Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marcin Rusnak
Autor Wiadomość
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 8 Marca 2012, 14:35   

downbylaw napisał/a
Czytałem parę rzeczy Resnicka, ale akurat Kirinyaga nie trafiła mi do łap...


Polecam Słonie na Neptunie ;P: [autopromocja mode off]
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Marca 2012, 14:44   

Witchma napisał/a
Polecam Słonie na Neptunie


Dzięki, chwycę się za to w najbliższej wolnej chwili... czyli za kilka miesięcy :lol:
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Marca 2012, 19:46   

Wszystkich wybierających się na PYRKON zapraszam serdecznie na moją prelekcję. Nosi ona tytuł "O literatury nierównej walce z ludzi strachem przed śmiercią". Zainteresowanych zapraszam do sali Literackiej 2 w niedzielę o godzinie 14:00 :)
Pozdrawiam i do zobaczenia!
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Maj 2012, 11:45   

Dla zainteresowanych - dwie świeżutkie premiery:

- na portalu Secretum moje nowe opowiadanie pt. "Co tkwi w twojej głowie?", tekst wyróżniony w konkursie Secretum Caligo.

http://secretum.pl/opowia...jej-glowie.html

- w 15 numerze Qfanta druga nowinka zatytułowana "Ahura Mazda".
Link do darmowego PDFa z czasopismem:
http://qfant.pl/index.php...=1&cid=17&mid=0

Zapraszam do lektury i życzę miłych wrażeń :)
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 2 Maj 2012, 12:01   

"Co tkwi w twojej głowie" to opowiadanie, które utkwiło w mojej głowie. Jedno z niewielu, które w stawce ponad półtorej setki różnych tekstów, wpisało się w założenia konkursu, tej jego części dotyczącej grozy. Miało przestraszyć i przestraszyło. To bardzo dobre opowiadanie.
:bravo :bravo :bravo
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Maj 2012, 13:57   

terebka napisał/a
Co tkwi w twojej głowie to opowiadanie, które utkwiło w mojej głowie. Jedno z niewielu, które w stawce ponad półtorej setki różnych tekstów, wpisało się w założenia konkursu, tej jego części dotyczącej grozy. Miało przestraszyć i przestraszyło. To bardzo dobre opowiadanie.


Bardzo miło mi to słyszeć, szczególnie, że w temacie grozy czuję się znacznie mniej pewnie niż w innych klimatach okołofantastycznych :)
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
makpfi 
Luke Skywalker

Posty: 207
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: 2 Maj 2012, 15:35   

Opowiadanie " Co tkwi w twojej głowie " ciekawe. Powinno być chyba lekturą obowiązkową wszystkich polskich urzędników.
I jedna uwaga do tekstu - w Polsce łatwiej dziś spotkać bojówkę lewacką niż faszystowską.
Chociaż w zasadzie faszyzm i nazizm to też lewica, tylko taka bardziej " narodowa ".
_________________
makpfi
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2012, 16:40   

Ojej, mam wątpliwości co do wątku medycznego w tym opowiadaniu. Poniżej szczegółowe uwagi w spoiler-alercie.

Spoiler:


Marcinie, przepraszam :) Nie mogłam się powstrzymać.

Pomysł z lusterkiem odbijającym nadprzyrodzone jest bardzo fajny, wisielec też. Mam nadzieję, że Patrycja Lewicka jeszcze wróci w jakimś kolejnym tekście :)

BTW - a bohater, skoro jest taki pobożny, przyznał się na spowiedzi, co robił w Teneryfie? Ciekawe, jaką dostał pokutę :twisted:
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Maj 2012, 17:26   

charande napisał/a
Marcinie, przepraszam Nie mogłam się powstrzymać.


Nie ma problemu. Bardzo się cieszę, że komuś się chce czytać i jeszcze myśleć o tym, co czyta... to pokrzepiające :)

Od końca może - bohater oczywiście (co, mam nadzieję, wyszło w tekście) jest baaardzo pozornie pobożny, jego religijność jest głównie na pokaz i nie wiąże się z nią prawdziwa, żarliwa wiara. Myślę więc, że pewne kwestie mógł... przemilczeć?

