Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pamiętajcie o ogrodach, czyli wątek o grzebaniu w ziemi :)
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 13 Maj 2015, 00:36   

Nawet zabawny ten temat się robi.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Maj 2015, 09:16   

Fidel-F2 napisał/a
Kury by pewnie zjadły. Boćki pewnie też.


rotfl
Może jeszcze Francuzi?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 14 Maj 2015, 20:07   

Miesiąc temu dostałam mały krzaczek mandarynki pokojowej. Była pełna owoców i bardzo zielona. Obecnie został kikut. Liście opadają na potęgę. Jest ich jeszcze kilka. Myślałam, że oberwanie owoców pomoże. Nie pomogło :( Podlewam zgodnie z instrukcją, wodą ze specjalnym żelem do cytrusów.
Jak mogę ją uratować? Bravo, proszę, pomóż :(
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Maj 2015, 20:18   

Zaczęłam pisać że może być za ciemno, za jasno, za ciepło, za zimno, za sucho, za mokro, ale znalazłam artykuł który zrobi to za mnie: http://www.cytrusik.pl/in...ja_listki_.html

Generalnie cytrusy nie są najłatwiejszą domową roślinką, chyba że się ma oranżerię (zimowanie). Mój +25 cytrus wyhodowany z pestki, nazywany roboczo cytryną, będący czymś innym, zrzuca wszystkie liście na wiosnę, jest wynoszony na zewnątrz, latem odbija i ma się dobrze, jesienią jest wnoszony do domu i zrzuca połowę tych liści co mu odrosły.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 14 Maj 2015, 20:28   

Przeczytane. Dziękuję :)
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 14 Maj 2015, 21:31   

Fidel-F2 napisał/a
Hmmm, to uprawiaj podagrycznik.


Ale jakie to wyzwanie? Sam się uprawia.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Maj 2015, 21:38   

Problem solved
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 14 Maj 2015, 21:49   

Ależ proszę cię, za kogo ty mnie masz? Że pójdę na łatwiznę??? Co to za radość? Prrrrych.

gorat
, sposób z piwem bez sensu. Może działaś jak masz 4 ślimaki na krzyż. Przy ilości ślimaków w moim ogrodzie to chyba musiałabym mieć cysternę piwa, a i tak pewnie większość by wyszła po trupach poprzednich. A sól... Bez komentarza, kopalnię soli bym musiała mieć, i potem pewnie przez 30 pokoleń by na mojej działce nic nie urosło. Prościej wybetonować, nie będą ślimaki miały co żreć.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Maj 2015, 22:19   

I ach, ślimaki siedzące grzecznie w jednym miejscu pod drewnianym tarasem. Marzenie.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 14 Maj 2015, 22:26   

ihan, z której strony Tarnowa masz tą działkę? U mnie, tuż za południową obwodnicą, nigdy ślimaków nie stwierdziłam :| Chyba, że coś się ostatnio zmieniło ale familia się nie skarżyła.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 14 Maj 2015, 22:37   

Lowenno, wschód (wiadomo, wszystko co ze wschodu jest złe) tuż koło zjazdu z autostrady na Brzozówce/Lisia Góra. Tam gdzie mamy konie, Wałki Górówka, również ślimaków nie stwierdzono.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 14 Maj 2015, 23:08   

Solna pustynia z browarem, a nie mówiłem, że to zabawne :omg:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 14 Maj 2015, 23:21   

Solna pustynia z margaritą i limonką by miała sens. Ale z browarem?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14 Maj 2015, 23:39   

Orzeszki do tej soli wrzucić i będzie grało.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Maj 2015, 22:44   

Ogród wiosną:
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:
Ostatnio zmieniony przez Agi 21 Maj 2015, 07:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 20 Maj 2015, 23:03   

Agi, nie widzę zdjęć, bo się drze, że "zakaz hotlinkowania". A u mnie pięknie kwitnie wisteria. Ślimaki jej nie ruszają :twisted:
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Maj 2015, 07:31   

Zmieniłam.
Wisteria jest na ostatnim zdjęciu.
Na szczęście nie mam problemu ze ślimakami, trochę poczęstowały się rzodkiewką, ale chyba im nie smakowała. Reszta roślin nienaruszona. Szpinak muszę wyrwać i przetworzyć w mrożonkę bo już zaczyna kwitnąć.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 21 Maj 2015, 11:00   

Agi, zachwycający ogród, bardzo, bardzo w moim stylu. Zawsze zazdroszczę jak pod drzewami coś chce rosnąć, choć w zasadzie u mnie jest bluszcz to też nie mogę narzekać.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Maj 2015, 12:06   

