Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marcin Pągowski
Autor Wiadomość
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 24 Lutego 2012, 11:43   

Jeśli by ktoś miał ochotę przeczytać szorcik sprzed lat, to uprzejmie donoszę, że może to uczynić na szortalu. Komentarze mile widziane.
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 10 Marca 2012, 20:06   

Nowa recenzja "Zimy...". Szkoda tylko, że autor jej nie zredagował przed publikacją. Najważniejsze jednak, że książka się podobała, a czytelnik wyłapał nieco smaczków, których nie dostrzegli inni recenzenci i recĘzĘci. :wink:
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Marca 2012, 11:51   

A propos recĘzji ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 17:19   

Odgrażałem się, że coś nieco dla mnie nietypowego piszę, a teraz nawet to coś można przeczytać w najnowszym numerze Fahrenheita. Swoją drogą to historia tego opowiadania już po napisaniu była dość burzliwa. Mam nadzieję, że to nie ja przynoszę pecha, bo tekścik został zakwalifikowany tu i ówdzie, a potem to "tu i ówdzie" miało nieszczęście mierzyć się z naszą brutalną kapitalistyczną rzeczywistością. :twisted:
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 17:32   

No nie, czy to jest to, co ja myślę, a już myślałam, że się nie doczekam? :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 29 Stycznia 2013, 17:47   

Właśnie to. ;)
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 11 Lutego 2013, 19:14   

Dzięki za wszystkie komentarze i te negatywne i te pozytywne. Normalnie nie nadążam ich czytać, tyle napisaliście. :evil:

Tymczasem na fantastykapolska.pl można pobrać moje starsze opowiadanie Jako wola twoja.
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Lutego 2013, 08:51   

Adon, ja przeczytałam opowiadanie i trochę jestem na Ciebie sfochana, bo to teaser jest... aż się prosi, by rozwinąć tę historię. Czyta się bardzo przyjemnie, ale wszystko jakieś takie... w telegraficznym skrócie :(
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 12 Lutego 2013, 10:30   

Ojtam, ojtam, pomysł jest na krótki tekst i nic więcej. Nie ulegam modzie, żeby rozdmuchwiać takie pomysły do czterech opasłych tomiszcz, wolę konkrety. ;P:
Tak mnie teraz nawet przy lekturze PLO ostatnio nachodziła parę razy myśl: kurczę, ja bym to wszystko zmieścił na góra 50 stronach. :mrgreen: Ale często tak mam przy takich cyklach. Nie odstępowała mnie ta myśl na krok przy Pieśni Lodu i Ognia na przykład. Ostatni wielotomowy cykl, jaki nie wzbudzał we mnie takich uczuć, to chyba był Amber Zelaznego. ;P:
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Lutego 2013, 11:31   

No już, już, nie popadajmy w skrajności. Nie musi to być od razu powieść, ale przynajmniej jakieś obszerniejsze opowiadanie. Bardzo dużo zawarłeś tu informacji na temat historii miasta, a także jego wrogów, pojawiła się ciekawa postać kobieca i tak naprawdę wszystko szlag trafił. Może właśnie trzeba by podążyć teraz śladami Eudokii...?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 12 Lutego 2013, 11:44   

Szlag miał trafić i trafił. Aż chciało by się zacytować Greka Zorbę. :mrgreen:
Informacji wydawało mi się zawarłem tylko tyle, żeby było wiadomo kto, co i dlaczego? :|
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Lutego 2013, 12:56   

Adon napisał/a
Informacji wydawało mi się zawarłem tylko tyle, żeby było wiadomo kto, co i dlaczego?


Zawarłeś akurat tyle, że mnie zaciekawiłeś i chciałabym wiedzieć więcej ;P:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 14 Lutego 2013, 21:18   

Przeczytałem już za pierwszym razem i wczoraj sobie ponownie przypomniałem. Bardzo fajne opowiadanie i tylko jakby bardziej było by rozbudowane było by fajnie bo wydawało mi się, że za dużo wszystkiego jest w takim krótkim opowiadaniu. Ale ma to coś czyli ciekawą historią z fajną postacią kobiecą i co mogę powiedzieć więcej - podobało mi się :D .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 15 Lutego 2013, 18:05   

Przemyślę to. Może rzeczywiście kiedyś wrócę do tego tekstu i napiszę jego rozszerzoną wersję.

A tymczasem w kontekście z meteorytami, które spadły na Rosję i planetoidę, która ma się dzisiaj "otrzeć" o Ziemię, zachęcam wszystkich do lektury "Modlitwy za Gamar". :wink:
 
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 15 Lutego 2013, 18:59   

Co do Gamar, miło mi się czytało. Nie zgadzam się z Witchmą, informacji było akurat na opowiadanie - żeby poczuć całe miasto, jego wiek i obszar. Przemówiło, że jest. Heedard też niczego sobie, trochę się zawiodłem, że taka niewolnica trafiła w jego łapki, a tu nic, ale widocznie chodziło tutaj o coś bardziej wzniosłego 8) W każdym razie opowiadanie uważam za skończone, nic nie brakuje, fajne nawiązania biblijne (czyli bunt buntem, ale jednak Biblia kanonem stoi :mrgreen: ). No i koniec romantyczny :wink:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 15 Lutego 2013, 19:43   

Adon napisał/a
Ostatni wielotomowy cykl, jaki nie wzbudzał we mnie takich uczuć, to chyba był Amber Zelaznego.

