Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiedźmin
Autor Wiadomość
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 19 Maj 2015, 13:24   

Nie mogę teraz filmików obejrzeć, ale pamiętamy pierwsze trailery Wiedźmina i nie jest tajemnicą, że grafikę trzeba przecież zniżać do poziomu cienkich konsol, żeby się nie poryczeli, o ile jest na PC ładniej. Tylko jeśli faktycznie różnice są małe, to znaczy że na optymalizacji znowu położyli lachę, bo wymagania nie są.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 19 Maj 2015, 16:26   

Ktoś już przetestował?
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 19 Maj 2015, 16:43   

ketyow, nie żeby się nie poryczeli, po prostu założyli, że docelową platformą są konsole.
Przewiduję, że wersja PC to będzie około 30% sprzedanych kopi, pozostałe 70% to będą konsole (xbox one i PS4).
O ile w ogóle podadzą takie dane.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Maj 2015, 20:36   

Przejechałem sobie samouczka i pierwszy queścik poboczny i na razie jest fajnie całkiem. Ot, przyjemnie jak w dwójce, tyle że gra nie zaczyna z takiego kopyta.

Z dwójką też taka róznica że tamta na mojej 460tce chodziła ładnie, a ta... no powiedzmy że chodzi. Się mi komputr zestarzał, a przynajmniej grafika. Nawet kręcenie niewiele pomaga...
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 19 Maj 2015, 21:18   

To może na moim nie będzie tak źle :)
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 19 Maj 2015, 22:58   

Próbowałem przetestować, ale nvidia nowymi sterami załatwiła Keplery (770). Dwie godziny gry, cztery razy wyleciałem do pulpitu :) . Chyba poczekam miesiąc do premiery nowych radeonów.

Jak to w zwyczaju Wiedźmina 3 nie obyło się bez małych zgrzytów.

Raz - konsole grały już od tygodnia za granicą, a także i u nas jeśli ktoś miał znajomego sprzedawcę.

Dwa - kolekcjonerzy nie dostali gier przed premierą. Tak że co z tego, że grę zaklepujesz rok wcześniej, a płacisz za nią kwartał wcześniej, skoro byle Ziutek będzie grał przed Tobą. Wysyłka kurierem była dopiero dzisiaj - ja dostałem swoją po 15. Za to InPost się promował o północy.

Trzy - Day-One-Patch i aktywacja przebiegła bezproblemowo. Ale jest bardzo dużo sygnałów, że płyta numer 2 jest uszkodzona i mimo zakupów w pudełku niektórzy musieli ściągać GoGową wersję.

Cztery - Korzystając z ustawień nvidii wyleciałem do pulpitu po 10 minutach samej gry. I tak jeszcze dwa razy. W końcu zszedłem ustawieniami ciut niżej na wysokie i dalej karta się grzeje i wylatuje do pulpitu z infem "sterownik xxx przestał odpowiadać ale już odzyskał sprawność". Przy GExp. nie da się ot tak cofnąć sterów. Zatem jak najlepiej wypromować nowe karty 9xx? Sabotując stare!!! :bravo Genialne.

Sama kolekcjonerka świetna. Figura robi wrażenie (moja jest pięknie pomalowana i nie uszkodzona :) ).

Grafa na pewno jest lepsza niż na konsolach.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 20 Maj 2015, 07:22   

Homer, lepiej kupić nvidię, przeczytaj:
http://www.dobreprogramy....News,63126.html

do wczoraj nie zdawałem sobie sprawy z takich zagrywek producentów,
albo kup PS4.

a tutaj przypomnienie jak wiedźmin mógł wyglądać na pc
http://www.chip.pl/news/r...ta-temu-galeria

coś mnie wczoraj wzięło na prześledzenie zagadnień związanych z technikaliami tej gry, bo przez rok czy dwa muszę omijać wszelkie informacji i spoilery o fabule.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 20 Maj 2015, 09:29   

Kij w oko nVidii. Przecież oni nie tylko zwalczają AMD, ale też własne stare karty. Idąc w tym kierunku, jak im się uda wykończyć AMD, będziemy musieli zmieniać karty co roku.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 20 Maj 2015, 09:39   

