Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawieszenie wydawania Science Fiction Fantasy i Horror
Autor Wiadomość
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 27 Kwietnia 2012, 12:31   

hrabek napisał/a
Powergraph, nie dość, że zwrócił prenumeratorom kasę, to dał książkę w dodatkowo,

Ale przypomnij sobie, że w przypadku "F&SF" najpierw prenumeratorzy miesiącami czekali na pojawienie się nowego numeru, nie wiedząc, co się dzieje, firma odkładała wydanie ad calendas graecas, więc zadośćuczynienie było sprawą wizerunku. Tutaj masz pełną informację od początku do końca i możliwość wyboru sposobu rozliczenia się z wydawcą. Poza tym weź pod uwagę różnicę w liczbie prenumeratorów obu czasopism i związane z dołączaniem darmowych pozycji koszty.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Kwietnia 2012, 12:55   

Czekanie miesiącami było niejako wpisane w prenumeratę, bo każdy numer miał gigantyczne opóźnienie, a ci, którym coś z prenumeraty zostało musieli zaprenumerować najwcześniej od numeru czwartego. Ale masz rację, oddaję Fabryce, że w tym elemencie potraktowała prenumeratorów bardzo dobrze.
Natomiast co do liczby prenumeratorów to tu akurat pozwolę sobie się nie zgodzić, bo co to ma do rzeczy? Wszyscy za prenumeratę zapłacili, więc niewykorzystane środki każdemu w mniejszym lub większym stopniu zostały. Dla Fabryki wystarczającym argumentem powinno być, że zamiast odzyskać gotówkę, prenumerator woli je zostawić w firmie. W książkach, o ile się orientuję, około 30% ceny idzie na kolportaż, więc o tyle można było ceny obniżyć (nawet przy założeniu, że przesyłkę także pokrywa Fabryka, to co najwyżej straciłaby na książce marżę, czyli oddała po kosztach, a gdyby komuś starczyło na dwie, to już byłaby do przodu). Mi się nie chciało, bo za stary i za leniwy na to jestem, ale korzystniej bym postąpił, gdybym zażyczył sobie zwrotu kasy i kupił Ziemiańskiego np. w Matrasie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 27 Kwietnia 2012, 13:14   

A ja z innej beczki: czy jest w tej chwili możliwość zakupienia numerów archiwalnych?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 27 Kwietnia 2012, 14:58   

hrabek napisał/a
Dla Fabryki wystarczającym argumentem powinno być, że zamiast odzyskać gotówkę, prenumerator woli je zostawić w firmie.

Ale taki sposób rozliczenia został zaproponowany dlatego, że prenumeratorzy się o to upominali. Dla firmy prościej byłoby po prostu zwrócić pieniądze niż bawić się z wysyłką.

Cytat
Wszyscy za prenumeratę zapłacili, więc niewykorzystane środki każdemu w mniejszym lub większym stopniu zostały

Wydawca zwraca pieniądze za prenumeratę, a nie zarabia na tym, że je zwraca.

Nureczka
Jest :D .
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 00:12   

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko archiwalia zamówić, żeby odrobić zaległości.
Mam nadzieję, choć nie wien czemu, że forum przetrwa. Pomijam już względy finansowe i wizerunkowe.
Długo mnie na forum nie było, był rok kiedy nie kupowałem nawet pisma i po tym wszystkim dochodzę do dwóch wniosków:
1 - SFFiH padło bo nie sprostało warunkom rynku,
2 - Forum podupada - po długiej przerwie i kilku próbach powrotu zauważyłem, że część użytkowników ze sporym stażem zgorzkniała, albo zrobiła się bardziej cyniczna. Coraz więcej było i jest kłótni, z fajnego miejsca spotkań i rozmów na poziomie forum zamieniło się w jarmark pyskówek. Nawet w tym wątku więcej jest kłótni i offtopów niż spokojnej rozmowy "na temat".
Rozumiem, że decyzja o zamknięciu pisma nie była łatwa ani nieuzasadniona, ale na boga (czy w co tam kto wierzy) nie wyskakujmy z lamentami i pretensjami do całego świata, że to jego wina, nie róbmy z tego dyskusji o zusie, politykach, emigracji czy sposobach na potwierdzenie działalności gospodarczej. To chyba miał być wątek organizacyjny do uporządkowania spraw z czytelnikami i prenumeratorami, a nie ściana płaczu czy dyskusja z Political Fiction.

