Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Konsolomaniacy wszystkich krajów łączcie się...
Autor Wiadomość
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Marca 2006, 17:01   

Dopiero rok temu nabyłem x-boxa i widząc jakie tytuły się jeszcze na niego szykują nie mam powodu do napalania się na nową generację konsol.Wszystko musi się uspokoić, jakoś skrystalizować. Faktem jest że przez to że trzymam się jednej konsoli nie pogram w takie tytuły jak "Resident Evil 4" (jedna z moich ukochanych serii), ale widząc tytuły które wyszły na x-a i które dopiero wyjdą to wiem, że grania mam na parę dobrych lat. Jakoś nie działaja na mnie te wszystkie super-hiper-duper bajery w które ma być wyposażona nowa generacja konsol. Niech to wszystko sprawdzi się w akcji, wtedy sie pomyśli...

Zresztą mam jeszcze kilkanaście gier na mojego wysłużonego PSX-a i zmęczonego Dreamcasta które zapewnią mi wiele godzin rozrywki. Zresztą na x-a jest całkiem przyzwoity emulator PSXa. :mrgreen:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Marca 2006, 17:42   

Cytat
a tu jeszcze mowia ze po wypuszczeniu PS3 nie beda juz opracowywac nastepcy

:shock: Jak?? Gdzie?? :shock: Chyba źle zrozumiałeś tekst. Pisząc "Playstation" autor artykułu miał na myśli PSX i PS One, a nie wszystkie modele konsoli. Trochę czytelniej jest to opisane tutaj .
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
.:CyberCat:. 
Tom Bombadil


Posty: 48
Skąd: CyberSpace
Wysłany: 28 Marca 2006, 20:08   

Ja jakoś nigdy nie lubiałam konsol :P
_________________
"Są tylko dwie rzeczy nieskończone: Wrzechświat i głupota ludzka...."
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Marca 2006, 19:45   

Argael napisał/a
Cytat
a tu jeszcze mowia ze po wypuszczeniu PS3 nie beda juz opracowywac nastepcy

:shock: Jak?? Gdzie?? :shock: Chyba źle zrozumiałeś tekst. Pisząc Playstation autor artykułu miał na myśli PSX i PS One, a nie wszystkie modele konsoli. Trochę czytelniej jest to opisane tutaj .


:oops: faktycznie bobola sprzedalem :oops: przestaja produkowac jedyneczke :oops:
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Kwietnia 2006, 08:04   

Co do gier na x-boxa 360 to już wychodzą problemy. W fazie projektów był to model z twardym dyskiem i produkcję gier opierano właśnie na możliwości ich instalacji. W tej chwili EA i kilka innych koncernów ma olbrzymie kłopoty z tytułami, które mają być wydane na x-boxa, ale nie wiadomo jak, bo nie mieszczą się na jednej płycie DVD, a nie ma możliwości zmian płyt ze względu na spójność świata. Wprowadzanie teraz modeli z twardzielem i gier tylko dla nich spowoduje dyskryminację tych, którzy kupowali wcześniej.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 21:30   

Ponoc prezesowi Sony we franci wyrwalo sie ze PS3 ma kostowac 499 euro, ale Sony oficjalnie to zdementowalo...

Swoja droga to calkiem niezla strategia moze byc...ludzie liczac na to ze sony da ludzka cene na ps3 wstrzymaja sie z kupnem X360 :wink: troche przekombinowane ale kto wie :)
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 02:05   

X360 kosztuje w Saturnie 1499 zeta. to i tak 1/2 tego co kosztowalo na starcie PS2.
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Kwietnia 2006, 12:48   

Prosze, niech mi ktos potwierdzi, czy to prawda, ze jesli sie chce grac w gry z PSX na PS2, to trzeba miec PSXowa karte pamieci?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Kwietnia 2006, 12:55   

Potwierdzam. Po prostu inny system zapisu plików.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 28 Kwietnia 2006, 13:49   

Tak, chociaż można pliki kopiować na kartę PS2, to zapisywać tylko na PSX-owej. Ale to kosztuje coś z 10 zyli, no problem (ja kupiłam na allegro).

Ciekawe, jak będzie przy PS3...
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Maj 2006, 23:19   

Cytat
Ciekawe, jak będzie przy PS3...
Mam nadzieję, że wystarczy wbudowany twardziel.

