Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
EURO 2012

Czy obędzie sie bez ofiar w murzynach?
Oczywiście, BBC to angielski TVN i kłamie!
18%
 18%  [ 5 ]
Niestety, pewnie nie. Polacy pokażą, że sa zwierzętami. :(
3%
 3%  [ 1 ]
Koko
77%
 77%  [ 21 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 4 Czerwca 2012, 13:13   

Agi napisał/a
Witchma napisał/a
Znaczy się jeszcze jadą? :D

W Trójce mówili, że przyjechali. PKP przygotowała komunikat powitalny po czesku.


Tutaj i tutaj można sobie obejrzeć focie z przyjazdu Czechów :)
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 07:34   

Mam nadzieję, że Angole rozjadą Francuzików, bo wreszcie by się przydało, a ja mam trochę szmalu do wygrania :twisted:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 08:03   

ketyow napisał/a
Mam nadzieję, że Angole rozjadą Francuzików, bo wreszcie by się przydało

No widzisz, a ja bym chętnie widział, jak wszyscy bez wyjątku Angolom dokopują.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 09:23   

Anglicy trenują w Hucie, kilka kroków ode mnie, ale tradycyjnie ich nie lubię i szczerze życzę im powrotu do domu po fazie pucharowej.

Postaram się za to wkleić fotki z wczorajszego treningu Włochów, za którymi też nie przepadam :) , ale akurat oni się na Kraków uwzięli.

Z obcych drużyn kibicuję Niemcom, Duńczykom i Chorwatom.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 09:25   

jewgienij napisał/a
szczerze życzę im powrotu do domu po fazie pucharowej.


Znaczy po występie w finale?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 09:27   

Tfu, grupowej, rzecz jasna. :mrgreen:
 
 
ivaine 
Polska odpowiedź na Japonię


Posty: 809
Skąd: ze snów
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 10:56   

Ponieważ jewgienij jest trochę "lewy" we wstawianiu zdjęć, to przyjemność zamieszczenia fotki z treningu spada na mnie :wink:

_________________
Dusza dobiera sobie Towarzystwo -
I - zatrzaskuje Drzwi -
Jak Bóg - ma w sobie prawie Wszystko -
A z Reszty sobie drwi -
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 10:58   

A tak poważniej - angielska kadra jest tak rozbita, pozbawiona przywództwa tak bardzo, że albo zajmą czwarte miejsce w grupie, albo wygrają.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 11:10   

ivaine napisał/a
Ponieważ jewgienij jest trochę lewy we wstawianiu zdjęć, to przyjemność zamieszczenia fotki z treningu spada na mnie :wink:


"Lewy", ale jak Lewandowski. :)
Ten na końcu to Balotelli ( dla ludzi o słabszym wzroku)


Dzejes, Anglicy zwykle są wśród faworytów, choć nie wiem, dlaczego. Czytałem wywiad z Dudkiem, który słusznie uznał ich za pozbawionych polotu wyrobników. W angielskiej lidze przemieszani są z obcokrajowcami, którzy nadają klubom jakość - technikę, polot, fantazję. Pozbawieni ich Anglicy są tylko solidną, ale drętwą drużyną walczaków. W dodatku prawie wszyscy Anglicy grają na Wyspach, co odcina ich od innych filozofii futbolu.
Hiszpanie np. znają nie tylko ligę hiszpańską, ale i angielską, są bardziej elastyczni. Nie jest przypadkiem, że od 1966 Anglicy na turniejach nic nie zdziałali.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 14:49   

Serce rośnie, kiedy obserwuję naszą gościnność wobec przybywających ekip. Zupełnie serio. Tradycyjna polska gościnność nas nie zawodzi.
To bezprecedensowa impreza, nigdy w historii nie byliśmy gospodarzami tak ważnego turnieju, nigdy nie mieliśmy szansy, aż tak pokazać Polskę
.
Nie chciałbym o polityce, ale muszę.
Wręczanie smoleńskich ulotek, psucie nastroju akurat teraz, to partyjne zacietrzewienie, chęć dokopania Tuskowi, kosztem nawet popsucia imprezy.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 15:27   

Jeden z bibisowskich speców obstawia, że Polska zajdzie wysoko:
Cytat
AN MOLBY, BBC RADIO 5 LIVE
1. Spain 2. Germany 3. France 4. Poland
[...]
Poland are one of host nations and in a group where they should get through to the quarter-finals. As a host nation in the quarter-final a lot can happen.

http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/18091750
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 16:07   

jewgienij napisał/a
Anglicy zwykle są wśród faworytów, choć nie wiem, dlaczego


Liga. Najbardziej medialna, najciekawsza, chyba już najlepsza.

jewgienij napisał/a
Wręczanie smoleńskich ulotek, psucie nastroju akurat teraz, to partyjne zacietrzewienie, chęć dokopania Tuskowi, kosztem nawet popsucia imprezy.