Wielka szkoda, że sprawy tak się mają.

Życie toczy się dalej.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 07:44   

hijo napisał/a
2 - Forum podupada - po długiej przerwie i kilku próbach powrotu zauważyłem, że część użytkowników ze sporym stażem zgorzkniała, albo zrobiła się bardziej cyniczna.

Odpowiem fraszką Jana I. Sztaudyngera:
Mistyk wystygł
wynik - cynik.
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 08:36   

[Agi, coraz częściej wydaje mi się, że twój podpis z Modlitwy Św. Tomasza powinien się każdemu wyświetlać przy logowaniu i przy wybieraniu opcji wyślij.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 10:42   

hijo napisał/a
Coraz więcej było i jest kłótni, z fajnego miejsca spotkań i rozmów na poziomie forum zamieniło się w jarmark pyskówek.

Dlatego ja też zaglądam tylko od czasu do czasu, po co sobie psuć humor na własne życzenie? Już wystarczy, że czasem człowieka trafia dwadzieścia razy dziennie, a nie da się tego uniknąć.

Ale sporo sympatycznych ludzi pozostało i nadal są sympatyczni.

Hijo, nie dam się zabić, ale technicznie chyba to nawet jest wykonalne :D
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 10:56   

Kai napisał/a
Ale sporo sympatycznych ludzi pozostało i nadal są sympatyczni.
Fakt, szkoda, że ci mniej sympatyczni ich przyćmiewają.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 11:44   

Gość niedzielny się znalazł i prawdy objawione prezentuje.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 11:54   

Kruk Siwy napisał/a
Gość niedzielny się znalazł i prawdy objawione prezentuje.
A co zabronisz mi :wink:
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 12:02   

Ja po prostu nie lubię narzekaczy. A już gości typu: 'ot wpadnę sobie z wizytą raz na rok i ponarzekam na gospodarzy" zwłaszcza.

Ale skoro sprawia ci to przyjemność to nie ma sprawy. Dawaj dalej.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 12:14   

Kruk Siwy napisał/a
Ja po prostu nie lubię narzekaczy.
hmm nie uważam tego za narzekanie, a jedynie obserwację, jednak nie zamierzam dyskutować z interpretacjami.
Kruk Siwy napisał/a
i ponarzekam na gospodarzy
A gdzie ja narzekam na gospodarzy? Pisałem ogólnie bo pokazywanie palcem uważam, za niestosowne.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 12:16   

Pisałem ogólnie... no to się weź chłopie szczególnie do roboty i nie pytaj co forum może zrobić dla ciebie a zastanów się co ty możesz zrobić dla forum.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 12:26   

Kruk Siwy napisał/a
no to się weź chłopie szczególnie do roboty i nie pytaj co forum może zrobić dla ciebie a zastanów się co ty możesz zrobić dla forum.
Taki mam zamiar.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 13:05   

I tego się trzymajmy.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 13:57   

hijo napisał/a
Coraz więcej było i jest kłótni, z fajnego miejsca spotkań i rozmów na poziomie forum zamieniło się w jarmark pyskówek.

