Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszulki/naszywki forumowe SFFiH
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 16 Listopada 2010, 18:12   

Też wolę dobre jakościowo koszulki, żeby się z nich nie zrobiła ścierka po pierwszym praniu.
Deklaruję zakup czterech sztuk, 2 dla Drivera i 2 dla mnie.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Listopada 2010, 18:37   

A to będą koszulki dzienne czy nocne?
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 16 Listopada 2010, 18:42   

Godzilla, to będą koszulki na dokumenty ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 16 Listopada 2010, 19:00   

Z tego co gadałem ze znajomym hurtownikiem, to koszt koszulki o gramaturze 180 - 200gr/m2 nie będzie niższy niż 8-9 pln biała i 10-11 pln kolor/czarna (w zależności m.in. od kroju), przy czym mówimy o Stedmanie /"Fruit of the loom" i są to ceny, które płaci tenże hurtownik (kupujący kilkaset koszulek na raz). Gdyby to było 500 koszulek, to można by było uderzać do oficjalnego dystrybutora producenta, ale jeśli to będzie 50 szt, to raczej nie ma szans.

Jeśli to miałaby być koszulka-jednorazówka, to mówię stanowcze nie. Sam pomysł robienia rysunku na "czyścikach" uważam za chybiony. Jeśli sitodruk będzie zrobiony na porządnej koszulce, to myślę, że nawet te 40 - 50 pln raz czy dwa do roku by poważnie nie nadszarpnęło mojego budżetu.

Stąd też - jak już to wcześniej pisałem - lepiej by było, gdyby sprawę zamówienia koszulek i druku i ich dystrybucji załatwił wydawca pisma. Raz, że byłoby taniej, bo ilość byłaby większa. Dwa, i tak większość z osób zainteresowanych koszulkami ma wykupione prenumeraty, więc mogły by się łączyć koszty wysyłki (albo i nie - patrz niżej).

Co do ubranek z samym tylko haftowanym logo (i ew. nickiem forumowicza/prenumeratora) - tutaj bezapelacyjnie scedowałbym obowiązki na wydawcę. Bo ubranka (czy jakieś gadżety typu: kubki, breloczki, smycze) z logo to już stricte promocja pisma i stąd to wydawca powinien o to zadbać.

Z tego co widzę, Fabryka już teraz sprzedaje koszulki (za pośrednictwem (?) Valkirii) i nowe wzory grafik lub nowy asortyment ubranek czy gadżetów do wyboru tylko zwiększyłyby atrakcyjność Fabrycznej oferty. Ja sam chciałbym mieć kubek z logo forum, albo koszulkę polo czy też polar. Po co się ograniczać tylko do t-shirtów?

Dlatego, jeśli chodzi o ubranko/gadżet z logo, to ja bym najchętniej zobaczył to tak:

1. Fabryka podpisuje umowę z "hafciarką". "Hafciarka" ma "w pamięci" logo forum/pisma.

2. Fabryka podpisuje umowę z dostawcą odzieży i gadżetów.

3. Zamawianie:
- prenumeratorzy zamiast książki mogą wybrać "kupon" rabatowy do "hafciarki" (albo biorąc książkę dodatkowo zapłacić za ubranko/gadżet)
- nie-prenumeratorzy mogą wysłać kupon wycięty z pisma lub też zamówić ubranka/gadżety mailowo.
- na kuponie lub w mailu określa się na czym ma być logo, a jeśli to ubranko - rodzaj, rozmiar i kolor tegoż, oraz ile sztuk się zamawia. Jakaś tabelka byłaby najlepszym rozwiązaniem.

4. Wydawca kontaktuje się z dostawcą odzieży i gadżetów - dostawca wysyła odpowiednią ilość "dóbr" do "hafciarki", która haftuje.

5. Odbiór:
- albo "hafciarka" zwraca "upiększony" towar wydawcy, a ten rozsyła go razem z prenumeratą,
- albo "harciarka" otrzymuje razem z zamówieniem na "haftowanie" specyfikację zamówienia razem z naszymi adresami, na które wysyła odpowiednie ubranka/gadżety.

Albo można zrobić prościej:

1. bez zmian

2. Składamy zamówienia bezpośrednio u hafciarki (podając adres, na jaki wysłać ubranko i ew. nick, który ma być na wdzianku), opłacając w tym wysyłkę i ryczałt dla wydawcy (który rozlicza się z twórcą logo). "Hafciarka" raz na jakiś czas (miesiąc) rozlicza się z "ryczałtów" z wydawcą (chyba, że inaczej się dogadają - w końcu mamy kapitalizm).

3. Każdy sam zamawia sobie u dowolnego dostawcy ubranko, z wysyłką bezpośrednio do "hafciarki".

4. "Hafciarka" haftuje i wysyła towar do nas.

