Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
e-booki, kto się na tym zna.
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Kwietnia 2015, 09:48   

Dałem radę, zresetowałem dziada -> menu/settings/menu/restart. Dzięki za chęci.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 22 Kwietnia 2015, 10:15   

A zapomniałem nawet, że jest taka funkcja.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 22 Maj 2015, 13:08   

Czy ktoś nie ma czasem na zbyciu woblinkowego kodu?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 22 Maj 2015, 13:14   

Najszybciej dostaniesz jak się zapytasz w komentarzu najnowszego newsa na Świecie czytników :-)
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 22 Maj 2015, 13:21   

:)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Maj 2015, 13:38   

nureczka, wysyłam na priva
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 22 Maj 2015, 14:00   

Dziękuję!
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 15 Lipca 2015, 20:05   

Miałem ostatnio dziwną przygodę ze swoim czytnikiem. Otóż w trakcie lektury Nieba ze stali miałem wrażenie, że umyka mi część fabuły, akcji, ale pomyślałem, że to celowy zabieg autora. Pod koniec lektury porównałem treść epuba na kompie i czytniku i zatkało mnie. Otóż na czytniku KAŻDY rozdział obcięty był o jakąś 1/3 objętości, (co prawda sprytnie, bo nigdy wpół zdania czy akcji). Każde kolejne kopiowanie nie pomagało, w końcu użyłem Calibre i przekonwertowałem plik z formatu epub do... epub i znowu zgrałem. Tym razem wszystko było ok.

Czy da się jakoś porównać ilość stron na czytniku i na komputerze, żebym uniknął kolejnego rozczarowania i pod koniec lektury nie okazało się, że ominąłem 30% objętości?
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Lipca 2015, 21:57   

skąd wziąłeś pierwotny plik epub?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 15 Lipca 2015, 22:39   

Zakupiony w jakiejś księgarni, ale nie pamiętam jakiej - jeśli ma to znaczenie poszukam informacji (ewentualnie jak to sprawdzić?).

Edit: Z tego co widzę to ze sklepu powergraphu.
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 16 Lipca 2015, 10:13   

Naszło mnie, żeby niebawem dokończyć "Mroczną Wieżę". Dotychczas robiłem tak, że przed lekturą kolejnego tomu kupowałem ebooka. Niestety tym razem się nie da. Albatros wycofał z księgarni tomy od trzeciego w górę. Wszystko w związku z nowym wydaniem. Pytałem w tej sprawie na jednej z księgarni internetowych, i okazało się, że wszystkie mają się ukazać, także w formie elektronicznej, do końca roku. Wspaniale. Jako, że została mi do przeczytania ostatnia część, to zapewne wyjdzie ona na samym końcu.
Jakaż to, *beep*, debilna polityka Albatrosa... :evil:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Lipca 2015, 10:50   

u mnie Mroczna W. odpadła na jakąś kosmicznie odległą pozycję - naście lat temu przeczytałem 3-4 tomy (nawet podobało się mi) ale teraz to już mi się nie chce :)
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 17 Lipca 2015, 09:41   

Dla każdego co lubi. ;) Ja bym chętnie przeczytał, tym bardziej, że do końca podstawy został mi jeden tom. Ale dzięki Albatrosowi, muszę czekać...
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Sierpnia 2015, 18:54   

Legimi oferuje czytnik za złotówkę i z abonamentem na książki bez limitu. Abonament wynosi 44,90 miesięcznie przez dwa lata (jak się podpisze umowę do końca sierpnia, jak później to 49,90). Nie wszystkie wydawnictwa mają w swojej "abonamentowej" ofercie, ale i tak jest tego bardzo dużo. Bardzo mocno się zastanawiam. Jeszcze jeden czytnik w domu i tak jest potrzebny, dałbym synowi, który też dużo czyta i mógłby czytać ebooki, które są z reguły tańsze w zakupie (albo darmowe w przypadku abonamentu Legimi). Z drugiej strony w sumie ten abonament nie wychodzi tak tanio i zastanawiam się czy na pewno by mi się zwrócił i czy nie lepiej kupić Kindle'a za w sumie połowę tej ceny. Nie wiem czy przez rok wydałbym 500zł na książki. A nawet jeśli, to nie zniknęłyby gdybym przestał opłacać abonament. Mam taką czarną wizję, że wszystkie najlepsze premiery dla mnie i/lub dla syna przez następne 2 lata wychodzą akurat w tych wydawnictwach, z którymi Legimi nie ma podpisanej umowy.

Dla zainteresowanych link do oferty.

