Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Okładka numeru 65 - głosujemy do 12 kwietnia

Jak podoba Ci się najnowsza (znowu dragonowa) okładka naszego ukochanego pisma
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
6%
 6%  [ 3 ]
4
11%
 11%  [ 5 ]
3
11%
 11%  [ 5 ]
2
16%
 16%  [ 7 ]
1
32%
 32%  [ 14 ]
-1
20%
 20%  [ 9 ]
Głosowań: 43
Wszystkich Głosów: 43

Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Lutego 2011, 11:21   

Agi, we wcześniejszych ankietach nie było takej opcji, toteż w ogóle o niej nie pomyślałem i nie monitowałem xana.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 23 Lutego 2011, 11:29   

Wcześniejsze okładki nie były aż tak paskudne.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 23 Lutego 2011, 12:57   

Natomiast ja pomiętając awanturę o punktację pomiedzy Adashim i Fidelem (chyba), pewno nie dałbym się zmonitować.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Lutego 2011, 14:38   

Tak swoją droga, ciekawy skład komisji. :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 23 Lutego 2011, 17:33   

Chal-Chenet napisał/a
Tak swoją droga, ciekawy skład komisji. :)

Ja też uważam, że komisja gwarantuje dobry poziom merytoryczny.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Lutego 2011, 18:25   

Cieszę się, że się zgadzamy.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 24 Lutego 2011, 15:15   

Ech... Okładka jest paskudna i zasłużyła na -1. Ostatecznie nie daję ujemnych punktów.
1 za brak felietonistów. W sensie dobrze, że ich nie ma i dlatego nie ma punktów ujemnych :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
Ostatnio zmieniony przez Lowenna 25 Lutego 2011, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qbard 
Mała Mi


Posty: 2135
Skąd: Unia Europejska
Wysłany: 25 Lutego 2011, 00:14   

dałem 2. Za dużo białego tła, trochę ubogo. Jak bajka dla dzieci ;-)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 25 Lutego 2011, 11:41   

Szkaradność tej okładki jest porażająca. Od jakości grafiki i kompozycji po całą resztę. -10000000000000.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Przemo 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lutego 2011, 18:48   

Faktycznie słabo. Szkoda, Fabryka ma takich świetnych grafików... no ale podejrzewam, że takie są wymogi marketingowe.
 
 
robert70r. 
Borg


Posty: 1551
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Lutego 2011, 10:32   

Jeszcze nigdy nie dawałem -1. Tym razem to zrobię, bo ta okładka mi się zwyczajnie nie-po-do-ba! :(
_________________
Żyjemy tak jak śnimy - samotnie.

Żyć w świecie, nie rozumiejąc jego sensu, to jak błąkać się po wielkiej bibliotece, nie dotykając książek.

www.fantastykapolska.pl
 
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Lutego 2011, 13:30   

IMHO nie jest źle. Na plus - surowa prostota, barwy narodowe (biało-czerwona), geometryczna harmonia (skrzydło smoka i nachodzące nań paski z opowiadaniami). Na minus - mało oryginalna, niedopracowana technicznie. Generalnie zaszaleję i dam trójkę :)
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Lutego 2011, 21:56   

Pozwolę sobie mieć inne zdanie niż najbardziej powszechna tu opinia.
Paski, 'do wygrania' i motyw z gry (któryś raz z rzędu) to oczywiste minusy ale pomijając to okładka jest w porządku. Wyrazista, przyciąga wzrok, nawet minusy są nieźle wkomponowane. Białe litery na białym tle są całkiem logicznie uzasadnione artystycznym zamysłem. Troszkę na wyrost ale jednak 4.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ice 
Han Solo


Posty: 815
Skąd: Tczew
Wysłany: 27 Lutego 2011, 14:39   

Mnie już od paru numerów razi takie łączenie motywów, czcionka i te kolorowe paski jak ze strony internetowej(science), główny motyw typowo fantasy, pytanie czy w środku jest horror? :wink: Jakoś nie przekonuje mnie takie łączenie, ale już chyba wyrosłem z targetu. Dam 1.
 