Jak widać, drugi wariant jest (dla wydawcy) prostszy (ale wymaga spisania umowy między wydawcą i "hafciarką") i pozwala na zindywidualizownie naszych zamówień.

I tyle.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Listopada 2010, 20:15   

Godzilla napisał/a
A to będą koszulki dzienne czy nocne?


Też się zastanawiam, mam sporo konwentowych koszulek które są tak wielkie w każdą stronę że w nich śpię ;) A taką dzienną, dopasowaną i w ogóle, to bym nawet chciała.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 16 Listopada 2010, 20:36   

ilcattivo13 napisał/a
/Fruit of the loom i są to ceny, które płaci tenże hurtownik (kupujący kilkaset koszulek na raz).


Aśtam. Sam mogę zorganizować FotL po 9/10 zł, przy ilości ok 100 szt. Białe albo czarne, innych kolorów nie jestem pewien. Heavy Weight, 195 gr, materiał prany przed uszyciem, żeby się nie kurczył, czyli generalnie przyzwoita rzecz, oczywiście to wciąż tylko t-shirt zwykły.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 16 Listopada 2010, 20:46   

dzejes - skoro tak, to wysyłaj ofertę do Fabryki. Albo - gdyby się okazało, że będziemy załatwiać sprawy w drugi, opisany przeze mnie sposób - zrób ofertę po ile mógłbyś nam zaoferować t-shirty damskie i męskie (ponoć różnią się krojem), polo damskie i męskie (te to wiem, że się różnią) oraz polary/bluzy.

Jak już mamy komuś dawać zarobić, to chyba lepiej żeby to był "swojak"...
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 16 Listopada 2010, 20:49   

Post pod postem, żeby nie mieszać.

Tak więc sprawdziłem jak się ma sytuacja i żeby wyjść poza "pff, ja to mogę cośtam" deklaruję, że jestem w stanie zorganizować koszulki Fruit of The Loom gramatura 195 (185 białe) męskie w cenie max 9 zł sztuka. Kolorów dużo do wyboru, rozmiary od S do XXXL.

Powiedzmy, że żeby rzecz ruszyła potrzebuję wstępnie 50 zamówień.

Badam sprawę bluz-kangurek i koszulek damskich.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 16 Listopada 2010, 20:49   

Wstępnie zainteresowany jestem dwoma koszulkami. Skłaniam się bardziej do haftu, z czego wynika że w grę wchodzi raczej dobrze zaprojektowane logo niż obrazek. Mile widziana możliwość wyhaftowania nicka, z tym, że osobiście wolałbym stosunkowo niewielki napis na piersi, pod lub nad logo. Sądzę również, że w pierwszej edycji należy skupić się na koszulkach, tak abyśmy na konwentach lub innych spotkaniach wyglądali jednorodnie. Na eksperymenty z polarami, kubkami i innymi gadżetami będzie czas później. Osobiście wolałbym również możliwość zamówienia gotowego już produktu niż zabawę z kupowaniem i przesyłaniem do producenta, wydawcy et cetera, et cetera.

Jeszcze jedno, może warto spróbować skontaktować się z użytkownikami rzadziej ostatnio bywającymi na forum (wiele osób posiada do nich prywatne kontakty), aby rozpropagować ten pomysł.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 16 Listopada 2010, 20:55   

mBiko jeśli myślisz o zamówieniu u hurtownika całego pakietu - czyli koszulki z wyszytym/wyhafotwanym logo, to to spowoduje, że cała impreza znacznie podrożeje, gdyż każdy nick będzie traktowany jako odrębny projekt. Myślę, że warto spróbować rzecz przeprowadzić podobnie do kart - czyli chętni się deklarują, a mężowie i żony zaufania rzecz prowadzą i rozsyłają gotowy produkt ;)

EDIT: Ja, tak jak pisałem - mogę zająć się dostarczeniem ubrań. I nie dla zarobku, bo na takiej ilości tak taniego produktu zarobię najwyżej na piwo. Jedno znaczy ;) Mogę pomóc, bo mam takie możliwości, prowadzę firmę handlującą odzieżą.
Ostatnio zmieniony przez dzejes 16 Listopada 2010, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 16 Listopada 2010, 20:55   

mBiko napisał/a
Jeszcze jedno, może warto spróbować skontaktować się z użytkownikami rzadziej ostatnio bywającymi na forum (wiele osób posiada do nich prywatne kontakty), aby rozpropagować ten pomysł.


i tośmy robili na Falkonie - a teraz pora na Krakowiaków, Poznaniaków i Warszawiaków, bo tam najczęściej odbywają się spotkania, na które zaglądają ludzie chwilowo abstra*beep*ący od forum :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 16 Listopada 2010, 21:06   

Chcę 2. :)
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 16 Listopada 2010, 21:07   

dzejes, to co proponujesz jest dla mnie równoznaczne z zamówieniem gotowca. Wysyłam pieniądze, odbieram koszulki. Dokładnie tak, jak z kartami.