Ma ktoś jakieś przemyślenia na ten temat?
_________________
5 zdań na temat
 
 
fealoce 
Sarah Connor


Posty: 3432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Sierpnia 2015, 09:12   

hrabek, to jest imho bez sensu. Legimi to taka wirtualna biblioteka, w momencie gdy kończy Ci się abonament machasz na pożegnanie wszystkim swoim książkom.
_________________
Never, dear gods.
Never mess with mortals.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Sierpnia 2015, 09:24   

W pewnym sensie tak. Z drugiej strony, jakby nie było, o czytanie tu chodzi. Ile razy wracasz do jakiejś książki? Za młodu mi się zdarzało, teraz bardzo rzadko, może raz w roku przeczytam książkę po raz kolejny. Do większości przeczytanych książek nawet nie chciałbym wracać, co nie znaczy, że uznałbym ich lekturę za stratę czasu. Po prostu za dużo jest książek, które chcę przeczytać, żeby mieć czas na wracanie do wielu pozycji. Dlatego ten argument ma dla mnie znaczenie tylko do pewnego momentu. Szczególnie, że mówimy o ebookach, które na półce i tak nie mają funkcji reprezentacyjnej, więc ciężko zaimponować znajomym posiadaną biblioteką (chyba, że im "dira" z katalogów na dysku zrobię).
_________________
5 zdań na temat
 
 
fealoce 
Sarah Connor


Posty: 3432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Sierpnia 2015, 09:41   

A to zależy jakiej...do niektórych wracam. A jak chcę książkę tylko pożyczyć, to idę do wypożyczalni.
_________________
Never, dear gods.
Never mess with mortals.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Sierpnia 2015, 09:54   

Tylko, że w wypożyczalniach aż tylu nowości chyba nie mają. Że nie wspomnę o tym, że na stanie mają jeden egzemplarz i trzeba się na niego zapisać na pół roku naprzód.
_________________
5 zdań na temat
 
 
fealoce 
Sarah Connor


Posty: 3432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Sierpnia 2015, 10:35   

Wszystko da się ogarnąć :P jestem zapisana do kilku wypożyczalni
_________________
Never, dear gods.
Never mess with mortals.
 
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Sierpnia 2015, 18:22   

Zamierzam kupić jeden numer NF w MOBI. Próbował ktoś czytać to pismo w tym formacie i czy jest to jakoś sensownie poukładane, znaczy tak ,,książkowo'' bardziej a nie tak jak w PDF?
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2015, 15:29   

m_m, pewnie już kupiłeś i odpowiedź troche późna ale tak, NF w mobi czyta się bardzo wygodnie. Plik ma spis treści, który przenosi Cię gdzie chcesz. Formatowanie/łamanie tekstu na plus. Gdybym miał czas na czytanie NF to z pewnością robiłbym to na kundelku.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2015, 18:35   

A właśnie że nie, nie kupiłem, czekałem na dobrego człowieka który odpowie na pytanie ;)
Skoro jest tak jak piszesz, to w te pędy zaraz nabędę, dzięki.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2015, 23:35   

Pytanko takie mam - które z nieoryginalnych futerałów do Kindle Paperwhite 3 są dobre jakościowo? Na Allegro widzę przeróżne w cenie od ca 19.99 do 79.99, ale nie zawsze cena idzie w parze z jakością, może więc macie jakieś przetestowane i godne polecenia?
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 08:41   

Witchma linkowała swego czasu dobre nieoryginalne, musiałbyś się cofnąć kilkanaście stron.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 08:42   

Ja mam coś takiego, tylko kupowane bez tych folii i rysików kosztowało 19,90

http://allegro.pl/nowosc-...5123315083.html

mam już kindla 2 czy trzy lata i wszystko gra, tzn odrobinkę na krawędziach i rogach się przytarło ale zero utraty użyteczności, wiem, że Witchma ma taki sam i też zadowolona
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2015, 22:40   

Dzięki za info. Swoją drogą przyuważyłem też, że te same okładki na naszym Allegro potrafią kosztować np. ponad połowę drożej niż na angielskim EBay-u :roll:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2015, 14:59   

dziko napisał/a
Dzięki za info. Swoją drogą przyuważyłem też, że te same okładki na naszym Allegro potrafią kosztować np. ponad połowę drożej niż na angielskim EBay-u :roll:


Często to są dokładnie te same okładki, które kupiłbyś na ebay-u. Zamówisz na Allegro, oni zamawiają zza granicy i sprzedają z potworną marżą, dlatego szczególnie się trzeba wystrzegać aukcji z kilkunastodniowym terminem realizacji. :fp:
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 2 Października 2015, 18:13   

Tak jest dokładnie ze wszystkim. Po prostu u nich* ceny sklepowe są niższe. Kupując cokolwiek z okręgów elektroniki w polskim sklepie czy alledrogo muszę się zastanawiać czy nie lepiej ściągać zza granicy. Kupienie telefonu w UK wyniosło mnie 650 zł, u nas stał za ponad 1000. Tak to już jest... Pierdoły, które nie potrzebują gwarancji** najlepiej ściągać skądśtam.

*w USA, w UK, w Niemczech, u Chinoli etc.
**bo u nas akurat gwarancje międzynarodowe lubią nie być przestrzegane, aczkolwiek nie wiem jak wyglądają szczegóły prawne.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 7 Października 2015, 09:01   

Ebooki w odwrocie. (artykuł w lengłydżu)
A swojá drogá już z paru miejsc podobne newsy docierały istatnio.
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 7 Października 2015, 09:18   

może rynek się nasycił, nie ma sensu kupować co roku nowego Kindla skoro "stary" dalej świetnie działa.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group