Co do kwestii medycznych - to jest temat na osobną dyskusję, a nie bardzo mi się chce bawić w kolejne anti-spojlerowe okienka. Część tych zagadnień, przyznaję, uprościłem, żeby opowieść była dynamiczniejsza - w dzisiejszych czasach jak człowiek zacznie się badać i szukać wiedzy medycznej w necie, może to przypominać procesowanie się z urzędem skarbowym - i dekada to za mało, żeby temat skutecznie ugryźć. Nie każdemu to się musi podobać i nie każdemu przypadnie do gustu taki brak wiarygodności. Trudno, jakoś to przeboleję, licząc na wyrozumiałość.
Natomiast, króciutko: info na temat anoreksji, samookaleczeń i wyparcia było posprawdzane - nie wszystko w fachowej literaturze, ale na pewno na necie, na jakichś bardziej niż mniej specjalistycznych stronach. A część to własne (lub bliskich) doświadczenia, ale w to już może nie będę wnikał :lol:
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Maj 2012, 09:59   

Cytat
Część tych zagadnień, przyznaję, uprościłem, żeby opowieść była dynamiczniejsza - w dzisiejszych czasach jak człowiek zacznie się badać i szukać wiedzy medycznej w necie, może to przypominać procesowanie się z urzędem skarbowym - i dekada to za mało, żeby temat skutecznie ugryźć.


Wiesz co, niekoniecznie. IMO kluczowy błąd jest jeden - że
Spoiler:
To jest tym bardziej dziwne, że facet wrócił z ciepłych krajów i teoretycznie może mieć np. dengę :!: (objawy: gorączka, straszne bóle stawów i wysypka podobna do odrowej).

Żeby było zabawniej, objawy bohatera pasują też do...
Spoiler:


Poniższy ciąg wydarzeń byłby IMO bardziej prawdopodobny (i przy oszczędnym pisaniu dający się zmieścić w ramach tekstu):
Spoiler:


Ale nie jestem pewna, jakie są procedury i czy lekarka pierwszego kontaktu przypadkiem nie skierowałaby faceta natychmiast do poradni chorób tropikalnych. To jest pierwsze podejrzenie, jakie powinna mieć - a nie uczulenie na narkotyki.

Co do pobożności bohatera to zauważyłam, że jest na pokaz :) Nie wiem, prawdę mówiąc, czy ta jego fałszywa pobożność naprawdę była potrzebna, bo fałsz fałszem, ale akurat ze swobodą seksualną to mi raczej nie współgra - tego typu człowiek chyba prędzej robiłby np. duże przekręty finansowe albo truł koty na osiedlu niż uprawiał wolną miłość na Teneryfie ;) BTW

Spoiler:


Nie wiem, czy to opowiadanie nie miałoby mocniejszego wydźwięku, gdyby bohater
Spoiler:
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Maj 2012, 09:51   

Ok, dobra, przyznaję bez bicia, że mogłem to lepiej napisać... wiarygodniej by wyszło.
<samozadowolenie mode:off> :)
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
makpfi 
Luke Skywalker

Posty: 207
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: 21 Października 2012, 08:49   

"Syberyjski blues" na RW 2010 bardzo ciekawy. Aż chciało by się przeczytać coś większego " w tym temacie ".
_________________
makpfi
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Stycznia 2013, 13:49   

W dniu dzisiejszym rusza przedsprzedaż mojej książki Czas ognia, czas krwi. Premiera zaplanowana jest na 18.01, do tego czasu można utwór dorwać w promocyjnej cenie na stronie wydawcy - Wydawnictwa Dom Snów.

Po więcej informacji zapraszam na stronę http://domsnow.pl oraz na mojego autorskiego bloga http://marcinrusnak.wordpress.com
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 14 Stycznia 2013, 14:27   

Kurczę, mam nadzieję, że tym razem wreszcie się uda. Powodzenia!
 