 
Foximus 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Lutego 2011, 20:03   

Bardzo orginalna i przyciągająca uwage okładka. Biel i czerwień przyciąga oko jak magnes, mysle ze grafika to strzał w dziesiatke.
Przechodząc obok osiedlowego kiosku pełnego kolorowych pisemek tylko ta okładka przyciąga moją jak i starszej kobiety która pytała pania sprzedawcznię o właśnie SFFH jak dowiedziała sie o tematyce owej gazety zrobiła oczy machneła reką i odeszła.

Myśle ze SFFH jak i Fabryka Słów są mistrzami w przyciąganiu do Magazyniu jak i do ksiązek samą okładką która zawsze ciekawi.
_________________
>>> www.JPiekara.CBA.pl <<<
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Lutego 2011, 23:29   

Foximus napisał/a
Bardzo orginalna i przyciągająca uwage okładka. Biel i czerwień przyciąga oko jak magnes, mysle ze grafika to strzał w dziesiatke.
Przechodząc obok osiedlowego kiosku pełnego kolorowych pisemek tylko ta okładka przyciąga moją jak i starszej kobiety która pytała pania sprzedawcznię o właśnie SFFH jak dowiedziała sie o tematyce owej gazety zrobiła oczy machneła reką i odeszła.

Myśle ze SFFH jak i Fabryka Słów są mistrzami w przyciąganiu do Magazyniu jak i do ksiązek samą okładką która zawsze ciekawi.
:shock:
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 1 Marca 2011, 08:04   

rybieudka, nasz kolega Foximus, może mieć rację, my patrzymy na okładki SFF&H jako na "dzieła sztuki" a to przecież tylko elementy strategii przyciągania klienta, tu jego wzroku - to pewnie działa mimo, że pod lampą w domeczku wygląda okropnie.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 1 Marca 2011, 08:22   

dalambert, wielka kupa na środku chodnika też przyciąga wzrok.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 1 Marca 2011, 08:55   

baranek, I dokładnie o to biega, ma być głośno, ma być na chama, ma być głupio i ludzie to kupią..
jak to kiedyś spiewano ;
"ludzie, to lubio, ludzie to kupio,
byle na chama , byle głośno, byle głupio..."
Oj jak to się pięknie sprawdza
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Marca 2011, 09:14   

dalambert, jak pięknie Młynarskiego przypomniałeś. :bravo
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Marca 2011, 10:15   

Tzn. tak: jak sam zaznaczyłem okłądka jest czytelna, to fakt. Jest też w sumie ładniejsza niż aktualna okładka NF - też "dragonejdżowa" (choć w innej stylistyce niż ta znana z już TRZECIEJ okładki SFFiH). Ale błagam, ten smok jest koszmarny. Aha i tej "oryginalności" to już kompletnie nie kumam.
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
BoskiHorus 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Marca 2011, 13:27   

Paskudna. W dodatku z obu stron Dragon Age. Trochę przesada.
 
 
Foximus 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Marca 2011, 09:36   

Smok z bliska jest paskudny z tym sie zgodzę jak i z tym że z obu stron Dragon Age to już jest przesyt. Ale nadal upieram sie przy swoim że jednak przyciąga wzrok a oto tu chodzi by zainteresować czytelnika a w szczególności nowego czytelnika! My choćby na okładce było za przeproszeniem *beep* i tak byśmy kupili bo liczy sie wnętrze a nie okładka ale nowy czytelnik potrzebuje bodźca wzrokowego, czegoś co go przyciągnie.
Tylko Dalambert wysilił sie by ruszyć odrobinę szarymi komórkami i zagłębić sie w głęboką myśl autorów okładki która jednak niesie za sobą pewien cel.
Bardzo prosto jest skrytykować o wiele trudniej jest pomyśleć a dlaczego jest właśnie tak a nie inaczej!
_________________
>>> www.JPiekara.CBA.pl <<<
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 4 Marca 2011, 11:05   