:?: Jakoś się tak składa, że w ostatnim czasie jest o wiele mniej niż kiedyś kłotni i pyskówek. Fakt, niektórzy źle reagują na to, że ktoś może miec inne zdanie, ale to ci sami, którzy dawniej też tak reagowali. Wydaje mi się, że Twoje spostrzeżenia są nakierowane na efekt, a nie faktyczną konstatację.
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 14:09   

RD napisał/a
Wydaje mi się, że Twoje spostrzeżenia są nakierowane na efekt, a nie faktyczną konstatację.
Niestety, pierwsze wątki na jakie zajrzałem po kolejnej przerwie to były ten i Tęczowa..., które nie były, nie są, spokojnymi wątkami. Poprzednim razem, kiedy próbowałem wrócić to awantura była taka, że pozamykano wątki i powstało Political fiction. Może faktycznie ostatnio jest mniej awantur, ale akurat ja trafiłem w pierwszej kolejności na awantury. Stąd takie obserwacje. RD, to co napisałem nie jest poparte dogłębną analizą zawartości merytorycznej wszystkich postów na forum, jedynie obserwacją tego co najbardziej rzuciło mi się w oczy podczas lektury ostatnio poruszanych tematów na forum.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 14:14   

Tak prawdę mówiąc, jeszcze nie spotkałam się z tym, aby na tęczowy temat nie wybuchały awantury :lol:
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 14:28   

Kai napisał/a
Tak prawdę mówiąc, jeszcze nie spotkałam się z tym, aby na tęczowy temat nie wybuchały awantury :lol:
No dobrze, rozumiem, że to drażliwy temat, ale przede wszystkim wrzuty, które tam się pojawiają nie dotyczą tematu, a jedynie służą udowodnieniu, kto stosuje lepszą logikę i wyraża się dokładniej.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 14:32   

hijo napisał/a
Nawet w tym wątku więcej jest kłótni i offtopów niż spokojnej rozmowy na temat.

Okazuje się, że offtop jest zaraźliwy.
hijo napisał/a
Kai napisał/a
Tak prawdę mówiąc, jeszcze nie spotkałam się z tym, aby na tęczowy temat nie wybuchały awantury :lol:
No dobrze, rozumiem, że to drażliwy temat, ale przede wszystkim wrzuty, które tam się pojawiają nie dotyczą tematu, a jedynie służą udowodnieniu, kto stosuje lepszą logikę i wyraża się dokładniej.

Właśnie zaraza Ciebie dopadła. :wink:
A serio hijo, nie ma co mirmiłować. "Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy"
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 14:35   

Agi, wiem, tylko tak niegrzecznie nie odpowiedzieć. EOOT
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Kwietnia 2012, 22:26   

Kai napisał/a
Ale sporo sympatycznych ludzi pozostało i nadal są sympatyczni.


To boty.
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 1 Maj 2012, 14:01   

ihan, zabiłaś mnie. W sumie, jako permanentny Artoo chyba teraz rozumiem, dlaczego mi się wydają sympatyczni :mrgreen:
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 1 Maj 2012, 20:29   

hijo, Ty nie marudź. Nie damy temu forum zginąć, złożymy się jeśli trzeba na serwer. Ja już kupiłam skarbonkę i odkładam do niej.
Jeszcze forum nie umarło, póki gremlin w garku :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Maj 2012, 20:32   

elam, już nie marudzę. Działam - zajrzyj do wątku: NURSowe środy...
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
pkaleta 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 5 Maj 2012, 10:16   

Witam, jak rozumiem - a rozumiem dobrze, chyba - nadesłane prace można wysyłać gdzie indziej, prawda?
Trochę smutna informacja, bo było to jedyne czasopismo, które zdarzało mi się kupić. Teraz pora, niestety, przerzucić się na inne, choć i co do tego nie jestem pewien.
 
 
B.A.Urbański 
Komandor Koenig


Posty: 605
Skąd: Wawa
Wysłany: 6 Maj 2012, 10:00   

Ja również się przyłączę. Mimo że czasopismo kupowałem od roku, bardzo fajnie wspominam ten czas. Mam nadzieję, że to tylko czasowe i zostanie choćby wersja elektroniczna.

Później też nie będzie to dla mnie koniec, bo przecież są jeszcze numery archiwalne, więc zapewne dla mnie przygoda z SFFiH jeszcze długo się nie skończy!

Tymczasem trzeba się zabrać za ostatni numer :(
_________________
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group