Dlaczego cię to dziwi? Przecież to było oczywiste. Przykład tego rozumowania jest choćby tu. Zdecydowany przeciwnik obecnych władz Warszawy wyraża swoją radość z nowego pociągu Okęcie - centrum, dzięki któremu zaoszczędzi mnóstwo czasu. Pisze to strasznie klucząc i siedem razy się zastrzegając, że dziwnie się czuje, że przecież tyle innych rzeczy zawalonych...

Pierwszy komentarz?
Cytat

Przez pisanie tego tekstu ubrudził Pan sobie nosek na brązowo...
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 16:09   

Polska to duża niewiadoma. Jest kilka takich składników - nie tylko Borussia, ale i Rybus, Grosicki, Obraniak -, że może odpalić, jak kiedyś Czesi czy Rosjanie.

Na pewno w porównaniu do kadry sprzed 4 lat, gdzie gwiazdami byli Boruc i Roger, jesteśmy lepsi, rywali też mamy słabszych do Niemiec i Chorwacji wtedy, mamy mecze u siebie.
Trzeba rozjechać towarzystwo, innej opcji nie ma :D

ed. Dzejes, dziwi mnie, że ktoś się tak nastroszył, że jest zapamiętały nawet podczas takiego święta.

Oświecanie ciemnych kibiców i promowanie partyjnych pomysłów z kapelusza jest żenujące, nieskuteczne ( bo europejscy kibice mają to gdzieś), złośliwe.

Polska nie ma się cieszyć, ma płakać i biadolić, wycierać łzy o amerykańskie i europejskie kolana, fantazjować o zamachach, o swojej historii.

Tymczasem historia nie została zamknięta w słoiku, tworzy się teraz, na naszych oczach. Wykorzystajmy szansę na promocję kraju. Nie na międzypartyjne rozgrywki.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 20:02   

Poza Polską, jestem oczywiście jak zwykle za Anglią, a w mniejszym stopniu także za Holandią i Włochami.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 20:07   

Ja coś czuje że tym razem Rosja może zadziwić podobnie jak w RPA. Anglicy to niestety nie jest już piłka z lat 90, liga się zmieniła kształtują ją obcokrajowcy, to i reprezentacja gra słabo, a i zmiana trenera który w sumie dopiero teraz zagra poważne spotkanie ze swoją komandą też nie wróży nic dobrego. Nie obraził bym się też z finału Niemcy Hiszpania 1 lipca , w Kijowie:wink: .
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 20:49   

Hej Chal :o :!: typowanko na EURO ZAKŁADASZ :?: :!: :?:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 21:37   

Jezd. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 22:04   

Taselchof napisał/a
Ja coś czuje że tym razem Rosja może zadziwić podobnie jak w RPA.


W RPA Rosja nawet nie grała. Masz na myśli Euro w 2008
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 22:05   

Tfu sorry tak :)
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Czerwca 2012, 22:07   

Grali naprawdę fajną piłkę. Holandia była bezradna, mimo że gromiła w grupie Włochów i Francuzów
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 7 Czerwca 2012, 09:42   

Całym sercem jestem za Polską i wierzę, że uda się wyjść z grupy, bo szanse mamy bardzo duże. Ale boję się, strasznie się boję... Mam w pamięci ostatnie turnieje...

Z pozostałych kibicuję Anglii (ale są tak osłabieni, że nic nie zdziałają) i Hiszpanii (przeszła mi złość za ich styl w RPA). Poza Ruskimi (którym życzę jak najgorzej) pozostałe drużyny są mi raczej obojętne, aczkolwiek jak Niemcy i Holendrzy zagrają tak, jak na Mundialu, to będę chciał jak najdłużej oglądać taką piłkę.
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 7 Czerwca 2012, 18:16   

Pomijając oczywistą oczywistość, czyli kibicowanie naszym (ech, nie zapomnę tego meczu Polska-Niemcy, który oglądałam w knajpie w Berlinie, sami Niemcy dookoła, a ja odziana na biało-czerwono, z szalikiem, okrzykiem i przyśpiewką, a w ostatniej minucie Niemcy nam strzelili gola, bosh, jaka ja byłam zdewastowana ;) ), jestem już tradycyjnie za Holandią (mimo, że moi ulubieńcy już dawno nie grają) i Niemcami. Hiszpanów nie trawię, więc będę też kibicować każdej przeciwnej drużynie, z którą zagrają :twisted:

ED:
jewgienij napisał/a
Serce rośnie, kiedy obserwuję naszą gościnność wobec przybywających ekip. Zupełnie serio. Tradycyjna polska gościnność nas nie zawodzi.
To bezprecedensowa impreza, nigdy w historii nie byliśmy gospodarzami tak ważnego turnieju, nigdy nie mieliśmy szansy, aż tak pokazać Polskę.

Cieszę się, że póki co jest tak pozytywnie, mam wielką nadzieję, że po EURO będzie się w całej Europie mówić, jak fajnymi gospodarzami i kibicami są Polacy - coś w stylu opinii o Norwegach po Igrzyskach w 1994 ;)
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Czerwca 2012, 18:53   

Myślę, że zdamy egzamin. Jesteśmy życzliwym i gościnnym narodem. Margines to margines.