Podobno starsze karty nie magają ze względu na teselacją zktórą sobie Keplery nie radzą. A co do AMD - radzi sobie całkiem nieźle: http://www.purepc.pl/kart...cznych?page=0,6
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 20 Maj 2015, 17:41   

konopia napisał/a
a tutaj przypomnienie jak wiedźmin mógł wyglądać na pc

Pół roku nie minie i CDRed wypuści łatkę "Enhanced Edition" i się nagle okaże, że jednak wygląda, jak powinien. Albo moderzy wydłubią odpowiednie ustawienia i zrobią to samo.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 20 Maj 2015, 23:21   

Matrim, też tak sądzę, będzie tylko musiała minąć karencja konsolowa :-/ teraz zaczynam żałować że Redzi nie zrobili jak RockStar z GTA V...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 21 Maj 2015, 14:08   

już zapowiedzieli pierwsza łatkę która ma podrasować grafikę na pc

Cytat
W kolejce do wypuszczenia już czeka spora łatka, wprowadzająca ponad 600 zmian, w tym także w temacie ustawień graficznych. Pojawić powinna się do pobrania w przeciągu tygodnia. W dalszej kolejności jest ułatwienie komputerowcom zabaw z plikami konfiguracyjnymi tytułu, aby mogli dowolnie modyfikować poziom roślinności, efekty postprodukcyjne czy odległość dorysowywania się obiektów na horyzoncie. To oczywiście nie będzie koniec i fani myszek oraz klawiatur mogą liczyć na stopniowe zbliżanie się poziomu oprawy graficznej polskiego hitu na PC do tego z prezentacji rozgrywki sprzed roku. Studio podtrzymuje postawę, że zadowolenie graczy jest dla niego bardzo ważne.


źródło: http://www.dobreprogramy....News,63176.html
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 21 Maj 2015, 16:55   

Dziś wyszła druga, po Pierwszodniowej, łatka.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 22 Maj 2015, 09:22   

Byłem wczoraj u kolegi, który kupił sobie wiedźmaka pewien, że u niego pójdzie, ale niestety strasznie się ciął (10-18fps), był na tyle zdesperowany, że chciał mi go nawet oddać (ale u mnie byłoby to samo), ale na szczęście poradziłem mu by zamiast zmniejszać jakość obrazu zmniejszył jego rozmiar. Może fps jest raptem 20-28 teraz, ale to już jest wystarczająco płynnie. Jego żona myślałem że mnie zabije ;)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 26 Maj 2015, 11:59   

Łatają, łatają... już mi się "prawie" nie wywala, a jeszcze ma wyjść łatka nvidii dla Keplerów. :)

Spoko, może za tydzień dwa w końcu będzie można zacząć grać na poważnie, a póki co ciągle tryb unikania spoilerów.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Maj 2015, 12:20   

Homer, ciekawe jak po tych łatkach będzie chodził na architekturze Fermi - ale coś czuję że GTX560 to za słaba liga...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Maj 2015, 14:58   

Z tym wywalaniem to serio? Znaczy - mi wyleciał ze dwa razy do pulpitu, ale w sumie zawsze coś mieszałem - alttabowałem się gdzieś, coś przełaczałem itp. Ale tak sam z siebie to ani raza.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 26 Maj 2015, 17:29   

Mi potrafi wywalić, pomimo mocnego sprzętu. Tzn. wywala, hm, minimalizuje grę i przełącza pulpit, bo gra w tle nadal działa. o.O Żeby było śmiesznie, zrobiłem kilka testów i dzieje się tak zawsze w tym samym momencie. Jakiś patch nowy się pojawił, zobaczymy, jak z nim będzie.
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Maj 2015, 17:36   

Z tego wszystkiego wynika, że rozsądni ludzie mogą to cudo kupić najwcześniej za rok. Jak wydadzą poprawione, na razie to półprodukt testowy.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Maj 2015, 19:30   

Kiedy właśnie mi się widzi, że to u Adona coś dziwnego. Bo u mnie wszystko ładnie na sprzęcie klasy średniej (a grafika to nawet słabej można powiedzieć, to ładnie nie dotyczy wrażen wzrokowych ;) ), paru kumpli też pocina wieczorami i nikt słowem nie wspomniał o zwisach, wywalaniu do pulpitu, bugach jakichś nadzwyczajnych. Znaczy mi wychodzi na razie przypadek jednostkowy ;)
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 26 Maj 2015, 19:38   