Zlitujcie się dobre kobiety nad nieszczęśnikami, którzy egzystują w betonowej dżungli wbrew własnej woli ;( i marzą choćby o kawałku balkonu...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Maj 2015, 12:20   

balkonu z betonu? :wink:

A u mnie najstarsza szuja przymuszona do kosiarki skosiła całe poziomki, bo niby nie wiedział, że tam rosną :twisted:
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Maj 2015, 12:53   

Rafał napisał/a
balkonu z betonu? :wink:


Już ja bym tak zrobiła, żeby beton nie rzucał się w oczy :P

A na razie nam się wróbelki zalęgły w karmniku na parapecie. Nie mam pojęcia, jak one się w środku zmieściły i którędy wlazły, bo konstrukcja jest dość ciasna. Ale są tam niezaprzeczalnie, latają w te i z powrotem z żarciem dla małych głodomorów :) Słit :omg:
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 21 Maj 2015, 13:02   

Wróble wejdą wszędzie :wink: w zeszłym roku zagnieździły się POD parapetem.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Maj 2015, 13:19   

wróble są ok
ale ostatnio Gołąb nam się zagnieździł na balkonie - konkretnie w kwietniku... złożył jajko
ja tam radziłem żeby wyrzucić - bo syf niemożny będzie i królika na balkon nie wypuścimy.

M. się uparła że nie, że będzie sprzątać itp itd
ok
natura załatwiła sprawę za mnie
przedwczoraj gołąb se wysiaduje, M czyta knigę - ja coś tam w kuchni robię
M mnie woła na balkon - jajko leży rozbite na podłodze (mamy siatkę ale się prześlizgnęło) gołębia nie ma a w kwietniku leży drugie jajko (ki diaboł?) takie samo

gołąb wrócił trochę powysiadywał - ale coś mu nie pasi i przestał, coraz mniej się nim interesuje.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Maj 2015, 13:28   

Zjadłbym
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Maj 2015, 13:44   

W poprzednim mieszkaniu miałam balkon i też nam się gołębie próbowały wprowadzić. Kupiliśmy zabawkowy pistolet na kuli. Krzywdy nie robił, ale obesrańce poleciały szukać spokojniejszego miejsca na ułożenie dwóch patyków i złożenie jajek :twisted:

A wróble pod parapetem, w styropianie ocieplającym budynek, hoduje (nie zupełnie umyślnie) moja koleżanka.
Wróble to są małe komandosy :D Wszędzie sobie jakoś poradzą.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Maj 2015, 19:13   

Banzaiek nieśmiało wypuszcza listki :)
jakieś 2 tyg. temu z nienacka trochę nam przysechl
reanimacja nie pomagała, zdecydowalismy ze trzeba ciąć
przez 10 dni pacjent był w zawieszeniu, ale dziś juz jas e jest że będzie żył :)

Mamy do niego tyle większy sentyment że to drzewko jest"własnej" roboty od samego początku
Zabraliśmy z parku "jakąś" sadzonkę która dopiero co się wychylala z ziemi i była mniejsza niż mały palec u nogi ;)
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 23 Maj 2015, 20:46   

u mnie wróble zalęgły sie nad oknem balkonowym.
nie narzekam, ale sikorki są czystsze w obejściu.

a w ogródku załazi mi takie małe rude, wyglądające trochę z liści jak koniczyna i nie chce dać się wyplenić. :roll:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Maj 2015, 21:00   

Koza, koza to wypleni
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 23 Maj 2015, 21:05   

masz jakąś do wynajęcia?

i żeby nie zeżarła mi kwiatków ;P:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Maj 2015, 20:42   

Sprawa Gołębia cz.3

Jak pisałem poprzednio gołąb olał jajko i spierd=% €&. Historia ma dalszą część.
Jajka nie wyrzucilismy, bo M. miała jakieś opory, no i sobie leżał w kwietniku i leżało. Całkiem z zaskoczenia 3 dni temu wyrodna matka wróciła ( nie wiem k. sumienie ja ruszyło? ) , I dalej jakby nic się nie stało wzięła się za wysiadywanie tego jajka - co by nie gadać i turlala je, opiekowała się i w ogóle. Co mnie osobiście zaskoczyło - to bardzo czysto się zachowywała. Wczoraj wracamy z roboty, a tu na balkonie DWA JAJKA !!! - deja vu ja pier=%&/. Ale nic to - biorę to na klatę.

Dzisiaj rano
8.15 Gołębia nie ma. JAJEK TEŻ.
WTF sobie myślę, coś się w nocy stało. Poszedłem na dwór, pod balkon sprawdzić czy nie ma dowodów zbrodni. Niema. WTF znowu. Balkon czysty, żadnych śladów walki.

Dobrze że Fox Mulder wraca
sprawa zdecydowanie do Archiwum X
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group