Bo całość Amberu zmieściłaby się w jednym tomie Martina :mrgreen:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 15:14   

No proszę, załapałeś się do finału. Gratulacje :)
http://www.fantastyka.pl/10,9288.html
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 22:24   

Dzięki, Romku, ale i tak nikogo to nie obchodzi. :evil: Zresztą i tak zostałem już zdyskwalifikowany.
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 23:00   

Kogo nie obchodzi, tego nie obchodzi... :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 23:04   

No wiesz, gdzie te setki komentarzy "(nie) podobało mi się"? No, gdzie, ja się pytam?
Obojętność jest najgorsza. :twisted:
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 23:20   

Adon napisał/a
Dzięki, Romku, ale i tak nikogo to nie obchodzi. :evil: Zresztą i tak zostałem już zdyskwalifikowany.

Zajrzałam właśnie na stronę NF. Pamiętam "Modlitwę za Gamar", dobry tekst
Dyskwalifikacja z powodu wcześniejszej publikacji?
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 23:22   

Tak. ;) Nauczka - nie wysyłać tekstu równocześnie w kilka miejsc.
I tylko słowo "dyskwalifikacja" mi się nie podoba, bo ma, przynajmniej dla mnie, zbyt negatywne konotacje, jakbym brał jakiś "literacki doping", albo oszukiwał w jakikolwiek inny sposób. :(
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 23:25   

Dawno wysyłałes? W regulaminie nie było wzmianki, że tylko niepublikowane?
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 23:27   

W regulaminie nie było wzmianki (bardzo krótki ten regulamin). Wysłałem w grudniu równocześnie do Fahrenheita i do NF. ;)
No cóż, rozumiem, że nie chcą przedruków (nawet z netu). Mam nadzieję za to, że będziecie o mnie pamiętać przy głosowaniu na Zajdla. ;P: :wink:
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Kwietnia 2013, 09:34   

To przykre, ale to ewidentny samobój. Nie bardzo rozumiem pomysł wysyłania tego samego tekstu w tym samym czasie na różne konkursy i nie wycofania go gdy już gdzieś się "załapał".
I słowo dyskwalifikacja jest jak najbardziej na miejscu, bo choćby i nie było w regulaminie nic o "dziewiczości" tektsu to takie sprawy rozumie się samo przez się. Żeby to choć marny tekst był, ech...
Słusznie cię zdjęli z boiska kolego autorze.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 4 Kwietnia 2013, 09:53   

Ech, Kruku, gdybyż to było takie proste. Nie dyskutuję ze słusznością decyzji, tylko z tym, że regulaminu nie złamałem, a to jedno słówko sugeruje, jakobym oszukiwał w jakikolwiek sposób, co oczywiście nie miało miejsca. Faktem jest, że przekonany byłem, że mam kontrolę nad tym co się z tekstem dzieje, bo przed publikacją w Fahrenheicie miał być redagowany, a tu masz, szast prast i bez redakcji pojawił się na stronie. ;)
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Kwietnia 2013, 09:59   

Nie podejrzewam cię o chęć oszustwa już choćby dlatego, że to bardzo krótkie nogi by miało, a potem obciach niemożebny. Ale do licha nie wysyłaj jednego tekstu w dwa miejsca naraz. Rozumiem niecierpliwość ale zostawmy ją debiutantom.

Ale dość bo niby z jakiej racji cię pouczam. Każdy ma swój rozum i swoje priorytety. I - jedno nazwisko. Trzeba o tym pamiętać.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 4 Kwietnia 2013, 10:13   

Ale ja jestem debiutantem, a słuchać rad starszych i bardziej doświadczonych zawsze warto. :wink:
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 4 Kwietnia 2013, 11:42   

Adon napisał/a
No wiesz, gdzie te setki komentarzy (nie) podobało mi się? No, gdzie, ja się pytam?
Obojętność jest najgorsza. :twisted:
aż takim miłośnikiem NF nie jestem, żeby się u nich zarejestrować. A to do komentowania jest potrzebne :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 4 Kwietnia 2013, 12:00   

Ej, ale ja tutaj jestem ciekaw, co sądzisz o opowiadaniu, nigdzie nie musisz się rejestrować. Starczy, że skrobniesz mi coś w wątku albo na PM. ;)

Tymczasem dostałem bardzo miłego maila od Macieja Parowskiego. Nawet chociaż nie załapałem się na podium opinia i rekomendacja tak zasłużonego redaktora bardzo wiele dla mnie znaczy. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group