Mam kolejne pytanie do weteranów plejstejszynowych. Czy wg. Was warto inwestować w kabel S-Video do PS2? Czy różnica w jakości obrazu jest bardzo widoczna? Ile powinien kosztować taki kabel, żeby był wart zakupu?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Maj 2006, 23:27   

Jeee! Dzisiaj nareszcie udało mi się przejść Story Mode w Tekkenie 5 (Asuką).
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 26 Maj 2006, 15:28   

A ja do niedawna (no bo teraz to sesja idzie :( i trzeba odpuścić) zgrywałam Soul Calibura 3, aż się z konsoli dymiło. :mrgreen: (Na szczęście to metafora, konsola jeszcze "żyje".) Wciągnęłam się, choć koledzy twierdzą, że Namco się przy SC3 nie postarało... Niemniej, głównym problemem dla "fanów" serii było to, że znani zawodnicy, znajome ruchy, ale pod innymi klawiszami! I ucz się człowieku od nowa... A przy mojej ulubionej postaci skasowano 2 ruchy, które najczęściej używałam. Buu! :cry:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Czerwca 2006, 22:47   

Argael-ja widzialem u kumpla na 100Hz soniaczu z tym kabelkiem i roznica jest widoczna, choc nie jestem pewnien czy to kwestia bardziej TV niz kabla :roll:

A tak patrzac na te wojne konsolowych next genow doszedlem do wniosku ze kupie sobie PS2 za 500zl nowa i gry na allegro (starsze hity za 50zl mozna lyknac) i zabawy bede mial kupe za przystepna cene. :)
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Lipca 2006, 19:44   

Proszę, powiedzcie mi, jaka jest według Was najlepsza gra wyścigowa na PS2?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Lipca 2006, 09:56   

Burnout 3!
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Lipca 2006, 14:26   

Tako rzecze Sasori.

Dzięki, spróbuję się wyposażyć. A może Grand Turismo 4 też dobre...?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Lipca 2006, 14:34   

Nie mam zielonego. Generalnie nie przepadam za ścigałkami, ale też B3 normalną ścigałką nie jest. A wydaje mi się lepsze od Burnout Revenge bo ma ciekawszy system gry w singla i coś, co deklasuje BR - tryb road rage, praktycznie nieograniczony. Kiedy prujesz non-stop na turbo doładowaniu, roztrzaskujesz 65go przeciwnika a pad wibruje ci w spoconych dłoniach - to jest to!

Jeżeli zależy ci na realiźmie, to na klocka bezprzecznie najlepszy jest Forza Motorsport. Gierka wygląda przepięknie, ale jest symulatorem - a mnie symulatory frustrują, wolę eksplozje i dziki pęd.

Godny polecenia jest też Burnout 2 - zupełnie inny od swoich pociotków, bardziej realistyczny, choć niestety dość łatwy. Ma za to jedną piękną cechę - muzukę napisaną specjalnie dla gry (kiedy serię przejęli EA "czalendż ewryfink" zaczęli sypać muzą z MTV), która to muzyka zmienia się, kiedy wrzucamy turbodopalanie. Jedziemy normalnie, plumka sobie normalnie, zaczynamy gazować a muza wzbogaca się w riffy, jest głośniejsza i szybsza a obraz się rozmazuje. Chyba w żadnej grze nie czułem tak dobrze prędkości wózka :]

edit - ups, sorki z tą Forza :> Nie załapałem, że pytasz o czarnulę, nie o kloca :P Burnouty jednak dalej aktualne.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2006, 12:52   

Jak można przenosić pliki (save'y) z karty pamieci PS2 na PCta i odwrotnie?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2006, 13:04   

Poradźcie mi konsolomaniacy.
Chciałbym kupić sobie konsolę, nie wiem tylko czy porywać się na Xboxa, czy np. kupić używane PS2 z pokaźnym dodatkiem gier.
Skłaniałbym się bardziej do tej drugiej opcji, bo głównie chciałbym pograć, ale nie jestem w temacie i nie wiem czy nowości też będą mi na tym chodzić ?
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2006, 13:04   