Mnie też działa raczej bez problemu, choć początkowo miałem problem z pełnym ekranem. Pulpit mam ustawiony w rozdzielczości 1080p, ale to za dużo na Wiedźmina ;) Przy ustawieniu mniejszej rozdzielczości i zaznaczeniu, że ma być Pełny Ekran - nie utrzymywał tych ustawień. Robił okienko na środku, czyli działał normalnie, ale ze spodu przezierał pulpit. Po kilku eksperymentach okazało się, że winna jest mała pulpitowa aplikacja Fences (ustawiająca i porzadkująca ikony na pulpicie). Wystarczyło wewnętrzną jej funkcją je schować (dwuklik na pulpicie chowa wszystko). I gra już trzyma rozdzielczość. Ten przydługi wstęp sprowadza się do tego:

Adon, być może jakaś z uruchomionych w tle aplikacji gryzie się z Wiedźminem.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 27 Maj 2015, 08:19   

Chłopaki - kiedy mówicie komu, jak na jakim sprzęcie chodzi - podawajcie chociaż jakie macie GPU ;P:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 27 Maj 2015, 10:47   

19 podstron tematu na oficjalnym forum + więcej na anglojęzycznym. Marudzą wszyscy, od Keplerowców (ja! 770) przez posiadaczy 970 i też czasem głos jakiegoś radka. Głównym winowajcą ciągle są sterowniki nvidii. Czekam na update. Chociaż po tym patchu 1.04 wyleciałem tylko dwa razy (w tym raz po 2h gry, to nie tak źle :) ). Klawisz F5 mym przyjacielem.

Póki co wygląda to tak, że gra chodzi płynnie (GfExp. optimization: wysokie/uber, hair off), aż się wysypie. Ja podejrzewam przegrzewanie karty, ale niektórzy sprawdzali z temperaturą i przy zwisach nie miała wartości krytycznej. Eksperymentowałem z ustawieniami, ale nawet zjechanie do wysokich i zmiana ambient nie dawały gwarancji na grę bez zgrzytów, więc gram na rekomendowanym maxie.

Dunadan napisał/a
ale coś czuję że GTX560 to za słaba liga

Jeśli mówisz o ustawieniach niskich to próbuj. Ludzie grają na słabym sprzęcie, wprawdzie zjeżdżają z ustawieniami a czasem i rozdzielką, ale grają płynnie.

dalambert napisał/a
rozsądni ludzie mogą to cudo kupić najwcześniej za rok.

Ple, ple, ple... :wink:
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 27 Maj 2015, 10:50   

Homer napisał/a
Ja podejrzewam przegrzewanie karty

Jak gram w bardziej wymagające gry ustawiam wiatrak na 100% i mam spokój ;) (tj. jakieś 60-70 stopni). Kręciłeś swoją 770?
Homer napisał/a
Jeśli mówisz o ustawieniach niskich to próbuj.

Meh... poczekam sobie, kupię kiedyś lepsze GPU i pogram na full detalach z tymi fajnymi włosami ;P:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 27 Maj 2015, 11:06   

Nie kręciłem. Ja też myślę o zakupie lepszej karty, czekam na premierę nowych radków i cenową walkę.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 27 Maj 2015, 11:10   

Homer napisał/a
czekam na premierę nowych radków i cenową walkę.

Dokładnie. I na pojawienie się DX12.
Homer napisał/a
Nie kręciłem

Może warto? zawsze to pare FPSów więcej.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 27 Maj 2015, 11:26   

Ja stawiam stabilność, długowieczność i ciszę nad zyskiem kilku fps'ów :) . DX12 to chyba zbyt duża perspektywa czasowa. Mnie najbliższe kilka miesięcy obchodzi, żeby w Wiedźmaka i Batmana grać :) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 27 Maj 2015, 12:20   

Właśnie się pojawiła recka na PPC: http://www.purepc.pl/gry/...enzja_wersji_pc

"Stabilność gry także wzbudza pewne wątpliwości, skoro nawet redakcyjna maszyna zaliczyła kilka wpadek, ale Wiedźmin 3: Dziki Gon jest wyjątkowo wrażliwy na anomalie sprzętowe (tzn.: overclocking)"

No i wszystko jasne ;)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 27 Maj 2015, 13:55   

Nic nie jest jasne. A ta recka to już chyba piąty artykuł o Wiedźmaku na ppc, w którym pojawiło się info odnośnie crashy.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 27 Maj 2015, 14:00   

Gram od premiery i jeszcze ani razu gra mi się nie wywaliła. A sprzęt mam średni.

Edit; kurde, zapeszyłem, właśnie się wywaliła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group