Ci idole to nie przypadkiem między innymi Kluivert? Wielu moim koleżankom się podobał. Bo Van Bastena pewnie nie pamiętasz :)
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 7 Czerwca 2012, 20:08   

Kluivert akurat nie, za to byłam wielką fanką Marca Overmarsa :mrgreen: I oczywiście Edwina - nawet kiedyś wydziergałam pomarańczowy szaliczek z czarnym napisem "Edwin" i serduszkiem :oops:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 8 Czerwca 2012, 03:11   

jewgienij napisał/a
Myślę, że zdamy egzamin. Jesteśmy życzliwym i gościnnym narodem. Margines to margines.

Pierwotnie w ogóle nie miałem zamiaru oglądać meczy, poza sytuacją, gdyby Polska miała jakimś cudem grać z Niemcami itd. Ale jak patrzę, co się wyrabia, ile "pozytywnej energii" się w kraju generuje (jeśli wierzyć Faktom TVN ;P: ), to mi się jakoś uczuciowo zrobiło - więc będę dziś na chińskim kanale sportowym oglądał o północy Polskę i Grecję, w tle słuchając radiowej transmisji polskiego radia :D
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 8 Czerwca 2012, 08:07   

Gustaw G.Garuga napisał/a
będę dziś na chińskim kanale sportowym oglądał o północy Polskę i Grecję, w tle słuchając radiowej transmisji polskiego radia :D


:bravo
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Czerwca 2012, 08:57   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Ale jak patrzę, co się wyrabia, ile pozytywnej energii się w kraju generuje (jeśli wierzyć Faktom TVN ;P: ), to mi się jakoś uczuciowo zrobiło


W interesie całego kraju jest, abyśmy za szybko nie dostali w tyłek. Naród zasłużył sobie na trochę pozytywnego przeżywania patriotyzmu, wspólnotowości po dwóch latach ponurego i pełnego nienawiści. Jak nasi zagrają pięknie, to będzie chwilowa odtrutka na te wszystkie marsze, pochodnie, krzyże, wraki, pogrzeby i zaciekłe miny. Trochę endorfin zacznie krążyć nareszcie.

Tylu flag w Hucie nie widziałem w Święto Flagi nawet
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 8 Czerwca 2012, 09:03   

Nawet mnie szał Euro objął i flagę kupiłem, przyda się na święta narodowe. :D

Gustaw G.Garuga, tam normalnie w otwartej telewizji można oglądać :) :?:
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 8 Czerwca 2012, 09:16   

Taselchof, można, można, tu się piłkę nożną kocha miłością platoniczną (bo rodzima drużyna wzbudza raczej wstyd i niechęć). Reklamówki lecą w telewizji, młodzież (głównie płci męskiej) sposobi się oglądać mecze w internecie (kanał sportowy jest dostępny bezpłatnie online), niedawno byłem na wyjeździe, gdzie reakcją na moje pochodzenie było "Euro 2012!" :)

Ale ale - główna wiadomość na BBC, że Holendrów w Krakowie na treningu rasistowsko "wyśpiewano" http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/18363736 :( Jeszcze parę takich niusów i się nie podniesiemy...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 8 Czerwca 2012, 09:23   

Francuzy nas chwalą: http://oeil-sur-la-planet...id_rubrique=103
Lidia Geringer de Oedenberg napisał/a
Zemsta polskiego hydraulika

Francuskie media w przeciwieństwie do brytyjskich - zachwycają się Polską. Prestiżowa France 2, w prime time'ie wyemitowała (4.06.12) reportaż poświęcony Polsce, poprzedzony dodatkowo rozszerzoną zapowiedzią w głównym wydaniu wiadomości. Z przyjemnością i dumą oglądałam. Polecam: http://oeil-sur-la-planet...id_rubrique=103

Fragment zapowiedzi:
„8 czerwca br. Polska skupi na sobie powszechną uwagę otwierając Euro na świeżo wybudowanym Stadionie Narodowym w Warszawie. Nowy, wspaniały stadion symbolizuje też odnowę tego kraju. To Polska najlepiej oparła się kryzysowi w Europie, jako jedynej nie dotknęła jej stagnacja. Jej godny pozazdroszczenia wzrost gospodarczy wyniósł 4,3% w 2011 r. Polska zmienia się niebywale szybko. Jest obecnie bogatsza niż kiedykolwiek była. I nie zamierza się zatrzymywać. Emigranci wracają do kraju. Niedoceniani przez lata Polacy nie ryzykują już wyjazdów na Zachód by odebrać nam pracę (jak to miał zrobić hydraulik – od aut.). Przyszłość Europy od teraz sytuuje się na Wschodzie.
„La revanche du plombier polonais” – była tematem 37 edycji „d’Un oeil sur la planète”.

Z pozdrowieniami z Parlamentu Europejskiego
Lidia Geringer de Oedenberg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group