Tutaj znajdziesz odpowiedź. Tylko uważaj, nie działa to na savy z GTA.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2006, 13:21   

Dzięki, Logan, tylko że ja mam nieprzerobioną konsolę i nie wiem, czy ta metoda zadziała. Bardziej mi zależy na przeniesieniu na kartę pamięci ściagniętego z sieci save'a (trochę szkoda mi czasu na kolejne próby przejscia pewnego bossa w Dirge of Cerberus, wole poznawac dalej fabule).
Słowiku, najpierw musisz się zastanowić, w które gry chciałbyś zagrać. Jeżeli są wydane na XBoxa, to weź jego, a jeśli na PS2, to kupuj Sony. Ja na przykład kupiłem PS2 tylko po to, by móc grać w Final Fantasy i Tekkena.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2006, 13:45   

A może są kody do przeskakiwania bossów w tej gierce
A co do X-a i PS2, to warto miec obie konsole,bo obie mają niezłe exclusivy. Dzisiaj uzywane można kupić naprawdę tanio.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2006, 13:45   

Przerobiona lub z dyskiem twardym... Jeżeli ani to ani to - masz problem. Zawsze możesz skorzystać z pomocy kogoś kto ma przerobioną konsolę....
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Października 2006, 23:04   

Po miesięcznej przerwie wróciłem do Dirge'a i tego nieszczęsnego bossa. Zatłukłem skubańca za pierwszym podejściem :)

A tak z innej beczki. Grał ktoś może w którąś część Front Mission?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Października 2006, 00:50   

Ja, kiedyś, ale nie skończyłem. Nie cierpie tego customizowania postaci :-(
Ale z podobnych tematów polecam ci Ring of Red. Podobna zasada, ale walka w real time bardziej rozwinięta i jest feeling z pola bitwy, kiedy leca na ciebie pociski. miodzio.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Grudnia 2006, 23:02   

Cytat
A tak z innej beczki. Grał ktoś może w którąś część Front Mission?

Trójeczka była niezwykle zacną pozycją :bravo . Choć grałem w to już lata temu jeszcze na psx'a :mrgreen: .
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Grudnia 2006, 21:31   

Dzisiaj w MM przyjrzałem się bliżej PSP (lekko się napaliłem po obejrzeniu w sieci nowego trailera do Crisis Core: FFVII). Kurczę, takie małe g... a taka grafika. Tekken wygląda lepiej niż na PS2. Z innymi grami pewnie podobnie. Fajna zabawka, tylko szkoda że taka droga (nawet w Japonii kosztuje ok 500 zł).
Ma to ktoś? Jak się sprawuje w dziedzinach pozagrowych (muzyka itp.)?
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Grudnia 2006, 21:46   

Mój brat ma. Moja opinia? Małe g...., które nie nadaje się do niczego. poza tym i tak mam słabe nadgarstki od klawiatury i myszy, a jeszcze zarzynać je na ekstra niewygodnej zabaweczce? Dla każdego o dłoniach nieco większych niż przeciętna u japońskich kobiet konieczna jest specjalna nakładka, inaczej nie da się grać.

Muzyki można słuchać - ale po co, skoro akceptowalne flashowe odtwarzacze o przywoitych pojemnościach można kupić od 100 zł?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Grudnia 2006, 23:31   

Dzięki, dzejes. Przejmowanie się wielkością urządzenia nawet do głowy mi nie przyszło, bo mam na tyle szczupłe palce, że bez problemów gram nawet na komórce.
Słuchanie muzyki należy traktować raczej jako dodatek, skoro i tak nosimy to przy sobie, to czemu nie? Oglądanie filmów na tak małym ekranie uważam za świętokradztwo, więc w ogóle nie biorę go pod uwagę. No chyba że trailery, czy teledyski.
Prawdę mówiąc, z handheldów jednak ciekawsze wydaje mi się Nintendo DS, bo jest mniejsze, więc łatwiej je nosić ze sobą, a dodatkowo jest na nie dużo gier z serii Final Fantasy (zwłaszcza że można grać także w gry z GBA). Na PSP jest na razie tylko jedna, ale za to jaka. Prequel do FFVII to jest coś, co Argael lubi najbardziej (FFVII ma wg. mnie najciekawszy świat z całej serii).
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group