BTW, czy ja Wam już mówiłem, że karty są rewelacyjne? :wink:
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 16 Listopada 2010, 21:13   

W sumie na kartach, rewersie, zdaje się jest napis SFFiH? Czy można go wykorzystać? Czy też potrzebne jest jakieś ekstra logo?
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 16 Listopada 2010, 23:02   

Dostałem odpowiedź od znajomego z UK i mogę wstępnie zadeklarować, że jeśli będziecie chcieli użyć ubrań Fruit of the Loom, to mogę je dostarczyć. Minimalna ilość zamówień to 50 szt dla t-shirta męskiego, 20 dla innych pomysłów (koszulka z długim rękawem, polówka, polówka z długim rękawem, t-shirt damski, bluza).

Cenowo ta opcja nie będzie na pewno najtańsza, ale to jest sprawdzona marka i jest szansa, że takie koszulki przeżyją co najmniej DWA konwenty :mrgreen:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 17 Listopada 2010, 00:20   

Uczelniane koszulki na nich mam i trzymają się całkiem nieźle. Nie jest to może najwyższy lot, ale zawsze coś sprawdzonego.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 17 Listopada 2010, 07:46   

dzejes napisał/a
Cenowo ta opcja nie będzie na pewno najtańsza,
IMO wchodźmy w to, potrzeba tylko znać cenę brutto za sztukę.

Co z Rodionem?
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Listopada 2010, 09:55   

Ja się piszę na dwie koszulki na pewno, w porywach do trzech :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Listopada 2010, 09:58   

Już deklarowałem , ale powtórzę 4 sztuki, dwa razy XXLLL / Pucek/ i dwa XX ja :D

ps. Czy jest możliwy śpioszek dla niemowlka ? Kolejny wnuk mi się na świat wybiera, a i jakies Forumki się spodziewają!
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 17 Listopada 2010, 10:00   

Rafał, kwestia tego, na czym ostatecznie stanęło. Rodion się w tym wątku wypowiadał, musimy tylko wiedzieć czego chcemy. Czy samo logo czy też będzie jeszcze jakiś nadruk na koszulce.

Ja bym chciała i logo z przodu i na plecach nadruk, ale dostosuję się do większości.
( ja chcę smoka ).
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Nutzz 
Yans


Posty: 2170
Skąd: że znowu?!
Wysłany: 17 Listopada 2010, 10:05   

hrabek napisał/a
No właśnie mi się nie podobają. Rozumiem ich największy walor - cenę. Osobiście wolałbym produkt ekskluzywny, z grubej bawełny, której ciężar będzie czuć na ramionach. Powiem szczerze, że takiej koszulki, choćby miała mieć najfajniejsze logo na świecie, to ja zwyczajnie nie chcę. Wolę dopłacić 15zł do materiału porządnej jakości.

Materiał materiałem, ważne by nie wyblakła po kilku praniach.
Wstępnie deklaruję jedną koszulkę - rozmiar XL lub L, trudno powiedzieć, zależy od kroju :roll:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 17 Listopada 2010, 10:16   

dalambert napisał/a
Czy jest możliwy śpioszek dla niemowlka ? Kolejny wnuk mi się na świat wybiera, a i jakies Forumki się spodziewają!
Tak jest kapitanie, aktualnie rozważamy również haft na prezerwatywach :D
Lynx napisał/a
Czy samo logo czy też będzie jeszcze jakiś nadruk na koszulce.
Głosowania chyba nie będziemy robić, z pewnością największe parcie jest na haftowane logo.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Listopada 2010, 10:33   

Rafał napisał/a
aktualnie rozważamy również haft na prezerwatywach

pod warunkiem, że będą średniowieczne - z bukszpanu ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 17 Listopada 2010, 10:37   

No tak, dla puk szpanu :D
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 17 Listopada 2010, 11:04   

(nieśmiało podnosi łapkę)
To ja poproszę jedną koszulkę :)
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 17 Listopada 2010, 13:12   

Może wygodniej byłoby zliczać, jakby utworzyć osobny wątek tymczasowo i bez żadnego spamu każdy by liczbą napisał ile chce plus rozmiar i wszystko byłoby czarno na białym? Ja np. ilość koszulek uzależniam od tego czy będzie nick czy nie. Jak będę z nickiem to sobie wezmę nawet dwie, co by dłuższe konwenty można było przechodzić :wink:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 17 Listopada 2010, 14:57   

Ja wstępnie zainteresowana jestem dwoma, może więcej. :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 17 Listopada 2010, 14:59   

Ja to bym chciała na plecach napis "Pufcio rulez".
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 17 Listopada 2010, 18:34   

ja wezmę od dwóch, do pięciu, jeśli będą rozmiary średniomłodzieżowe.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 17 Listopada 2010, 18:35   

A przy hafcie to jak duże byłoby to logo?
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group