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Stycznia 2013, 16:10   

Na Youtube można obejrzeć świeżutki trailer Czasu ognia, czasu krwi. Miłego oglądania!

http://www.youtube.com/watch?v=ckaCASXoZ8Q
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Stycznia 2013, 22:29   

Bardzo profesjonalnie, artystycznie zrobione. Ze smakiem.
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 18 Stycznia 2013, 22:36   

Wszystko cacy, ale czemu po angielsku? Książka też po angielsku wychodzi?
 
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Stycznia 2013, 10:17   

Cieszę się, że się podoba :) . A jest po angielsku z dwóch powodów:

- brzmi to lepiej (nagrania po polsku też były, ale wyszły nieco... naiwnie)

- to też forma zabawy formą i konwencją (90% kinowych trailerów jest po angielsku z napisami pod spodem)

Ktoś jeszcze oglądał? :)
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Stycznia 2013, 11:13   

Ja. Estetycznie śliczny, ale mam wrażenie, że za długi, że trailery książki powinny być krótsze, taki wniosek wyciągnąłem na potrzeby swojego.

A w ogóle, panie autorze, wydawca nie zdołał wydrukować książki na czas, więc promocja na razie idzie w powietrze :( mimo to życzę powodzenia - bardzo jestem ciekaw tej książki.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Stycznia 2013, 11:21   

Rzeczywiście świetnie zrobiony filmik :)
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Stycznia 2013, 08:25   

Dzięki, charande, po tym ile czasu mu poświęciłem miło czytać podobne słowa.

Romku, też obecnie uważam, że jest za długi. Cóż, człowiek uczy się na własnych błędach :)
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Kwietnia 2013, 21:46   

Krótkie Marcinowe opowiadanko grozy :)
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Maj 2013, 20:08   

Dla zainteresowanych: objawiła się nareszcie strona internetowa Wydawnictwa Dom Snów. Można tam dorwać w promocyjnej cenie moją książkę "Czas ognia, czas krwi", a także ściągnąć sobie udostępnionego zupełnie za darmo ebooka z moim świeżutkim opowiadaniem "Pani Białych Skał". Wystarczy kliknąć tutaj - http://domsnow.pl/ksiazka/pani-bialych-skal/.
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Czerwca 2013, 20:31   

Na moim blogu wrzuciłem tekst - sprowokowany jurorowaniem na konkursie literackim towarzyszącym tegorocznym Dniom Fantastyki we Wrocławiu - poświęcony błędom często popełnianym przez początkujących autorów. Zapraszam do lektury i dyskusji :)

http://marcinrusnak.wordp...kurs-literacki/
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
downbylaw 
Jaskier

Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2013, 14:59   

Na portalach Wydaje.pl oraz RW2010.pl pojawił się mój zbiór opowiadań pt. "Opowieści niesamowite". Poniżej znajdziecie opis książki, a pobrać ją można zupełnie za darmo w formatach PDF, EPUB oraz MOBI tutaj:

http://wydaje.pl/e/opowiesci-niesamowite

oraz

http://www.rw2010.pl/go.l...title=Opowieści niesamowite

Opis zbiorku:

Kto prowadzi audycję radiową w świecie spustoszonym wojną nuklearną? Czy znaleziona na strychu skrzyneczka naprawdę może spełniać marzenia? Dlaczego młody mag i XIX-wieczny geniusz medycyny muszą nauczyć się współpracować? Co sprawia, że niektórzy zabijają ptaki i jaka kara grozi za terroryzm magiczny? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć możecie w ebookowym zbiorze opowiadań Marcina Rusnaka. Opowieści niesamowite to literacki tygiel, w którym mieszają się najciekawsze konwencje współczesnej fantastyki: fantasy, cyberpunk, post-apokalipsa, groza. To dwanaście wyśmienitych opowiadań, a wśród nich zarówno niepublikowane premiery, jak i teksty zbierające laury w ogólnopolskich konkursach literackich (m. in. Horyzonty Wyobraźni 2009, Świetlne Pióro 2011). Co więcej: wszystko to zupełnie za darmo!

Życzę miłej lektury!
_________________
There are two kinds of men in this world,
those with loaded guns and those who dig.
You dig.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group