uważasz? :)

Ale pas, bo chyba ja muszę zażyć kawy, a Ty wyluzować :) hejka i bez osobistych uraz, ok?
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 13:47   

OK, i tak Cię lubię i nic na to nie poradzę
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 13:47   

Koledzy, złe emocje Was wprost rozsadzają. Wytrzymajcie do meczu i solidnie pokrzyczcie sobie.
Edyta: widzę, że trochę pary już zeszło w czasie gdy pisałam posta. I tak trzymać. :D
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 14:00   

Przy okazji Euro fajną terapię oprócz maści chirurg mi dziś zaordynował (zapalenie wysiękowe kaletki): siądzie Pan sobie na meczu, wyjmie zimne piwo z lodówki i zanim otworzy przyłoży do kolana na 2-3 minuty. Zabieg powtarzać co 2-3 godziny, widzimy się za tydzień w czwartek na kontroli :D Moja biedna wątroba. :wink:

I kto zaprzeczy, że w medycynie nie ma postępów, a Euro nic nam nie daje? :lol:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 14:18   

Rafał napisał/a
I kto zaprzeczy, że w medycynie nie ma postępów, a Euro nic nam nie daje? :lol:

Nie zaprzeczę, w medycynie nie ma postępów, a Euro nic nam nie daje. ;P: :mrgreen:
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 14:35   

"Żeby zrozumieć piłkę, trzeba myśleć jak piłka" - Wilq :mrgreen:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 14:38   

Agi, touche :lol:
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 14:42   

Agi jest Iniestą moderowania :D , tak przy okazji
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 14:47   

jewgienij, komplemenciarzu. :oops: :mrgreen:
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 14:52   

Rzadko komplementuję, hehe


Ale słynne zdanie małej Ilianny jest prawdziwe do dzisiaj.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 14:56   

Że jestem "duży spokojny człowiek"?
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 15:02   

Dokładnie :D

ED. Polscy piłkarze po przegranym najważniejszym meczu w ich życiu mówią o biletach dla rodzin, o premiach za mecze. To nie są sportowcy, to reklamowe cwele. Jedenaście milionów wpakowano w ich przygotowania. Wysoka cena za dwa remisy i ostatnie miejsce w grupie. Może by zagrali na Euro kobiet. Mieliby więcej szans, choć wątpię, żeby wygrali
 
 
ivaine 
Polska odpowiedź na Japonię


Posty: 809
Skąd: ze snów
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 15:33   

jewgienij napisał/a
Może by zagrali na Euro kobiet. Mieliby więcej szans, choć wątpię, żeby wygrali

Drugie zdanie z zacytowanych Cię uratowało ;P: :mrgreen:
_________________
Dusza dobiera sobie Towarzystwo -
I - zatrzaskuje Drzwi -
Jak Bóg - ma w sobie prawie Wszystko -
A z Reszty sobie drwi -
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 19:14   

Nie chciałem dokuczyć kobietom, to w końcu one moje serce ogrzewały w grach zespołowych( dwa razy pod rząd mistrz Europy w siatkówce :bravo ).

Nie uważam naszych patałachów za mężczyzn, mimo że to bardzo groźnie wydziergana kadra, raczej za chłopaczków, więc szukam dla nich mniejszych obciążeń i kategorii, gdzie by się mogli odnaleźć :D A od kobiet mogą się nauczyć waleczności i twardości mimo gorszych warunków fizycznych, raczej nie na odwrót.

A tak w ogóle nie macie poczucia, że nasza grupa to była grupa osobna? Jak jakiś puchar wakacyjny, Bałtyku albo Tatr. Na tle tych grup naszpikowanych mocarstwami to była grupa drużyn z B strefy
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 19:50   

Mam nadzieję, że ktoś z tej wakacyjnej grupy wedrze się do ćwierćfinału, stawiam na Czechów :)
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwca 2012, 19:52   

Też im kibicuję

Wczoraj siedziałem na balkonie z piwkiem i Hrabalem pod ręką( no i z kotem łażącym mi po głowie)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Czerwca 2012, 07:34   

Czechy odpadły. Cała nadzieja w Grecji ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 22 Czerwca 2012, 07:39   

Nadzieja, nadzieją, a cudów nie ma :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group