Foximus napisał/a
Tylko Dalambert wysilił sie by ruszyć odrobinę szarymi komórkami i zagłębić sie w głęboką myśl autorów okładki która jednak niesie za sobą pewien cel.
Żeby się tylko nie podźwigła, bidula. Każdy zabieg niesie ze sobą cel. Nam, w większości, się on(ten zabieg) nie podoba, co też wyrażamy.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 4 Marca 2011, 18:17   

Foximus napisał/a
tu chodzi by zainteresować czytelnika a w szczególności nowego czytelnika!

Więc gdybym był nowym czytelnikiem, to spodziewałbym się w numerze duuużo o grach komputerowych - bo właśnie to okładka ze sobą niesie. Ja bym się w jakieś wyższe systemy filozoficzne nie bawił. Tu chodzi o sponsora, reklamę i pieniądze. Może nam się to nie podobać, ale zapewne dzięki temu mamy co miesiąc nowy numer SFFiH, w miarę stałej cenie.

A przecież i tak liczy się wnętrze ;P:
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Foximus 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Marca 2011, 10:21   

Matrim napisał/a
Tu chodzi o sponsora, reklamę i pieniądze. Może nam się to nie podobać, ale zapewne dzięki temu mamy co miesiąc nowy numer SFFiH, w miarę stałej cenie.
A przecież i tak liczy się wnętrze ;P:


święta prawda, AMEN :bravo
_________________
>>> www.JPiekara.CBA.pl <<<
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 8 Marca 2011, 22:27   

Ponieważ nie jest to dokładna kopia okładki książkowej byłaby 3, ale białe tło mocno denerwuje. Skończyło się na 2.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 17 Marca 2011, 10:18   

Listopad 2009... Marzec 2010... Marzec 2011... Na każdej okładce grafika z gry Dragon Age. Dodatkowo należy zauważyć, że każda kolejna była (moim zdaniem) coraz brzydsza. Ten najnowszy smok jest po prostu paskudny.
Rozumiem fakt, że reklama na okładce daje wydawcy spory zastrzyk gotówki, ale mimo tego strasznie mnie ona denerwuje. Ostatnimi czasy na pierwszej stronie SFFiH goszczą tylko i wyłącznie gry komputerowe, bądź najnowsze książki Fabryki. Martwi mnie to, bo mając w swoich szeregach naprawdę niezłych grafików i ilustratorów, pismo mogłoby co miesiąc zaskoczyć nas czymś nowym i oryginalnym. No cóż, jest jak jest.
Na ocenę negatywnie wpływają też (jak zawsze) kolorowe paski i "Do wygrania".
To będzie chyba najniższa nota jaką kiedykolwiek wystawiłem, ale jej nie zmienię - 2.
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 17 Marca 2011, 11:11   

Odniosę się bez złości i bez złośliwości do uwag dotyczących zarzutów dotyczących okładek, konkursów, materiałów promocyjnych itp.
Oczywiście, tego wszystkiego może nie być. Oczywiście, mogę zamawiać grafiki, wypełniać numer tylko i wyłącznie treścią merytoryczną, wkładkę poświęcić na galerię. Tylko czy ktoś zechce zapłacić za czasopismo 20 albo i 25 zotych. Co najmniej...
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Marca 2011, 11:41   

Rafale, ale nie do końca o to chodzi. Dragon Age jest grą bardzo kolorową, rozbudowaną, tymczasem dostajemy trzecią okładkę w identycznej kolorystyce i z identycznym motywem. Znaczy są niby różnice, ale żeby je wymienić, trzeba zestawić wszystkie okładki ze sobą. Ja wiem, że taka jest stylizacja okładek gry, ale przecież okładka pisma nie musi być kopią growej okładki, może promować produkt inną grafiką.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group